Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek A so otroci v Sloveniji RES lačni?

A so otroci v Sloveniji RES lačni?

No, sodobne mamice, ste danes kaj skuhale ali ste otroke poslale na burek in frutabelo? ??

Otroci, ki so občasno res lačni in ali podhranjeni se tega praviloma sramujejo.  Do tega pa ne rabi nujno priti zato, ker starši “nimajo”.  Ne si mislit, da je dobrobit otrok prioriteta vseh staršev.  Kolikor jim zapravi za vse drugo, potem pa varčujejo na otrocih.  Tudi na goli hrani.  Tako kvantiteti kot kvaliteti.  In to, da je danes precej večji problem pretiravanje s hrano oz izobilje le te, še ne pomeni, da ni obratnih primerov.

Odgovor na objavo uporabnika
1434, 14.09.2025 ob 14:39

Otroci, ki so občasno res lačni in ali podhranjeni se tega praviloma sramujejo.  Do tega pa ne rabi nujno priti zato, ker starši “nimajo”.  Ne si mislit, da je dobrobit otrok prioriteta vseh staršev.  Kolikor jim zapravi za vse drugo, potem pa varčujejo na otrocih.  Tudi na goli hrani.  Tako kvantiteti kot kvaliteti.  In to, da je danes precej večji problem pretiravanje s hrano oz izobilje le te, še ne pomeni, da ni obratnih primerov.

No, no, nehaj, to  vsi plačujemo, ker  imamo najvišje cene  v Eu na trgovinskih policah. Kaj je zastonj? Nič.  Noben se ne upira, sami butli na  povodcu.

ne vedo katerega spola so, pa vladajo na Z.  Zbirajo  pa namenoma takšne v ožji izbor, a to ne izbirajo ravno  naši, so še “višji” v sodelovanju z našimi, ki so za demoralizacijo ljudstva in lažje uničenje države. Treba je poznati celotno play.

Odgovor na objavo uporabnika
get real, 14.09.2025 ob 14:13

Odgovor na objavo uporabnika
itak682, 14.09.2025 ob 13:48

Odgovor na objavo uporabnika
Dedinja, 13.09.2025 ob 13:30

A so otroci v Sloveniji RES lačni, če ne dobijo subvencioniranega kosila in malice? Če so starši v službi, jih naročijo na kosilo v šoli in ga plačajo. Problem rešen. Če pa sta starša brez službe, pa naj doma skuhajo, kje je problem? Pa boste rekli, da nimajo sredstev. Saj dobivajo socialo pa otroške dodatke, to je pa že kot minimalna plača. Od vsega podarjenega denarja od države, pa bo že gospoda skuhala eno kosilo za otroka, a bo?

Jaz sem hodila v del osnovne in celo srednjo šolo v tujini. Šola je bila privatna, plačljiva. Kosila in malice nismo dobili nobene niti za plačilo, kaj šele zastonj. Po pouku (ki je znal trajati tudi do treh popoldne) smo navadno stekli na kosilo. Vsi smo preživeli in kljub občasni lakoti med poukom, ni nikomur to pustilo travm in kakšnih hudih posledic.

Uboga revica, laćna si bila med poukom? Ti očitno o šolah v tujini pojma nimaš, kaj šele, da si hodila v katero … razen, če originalno prihajaš iz katere od revnejših vzhodnih držav.

V tujini moraš otroku kar za s sabo dat hrano za čez dan, ali pa mu dat denar da plača. Na zahodu. Ne vzhodu. Sanja se vam ne. Tudi vrtci (državni) nimajo hrane organizirane zastojn. Pa zaposleni tudi ne dobijo prevoza plačanega neglede na to iz kje se vozijo. Pa malice tudi ne. Ponekod se jim malica niti v 8h ne šteje tako kot se pri nas. Edini ki nikoli ni bil v tujini si ti.

