(M)-govor – (Ž)-spomin
ženske obvladajo gledanje in pozo (neverbalno komunikacijo) s katero moškega pripravijo, da govori.
In potem si ženske (mislijo (okoliščine, datum, uro, minuto, sekundo pogovora), da si ) pogovor zapomnijo kot posnetek s kamero.
Jeba nastane, ko ženska navrže, da je pa on takrat rekel (to pa to). On pa pojma nima.
V izogib takšnim prihodnjim situacijam predlagam oralce: on njej v usta.
Pa si se kdaj vprašala, zakaj smo/so tiho?[/quote]
Zato, ker nakladajo samo, ko ženske ni zraven? To zate ne velja, ker ti še napišeš tako malo, da res upam, da si zraven žene bolj zgovoren in ne manj. :))
Kljub vsemu torej bolje 2000 besed v živo kot 7000 nakracanih po forumih – se bojim, da so eni sposobni dosegati tudi te vratolomne dosežke ….
Idealen moški bi torej bil 7000 v živo in 2000 na forumih ?[/quote]
WishYouWereHere, razočaral si me! 🙂 Je treba malo zaostriti kriterije. Predlog: bolje je 5 besed v živo kot 14.000 nakracanih po forumih.
Predlagam rešitev za znižanje meje iz 14.000 na 100: Odgovori pri zaščiti pred e-slamo bi morali biti precej težji. Nekaj takega, da bi bilo treba vsaj 10 minutk računati na papirju, da bi dobili pravilen odgovor. Npr. kak integralček ali diferencialna enačbica. Pa še Margotka bi se zabavala, ker se uboga revca sedaj menda premalo.
A si mislil kaj podobnega:
Odkril sem namreč, da je bil Einstein pravi dec, ki je mislil na seks z dvema puncama naenkrat !
Pazi izpeljavo :
Za izhodišče uporabimo zlajnano enačbo …
E = m.c2 ( pač mišljeno tole c na kvadrat, pa ne morem dat v eksponent)
Predpostavimo, da je spremenljivka c in naredimo odvod E (c) …
Rabimo še uporabit dejstvo : denar = zlato se pravi d = au
Najprej naredimo tisti omenjeni odvod v odvisnosti od spremenljivke c :
E(c) = 2 mc
Na koncu pa zamižimo na eno matematično oko , in čisto malo priredimo dejstvo, ki pravi , da lahko obe strani enačbe množimo z isto stvarjo – ker smo rekli , da je denar itak zlato, bomo levo množili z d, desno pa z a.u ( še malo premešamo črke in …)
d.E(c) = 2 x m.u.c.a
Nekje sem zasledil, da povprečen moški dnevno spregovori 2.000 besed, ženska pa 7.000…hm…[/quote]
Besede, oziroma kvantiteta, ne pomenijo, da je nekdo povedal veliko pametnega. Pa ne sedaj razmišljati, da koga tunkam.
Večjih tračaric kot so nekateri moški, ženske nikakor ne dosežejo!
Še ena zanimiva teorija iz primerjalne matematične politologije, da bo krentam zadovoljen ….
KARL MAY = KARL MARX
KARL MA (Y) = KARL MA (RX)
Po krajšanju na obeh straneh dobimo linearno funkcijo : Y = R.X
Če si s pomočjo osnovne gimnazijske matematike narišete graf ( R lahko predpostavimo, da je konstanta – konstante v zgodovini so konec koncev tudi revolucije ), potem vidimo, da z naraščanjem vrednosti X ( Marksov faktor ) linearno raste odziv ( Mayev faktor ) .
Marx je bil levičar a je tu na desni, to kar je pisal May ( streljačine med kavboji in indijanci pa pokanje levo desno po Bližnjem vzhodu pa je militantno desno razmišljanje ).
A enačba s tem namiguje, da stopnjevanje levega ekstremizma lahko vodi v revolucijo …
A si mislil kaj podobnega:
Odkril sem namreč, da je bil Einstein pravi dec, ki je mislil na seks z dvema puncama naenkrat !
