A so otroci v Sloveniji RES lačni?
no evo, 13.09.2025 ob 19:51
In, 13.09.2025 ob 19:45
no evo, 13.09.2025 ob 19:38
Končano, 13.09.2025 ob 19:33
Minimalčki, 13.09.2025 ob 19:16
Anonimno 10360, 13.09.2025 ob 18:46
Res je vse plus, 13.09.2025 ob 16:02
Otroci revežev, 13.09.2025 ob 15:07
Razčistimo malo, zakaj so nekateri brezposelni in njihovi otroci lačni. Pa pri tem izvzamimo tiste, ki so tudi težko invalidni (pa tisti so itak v DSO ali pa imajo nekoga doma, ki je prevzel skrb zanje)
Prasice lene nesposobne ne znajo kuhat, ne znajo racionalno kupovat, in živijo v prepričanju, da jim je država dolžna priskrbeti tri obroke dnevno in plačati vse položnice, socialka je pa za priboljške in njihovo žepnino.
Prasice kupujejo predpripravljeno hrano (ki je seveda svinjsko draga), večina jih kadi (škatla na dan pomeni 150€+ na mesec), ne znajo piti vode, ampak morajo sokove, kokakole in pivo, otroke pošiljajo po hamburgerje, pizze, bureke… ker “morajo nekaj toplega pojesti”, da bi katera kuzla sama olupila krompir in naredila pomfri, je že pretežko. Da bi sama otrebila solato? Saj ne zna. Kupi natrebljeno za 3€. Da bi skuhala ričet ali filano papriko? Ne zna. Kupi konzervo. Da bi kupila za 1€ kurjih hrbtov in skuhala juho, ne zna. Da bi spekla rebra, ki jih kupi, ko so v akciji za 3,50€, ji ne šine v poštrihano glavo. Kupi pečeno v toploteki za 12€.
Pa še šimfa, da je BREZPLAČNA hrana v šoli neokusna… ker zna njena horda otrok jesti samo kupljen fingerfood.
Imajo pa pet otrok in več. In bentijo, da imajo premalo stanovanje.
O, da bi to dalo dol plastične nohte, odložilo najnovejši iPhone in šlo na kmetijo pomagat obirat jabolka ali kopat krompir (ki bi ga dobili za domov) ali za 20€ spucat stopnišče v bloku ali zvečer gostilno? Ja kje pa! Mora čepet na telefonu ali gledat telenovele ali kofetkat z brezposelno kolegico. In načrtovat naslednjega otroka, da bo dobila več alimentov in otroških dodatkov. Si bo šla nohte naredit, pajkice kupit za tisti denar od otrok in se nastavljat naslednjemu jebaču.
No, samo taki so lačni.
Preklete mrcine lene cele dneve sedijo na telefonih, pa da bi si ogledale vsaj video posnetke kuhanja z recepti in navodili za pripravo vred, to pa ne. Če že čitat ne znajo…
A vejo pa za vsako Kardašianko, Špelo, Romiha in sto influencerk.
Marš, smrdljivke nemarne!
Lahko je bit pameten s polnim trebuhom in denarnico. Dosti druzin je takih ki so na minimalcu in verjamite mi taki nimajo umetnih nohtov in trepalnic…to imajo samo socialci in ja verjamem da so otroci lacni…
No, ne vzganjaj propagande, imamo sami oči.
Dva z minimalcem prinesera v vsakem primeru domov 2000€ plus otroške dodatke. Pa recimo, da sta v najemu in imata za eno plačo fiksnih stroškov. Prav?
Če se znata zasukati po kuhinji in se organizirati tudi ob izmenskem delu, lahko petčlansko družino kar kvalitetno nahraniš s 600€ na mesec.
Druga pesem pa je, če znata otroke samo naredit, zanje pa ne skrbet.
pisre pišete in ne hodure v trgovino.
Pa probaj. Tudi repa, fižol in krompir imajo ceno. Drago je. To da jedo vsaki dan. Repe in zelja ne moreš jesti vsaki dan. Kdo? Kar tišćite.
Konc koncev pa zakaj toliko j bete narod. Kaj dobiš za 50 evrov? Vrečke ne napolniš. Kaj je to za družino, če se kupi samo posebno in nekaj sira, kje je še ostalo… Kruh je noro drag. Mleko, jajca, deset jajc pojedo kjer sta dva najstnika tudi v enem dnevu…”zmažejo trgovinsko vrečko”. Ja.
