Bo Slovenija kdaj Švica?
V Svici vsi narodi tam ziveci imajo enake pravice.
V Svici so urandi jeziki, Nemski, Francoski, Italijanski, Retoromanski itd. Vsi ljudje tam imajo dobr pravice. tukaj je Slovenci proglasili drzavio Slovenskega naroda. In ne dajejo nobenih mansinskih pravic mansinam.
Sloveniaj nebo Svica, prej ko se v Sloveniji ne bo spostovlao druge anrode.
Jugoslvija je bila federacija Juzno slovenkih narodov, pri dem ko se drugi neSlavnski narodi so imeli dobro pravice in avtonomna obmocja kot Albanci na Kosovu in Madzari in Nemci v Vojvodini.
Jugoslavija je bila zelo multinacionalna in multikulturna drzava. Tako kot je Svica.
Vsak je normalno lahko bil karj je pac bil. Dobene nacioanlsnosti se ni zatiralo, in vsako se je spostovalo do leta 1991.
Po letu 1991 pa bi naj vsak narod imel neko svojo ozemlje in je na vseh teh novih nastalih enonarodnih dravicah po 1991 postalo ravno nastrotno kot Svica. Slovenija z Svojo ustavo in Drzvao je rabno nasrpoten tip drzave kot Svica.
Da bi Slovenija bila Svica, bi mogli vsem Narosnostim dati mansinske pravice in da bi se spostovalo vse narodnosti in da bi lahko normalno govorili svoje jezike itd. Tako je v Svici. Zadnjih 20 let se tukaj ne dela v tej smeri ampak v nasprotni smeri kot je Svica.
To je navadna cenena demagogija, slovenske gospodarske države nimajo s tem nobene zveze. Sicer pa Slovenija priznava popolne pravice italijanski in madžarski manjšini. Tudi Nemčija in Avstrija sta državi pretežno enega naroda, pa zaardi tega gospodarsko nista bistveno manj uspešni od Švice. Po takih čudnih teorijah bi Bosna in Hercegovina morala biti zelo supešna država, saj je vendar država treh narodov.
Lahko bi bili, če bi enkrat za vselej obsodili vse lopove, ki so si v 20-ih letih toliko nagrabili TER jim pobrali vse protizakonito premoženje, za bruhat.
Jaz bi spremenil koncept prava pri nas. Ne da je obtoženi nedolžen, dokler se mu ne dokaže nasprotno AMPAK obtoženi je spoznan za krivega, dokler ne predstavi dokazov v prid njegovi nedolžnosti.
Ves dolg bi bil poplačan, pa še bi ostalo denarja, uuuufa, še bi ostalo, samo kaj ko je vsa Slovenija v žlahti;)
to že imamo – obrnjen kazenski postopek ☺
btw: ni “premoženje” samo pokradeno … ogromno ga je napačno investiranega (npr v neprodanih stanovanjih, v predragih projektih (T-2), hudo preplačanih nepremičninah prodanih javnemu sektorju (glej krožišča v vsaki vasi, bolnice, …)
Ne vem, če bi to bilo dobro v vsakem primeru. Potem bi lahko pokvarjenci začeli obtoževati nedolžne na njihove pokvarjene načine. In potem bi morali nedolžni dokazovati, da so nedolžni. Kar pa ni nič bolj preprosto, kot dokazovati, da je nekdo kriv. Osnovni problem je že v razumevanju in tolmačenju tega, kaj je pošteno in kaj ni. Tu nimamo istih kriterijev in tudi zakon tega ne določa, ker si tudi zakone lahko različno tolmačimo. Tudi odvetniki, tožilci in sodniki. Niso vsi odvetniki, tožilci in sodniki enako pošteni, poleg tega so tu še podkupnine in kup umazanije, ki je ni lahko dokazat.
Časi srednjeveške inkvizicije so mimo…[/quote]Ne saj ta razumem da zagovarjaš svojo stroko, ker čene bi bil brez dela.
Postavi se na stran tožilstva za spremembo.
Vem da nimaš pravega orodja v rokah, da bi argumentirano zdržalo na sodišču ker je vse od ustavno sporne zakonodaje dalje tako nastavljeno, da je bolje biti odvetnik kot tožilec, ko se sodi kriminalu oz. večja je možnost za uspeh.
Upam, da se bodo ti koncepti spremenili. Pri tem podpiram Avstrijce in Nemce.
Tako da glej Spider, zakaj ne bi bil dober tožilec? Si ne upaš ne, ker veš da je kamikaze varjanta?
Časi srednjeveške inkvizicije so mimo…[/quote]Ne saj ta razumem da zagovarjaš svojo stroko, ker čene bi bil brez dela.
Postavi se na stran tožilstva za spremembo.
Vem da nimaš pravega orodja v rokah, da bi argumentirano zdržalo na sodišču ker je vse od ustavno sporne zakonodaje dalje tako nastavljeno, da je bolje biti odvetnik kot tožilec, ko se sodi kriminalu oz. večja je možnost za uspeh.
