Enost – Znanost ali ideologija
Saj t oravno, logiko išče Milivojevič, ker je veliki racionalist. Tudi ne govorim ,da je Rugelj ali Freud neustrezen za vsakega človeka, za tiste, ki izhajajo/te zgolj iz logike in razuma, je. Zame je zgolj iskanje logičnosti v vsem, puščobno intelektualiziranje, tu ni prostora za “dušo” (čustva, iracionalnost, čarobnost)…
Sprehod v naravo in si napolniti pljuča s svežim gozdnim zrakom ter ujeti določen trenutek, ki te navda “z nečim posebnim”.[/quote]
Robi, kaj pa je zate duhovnost?
Definicija, a ne? Za Marka je to zagotovo.[/quote]
Lepe besede o duši in o bogu sigurno ne…
Duhovnost je način življenja. Ko se lepota duše zrcali v naših dejanjih.
Bržkone je problem nekje drugje, menda ker nočem iti. :)))[/quote]
To pa ni lepo, če se tako obnašaš do svojih oboževalk..:)[/quote]Robi, kakšna oboževalka, pa sem mislila da si malo bolj psiholog no, saj sem napisala, da so mi samo všeč nekatera njegova stališča, in to je vse. Zakaj bi hotel iti na kavo ali jaz z njim? Ker sva dolgo virtualna prijatelja? Nesmiselno totalno– sploh nisva nobena prijatelja, samo internetna znanca, meni je čisto vseeno za take odnose, ki jih imam oz. nimam z nekimi namišljenimi znanci. Saj se sploh ne poznava. Nikoli nisem imela z njim namena iti na kavo, kave sploh ne pijem, za matjažka ne vem, vem samo da on ne pije šmarnice, o tem je pisal. Meni je treba vse natančno napisati, da kaj razumem, in jaz sem tudi takšna, kar mislim, napišem, zakaj bi zgubljali čas z nekimi vse dopuščujočimi interpretacijami, mislim, kje pa imamo toliko časa v živlnjenju… no saj je res, da se lahko reinkarniramo ampak vendar se moramo v vsakem življenju naučiti vsega znova, in po možnosti še napredovati ali kako že, da končno dosežemo nirvano…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Ja pa, to da duša na koncu doseže nirvano, tudi ni čisto tako. Duša se tudi v najvišjih dimenzijah, ko ne potrebuje več fizičnega telesa, še vedno uči novih lekcij. Učenje se nikoli ne konča.
Kot sem razumela Katenjko je ona mislila, da ko se duša ponovno inkarnira, da se mora duša naučiti vsega. To ni res. V bistvu duša v novi inkarnaciji nadaljuje točno tam kjer je končala. In nadaljuje lekcije iz te točke potem kakor želi in ve, svobodna volja pač.
Robi, kakšna oboževalka, pa sem mislila da si malo bolj psiholog no, saj sem napisala, da so mi samo všeč nekatera njegova stališča, in to je vse. Zakaj bi hotel iti na kavo ali jaz z njim? Ker sva dolgo virtualna prijatelja? Nesmiselno totalno– sploh nisva nobena prijatelja, samo internetna znanca, meni je čisto vseeno za take odnose, ki jih imam oz. nimam z nekimi namišljenimi znanci. Saj se sploh ne poznava. Nikoli nisem imela z njim namena iti na kavo, kave sploh ne pijem, za matjažka ne vem, vem samo da on ne pije šmarnice, o tem je pisal. Meni je treba vse natančno napisati, da kaj razumem, in jaz sem tudi takšna, kar mislim, napišem, zakaj bi zgubljali čas z nekimi vse dopuščujočimi interpretacijami, mislim, kje pa imamo toliko časa v živlnjenju… no saj je res, da se lahko reinkarniramo ampak vendar se moramo v vsakem življenju naučiti vsega znova, in po možnosti še napredovati ali kako že, da končno dosežemo nirvano…[/quote]
“A z matjažkom na kavo? … neee!!!! … groza!!!!! … le kdo lahko na kaj takega pomisli?? …. kar srh me spreletava!!! … si sploh ne predstavljam…”
ej, približno takole se to bere. Pa kaj je s tabo no, sedaj imam pa res občutek, da si polna travm, po tvojem zadnjem postu na LN sodeč(na katerega ne mislim več odgovorjat in smetit tiste teme) pa celo nekega latentnega strahu (upam, da ne celo sovraštva) pred moškimi.
Je kar preprosto tako. V moralnem smislu nikamor nismo napredovali. V znanosti in tehniki, ja. Ampak to je samo lupina duše–[/quote]
Znanost je lupina duše? Bojim se, da bi ti ta pravi znanstveniki srdito ugovarjali, da oni opravljajo raziskave za dušo ali iz nje izhajajo, šele nato pridejo ostali razlogi na vrsto.
Moralno nismo napredovali? Prestopnike oz prestopnice še vedno kamenjamo, znanstvenike sežigamo na grmadah, ženske se ne smemo izobraževati (manjvrednost), smrtna kazen je povsod dovoljena, človek je toliko bogat koliko sužnjev je kupil oz jih ima itd. Katenjka, s tabo se nikakor ne strinjam, sporno bi mi bilo trditi, da smo ljudje v moralnem smislu še vedno enaki kakor v začetku civilizacije ali v srednjem veku ali …, danes – dobro jutro tudi tebi 😉
Je kar preprosto tako. V moralnem smislu nikamor nismo napredovali. V znanosti in tehniki, ja. Ampak to je samo lupina duše–[/quote]
Znanost je lupina duše? Bojim se, da bi ti ta pravi znanstveniki srdito ugovarjali, da oni opravljajo raziskave za dušo ali iz nje izhajajo, šele nato pridejo ostali razlogi na vrsto.