Imamo najdražjo hrano v EU in najnižje plače, razen Hrvatov. Hrana je na celotnem Balkanu absurdno draga. Največ odnese od prihodkov, vse.
Posebna pa sir 🙂
Res ste reveži. Najstnika si pa lahko tudi že kaj zaslužita, če vama je ratal bit 20+ let na minimalcu pač od vaju glih ne vem kaj pričakovati ne moreta. Verjamem da pri takih dohodkih ravno ne potujete, ampak da bluziš da je pri nas hrana najdražja v EU…..daj se zresni no. Stopnja revščine v sloveniji je v resnici nižja od EU povprečja. Mogoče internet uporabi za kaj pametnega. Recimo kako povišati dohodke. Namesto da plačuješ 60e mesečno za gluposti zganjat.
v statistiki je ni, pa od minimalca se ne preživijo otroci, ce niso le na zelju in krompirju, pa na pogretih golažih, kot smo bili mi vcasih. In se dahes je tako. 1.500 dajo za kvalitetno hrano 4 in 5 članska druzina, pa saj imate o tem vse napisano več desetkrat na monu, ja pa niso na minimalcu.
1.500 dajo za 5 večerij tedensko, kosilo za starša in vikend prehrano za 4? No potem naj bodo pa kar lačni :). Živim trenutno sama, jem večinoma beljakovine in zelenjavo ter sadje, veliko rib in ne trgovinsko meso, večinoma vse bio…vse obroke si sama pripravim čeprav delam 8-17…pa ne dam 400e na mesec za hrano tako kot ti tvoji reveži menda.
Sama 400
4×4= 1.600
pa od tvoje prehrane skupaj padejo.
In, 13.09.2025 ob 19:53
Poznamo, 13.09.2025 ob 19:48
Poznamo, poznamo. Imamo dva najstnika, ki oba za vikende delata. Ne vem, kaj jeste, da je taaaakooo drago. Posebno pa sir?
Mi jemo ogromno zelenjave, sadje, kakšen kos belega mesa (a še zdaleč ne vsak dan), olive, veliko rib, rižote…
Kruh, sir in posebna? Je to življenjsko potrebno? Ni, pa še zdravo ni. Draga je večinoma nezdrava hrana. V naprej pripravljeno, paštete, posebne salame, rdeče meso, čipsi, smokiji, čokolade…
najstniki pac jedo kalorično, z zelenjavo se ne natepavajo. Tudi od zelenjave po treningih crknejo…
Ja po treningu je treba posebno pa sir jest 🙂
Bog ne daj en piščančji zrezek pa zelenjavo. Še crknejo no 😀
Samo ugibam….pol vašega hladilnika je raznih pizdarij na katerih piše da so proteinske a ne? Pa whey in podobno. Kot da so profesionalni dvigovalci uteži 😀
600 pound life, 13.09.2025 ob 19:54
In, 13.09.2025 ob 19:49
Ja in… kaj?, 13.09.2025 ob 19:43
In, 13.09.2025 ob 19:39
ne jih ni, 13.09.2025 ob 19:25
Niti 10% družin ni na minimalcu. Tiste pa ki so. Vrtec praktično zastojn. Vsi obroki v vrtcu razen večerje. Zajtrk, malica, kosilo, malica. V šoli isto zastojn hrana za te na minimalcu. Otroški dodatek najvišji. Z njim lahko brez problema tistih par večerij in vikende pokriješ s hrano, pa še za oblačila imaš če pametno kupiš in kakšen priboljšek. V bistvu dva na minimalcu od svoje plače ne rabita nič za mularijo dat. Jim ostali častimo.
Pridejo lačni iz šole, iz vrtca in?
Ja porka madona, a tastara dva pa za sebe nič ne kuhata? Otroci se samo v šoli prehranjujejo?
Ja super.
Zakaj ima nekdo otroke, če jim nima kaj dat za jest? Ajd, pojasni!
Ja kuha se, kot da niso jedli še nič. Razumelo? Vsaki dan.
Torej tvoji otroci jedo zajtrk, malico, kosilo, malico, še eno kosilo in še večerjo? Pol se pa kotalite naokoli? 😀 Daj preveri kaj v šoli pojedo. Ti garantiram da gre večinoma v kanto, ker imaš pač razvajene mulce doma. Lačne pač ne.
Ja tudi moja najstnika. Suha kot prekli. V šoli v naravni oba vse pojedla, tudi rpt. na roditeljskem pa, nismo vedeli da toliko pojesta.
