A 18-letnica res potrebuje lastno stanovanje?
Pa saj veš, da nekdo, ki ima milarde, ne živi isto, enako, kot nekdo s povprečjem. Pa te vprašm, a če ta sošolka pa ne bi bila pri denarju po starših, ti pa kot revneĵša od tvoje hčere pa tud ne bi dišala? Nquči sebe in hći, da se kvaliteta ljudi ne meri po denarju. In te ne bo motilo več. Sicer pa, tudi, če ji je fotr kupil stanovanje, je do konca šolanja za njo odgovoren. Oz. starši. Reven bogatega težje razume. Bogat revne pa kokr kdaj. Odvisno, katere kvalitete se je naučil od staršev. Povej še, a se hči poćuti manjvredno, al zakaj ta post. Al se ti? Drgače pa, denar ne kupi spoštovanja. In še kaj drugega. Morda jo fotr uči, kako zasluziti, da ne bo pač na drzavni minimalki. En bogat še skorajda nikdar ni živel kot en na minimalcu. To je čist drug svet in deugačne tezave, s katerimi se soočajo.
Zaletite se nekam, 14.09.2025 ob 09:25
Hčerka hodi v gimnazijo in ima par bogatih sošolcev, ena sošolka res izstopa. Sicer ni kakšnih Gucci in Hugo Boss oblek, a vidiš po lajfstajlu koliko je ura. Npr. ko jo vpraša hči, kje je kupila xy oblačilo, reče da je po meri narejeno in podobni štosi. Ta ista punca je pred kratkim praznovala rojstni dan in očka ji je kupil lastno stanovanje v centu Lj. A ne more bit v domu kot normalni otroci? Če prav noče biti doma. Je rekla v razredu, da sicer ima že nekaj (seveda podarjenih od očka) stanovanj v Lj, ampak so v najemu in niso po njenem okusu. Seveda se ima smrklja za neko poslovno žensko, ker pri 18 že oddaja stanovanja, po možnosti teži najemnikom. Hči pravi, da zdaj pa na glas v razredu s svojimi goskami debatira o prenovi stanovanja. Emperador (?) marmor, Carrara marmor, stenske obloge… Zdaj pa je na vrsti oprema. Poleg jedilne mize za 8 tisoč, je zdaj punca naročila kavč iz Italije. Cena enega bogega kavča je tam 12/14 tisoč evrov. Sprašujem se, v čem je drugačen v primerjavi z kavčem iz Jiska / Harvey Normana ali pa Lesnine, ki je zelo kvalitetno. Mi ga imamo in smo zelo zadovoljni. Sprašujem se tudi zakaj samska mlada punca potrebuje 200 kvadratov v centru Ljubljane. Vzgoja starši, vzgoja. Priučimo jim skromnosti, ne pa obilja.
čisto preseravanje. PROIZVEDLI BODO ODVISNIKE, NESPOSOBNE DELAT IN SAMOSTOJNO ŽIVET.
Poglejte Bill Gates-a.
Svojim otropkom ne bo zAPUSTIL nič.
Razlike bodo vedno večje in tudi vse več bo 18-letnic z enim ali več stanovanji. Kot že zgoraj omenjeno, v visokih krogih so pač take cifre. Ker gre denar na denar, bo ta punca verjetno spoznala enako premožnega in njun otrok bo imel še več. Se moramo kar sprijaznit s tem.
Meni osebno se zdi pri 18. še prezgodaj. Bi počakala do diplome.
Jaz sem v gimnaziji tudi nosila lepa, modna in po meri narejena oblacila. Mama je bila trgovka, oce mi je umrl, torej se nisva ravno kopali v denarju. Ampak ocetov brat je bil krojac in ker sem bila na pol sirota, mi je z veseljem krojil in sival, kar sem zelela. Mogoce je pri njej podobna situacija.
Da bi 18-letnica imela vec stanovanj, pa ne verjamem. Eno ja, dveh, pet ali vec pa nikakor ne, razen ce jih ima kdo od njenih starsev in so jih zaradi nizjih davkov prepisali na njeno ime, ker punca nima drugih dohodkov. Ampak to ne pomeni, da ona upravlja z njimi.
Vse ostalo se mi zdi nakladanje te punce ali pa tvoje. Mladi obcasno lazejo, da si pridobijo obcudovanje naivnih sosolcev, kaksna odrasla zenska pa, ker ji je dolgcas in bi se rada zabavala ob odzivih bralcev.
Racman969, 14.09.2025 ob 12:05
Vsa taka stanovanja so prikrite javne hiše.
Absolutno!
200 kvadratov je idealna velikost za manjši bordel…
8 sob po 15-20 kvadratov, kuhinjica, ter dve manjši kopalnici.
Madam, ter 5 ali 6 “maserk”, vsaka povprečno 5 strank dnevno in nočno, pa smo na 4.000 do 5 .000 evrov mesečno.
Madam, ki sama mimogrede lahko dela dominacijo, vzame za najmnino recimo enodnevni inkaso, recimo 4.500 evrov…
Ne razumeš kakšna je razlika med iz strani mojstrov narejenega kavča iz materialov katerih verjetno sploh ne poznaš in so praktično večni in med kavčem iz jyska? Potem ti ni pomoči oprosti 🙂 Uživaj še naprej v svoji shein kakovosti.
Pa vsaj pretvarjaj se da imaš malo pameti in svojih travm in frustracij okoli denarja ne prenašaj na svojo hči. Imeti denar ni greh. Ni nič slabega to. Ti ostale sprašuješ o tem kako naj svoj denar zapraviš in svoje otroke vzgajaš? Ne a ne? Bi mislila da so ruknjeni da ti tam ena o tem pametuje. No ta ruknjena si ti. Kaj za božjo voljo se te eno punče ki nima nič s tabo tiče? Dobesedno se trudiš da hči postane ista kot ti, čeprav ima mogoče čisto drugačne želje. Celo življenje se bo pehala za denarjem in ga nikoli imela. Ker ji boš vbila (če nisi že) v glavo da je denar nekaj slabega. In da če hočeš biti dober človek moraš biti “skromen” in živeti kot menih. V resnici ti nisi skromna. Samo denarja nimaš. Je razlika. Skromen je miljonar ki živi kot povprečnež, ne pa povprečnež ki živi kot povprečnež. Frustracije ti tolčejo na vseh straneh ven. Hočeš kao pokazati otroku kako biti skromen in hvaležen, kažeš pa ravno obratno. Kažeš ji kako je denar ultra pomemben ker se še celo s tujim ukvarjaš. Totalno materialistično bitje. Nič manj kot to punče. S tem da je mlada. Ima še čas dojeti kaj je res pomembno. Ti nisi mlada. Bi lahko že vedela. Pa si še vedno totalni materialist. Samo domišljaš si da nisi, zato ker nimaš denarja. Misliš da so materialisti tisti z denarjem. Nope. Materialisti so ljudje ki vse merijo preko denarja in se samo z denarjem ukvarjajo. In ti na tej punci ne vidiš nič drugega kot denar. Tipičen materialist. Nisi zmožna videti čez denar. Ker ti je tako visoko na lestvici.
Anonimno 3088, 14.09.2025 ob 14:05
Smrklja ne bo znala nič cenit, vse kar dobi. Sploh ne ve kako se dela za denar in z njim razpolaga. To ji oče dela samo slabo.
Mončki bodo vedeli. Reveži cenijo. Bogati ne. Poglej jih kako cenijo na forumu. Subvencije, dodatke, socialne….pa jokajo da jim damo premal :). Zelo cenijo 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.