Ja v redu, potem pa nisem nikoli bil v tujini, če ti tako praviš 🙂 Ni bilo govora o ZASTONJ prehrani, je bil le komentar na to, kako je revica cel dan stradala v tujih šolah in je šele ob treh popoldne lahko šla na kosilo. Tu otrokom v šoli lahko naročimo kosilo, seveda plačano, tudi čas za malico, ki si jo prinesejo s seboj imajo, ali si pa gredo v tistem času kupit kaj v okoliške lokale. Vsekakor v nobeni šoli niso priklenjeni cel dan brez možnosti prehranjevanja. In v tem je bil point. Ko pa že omenjaš denar in čas za malico zaposlenih: v naši firmi ne prejemamo posebej denarja za malico ali prevoz, je plača dovolj visoka, da si ju lahko privoščimo, torej je ta strošek že vštet. Drugje večina delodajalcev zaposlenim priskrbi bone, s katerimi lahko kupijo malico v določenih trgovinah ali gostilnah. In nihče nikomur ne teži zaradi tiste pol ure ali par minut več za kosilo, najbrž zato, ker s(m)o sami dovolj pošteni, da ne izginemo kar za celo popoldne. Na zahodu, seveda, ne vzhodu 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
itak603, 14.09.2025 ob 16:09

Ja v redu, potem pa nisem nikoli bil v tujini, če ti tako praviš 🙂 Ni bilo govora o ZASTONJ prehrani, je bil le komentar na to, kako je revica cel dan stradala v tujih šolah in je šele ob treh popoldne lahko šla na kosilo. Tu otrokom v šoli lahko naročimo kosilo, seveda plačano, tudi čas za malico, ki si jo prinesejo s seboj imajo, ali si pa gredo v tistem času kupit kaj v okoliške lokale. Vsekakor v nobeni šoli niso priklenjeni cel dan brez možnosti prehranjevanja. In v tem je bil point. Ko pa že omenjaš denar in čas za malico zaposlenih: v naši firmi ne prejemamo posebej denarja za malico ali prevoz, je plača dovolj visoka, da si ju lahko privoščimo, torej je ta strošek že vštet. Drugje večina delodajalcev zaposlenim priskrbi bone, s katerimi lahko kupijo malico v določenih trgovinah ali gostilnah. In nihče nikomur ne teži zaradi tiste pol ure ali par minut več za kosilo, najbrž zato, ker s(m)o sami dovolj pošteni, da ne izginemo kar za celo popoldne. Na zahodu, seveda, ne vzhodu 🙂

No pa ni tako. Moja otroka hodita v šolo v Italiji in šole nimajo niti jedilnice ali kuhinje. Pouk začne ob 8:15, konča ob 14 in nekaj. Vmes ni nobenega kosila, ampak to, kar si prinesejo od doma. Dva odmora po 15 minut, tako da Bog ve kaj ne jedo med odmori. Kakšno sadje, krekerje.

Preseratorji z luno, ki v šolah hrano razmetavajo, niso. Obstajajo pa lačni ja. Taki so obstajali že nekoč. S polno ritjo težje dojamete.

Vztrajni in napadalni ste do resnice o tem, da so otroci “lačni” zaradi nekvalitetne prehrane, katere si Slovenci ne morejo privoščiti, ker je  predraga, saj imamo dejansko v Slo najvišje cene prehrambenih artiklov   v Eu.  Več kot polovica si tako drage hrane, razen nizkokvalitetne,  ne more kupiti zaradi prenizkih plač.  To je  vsakdanje dejstvo. Izven Eu so absurdno  visoke cene prehrambenih artiklov  npr v Boliviji.

Odgovor na objavo uporabnika
Neregistriran, 13.09.2025 ob 13:45

Za tastare je kar dobro poskrbljeno. Dobivajo lahko še pokojnine po pokojnih partnerjih, varstvene dodatke, izredne pomoči, subvencionirane nastanitve v DSO ali pa so jim potomci po zakonu dolžni finančno pomagati …

Sicer so pa imeli celo življenje čas, da si kaj ustvarijo, če si niso, ni tuja krivda.

Ni res!

 

Koliko kg kruha dobimo iz kg moke?