Pazi izpeljavo :
Za izhodišče uporabimo zlajnano enačbo …
E = m.c2 ( pač mišljeno tole c na kvadrat, pa ne morem dat v eksponent)
Predpostavimo, da je spremenljivka c in naredimo odvod E (c) …
Rabimo še uporabit dejstvo : denar = zlato se pravi d = au
Najprej naredimo tisti omenjeni odvod v odvisnosti od spremenljivke c :
E(c) = 2 mc
Na koncu pa zamižimo na eno matematično oko , in čisto malo priredimo dejstvo, ki pravi , da lahko obe strani enačbe množimo z isto stvarjo – ker smo rekli , da je denar itak zlato, bomo levo množili z d, desno pa z a.u ( še malo premešamo črke in …)
d.E(c) = 2 x m.u.c.a[/quote]
WYWH, vse je dobro, kar google ne najde in je potreben znatni napor, da se vprašanje odgovori. Torej naj bo matamatika ali pa število vicev, ki jih je Karl povedal samo, da google tega ne ve.
Koristi večkratne. Glavni dve: rešili bi se iRCAR-jev, poleg forumske zabave bi dobili še predforumsko zabavo.
Kaj pa vem, včasih zna bit hudo naporno, če nekdo preveč govori, pa naj bo to moški ali ženska. Nedolgo nazaj sem spoznala enega fanta, ki fuuul govori in v govorjenju pravzaprav prekaša vse ljudi, ki jih poznam. Na prvem dejtu sem mislila, da ima tremo, da se hoče mal pokazat in pač bolj govori. Ok. Tisti večer sva bila skupaj menda ene 6h, od tega sem jest govorila pomoje 1h. Tud, če sem kaj začela govorit, je on enostavno našel nekaj, kar se je navezovalo na to in je spet sledila dolga zgodba. Na koncu sem bila sicer precej utrujena, ampak ok, sem veliko izvedela o njem in vse mi je bilo novo. Na drugem dejtu se je zgodilo podobno, le krajši čas sva bila skupaj. Na tretjem dejtu in več so se nekatere zgodbe začele ponavljati in niso bile več zanimive. Tip je dobesedno govoril kot navit, tako v živo kot po telefonu, mejle je pa tudi dolge pisal. To zna bit precej utrujajoče in se potem izgubi tudi morebitna prijetna narava sogovorca. Sploh pa, če govori le o sebi in tebe niti ne posluša.
V Flisarjevi drami Nora Nora , ki razgalja sodobne partnerske odnose je govora o “slovarju novih besed” … Na začetku si imamo full vsega povedati, vse je novo, tako smo si zanimivi, ko se spoznavamo … nato pa se ta “slovar novih besed” počasi izčrpa in ….interes lahko uplahne … in kaj sedaj … pa bo z vsemi naslednjimi zelo verjetno ista zgodba, samo slovarji bodo različno zajetni … če ima toliko za povedati, ga daj iz pete prestave na “štant gas” in obvezno naj posluša tudi tebe …!!!
Ga ne bom rabila bremzat, saj se je najina romanca že izpela. Se je izkazalo, da se njegovo življenje res vrti samo okoli njega… na vseh področjih;).
Men so drugač zgovorni moški čist všeč, ker se rada pogovarjam, ampak včasih pa morajo znat tud utihnit:). Namreč, prav lahko se zgodi, da je pretirano govorjenje pravi mood killer. Včasih besede niso potrebne, da začutiš človeka, da uživaš v njegovi družbi, pride pa do tega pri človeku, v družbi katerega si sproščen in ti je potem udobna tudi tišina. Pa tudi, nekateri ljudje z malo besedami veliko povedo.
Kaj rečt. Lahko pišeš po 14.000 besed dnevno in greš vsem na k****, lahko pa cel dan pokaš nerealne in spravljaš celo kopico ljudi v smeh. In ja strinjam se, raje 2000 besed v živo, kot pa 14.000 na forumu. Pa še to. Ko je že nekdo omenil kako lahko pride do tega, da je nekdo bolj zgovoren na forumu, kot v živo. Enostavno. Lahko, da je preveč zadržan in mu zaradi tega počasneje delujejo možgani, lahko da je sogovornik zadržan in obenem neizviren pri odgovorih ( DA / NE ), še tretja opcija je lahko pa tudi ta, da je že na forumu vse povedal kar je imel za povedati :>
Nekatere pa tudi odgovarjanje na vprašanja utruja, čeprav nikoli ne odgovorijo. 🙂
Kako pa lahko človeka nekaj utrudi,če ničesar ne naredi? :)[/quote]
Tudi razmišljanje je lahko utrujajoče. 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.