Do kdaj fant?
Ločen = bil sem poročen, potem sem se ločil, zato sem zdaj ločen.
Samski = bil sem v zvezi neporočen, zdaj nisem več v zvezi ali pa sploh še nisem bil v zvezi in še vedno nisem.
Po kakšni logiki?
kako je lahko nekdo, ki nikoli ni bil poročen / nikoli živel na koruzi = nekomu, ki je živel 10l na koruzi, po možnosti ima kakšnega otroka, potem pa se fizično ločil/razvezal od partnerke.
Po tej logiki lahko tudi tisti, ki živijo v zunajzakonski skupnosti ves čas lepo govorijo, da so samski – pač niso poročeni….
Jaz sem pa mislila, da je samski/vezan samo kategorija trenutnega obdobja, ko si ali pač nisi dosegljiv, ne glede na vse možne dodatke (otroci, bivša, poroka, registracija ipd.).
Tole ločevanje na samske z bonusom in samske brez bonusa = ločenci je samo golo etiketirane. Etikete pa so za obleke, ne ljudi.
Ne razumem kaj želiš povedat HM30. Si v zvezi ali pa nisi. Si poročen ali pa si ločen. Nekdo je ki je v zunaj zakonski zvezi je v zvezi in ni samski. ?? Lahko sicer govori, da je, ampak potem laže. Isto tako lahko reče, da je samski nekdo, ki je poročen, ampak tud ta laže.
Jaz sem pa mislila, da je samski/vezan samo kategorija trenutnega obdobja, ko si ali pač nisi dosegljiv, ne glede na vse možne dodatke (otroci, bivša, poroka, registracija ipd.).
[/quote]
Saj tako tudi je. To je trenutno stanje. Pojma ločen in samski pa samo povesta nekaj o naši preteklosti. Nekaj malega.
Mogoče beseda samski tebi pomeni, to kar si navedel, meni ne.
Zame je samski tisti, ki nikoli ni bil poročen ali živel v zunaj zakonski skupnosti (tle mislim leta in leta skupnega življenja).
Drugi so lahko ločeni / razvezani ….
Za tiste, ki so živeli v zunaj zakonski skupnosti se po mojih informacijah uporablja beseda razvezan. Dosti se jih tako predstavi….
Z besedo ločen / razvezan pa tudi lepo poveš vse: da nisi več v zvezi, si na voljo za druge partnerje, pa da verjetno živiš sam. Zato sama ne razumem zakaj se potem večina hoče definirati za samske. Da se lepše sliši…lol
Res pa je, da ko so definirali besede samski/poročen/ločen niso obstajale zunaj zakonske skupnosti…..in so tisti, ki danes ne živijo na ˝tradicionalen˝ način ostali brez ustreznih izrazov za svoj status…
Potemtakem sem po tvoji logiki jaz torej razvezan, ker sem pred petimi leti živel tri leta v skupnem gospodinjstvu z takratnim dekletom. Kljub temu, da je ona zdaj že dve leti poročena z nekom drugim s katerim ima tudi otroka…??
In ker je večina “normalnih” ljudi tam okoli 25-30 leta skoraj sigurno že kdaj živela s partnerjem/partnerico, torej nekje po 30-tem letu skorajda ni več samskih ljudi, ampak so po tvoje vsi samo še “razvezani”?
Bwahahahaha… Večje neumnosti pa še ne… :)))))
No, saj ni tako neumno. Pač pojem razvezan ima zadaj neko preteklost, ki pove, da je nekdo že bil v zvezi. Ampak po mojem pa pojem samski nima zadaj nobene preteklosti, ne pove nič, niti ali je nekdo že bil zvezi ali pa ni bil. To si lahko samo namisliš, sama beseda tega ne razlaga. Zato se meni zdi vse to sporno. Med tem ko pa razvezan pomeni, da si nekoč očitno že bil vezan. Zato je zame samski in razvezan enako, ker itak opisujemo sedanjost. O preteklosti se pogovarjamo pa potem, če nam je status sploh všeč. 🙂
Vsi imamo preteklost. Še petletniki v vrtcu imajo “ljubčke” in “ljubice”… Vsaj takrat ko sem ga jaz obiskoval, se je temu tako reklo… 😀
In zakaj bi pri navajanju sedanjega statusa s sabo vlačil še preteklost? Na preteklost se sklicujejo tisti, katerim “preteklost” še vedno vpliva na sedanje življenje. Zavedno ali nezavedno. Tisti, ki smo s preteklostjo že razčistili, smo pa kar lepo mirne duše SAMSKI in na voljo novim priložnostim ki nas čakajo v prihodnosti… 😉
Zame je samski vsak, ki trenutno ni v vezi. Ni važno ali je ločen ali še nikoli ni bil v nobeni vezi.
Ločen je lahko samo tisti, ki je bil nekoč poročen.
Zame je vseeno ali je bil nekdo na koruzi ali poročen. Če trenutno ni ne poročen, ne na koruzi, ne v kaki drugi vezi, je pač samski.
In od moškega starega 40 let pač ne pričakujem, da je bil do svojega 40leta ves čas samski. To bi bilo že malce čudno.
Če ima nekdo status samski, razumem, da je ‘na trgu’, da ni v nobenem razmerju.
Če ima kdo napisano, da je ločen, hm, potem to pomeni, da se je nekoč ločil. Lahko se je vmes spet poročil.
Ne vem zakaj razlikujete koruznike in poročene? Če gre drugi narazen je ločen… koruznik z otroki pa je samski :).
Forum je zaprt za komentiranje.