Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek (M)-govor – (Ž)-spomin

(M)-govor – (Ž)-spomin


Tudi razmišljanje je lahko utrujajoče. :)[/quote]

Hehehe… ampak res, točno tak odgovor sem pričakovala.:)[/quote]
Jaz pa sem ravno to mislil napisati, kar je Marko. 🙂

In če mora ob komentarjih nekdo preveč razmišljati, se bo počutil vse kaj drugega kot pa pameten.
Odziv pa je tako ali tako znan.

Kako pa lahko človeka nekaj utrudi,če ničesar ne naredi? :)[/quote]
komot. Črnogorci imajo poleg postelje stol, da si odpočijo od napornega spanja v postelji, ko vstanejo

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Zadnjih 6 komentarjev je krneki … a ste hotli kaj povedat, a le nabijate števec vaših pojavljanj .
Dolg ste tiho kot miške, ko pa se pojavi Marko pa vsi ven iz lukenj in lajanje v luno …
Krentam je točno to proglasil za “e-slamo” … pazite, da se ne vžge !

Zakaj se pa ti oglašaš? Kaj si pa ti hotel povedat….a mogoče to, da pišeš tudi pod nickom krentam? :)))

Mogoče bi bilo boljš, da ti mal popaziš, da se ti kaj ne vžge; res pa je, da če ni nič, tudi goreti ne more.:))

Sem mnenja, da te je Spider kar prav pogruntal.

Zakaj se pa ti oglašaš? Kaj si pa ti hotel povedat….a mogoče to, da pišeš tudi pod nickom krentam? :)))

Mogoče bi bilo boljš, da ti mal popaziš, da se ti kaj ne vžge; res pa je, da če ni nič, tudi goreti ne more.:))

Sem mnenja, da te je Spider kar prav pogruntal.[/quote]

Bibitka, ohladi se malo. WYWH in krentam nimata nič skupnega. Pa ravno pred tednom ali dvema se je skupinica uporabnikov hvalila, da iz prispevkov takoj ugotovi značajske lastnosti, alterje,… številko čevlja, sedaj pa tole. 🙂 🙂 🙂

Kakšen bes nezanimivih in neinovativnih komentatorjev, ki tako ljubosumno čuvate svoj vrtiček in ga polnite izključno s kvantiteto oglašanja … sem malo časa tle gor, ampak dovolj časa, da vem čigave komentarje lahko mirno preskočim , pa ne bom zamudil nobene tehtne informacije …

Krentam pa tudi nisem … ste popolnoma udarili mimo … aja, itak ne verjamete .. tudi prav … se ne sekiram … nikomur ne zamerim … tamle ste in če vam paše se zaletavajte v zid …

Zakaj se pa ti oglašaš? Kaj si pa ti hotel povedat….a mogoče to, da pišeš tudi pod nickom krentam? :)))

Mogoče bi bilo boljš, da ti mal popaziš, da se ti kaj ne vžge; res pa je, da če ni nič, tudi goreti ne more.:))

Sem mnenja, da te je Spider kar prav pogruntal.[/quote]

Bibitka, ohladi se malo. WYWH in krentam nimata nič skupnega. Pa ravno pred tednom ali dvema se je skupinica uporabnikov hvalila, da iz prispevkov takoj ugotovi značajske lastnosti, alterje,… številko čevlja, sedaj pa tole. 🙂 🙂 :)[/quote]

Mi je bilo res vroče, tako, da sem se orng spotila in ravnokar prišla izpod tuša 🙂

Kaj se je dogajalo zadnja dva tedna nisem čisto na tekočem, tako da nisem bila v tej skupinici in se nisem nič hvalila, pa tudi hvalisanje ni v moji domeni :))))

Bibitka, ohladi se malo. WYWH in krentam nimata nič skupnega. Pa ravno pred tednom ali dvema se je skupinica uporabnikov hvalila, da iz prispevkov takoj ugotovi značajske lastnosti, alterje,… številko čevlja, sedaj pa tole. 🙂 🙂 :)[/quote]

Mi je bilo res vroče, tako, da sem se orng spotila in ravnokar prišla izpod tuša 🙂

Kaj se je dogajalo zadnja dva tedna nisem čisto na tekočem, tako da nisem bila v tej skupinici in se nisem nič hvalila, pa tudi hvalisanje ni v moji domeni :))))[/quote]

(še moj prispevek k e-slami)

Bibitka, ma kok’ si ti fajn!

