Čipiranje
Dosti se spoznam na elektrotehniko, računalništvo, programiranje in mikročipe. In z gotovostjo lahko trdim da je nemogoče preko cepiva vbrizgati čip. Marsikaj so ljudje že izumili, marsikaj še bodo, ampak fizika enostavno ne dovoljuje narediti tako mali čip z možnostjo oddajanja in sprejemanja informacij.. 😉
Kot drugo pa tudi če ga v teoriji vbrizgaš v kri, kam bo potem potoval? Krožil po telesu in se nakoncu zataknil v kapilarah? Malo kritičnega razmišljanja ti nebi škodilo.
Študiraš medicino? 🙂
Meni je tole čipiranje srhljivo. “Napredek” in “varnost” gor al pa dol. Itak je vse samo ena pretveza in neko poigravanje s tehnologijo in nadziranje množic.
Ma današnja medicina je že dovolj razvita da se ti ne more nič zgoditi. Glede na to da na veliko vstavljajo različne stimulatorje srca (pacemakerje), umetne kosti in podobne zadevščine, dvomim da ne bi bili sposobni varno vstaviti en čip.
Na koncu koncev sej so psi čipirani, pa jim nič ne manjka. 🙂
[/quote]
Moja edina omejitev do teh čipov, če so varni. Le-teh ne bi primerjala s peacemakerji, implantati in ostalimi umetnimi stvarmi, ki so v telesu z razlogom, če je pa čip v nas in ne vem, kako se obnaša tega ne bom sprejela. Seveda, tudi živali v živalskem vrtu so čipirane, če jim kaj manjka ali jih kaj moti pa ne bi vedela, nobena mi še ni znala tega razložiti – žival seveda, človek pač ne.
Ti kar živi s tem prepričanjem, nihče ti ga ne brani.
Ti kar živi s tem prepričanjem, nihče ti ga ne brani.[/quote]To je vzeto iz konteksta; dobro je napisal, razen tega je današnja medicina, če ne bi tako tragično včasih tolikokrat v slabo sodelovala s farmacijo , živilsko predelovalno industrijo, drugo industrijo (tudi kemično) , če ne bi toliko bili ujetniki svojevrstnega sodobnega načina življenja, bi lahko živeli nekje tretjino dlje… in predvsem, lahko bi resnično živeli lepše kot naši predniki. Pa ne.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Ti kar živi s tem prepričanjem, nihče ti ga ne brani.[/quote]To je vzeto iz konteksta; dobro je napisal, razen tega je današnja medicina, če ne bi tako tragično včasih tolikokrat v slabo sodelovala s farmacijo , živilsko predelovalno industrijo, drugo industrijo (tudi kemično) , če ne bi toliko bili ujetniki svojevrstnega sodobnega načina življenja, bi lahko živeli nekje tretjino dlje… in predvsem, lahko bi resnično živeli lepše kot naši predniki. Pa ne.[/quote]
Na osnovi česa bi lahko živeli eno tretjino dlje? S pomočjo medicine ali brez ali s pomočjo kemijske industrije ali farmacevtske? No, zase vem, da medicini pogojno zaupam, ker so zdravniki v našem okolju nedotakljivi in kot taki ogrožajo družbo pa tudi zavedam se, da obstajajo vsakodnevno primeri, ko medicina povsem odpove oz zagotovo obstajajo primeri, ko se je nekomu nekaj zgodilo (usodnega) ravno zaradi medicine, žal. A si ti ujetnica sodobnega načina življenja in hkrati me zanima, kakšen scenarij furaš v svojem life-u, da boš potem vendarle živela eno tretjino dlje? Morebiti celo tako dolgo kot Mojzes 🙂 ?