Je drago, tudi če se doma kuha, pripravlja obroke. Včasih so kakšne pregrehe, čokolada, čips ampak redko.
Za enako polno vrečko, se odšteje precej več denarja kot leto nazaj. Plače pa iste. Rastejo le nekatere.
Cene sadja pa je skoraj dvojna.
ok, 13.09.2025 ob 19:58
Ja po treningu je treba posebno pa sir jest 🙂
Bog ne daj en piščančji zrezek pa zelenjavo. Še crknejo no 😀
Samo ugibam….pol vašega hladilnika je raznih pizdarij na katerih piše da so proteinske a ne? Pa whey in podobno. Kot da so profesionalni dvigovalci uteži 😀
170 evrov veliki samo cez vikend zapravijo za hrano. Ne vem kaj ne kuhajo oz high specialitete, le gledajo, da so vsi vitamini in koliko toliko raznovrstna prehrana.. 4-članske družine. Tako je. Grozljivo. Se pravi na osebo je to manj kot 50 evrov, to je praktično malo za 3 dni pri teh cenah.
Neregistriran, 13.09.2025 ob 20:01
Kako so pa včasih najstniki preživeli, ko se je jedlo samo krompir in domačo zelenjavo, nobenih sirov, salam in podobnega, in tudi na njivah so vsak dan pomagali? Kako so oni to zmogli? Te vaše sere ne delajo ničesar, žrli bi pa kar naprej?
Dajte jim zelje in krompir. Pa srečno.
In, 13.09.2025 ob 19:56
Sama 400
4×4= 1.600
pa od tvoje prehrane skupaj padejo.
Ni čudno da si na minimalcu. Mularija ki dobi 4 obroke v šoli/vrtcu po tvoji logiki doma isto poje kot jaz, ki si vse obroke sama delam in me nobene šola na futra. Matematika ti laufa. In od beljakovin ter zelenjave bi tvoji otroci pocrkali? Fascinantno. Nič….pejd na kile posebne pol kupit. To bo boljš za njih.
re neregistriran
ja, se strinjam ….., v šolo so nekateri sošolci imeli tudi 1,5 ure, in to v visokem snegu, ki ga vso zimo nihče ni plužil. Za malico smo imeli kos domačega kruha brez dodatkov, ki so ga v tistih časih naše mame v kmečki peči pekle za teden dni. Če so nam v šoli občasno kuhali čaj, je bil že pravo razkošje. Mortadele, sira in podobnih priboljškov, nismo poznali, v malih vaških trgovinicah na zakotnem podeželju smo imeli na izbiro le slivovo marmelado. Bila je v velikih embalažah, odmerjeno na dekagrame pa so nam jo zavijali kar v papir. Danes je večina mladine preobjedena in kot iz putra, bog ne daj, da pride do kriznih razmer. Sicer pa poglejte, kaj imajo ljudje v nakupovalnih vozičkih, pa bo normalnemu človeku vse jasno. Hrana v šolah in vrtcih pogosto konča v smeteh, so boljši bureki in pice. Me smo našim otrokov v višjih razredih osnovne šole, v 80 -tih letih, pripravljale kosilo že zvečer, krompir ali testenine pa so si skuhali sami.
rumeni emojček, 14.09.2025 ob 10:15
re neregistriran
ja, se strinjam ….., v šolo so nekateri sošolci imeli tudi 1,5 ure, in to v visokem snegu, ki ga vso zimo nihče ni plužil. Za malico smo imeli kos domačega kruha brez dodatkov, ki so ga v tistih časih naše mame v kmečki peči pekle za teden dni. Če so nam v šoli občasno kuhali čaj, je bil že pravo razkošje. Mortadele, sira in podobnih priboljškov, nismo poznali, v malih vaških trgovinicah na zakotnem podeželju smo imeli na izbiro le slivovo marmelado. Bila je v velikih embalažah, odmerjeno na dekagrame pa so nam jo zavijali kar v papir. Danes je večina mladine preobjedena in kot iz putra, bog ne daj, da pride do kriznih razmer. Sicer pa poglejte, kaj imajo ljudje v nakupovalnih vozičkih, pa bo normalnemu človeku vse jasno. Hrana v šolah in vrtcih pogosto konča v smeteh, so boljši bureki in pice. Me smo našim otrokov v višjih razredih osnovne šole, v 80 -tih letih, pripravljale kosilo že zvečer, krompir ali testenine pa so si skuhali sami.