Upam, da se bodo ti koncepti spremenili. Pri tem podpiram Avstrijce in Nemce.
Tako da glej Spider, zakaj ne bi bil dober tožilec? Si ne upaš ne, ker veš da je kamikaze varjanta?[/quote]
pa uporabimo ta predlog:
skromniT je totalen vosu … sej pa naj sam dokaže ne samo, da je trditev resnična ampak tudi, da je razžaljen, ker ga trditebv podcenjuje ☺
to že imamo – obrnjen kazenski postopek ☺
btw: ni “premoženje” samo pokradeno … ogromno ga je napačno investiranega (npr v neprodanih stanovanjih, v predragih projektih (T-2), hudo preplačanih nepremičninah prodanih javnemu sektorju (glej krožišča v vsaki vasi, bolnice, …)[/quote]Nisem pravnik, a kolikor vem pri nas velja zakonik, da je obdolženec nedolžen, v kolikor se mu ne dokaže nasprotno.
Kar je absurd, če se mene vpraša.
Torej jaz naredim prekršek. Torej sem obdolžen ker se je nekdo nečesa izmislil, dokazi pa v luftu …to je indija koromandija ne pa red.
Če jaz naredim prekršek, sem zato obdolžen na podlagi nekih dokazov, da sem storil prekršek, torej sem kriv. Na moji strani je da, v kolikor imam dokaze, ki pa morajo biti tehtni, o moji nedolžnosti, da jih predložim ali pa plačam kazen.
Tako se dela v kultiviranem svetu kjer veljajo določena pravila.
Se strinjam, vse pobrat, kar je pokradenega, v davčnih oazah, nakopičenega v nepremičninah,itd…
Mi vse to plačujemo, to so miljarde denarja, ki ga bomo mi in naše generacije morali plačati, za bruhat.
da nek propadli nepremičninarski mešetar ((GGM)) naredi politično kariero, se gre držvnega sekretarja vlade, potem pa ričakje, da bo potrjen za predsednika uprave velikega (edinega državnega) pristanišča … emmm — a še kdo ne ve, da je ta država ne samo v riti — ampak v popolnem razsulu??
btw: Zokijevo kadrovanje v SOD, KAD, … nima zveze z zemljišči na obali, ki jih Luka Luka Koper nujno potrebuje za širitev poslovanja
v (D) predsednik države odstopi zaradi par 100K€, za katere ni vedel, da jih ima žena …
Bo Slovenija kdaj Švica?
Upam, da ne ravno kot Švica; ta država je obupno draga, drugo kar je še bolj moteče, da so moški in ženske zelo neenakovredni v smislu vrednotenja delovne sile. V povprečju tam ženske zaslužijo pol manj od moških – to je vsekakor pojav, za katerega ne bi želela, da se razraste pri nas.
pa saj smo “švica”:
sirove luknje imamo v zakonodaji,
namesto ure s kukavico nam je čas že potekel,
“švicarji” varujejo papeža – mi se varujemo pred tujci (nakupi …)
namesto “švicarskega” noža delamo “štajerske ikebane”
namesto čokolade lahko žvečimo “opanke”
….
jezikov znamo pa več kot švicarji (prekmurko, štajersko, dolenjsko, primorsko, jugoslovansko, šiptarsko, …)
Seveda je obupno draga saj imajo tudi obupno visoke place. Taka razvitost je za nas Slovence itak znanstvena fantastika. Tle se leta 2013 kregamo kdo je mel prav partizani ali domobranci vojna pa koncana 1945 opozicijski politik obsojen zaradi korupcije pa govori na proslavi ob 70 letnici domobranstva.
Morali bi biti avtonomna pokrajina v Avstriji in bi se spet lahko izkazali kot švercarji (soli)? :))
Naši politični voditelji so od osamosvojitve naprej z zelo dobro štartno pozicijo med socialističnimi državami spravilo državo na kolena. Hrvaška je bolj pravna država kot Slovenija, zato tudi žanje boljše uspehe in bomo počasi zaostajali za njo, pregovorno poštenje Slovencev je očitno slovenski mit, avtosterotip, tako kot imajo Srbi o junaštvu….
Katera država pa je po tvoje boljša od Švice?[/quote]
Najmanjša celina Avstralija oz Avstralska zveza. Tudi Nova Zelandija je sprejemljiva. Kakšnih 5 let nazaj sem bila prepričana, da bi se morali zgledovati po Skandinaviji, toda čas kaže, da se Slovencev NIKAKOR! ne da predelati v pošten, solidaren in moralen narod kakor so npr oni. Pri nas je vedno aktualna ideja, kako se koga nategne, po možnosti državo in hkrati še uničujemo minimalne drobtinice sociale, ki jo še lahko premoremo. Nimamo ne v zavesti in ne v duši porihatno, da bi se lahko šli kaj skandinavskega, ravno tako ne, da bi posnemali Švico, vse kar obvladamo je trmasto vzdrževanje “balkanizma”.
Forum je zaprt za komentiranje.