dilema
To nima veze ze z uporom. Upor je neutemljeno kontriranje brez argumenta. Gre za nekonstruktivno oz. neveljavno argumentiranje, če se sklicujemo na avtoritete, misleč, da bo tako dobilo naše pisanje na veljavi in moči argumenta:
http://www.nizkor.org/features/fallacies/appeal-to-authority.html%5B/quote%5DSe pravi moč argumenta je le lastna izkušnja ali lasten kritičen um in edino sklicevanje na to da argumentom moč? ….. :/
Kje si ti tu utemeljeno kontriral s kakim argumentom? Te tvoje povezave ne štejem med argumente po isti logiki kot jo ti meni očitaš, razen če nisi sam avtor teh strani ki jih navajaš 😉
V mojem pisanju ni šlo za navedbo avtorja kot izkazovanje argumenta, šlo je bolj za to, da lastne izkušnje s prijateljevanjem z nasprotnim spolom razložim z besedami nekoga, ki se je s tem profesionalno ukvarjal in verjamem, da je celo nekaj več vedel o tem 😉 .
Je pa zadeva argumentirana ali vsaj smiselno razložena in ni argumentirano le zato, ker je on tako rekel…
Matjazko, daj raje kot, da se z menoj preklaš kaj sem mislil, ko sem napisal in kaj nisem mislil pa sem napisal…bla,bla, napiši/opiši svojo teorijo oz prakso in jo ustrezno argumentiraj, razloži kako v sebi dojemamo m-ž prijateljstvo in principe po katerih funkcioniramo/reagiramo v takih primerih in zakaj tako in ne drugače.
Jaz zase priznam, da sem “prekratki” v tem in si raje pomagam s kakim Marjanom in Vesno. Mi pa (tudi) njuno znanje pride prav, da lažje razumem občutke v sebi in se jih zavedam, da nekako lažje razumem vzroke in posledice brez, da bi se sam (preveč) opekel 😉
Matjažko, mislim da se On ni skliceval na nobeno avtoriteto, ampak je samo podal informacijo o avtorju neke knjige, ki jo svetuje.
Ti pa si se odzval točno tako, kot da se je On skliceval na avtoriteto. Vemo pa, da se ti pogosto sklicuješ na Junga. Mogoče si Oneta samo malo prehitro sodil po sebi. 😉
To nima veze ze z uporom. Upor je neutemljeno kontriranje brez argumenta. Gre za nekonstruktivno oz. neveljavno argumentiranje, če se sklicujemo na avtoritete, misleč, da bo tako dobilo naše pisanje na veljavi in moči argumenta:
http://www.nizkor.org/features/fallacies/appeal-to-authority.html%5B/quote%5D
Če si svoboden, se ne rabiš upirat.
Zakaj pa upor ne bi imel argumenta ? Saj ga ima vsako naše dejanje.
To nima veze ze z uporom. Upor je neutemljeno kontriranje brez argumenta. Gre za nekonstruktivno oz. neveljavno argumentiranje, če se sklicujemo na avtoritete, misleč, da bo tako dobilo naše pisanje na veljavi in moči argumenta:
http://www.nizkor.org/features/fallacies/appeal-to-authority.html%5B/quote%5D
Če si svoboden, se ne rabiš upirat.
Zakaj pa upor ne bi imel argumenta ? Saj ga ima vsako naše dejanje.[/quote]Ne moreš se upirat nečemu če tega ne poznaš, če ti je tuje, če ni del tebe 😉
Forum je zaprt za komentiranje.