Moralno nismo napredovali? Prestopnike oz prestopnice še vedno kamenjamo, znanstvenike sežigamo na grmadah, ženske se ne smemo izobraževati (manjvrednost), smrtna kazen je povsod dovoljena, človek je toliko bogat koliko sužnjev je kupil oz jih ima itd. Katenjka, s tabo se nikakor ne strinjam, sporno bi mi bilo trditi, da smo ljudje v moralnem smislu še vedno enaki kakor v začetku civilizacije ali v srednjem veku ali …, danes – dobro jutro tudi tebi ;)[/quote]
Sem imel namen komentirati Katenjkin post, pa si me že ti prehitela.
Zato nimam kaj, ker se strinjam s tabo.
Seveda še vedno obstajajo nemoralni posamezniki, ki se borijo za oblast in nam vladajo….Je pa vseeno bolje, kot v srednjem veku.
Znanost je lupina duše? Bojim se, da bi ti ta pravi znanstveniki srdito ugovarjali, da oni opravljajo raziskave za dušo ali iz nje izhajajo, šele nato pridejo ostali razlogi na vrsto.
Moralno nismo napredovali? Prestopnike oz prestopnice še vedno kamenjamo, znanstvenike sežigamo na grmadah, ženske se ne smemo izobraževati (manjvrednost), smrtna kazen je povsod dovoljena, človek je toliko bogat koliko sužnjev je kupil oz jih ima itd. Katenjka, s tabo se nikakor ne strinjam, sporno bi mi bilo trditi, da smo ljudje v moralnem smislu še vedno enaki kakor v začetku civilizacije ali v srednjem veku ali …, danes – dobro jutro tudi tebi ;)[/quote]
Sem imel namen komentirati Katenjkin post, pa si me že ti prehitela.
Zato nimam kaj, ker se strinjam s tabo.
Seveda še vedno obstajajo nemoralni posamezniki, ki se borijo za oblast in nam vladajo….Je pa vseeno bolje, kot v srednjem veku.[/quote]Zgubljata se v detajlih kot da zaradi dreves ne vidita gozda, ali pa nočeta videti, kot noče povprečni evropski človek pogledati na druge celine, kako živijo milijoni ljudi v državah tretjega sveta, na bližnjem vzhodu, na kitajskem,… prav res ne vem, če smo kam napredovali, še v znanosti oz. natančneje v tehnologiji bi nam šlo prav občutno bolj počasi, če se ne bi mnogi nadvse človekoljubni poskusi in principi izvajali nad ljudstvi v omenjenih zemljah, in ne mi govoriti, kaj in kdo so pravi znanstveniki, ti res delajo za dušo ne pa iz pohlepa, volje do moči, ugleda in seveda denarja. Ah se opravičujem danes sem bolj malo spala, mogoče je zmedeno to pisanje, ampak ne spremeni dejstev, ko razvijamo egoizem v nepovratni konec naše čudovite civilizacije, in zatiskati si oči, ker smo in še kar “napredujemo” na račun drugih, pač nima nekega smisla…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Kaj pa, če je ta egoizem le ena izmed stopenj…Oziroma ena izmed lekcij, da moramo spoznati posledice egoizma, da bomo lahko stopili na višjo stopnico zavedanja ?[/quote]Ja Robi, to bo, nismo še dobro razumeli, ko bomo, bomo prešli v 5 razsežnostni prostor, ta termin mi je pač, fahidiotinji kakor sem, poznan samo iz matematike, ampak pustimo podrobnosti, samo še malo in vse bo kot iz pravljice oziroma kot privid, iz katerega edinega ne moremo biti pregnani. ccc
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Niti nočemo, da bi bili pregnani…Pregnati pomeni delati proti volji nekoga.
Ko bomo dovolj razumeli in ko nas več ta egoizem ne bo zadovoljeval, bomo šli sami. Potem več ne bomo izbirali vrhunske mojstre v egoizmu za svoje liderje…Ker jih zdaj pač izbira ego, ki v njih vidi ideale.
Ko bo ego rezumel, da pa brez telesa in brez ljubezni pa vseeno ne zmore obstajati, bo malo popustil..:)
Niti nočemo, da bi bili pregnani…Pregnati pomeni delati proti volji nekoga.
Ko bomo dovolj razumeli in ko nas več ta egoizem ne bo zadovoljeval, bomo šli sami. Potem več ne bomo izbirali vrhunske mojstre v egoizmu za svoje liderje…Ker jih zdaj pač izbira ego, ki v njih vidi ideale.
Ko bo ego rezumel, da pa brez telesa in brez ljubezni pa vseeno ne zmore obstajati, bo malo popustil..:)[/quote]Ja Robi, točno, samo liderje imamo napačne, mi smo pa dobri. Poglej na primer, kako smo širokosrčni, na vsak način hočemo imeti na primer svojega otroka, to ni samo obsesija žensk, tudi moških, za to smo jih pripravljeni v moralno etičnem smislu celo ubijati (nekateri postopki obmp), ali da bi kaj dali za one, ki jih vsako minuto nekaj umre, ker ne morejo dobiti navadnega penicilina, ah to pa ne. Resnično smo napredovali, ja, v vsem, v čemer je bilo možno–
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Forum je zaprt za komentiranje.