Mi je bilo res vroče, tako, da sem se orng spotila in ravnokar prišla izpod tuša 🙂

Kaj se je dogajalo zadnja dva tedna nisem čisto na tekočem, tako da nisem bila v tej skupinici in se nisem nič hvalila, pa tudi hvalisanje ni v moji domeni :))))[/quote]

(še moj prispevek k e-slami)

Bibitka, ma kok’ si ti fajn![/quote]

A veš, “častna pionirska” krentam, da ti tudi.:) Kdo bi si mislu? 🙂

A si mislil kaj podobnega:

Odkril sem namreč, da je bil Einstein pravi dec, ki je mislil na seks z dvema puncama naenkrat !
Pazi izpeljavo :

Za izhodišče uporabimo zlajnano enačbo …

E = m.c2 ( pač mišljeno tole c na kvadrat, pa ne morem dat v eksponent)
Predpostavimo, da je spremenljivka c in naredimo odvod E (c) …
Rabimo še uporabit dejstvo : denar = zlato se pravi d = au
Najprej naredimo tisti omenjeni odvod v odvisnosti od spremenljivke c :
E(c) = 2 mc
Na koncu pa zamižimo na eno matematično oko , in čisto malo priredimo dejstvo, ki pravi , da lahko obe strani enačbe množimo z isto stvarjo – ker smo rekli , da je denar itak zlato, bomo levo množili z d, desno pa z a.u ( še malo premešamo črke in …)

d.E(c) = 2 x m.u.c.a[/quote]Izviren primer, kako nekdo ne razume definicije odvoda, kako po vsej sili konstanto, ki je znana verjetno večini pred vstopom v srednjo šolo, razpošilja v spremenljivko lol… potem pa tisto, kar je v matematiki edino pravilno, označi kot operacijo, pri čemer zamižimo na eno oko…:) 🙂 Saj bi še bilo, če ne bi hkrati v drugi temi pisal, da bi morala biti večja zaščita proti e slami, da se forum privatizira, da manjka tistih, ki prekleto dobro razmišljajo lol

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

WishYouWereHere

Odvod po konstanti ni 2c, ampak je 0, ker svetlobna hitrost je, koliko že, “Mr. Ajnštajn”? :))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Vse skupaj je bilo v cilju narediti iz resne teme kozlarijo … končni cilj fore rahlo opravičuje malverzacijo z matematičnimi pravili in dejstvi … sem pa opazil, da nekateri ne prenesete nobenih štosov, če pa že pa v njih vedno iščete napake, da bi vsaj nekaj od izvirne ideje izničili …

V eni od vrstic sem izrecno poudaril : “Predpostavimo, da je spremenljivka c in naredimo odvod E (c) … “
Jasno, da vem, da je svetlobna hitrost konstanta …

Zate isti odgovor, kot prej katenjki – vse kar navajata mi je bilo jasno – cilj ( fora ) je v tem primeru opravičeval sredstva ( ki so bila razložena in poudarjena v tekstu ), vidim pa , da sta se oba od včeraj zakopala v knjige in študirala – vse je za nekaj dobro …

Vse skupaj je bilo v cilju narediti iz resne teme kozlarijo … končni cilj fore rahlo opravičuje malverzacijo z matematičnimi pravili in dejstvi … sem pa opazil, da nekateri ne prenesete nobenih štosov, če pa že pa v njih vedno iščete napake, da bi vsaj nekaj od izvirne ideje izničili …

V eni od vrstic sem izrecno poudaril : “Predpostavimo, da je spremenljivka c in naredimo odvod E (c) … “
Jasno, da vem, da je svetlobna hitrost konstanta …[/quote]

c (svetlobna hitrost) ne mroe biti spremenljivka, ker ima hitrost končno cifro, zato tudi poseben znak c in ne v.. Lahko pa je v(ellocity) spremenljivka, npr. pospešek je odvod hitrosti po času a=dv/dt . 🙂

Na poti si, da dobiš novo Nobelovo nagrado. Le tako naprej, v tebi je veliki umski potencial, samo da se še izboljšaš v srednješolski matematiki, pa ti Nobelova nagrada ne uide. :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Zate isti odgovor, kot prej katenjki – vse kar navajata mi je bilo jasno – cilj ( fora ) je v tem primeru opravičeval sredstva ( ki so bila razložena in poudarjena v tekstu ), vidim pa , da sta se oba od včeraj zakopala v knjige in študirala – vse je za nekaj dobro …[/quote]

svetlobna hitrost = 10 ^8 m/s => svetlobna hitrost je “fiksna”, torej konstanta, ker hitrost svetlobe je vedno ista – in ker je konstanta (se ne spreminja) jo označujemo pač z neko črko ali simbolom, v našem primeru c , tako kot gravitacijsko npr. z G.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


šit … a ti to še potem, ko se te razglasili za mrtvega, klofaš po tipkkovnici?????????????

