Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Bo Slovenija kdaj Švica?

Bo Slovenija kdaj Švica?

Nimam na voljo ravno informacij, da si kaj veliko na boljšem, če se tja preseliš, si tam zaposlen, plačuješ najemnino, vzdržuješ sebe…v osnovi menjaš menjaš okolje, morda za kak odtenek ali dva dvigneš standard, določene dejavnosti in stvari so dostopne, ki jih pri nas ni. Jaz z vsem tem ne bi bila zadovoljna, še manj pa s prenašanjem resnice, da nisem enakovredna za enako delo/enak rezultat nasprotnemu spolu. Le redke ženske tam v poklicih napredujejo in če že, se sčasoma ugotovijo, da angažma ni vreden. Ne, meni njihova razvitost ni znanstvena fantastika. Ljudje, ki vsak drek v celofanu od medijev gor poberete pa vam nedvomno je 😛

Katera država pa je po tvoje boljša od Švice?[/quote]

Najmanjša celina Avstralija oz Avstralska zveza. Tudi Nova Zelandija je sprejemljiva. Kakšnih 5 let nazaj sem bila prepričana, da bi se morali zgledovati po Skandinaviji, toda čas kaže, da se Slovencev NIKAKOR! ne da predelati v pošten, solidaren in moralen narod kakor so npr oni. Pri nas je vedno aktualna ideja, kako se koga nategne, po možnosti državo in hkrati še uničujemo minimalne drobtinice sociale, ki jo še lahko premoremo. Nimamo ne v zavesti in ne v duši porihatno, da bi se lahko šli kaj skandinavskega, ravno tako ne, da bi posnemali Švico, vse kar obvladamo je trmasto vzdrževanje “balkanizma”.[/quote]

Drži, ampak ni to edina prepreka, namreč tudi dobro stoječe gospodarstvo v skandinavskih državah zelo pogojuje socialo. Slabše se ljudem goji, bolj ponavadi prihajajo v ospredje “prebrisanost”, “iznajdljivost” (kako koga “nategneš”) , torej neke vrste živalski darvinistični elementi po preživetju, in narava ne pozna morale in poštenja.
Tudi enoznačno označevanje balkanizma z negativnim prizvokom, sinonimom za vse slabo, je napačno. Slabo lahko označujemo, ko imamo v mislih predvsem gospodarske in politične razmere na tem področju, ljudje kot taki pa se mi zdijo bolj odprti (gostoljubni, veseljaški, nezadrti, komunikativni, lahkokni…), seveda to je spet stvar osebnega okusa, kakor pa nek “hladen” Nemec ali Skandinavec, čeprav je mogoče tudi to predsodek.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Katera država pa je po tvoje boljša od Švice?[/quote]

Najmanjša celina Avstralija oz Avstralska zveza. Tudi Nova Zelandija je sprejemljiva. Kakšnih 5 let nazaj sem bila prepričana, da bi se morali zgledovati po Skandinaviji, toda čas kaže, da se Slovencev NIKAKOR! ne da predelati v pošten, solidaren in moralen narod kakor so npr oni. Pri nas je vedno aktualna ideja, kako se koga nategne, po možnosti državo in hkrati še uničujemo minimalne drobtinice sociale, ki jo še lahko premoremo. Nimamo ne v zavesti in ne v duši porihatno, da bi se lahko šli kaj skandinavskega, ravno tako ne, da bi posnemali Švico, vse kar obvladamo je trmasto vzdrževanje “balkanizma”.[/quote]

Greva v Avstralijo! Imaš kaj prišparano? Če ti nočeš, bom pa odletel z Antilopo, da ji pokažem kengorujčke. :))))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Hahah če poslušaš Semoliča se zdi, da sploh nismo v nobeni krizi po njegovem so reforme pot v revščino. Ni dovolj, če so blokiral Pahorjeve reforme še zdej bi jih : ))))

https://www.youtube.com/watch?v=okHGCz6xxiw


Dvomim, da Semolič sploh občuti kakšno krizo.
Reforme pa so pot v revščino, saj se jemlje tistim, ki so že na pragu revščine, ne pa tistim zaradi katerih je država v krizi.

Ja lej Robi, ce bi sprejeli takrat Pahorjevi oz Svetlikovi pokojninsko reformo in reformo trga dela po nemškem zgledu pa bi morda bil zdj kak brezposeln manj tako pa tonemo nizje in nizje na nivo Slovaske da ne recem se kaj drugega : )

Se pa strinjam treba je vzet tistim, ki so krizo povzrocili.

Pedlagaš zračni napad na davčne oaze? :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Nereforme so pot v propad. In tja gremo, zanesljivo.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Tocno tako nereforme so pot v propad in tja drvimo z veliko hitrostjo.

Matjazko predlagam pravno drzavo in ucinkovito sodstvo to bo dovolj.

Žalostno je že to, da reforma rabi reformo, da ne bi šli v propad….. A se vam ne zdi, da tu nekaj smrdi?


Reforme že..A kakšne, to je bistveno vprašanje. 🙂

Dokler reforme sprejemajo tisti, ki nosijo del soodgovornosti za krizo, tako dolgo ne verjamem v reforme.
Sindikati predlagajo uvedbo davčnih blagajn. Mafijaš Milič pa pravi, da to ne bo ničesar rešilo. On bi še naprej jemal delavcem…Pohlep in izkoriščanje sta uničila gospodarstvo in dokler se na tem področju ne uredijo zadeve, ne bo nič bolje.

Žal bolj bosta proti reformam slabše bo : )

Sprijaznita se socialne države je konec : )

https://www.youtube.com/watch?v=okHGCz6xxiw

še vedno pa nam je bolje kot Makedoncem katerim je Albanija zahod ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Imaš kakšen link do teh reform, da vidim o čem se sploh pogovarjamo ?

To so splošno znane reforme sicer pa sej mi tule gor ne bomo ničesar rešili hehe : ))

https://www.youtube.com/watch?v=okHGCz6xxiw

Se mi le zdi ali rad pišeš kar nekaj na pamet? Seveda, da se ne da rešiti, če pobudniki teme ne vedo o čem se menijo.

Se mi le zdi ali rad pišeš kar nekaj na pamet? Seveda, da se ne da rešiti, če pobudniki teme ne vedo o čem se menijo.[/quote]

reform niti ne rabimo … zmanjkuje prispevkov za zdravstvo, penzije, socialo … torej JS/JU lepo na trg po €
še štacune so v malori, ker folk premalo zapravlja, ker ni denarja.

kejz solvd ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Ne.

https://www.transparency.org/news/feature/corruption_perceptions_index_2017#table

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close