To je vzeto iz konteksta; dobro je napisal, razen tega je današnja medicina, če ne bi tako tragično včasih tolikokrat v slabo sodelovala s farmacijo , živilsko predelovalno industrijo, drugo industrijo (tudi kemično) , če ne bi toliko bili ujetniki svojevrstnega sodobnega načina življenja, bi lahko živeli nekje tretjino dlje… in predvsem, lahko bi resnično živeli lepše kot naši predniki. Pa ne.[/quote]
Na osnovi česa bi lahko živeli eno tretjino dlje? S pomočjo medicine ali brez ali s pomočjo kemijske industrije ali farmacevtske? No, zase vem, da medicini pogojno zaupam, ker so zdravniki v našem okolju nedotakljivi in kot taki ogrožajo družbo pa tudi zavedam se, da obstajajo vsakodnevno primeri, ko medicina povsem odpove oz zagotovo obstajajo primeri, ko se je nekomu nekaj zgodilo (usodnega) ravno zaradi medicine, žal. A si ti ujetnica sodobnega načina življenja in hkrati me zanima, kakšen scenarij furaš v svojem life-u, da boš potem vendarle živela eno tretjino dlje? Morebiti celo tako dolgo kot Mojzes 🙂 ?[/quote]Ne tako ozko gledat te stvari poglej malo bolj iz distance, boš videla da se ne obnašamo nič bolj humano drug do drugega kot so se naši predniki pred xy leti/tisočletji
To je vzeto iz konteksta; dobro je napisal, razen tega je današnja medicina, če ne bi tako tragično včasih tolikokrat v slabo sodelovala s farmacijo , živilsko predelovalno industrijo, drugo industrijo (tudi kemično) , če ne bi toliko bili ujetniki svojevrstnega sodobnega načina življenja, bi lahko živeli nekje tretjino dlje… in predvsem, lahko bi resnično živeli lepše kot naši predniki. Pa ne.[/quote]
Na osnovi česa bi lahko živeli eno tretjino dlje? S pomočjo medicine ali brez ali s pomočjo kemijske industrije ali farmacevtske? No, zase vem, da medicini pogojno zaupam, ker so zdravniki v našem okolju nedotakljivi in kot taki ogrožajo družbo pa tudi zavedam se, da obstajajo vsakodnevno primeri, ko medicina povsem odpove oz zagotovo obstajajo primeri, ko se je nekomu nekaj zgodilo (usodnega) ravno zaradi medicine, žal. A si ti ujetnica sodobnega načina življenja in hkrati me zanima, kakšen scenarij furaš v svojem life-u, da boš potem vendarle živela eno tretjino dlje? Morebiti celo tako dolgo kot Mojzes 🙂 ?[/quote]Prav je da ji pogojno zaupaš, čeprav neko zaupnja vendar moraš imeti, ker v vsako stvar pač en moreš dvomiti, je preveč naporno in nevrotično, medicina je že toliko napredovala, da na primer zelo dobro pozdravi mehanske poškodbe, bakterijske okužbe, (virusnih vseh pač ne!), zelo se razvija onkologija, ki pa caplja za številom obolelih in seveda umrlih ravno zaradi stvari ki sem jih prej pisala. Lahko bi živeli do nekje tretjino dlje, če bi se šli način življenja naših prednikov s spoznanji danešnje medicine, znanosti in tehnike sicer, kar pa se samo po sebi očitno izključuje. In ja prav gotovo se me je sodobni način življenja čisto preveč dotaknil; če bi bilo po moje, bi živela nekje med planšarji, vstajala ob svitu in jedla gozdne jagode, kislo mleko in žgance, to je menda najljubša hrana od booma, samo on ne mara v gore, sicer bi verjetno že bila tam sploh ker je menda moj internetni mož cccc
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Na osnovi česa bi lahko živeli eno tretjino dlje? S pomočjo medicine ali brez ali s pomočjo kemijske industrije ali farmacevtske? No, zase vem, da medicini pogojno zaupam, ker so zdravniki v našem okolju nedotakljivi in kot taki ogrožajo družbo pa tudi zavedam se, da obstajajo vsakodnevno primeri, ko medicina povsem odpove oz zagotovo obstajajo primeri, ko se je nekomu nekaj zgodilo (usodnega) ravno zaradi medicine, žal. A si ti ujetnica sodobnega načina življenja in hkrati me zanima, kakšen scenarij furaš v svojem life-u, da boš potem vendarle živela eno tretjino dlje? Morebiti celo tako dolgo kot Mojzes 🙂 ?[/quote]Ne tako ozko gledat te stvari poglej malo bolj iz distance, boš videla da se ne obnašamo nič bolj humano drug do drugega kot so se naši predniki pred xy leti/tisočletji[/quote]
Sorry, toda res ne vem in niti ne morem preveriti, kako humano so se vedli drug do drugega pred 100 ali več stoletji nazaj, živim zdaj in me predvsem ta del zanima.
Sorim ti. 😉
Izkoriščanja se nadaljujejo, kot se je to počelo nekoč, laže, krade , ubija se kot se je to počelo nekoč itd, itd. Razlika je le v tem, da so se spremenile metode po katerih se to počne, osnova zakaj se to počne, je ostala ista, kot pred xy leti, le bolj prefinjeno te peljejo žejnega čez vodo, pripravijo te do tega da si sam nastaviš štrik za vrat za katerega te potem vlečejo kolikor jim paše….