Slovenijjo pripranljate v čas razmer po letu 45.
Nanesto da bi se uprli režimu, raje zabijate v dno, a danes zato, da dobro živijo tujci in migrantje.
En okrogli bel kruh stane 4, 70 eur.
Prav lačnih ni, so pa podhranjeni hranil. Sadja, ki je postalo tako drago, da ga družine redko kupijo, pa še tisto je gnilo, uvelo, brez okusa.
Spomnim se zapis iz nekega pocitniskega varstva, ko je pisala vzgojiteljica, da je mama izpraznila Šparovec s kovanci, ker ni zmogla plačati malice. Pa parketa deklica, ki je tlačilka dve marelici v žep za mamico, ki marelic ni že dolgo jedla…
Slovenec ne bo prosil za pomoč in stal v vrsti na RK ker je to sramotno, kaj če me kdo vidi. Ti se zavijajo v štiri stene in obrnejo vsak kos kruha in vsako žlico mleka.
Delajo, tudi če so študirani, za minimalca ali malenkost več. Ne grejo na csd fehtat, ker delajo. Nimajo podpore skupnosti, kot tujci, ki imajo svoje svetovalce, kaj vse jim pripada in kakšne transferje vse lahko pokoristijo.
Služb, ki bi normalno izplačevalec plačo za delo praktični ni razen preko VIP. Tujci pa nadležno fehtajo za svojo snaho, težko, rodjaka…snažilka v firmi…sfehta vse. Slovencem je nerodno. Podajo prijavo na razpis za DM, pa…
Prav lačni mislim, da niso otroci, so pa prikrajšani, frustracije, depresivni, ko vidijo kakšne krivice se godijo staršem, ki jim stvari, ki jih imajo drugi ne morejo privoščiti.
Ste pogledali kdo so otroci, ki so storili samomor? Same Mojce, Neže, Anžeti…
Đevada, Fate na seznamih ne boste zasledili. V lasni domovini zadnji knof na srajci
Zanimivo, 14.09.2025 ob 10:32
Slovenijjo pripranljate v čas razmer po letu 45.
Nanesto da bi se uprli režimu, raje zabijate v dno, a danes zato, da dobro živijo tujci in migrantje.
En okrogli bel kruh stane 4, 70 eur.
re zanimivo
Slabo si razume/la, še zdaleč ne gre za primerjavo razmer po letu 45, še manj podpiranje takratnega režima in želje po vrnitvi naših otrok v takšne čase. Po vašem mneju izbrišimo vso zgodovino in preprečite nam, da govorimo o svojih izkušnjah. Gre za dejstvo, da ob vsak dan videnem in slišanem, ne presenem razprav o lačnih otrocih, če pa že so, so izključno samo zaradi neodgovornih staršev. Najvišji otroški dodatek za leto 2025 znaša 172,58 evra na mesec ter druge ugodnosti in dodatki. V kolikor otrok s tem denarjem ne more preživeti, potem je s starši nekaj hudo narobe?? Kje so pristojne službe??
Z izkušnjami naše generacije želim samo poudariti, da se danes, (čeprav je marsikaj zavoženo in narobe), ne zavedate blagostanja, ki ga prinaša splošen napredek. Kam je otroke pripeljala današnja permisivna vzgoja pa itak vemo vsi, sadove pa boste obirali predvsem starši sami.
Vprašanje123, 14.09.2025 ob 12:30
Koliko kg kruha dobimo iz kg moke?
Nihče ne ve. Čist prenaporno spečt tist kruh. Višja matematika. Raje trdijo da sadja ne kupujejo zato ker je drago. 2kg jabolk je 2,29 v šparu. 250g smokija je 2,59. Ugani kaj takšni dajo v voziček. 1kg moke je 0,75, kvas 0,45. Ti pa garantiram da imajo vsi tv/net pakete za 60+e. Un intrnet za 15e ni ok za njih. Ker zelo strokovno net uporabljajo. Pa jasno mora vsaka familja met enoprostorca al pa karavan. Ker halo jasno ne bodo šli štirje v en mali avto. No nas je šlo 6 v bolhco 🙂
ne vejo, 14.09.2025 ob 13:02
Nihče ne ve. Čist prenaporno spečt tist kruh. Višja matematika. Raje trdijo da sadja ne kupujejo zato ker je drago. 2kg jabolk je 2,29 v šparu. 250g smokija je 2,59. Ugani kaj takšni dajo v voziček. 1kg moke je 0,75, kvas 0,45. Ti pa garantiram da imajo vsi tv/net pakete za 60+e. Un intrnet za 15e ni ok za njih. Ker zelo strokovno net uporabljajo. Pa jasno mora vsaka familja met enoprostorca al pa karavan. Ker halo jasno ne bodo šli štirje v en mali avto. No nas je šlo 6 v bolhco 🙂
Ma daj nehaj toliko blatiti in prati možgane, samo zato, da bi se zakrila slovenska resnica. Lažno se prikazuje SL svetu. Vse statistike ima prirejene. Katastrofa v tej idiotski državi je to.