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Vse skupaj je bilo v cilju narediti iz resne teme kozlarijo … končni cilj fore rahlo opravičuje malverzacijo z matematičnimi pravili in dejstvi … sem pa opazil, da nekateri ne prenesete nobenih štosov, če pa že pa v njih vedno iščete napake, da bi vsaj nekaj od izvirne ideje izničili …

V eni od vrstic sem izrecno poudaril : “Predpostavimo, da je spremenljivka c in naredimo odvod E (c) … “
Jasno, da vem, da je svetlobna hitrost konstanta …[/quote]V redu, kolega, predpostavimo da je c spremenljivka, odvajamo funkcijo, ne enačbe, odvajamo po spremenljivki, ne pa v odvisnosti od spremenljivke??, odvod pomeni spremembo odvisne spremenljivke v odvisnosti od neodvisne spremenljivke, torej delta oz v diferencialnem smislu d, označimo da tudi s pikico, nikakor pa ni odvod E(c)…bodi no malo pravičen in ponižen do matematike, če že hočeš imeti visoko raven komuniciranja tu, če ne, se pa ne pritožuj, tega ti ne bi pisala, če en bi odprl tiste teme o “privatizaciji” ker si, kot je spider čisto prav napisan, internetni iskalec ženske za dol se (jo) dati…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

V redu, kolega, predpostavimo da je c spremenljivka, odvajamo funkcijo, ne enačbe, odvajamo po spremenljivki, ne pa v odvisnosti od spremenljivke??, odvod pomeni spremembo odvisne spremenljivke v odvisnosti od neodvisne spremenljivke, torej delta oz v diferencialnem smislu d, označimo da tudi s pikico, nikakor pa ni odvod E(c)…bodi no malo pravičen in ponižen do matematike, če že hočeš imeti visoko raven komuniciranja tu, če ne, se pa ne pritožuj, tega ti ne bi pisala, če en bi odprl tiste teme o “privatizaciji” ker si, kot je spider čisto prav napisan, internetni iskalec ženske za dol se (jo) dati…[/quote]
noge daj narazen tistemu, za katerega misliš, da bi ti ga vtaknil … ob ponudbi, ki jo imaš je še to Božiček

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Zeh. Pustite matematiko in začnite žvet!

Poanta končnega rezultata so črke – neko sporočilo…zato sem izhodišno enačbo jemal kot “črke za nadaljno uporabo” – reciklaža … jasno … boli mene v štosu fizika in matematika …

Uporabil sem malo “umetniške svobode”, vi pa v petek ob polnoči zganjate teorijo fizike in težko matematiko …

Matematika je v štosu le “malo za okras”, da kozlarijo dodatno začini …

Lahko noč

P.S. Dajta še v uni fori o Karlu Mayu in Karlu Marksu poiskat napako, ko imata že tolko cajta …

Robi, spet boš še imel dela z BRISANJEM. 😀
NM-3w “neumorno dosađiva” in čaka “na svojo veliko priložnost”, kar pomeni, da bo spet padel kak normalen post na 99 nesmiselnih (in pogosto tudi vulgarnih), in bo povedal nekaj logičnega, do takrat pa žal zasmeti vsak topik z nesmiselnimi komentarji in je še najbolj uspešen kot “spam-mašina” (avtomatizirano mašilo z oddajanjem verižnih off-topic postov). 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Če bi robi brisala vso slamo, bi moral marsikaj tvojega tudi pobrisati, recimo to nesmiselno seciranje enačb… In pol ste reveža Marka označili za suhoparnega relativitista?!! On je amater napram tebi haha

Jah, j** bi fiasko , blamaža na polni črti z nepoznavanjem osnov matematike in fizike. 😀
Najslabši recept je, če nismo najbolj umsko blesteči, da pa želim tako izpasti (pred drugimi). :)))
Tudi tebi več sreče z Einsteinovo relativnosto teorijo morda v kakšni vaški gostilni. ;))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

S prevzemom moderatorstva je to njegova obveza. Če tega ne dela, torej da se požvižga na vse, potem pač ne sme biti moderator, saj to je tudi ena izmed glavnih funkcij moderatorstva. Potem se namreč pojavi tudi vprašnje, zakaj je sploh moderator, a ne? Morda zato, ker se počuti lepše (samo ugibam :)), ker ima zraven imena pripisano moderator in še 1 dodaten rdeč srček za okinčenje, če ni dejaven in ne izpolnjuje svojih nalog? :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Sej niste normalni…Pridem domov iz večernega pijačkanja..in kaj vidim..trop idiotov, ki so večer preživeli ob matematiki…Za nameček so zarven taki, ki so nedavno javkali, kje naj najdejo eno za seks…In kaj sem videl zvečer..mesto je polno žensk…takih ali drugačnih..mladih..starih..Lajf je zunaj, folk…Pomlad je v polnem razmahu…in jaz bom tukaj vedno manj..na srečo…

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close