delitev stroskov pri razlicnih placah
matr kwa ste težke,ej!
Jasno je, če si poročena, da ni važno kdo plača, saj te zadaj ščiti zakon o zakonski zvezi, če pa živiš skupaj nekaj mesecev (pri nama je bilo to 19 mese) te pa ta zakon ne ščiti.
Jaz vse plačujem,potem jo pa on lepo pobaše in gre.
Zato mi ne nakladat o tem jaz pa moj lubi pa vse skupaj počneva, pa sloh ni važn iz kere blagajne gre, še kako je važn pol ko eden gre.O matr ja, kwa ste težke
Sva poročena. V bistvu po vseh plačanih položnicah ugotoviva, koliko nama je ostalo in potem s tistim razpolagava. Si pa poveva, kaj sva kupila (če so vsote večje od 10.000), da ne greva v kakšen minus.
Meni se zdi, da to, kdo ima večjo plačo, v končni fazi ne igra nobene vloge. Midva sva si pred poroko delila stroške oz. je plačal tisti, ki je lahko. Glede hrane je bilo isto. Tisti, ki mu je stanje dopuščalo.
Mogoče se tudi motim, ampak nama to kar gre.
LP
Krena, ne vem če te prav razumem. Hočem pa rečt, da če si ti prostovoljno plačevala “za vse”, ti ni on zdaj nič dolžan (ko je šel), po moje. Razen, če bi imel hudo slabo vest, kar pa je malo verjentno. Take stvari je treba vedno prej pričakovat.
Poznala sem pred leti en par. Imela sta finance tako urejene, da je šlo z njenega računa za položnice, pa hrano, pa vse sprotne stroške, njegov račun je bil pa ‘za varčevanje’.
Razmerje se je sčasoma poslabšalo, preveč alkohola, pretepi, stalni prepiri, beganja od doma. Ona se je potem nekega dne le malo v glavi pošlihtala in sklenila, da se tega ne gre več in se je z otroci odselila k staršem in začela iskat neko trajnejšo rešitev za bivanje. A ni to dolgo trajalo – po parih dneh, ko je potrebovala denar, se je želela s svojim ‘bivšim’ dragim zmenit glede delitve prihrankov in je dobila lepo servirano, da on njej svojega denarja ne bo dajal, če pa hoče, pa lahko vedno nazaj pride, ker on jo ima rad. In se je po dveh dneh lepo premislila glede samostojnega življenja in se vrnila nazaj. Oni še vedno pije, se z njo krega, jo pretepa. Pa še za troho bolj jo zaničuje, kot jo je pred tem dogodkom.
Malo si izdelajta ekonomijo. Skupne stroške (voda, elektrika, ogrevanje, najemnina stanovanja, avto ipd.) plača najprej tisti z višjo plačo. Ampak samo toliko da pride do višine tistega z nižjo plačo. Ostale skupne stroške delita na pol. Osebne stvari pa plačata vsak iz svojega proračuna.
Npr.
skupni stroški = 100.000
te plača večja plača = 70.000
ostane = 30.000
te plača vsak = 15.000
parfumi, cigarete, vložki :-), pivo itd. pa je stvar posameznika.
To je “fer” ekonomija, ostalo pa kvečjemu “ego” ekonomija 🙂 !
Tamara, če sta dva poročena, lahko imata 100 ločenih računov, pa ne bo nič pomagalo ob ločitvi. Takrat bo 50-50.
Če pa še nista poročena pa je bolje prej razčistiti, kako se plačuje in s preostankom sama dva razpolagata, vsak po svoje.
Da pa žena pusti svobodno nakupovanje tehničnih stvari moškemu, je pa njena norost. Posebno, če je pijanc in zguba. Sama si je kriva, kaj ga pa ni prej na čevelj dala.
Sam ste pa res ful nesramni, zakaj bi bila zdej Krena kr naenkrat bednik, če pa pove po pravic kako je bilo in se je pač iz te izkušnje nekaj naučila. tip je bil pač idijot, pa jezgleda izkoristil položaj, čist prav ima da je jezna. Leto in pol zapravlat denar za enga bednika pa ti pol ne ostane nič, ne more bit preveč fajn. Sploh ko pomisliš, da bi lahko vsaj kaj prešparal, emdtemko si nekaj zagonil za enga idijot,a ki ni tega vreden… Bi ji pa lahko že rpej povedal, da ne razmišlja o vezi enako, sam očitno je res en bednik, ki se šlepa takole čez življenje na račun drugih, mogoče je celo našel kako ki mu še več nudi.
Mislim na zamudo parih dni, npr. plačata položnice konec meseca, itak imajo več stroškov z obračunavanjem obresti kot pa prihodkov z obrestmi tako, da zamudne obresti praktično nimata ker se jim niti ne splača računat zamudne obresti.
Tvoja ura doma pa je tudi nekaj vredna in ne noriš vedno plačevat in gledat kdaj maš roke plačevanja.
Forum je zaprt za komentiranje.