Za tvoje dobro ti vstavijo čip pod kožo s katerim lahko kontrolirajo tvoje početje, gibanje po mestu, kjer imaš lahko čitalce čipov na vsakem vogalu, te na osnovi tvojih navad zasipajo z reklamo, za stvari ki jih nujno potrebuješ, vzameš kredit, da si kupiš, kar vendar rabiš in potem samo hodiš na delo, da lahko plačaš ugodno posojilo….
Nakupovanje v centrih kjer posebne antene oddajajo valovanja, pod vplivom katerih si bolj dojemljiv za nakupovanje (usmerjanje misli) itd, itd
In ti misliš, da imaš svobodno voljo?
Svobodna volja? Se ne ubadam s tem pojmom, če je vse res kaj si napisal, tudi prav, nimam nobene moči niti želje, da se ubadam s tem; poudarjam pa da tako kot si opisal lastnega življenja k sreči ne doživljam 🙂
Tračarsko ali ne..Ljudi je možno zmanipulirati in prepričati v skoraj vse. Če jim vsak don prikazuješ dobre plati čipiranja, bodo v to verjeli, ker bo to za njih resnica.
Problem je, da hoče človeški ego imeti vse pod nadzorom…Hoče vedeti koliko je kakšnih živalskih vrst, kako se gibljejo..In ta lastnost se bo prenesla oz. se že prenaša še na ljudi.
Tračarsko ali ne..Ljudi je možno zmanipulirati in prepričati v skoraj vse. Če jim vsak don prikazuješ dobre plati čipiranja, bodo v to verjeli, ker bo to za njih resnica.[/quote]
Upravičeno dvomim, da smo vsi zmanipulirane in naivne ovce.
Takšni planeti se ne iščejo samo zaradi možnega žiovljenja, temveč tudi kot možne selitvene destinacije v prihodnosti. Že dolgo je znano, da se življenje lahko razvija tudi v čisto nemogočih biotopih za pretežno večino oblik. Takšnih primerov je celo na Zemlji kar nekaj znanih, po doloćčenih teorijah pa bi za določene oblike bila primerna celo Jupitrova atmosfera. Po nekaterih teorijah je celo ni nujno, da se življenje lahko razvije le na ogljikovi osnovi. Mislim, da celo na Zemlji obstajajo mikrobi pri katerih je funkcijo ogljika prevzel silicij.
Gozdne jagode in kislo mleko? To se mi zdi pa malo sporna kombinacija. Sicer pa je okolje k sreči takšno, da se je glede posledic okoli koče možnio tudi na krave izgovorit. :-))))[/quote]Pomiri se sv. Jožef, jaz bi bila itak tam, kjer so še samo ovčice in kozice, samo ti pač raje za svoje grehe plačuješ v nižinah… ne vem če bi se zaradi popredmetenja nekaj prilagajala…??
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Mislim, da nihče ne išče drugih planetov zaradi možnosti selitve. To je na zadnjem mestu vseh razlogov. Mislim, da gre predvsem za radovednost, za nova spoznanja (o vesolju in nas) itn. Okrog selitve je pa zaenkrat toliko teoretičnih ovir, da o praksi sploh ne govorimo.
Mislim pa, da nihče ne išče nam podobnih bitij, kot je Princeska navedla, ampak se vsi prav dobro zavedajo, da je lahko intelignentno bitje na drugem planetu nekaj povsem drugačnega od nas. In ravno ta drugačnost je tista, ki jih žene v raziskovanje tega.
Gozdne jagode in kislo mleko? To se mi zdi pa malo sporna kombinacija. Sicer pa je okolje k sreči takšno, da se je glede posledic okoli koče možnio tudi na krave izgovorit. :-))))[/quote]Pomiri se sv. Jožef, jaz bi bila itak tam, kjer so še samo ovčice in kozice, samo ti pač raje za svoje grehe plačuješ v nižinah… ne vem če bi se zaradi popredmetenja nekaj prilagajala…??[/quote]
Nikar mi danes ne omenjaj hribov. Imam tak muskelfuber v nogah, da komaj vstajam iz stola. Sem zgleda zadnja dva dni malo pretiraval. razen, če me naložiš v nahjrbtnik. Ampak tam gor bom pa kar lepo gabriela špilal in je popolnoma vseeno nad 2000 ali pod. :-)))
Forum je zaprt za komentiranje.