Sicer moko dodajam po obcutku, nikoli je ne tehtam, ampak bi rekla, da 1 kg moke da okoli okoli 1,75 kg, ali malo manj ali malenkost vec. Sama ze dolgo  redno pecem kruh in kupim 10kg moke naenkrat in jo imam za kar precej casa. Vsekakor me kruh stane precej manj kot trgovinski.

Cca 1,6 kg kruha iz 1 kile. Gretje pečice za en hlebec tudi stane. OK pozimi tudi mi, pa še segreje prostor. Poleti v bloku pa bi bila katastrofa ker v kuhinji lahko naraste temperatura tudi 30 °C in bi bilo potrebno še klimo dodatno stimat.

Med tednom se speces, med delavnikom… če eno uro prej vstaneš, zamesis, in vzhaja 9 ur, predno prideš iz službe

Si sploh ze kdaj spekla kruh ali imas pecico brez toplotne izolacije? Jaz kruh pecem pozimi in poleti, spomladi in jeseni in mi zaradi peke se nikoli ni zrasla temperatura na 30 stopinj. V kuhinji se sploh ne curi razlike v temperaturi med peko ali sicer. Specem 4 manjse struce naenkrat. In moj kruh se nikoli ni vzhajal 9 ur. Ne vem, kaksen recept imas, da traja toliko casa, ker normalno v toliksnem casu testo ze dol pade, ker je dalec prevec vzhajano. Jaz ga vzhajam 3/4 ure, se enkrat res na hitro pregnetem in ga vzhajam se 3/4 ure. Potem ga dam pect.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6564, 14.09.2025 ob 13:24

Odgovor na objavo uporabnika
Vprašanje123, 14.09.2025 ob 12:30

Koliko kg kruha dobimo iz kg moke?

Cca 1,6 kg kruha iz 1 kile. Gretje pečice za en hlebec tudi stane. OK pozimi tudi mi, pa še segreje prostor. Poleti v bloku pa bi bila katastrofa ker v kuhinji lahko naraste temperatura tudi 30 °C in bi bilo potrebno še klimo dodatno stimat.

Med tednom se speces, med delavnikom… če eno uro prej vstaneš, zamesis, in vzhaja 9 ur, predno prideš iz službe

Re Anonimno 6564

??????????

A ti imaš staro kmečko peč pa kar bloku?????

Ja, ta pa med peko kruha fejst ogreje prostor?

Odgovor na objavo uporabnika
Vztrajni in napadalni, 14.09.2025 ob 17:11

Vztrajni in napadalni ste do resnice o tem, da so otroci “lačni” zaradi nekvalitetne prehrane, katere si Slovenci ne morejo privoščiti, ker je  predraga, saj imamo dejansko v Slo najvišje cene prehrambenih artiklov   v Eu.  Več kot polovica si tako drage hrane, razen nizkokvalitetne,  ne more kupiti zaradi prenizkih plač.  To je  vsakdanje dejstvo. Izven Eu so absurdno  visoke cene prehrambenih artiklov  npr v Boliviji.

Nihče ni lačen, niti motencev tvoje sorte nekoristnih. Če misliš da imamo najdražjo hrano pa svojo moteno rit kam izven mamicine kuhinje spravi pa poročaj. Bebci. 2 kili jabolk je 2e. Res drago. Zelje, fižol, leča….vse okoli evra. Ful drago res pezdeta nesposobna. Pol pa jeste posebno, to je zdravo. In se norca delate da vaša mularija pa zelja ne bo. Pa tako lačni menda. Ampak zelja pa ne bodo. So raje lačni. Pezdeta razvajena. Njihovi dedki so travo jedli med vojno! Današnja pezdeta so pa motena v glavo v tri krasne, čepijo cele dneve pred ekrani in posebno pa sire vase mečejo. Pa pametujejo o tujini, kjer še v življenju niso bili očitno. Pa tudi nikol ne bodo šli, razen če jih mamica pelje. Pa še to verjetno ne bi šli.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close