Cca 1,6 kg kruha iz 1 kile. Gretje pečice za en hlebec tudi stane. OK pozimi tudi mi, pa še segreje prostor. Poleti v bloku pa bi bila katastrofa ker v kuhinji lahko naraste temperatura tudi 30 °C in bi bilo potrebno še klimo dodatno stimat.
Med tednom se speces, med delavnikom… če eno uro prej vstaneš, zamesis, in vzhaja 9 ur, predno prideš iz službe
rumeni emojček, 14.09.2025 ob 11:18
re zanimivo
Slabo si razume/la, še zdaleč ne gre za primerjavo razmer po letu 45, še manj podpiranje takratnega režima in želje po vrnitvi naših otrok v takšne čase. Po vašem mneju izbrišimo vso zgodovino in preprečite nam, da govorimo o svojih izkušnjah. Gre za dejstvo, da ob vsak dan videnem in slišanem, ne presenem razprav o lačnih otrocih, če pa že so, so izključno samo zaradi neodgovornih staršev. Najvišji otroški dodatek za leto 2025 znaša 172,58 evra na mesec ter druge ugodnosti in dodatki. V kolikor otrok s tem denarjem ne more preživeti, potem je s starši nekaj hudo narobe?? Kje so pristojne službe??
Z izkušnjami naše generacije želim samo poudariti, da se danes, (čeprav je marsikaj zavoženo in narobe), ne zavedate blagostanja, ki ga prinaša splošen napredek. Kam je otroke pripeljala današnja permisivna vzgoja pa itak vemo vsi, sadove pa boste obirali predvsem starši sami.
Kaj ima veze z abnormalnimi in najvišjimi cenami v EU prehrambenih trgovinah, permisivna vzgoja?
Imate končano osnovno šolo??
Nismo vsi zabiti Slovenci, ki vse verjamejo.
Dedinja, 13.09.2025 ob 13:30
A so otroci v Sloveniji RES lačni, če ne dobijo subvencioniranega kosila in malice? Če so starši v službi, jih naročijo na kosilo v šoli in ga plačajo. Problem rešen. Če pa sta starša brez službe, pa naj doma skuhajo, kje je problem? Pa boste rekli, da nimajo sredstev. Saj dobivajo socialo pa otroške dodatke, to je pa že kot minimalna plača. Od vsega podarjenega denarja od države, pa bo že gospoda skuhala eno kosilo za otroka, a bo?
Jaz sem hodila v del osnovne in celo srednjo šolo v tujini. Šola je bila privatna, plačljiva. Kosila in malice nismo dobili nobene niti za plačilo, kaj šele zastonj. Po pouku (ki je znal trajati tudi do treh popoldne) smo navadno stekli na kosilo. Vsi smo preživeli in kljub občasni lakoti med poukom, ni nikomur to pustilo travm in kakšnih hudih posledic.
Uboga revica, laćna si bila med poukom? Ti očitno o šolah v tujini pojma nimaš, kaj šele, da si hodila v katero … razen, če originalno prihajaš iz katere od revnejših vzhodnih držav.
itak682, 14.09.2025 ob 13:48
Uboga revica, laćna si bila med poukom? Ti očitno o šolah v tujini pojma nimaš, kaj šele, da si hodila v katero … razen, če originalno prihajaš iz katere od revnejših vzhodnih držav.
V tujini moraš otroku kar za s sabo dat hrano za čez dan, ali pa mu dat denar da plača. Na zahodu. Ne vzhodu. Sanja se vam ne. Tudi vrtci (državni) nimajo hrane organizirane zastojn. Pa zaposleni tudi ne dobijo prevoza plačanega neglede na to iz kje se vozijo. Pa malice tudi ne. Ponekod se jim malica niti v 8h ne šteje tako kot se pri nas. Edini ki nikoli ni bil v tujini si ti.
Forum je zaprt za komentiranje.