Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Kritičnost žensk do žensk za javne funkcije

Kritičnost žensk do žensk za javne funkcije

Kljub javnemu propagiranju in menda ustavno in zakonsko zajamčeni enakovrednosti mi je zanimivo, da ženske ne izvolijo ženske na vidne javne funkcije.
Kot, da same ponižujejo svoj spol. npr. ko je BarbaraB kandidirala za predsednico države je bila “sesuta” ravno zaradi ne_podpore žensk.
V parlamentu je žensk glede na % populacije — skromno število.

Kaj vse vsi mediji “banajo” ženskih!! komentarjev o premierki AB — raje ne računam ☺ (saj ne da mi je všeč — ampak ratalo ji pa je – to pa spoštujem ☺)

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

ubogi tisti, ki volijo po spolu ne po sposobnostih človeka, in Brezigarjeva ni bila izvoljena zato ker je ženksa, ji žal manjka drugih kvalitet… Bratuškova pa….marioneta pa še laže ko pes teče..žal…


Kučana so ženske volile zaradi njegovega pogleda, oči … ☺
in to v večjem % kot moški.

Če ženske ne izvolijo ženske … koji je potem ku*rac karkoli v zvezi s kvotami??? Naj se same deklarirajo, da so za k “šporgetu” in to na ketni, ki ne dovoli vstopa v dnevno sobo.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

ne vem kdo je volil Kučana, jaz ga nisem nikoli, kvote so pa itak bedatoča in neumnost, zakaj se potem ne uvedejo moške kvote v poklice kjer prevladujejo ženske( sodnice, socialne delavke,, učiteljiceitd)….kot sem rekel človek naj dobi delovno mesto in funkcijo po spoosbnostih, ne po spolu…ampak to tebi očitno ni jasno?


počakajva na ženska mnenja … ko sem poslušal ženske, kaj menijo o ženskah za javne funkcije, je tudi meni zmanjkalo doumevanja ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

ti res ni jasno, da nima veze, kdo ti bo dal mnenje, kr tisti ki zagovarja kvote po spolu je pristranski in njegovo mnenje ni vredno nič….


beri moj podpis. EOF

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Najprej moram do javne funkcije prilesti, da si “proširim” obzorje, nato bom dala še kak komentar v tej temi…če bom seveda imela čas 😉

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]


beri moj podpis. EOF[/quote]
nikoli me ni bilo sram priznati da česa ne vem in da sem neumen v marsičem, ampak so stvari o katerih se ne motim….tvoj podpis pa, daj odtrasti…nismo več v osnovni šoli ko je bil Murphy faca

Ženske so po naravi bolj nezaupljive od moških, zato pač bolj zaupajo moškim, kot pa nekomu istega spola. Nezaupljiva ženska je pač polna dvomov in ji ni problem podvomiti v drugo žensko. Vpliva pa tudi zavist.
Tudi, če se spomniš vseh reality šovov, so skoraj kot po pravilu najprej popadale ven ženske, šele potem fantje, saj so ženske večinoma glasovale, da izpadejo ženske, fantje, pa so glasove bolj enakomerno razdelili. Tukaj ni nič drugače. Ne gre se zato, da se glasuje po spolu, ampak preprosto po nekem občutku, ki mu ženske rade rečejo instinkt.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Sine … temu pa ne morem odpustiti grehov, ker kvasi več kot neumnosti

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Se spomnim raznih govoric, ko so ženske debatirale o tem, koga bi volile….Pa jih sploh ni zanimalo kaj kdo zagovarja, ampak kako zgleda in kakšno frizuro ima.
Zato so predvsem starejše ženske volile Kučana, ker jim je bil najbolj simpatičen. Isto velja za Pahorja. Važno, da je lep in se pred kamerami lepo smehlja.

No..in kako potem zaupati kurjim možganom..? Ma ne moreš.Moški so zakon 🙂

Najhujši boj vlada med največjimi borkami za pravice in enakopravnost žensk.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Točno tako je, ženske so si same krive, da ne prodrejo v večjem številu in dlje v pomembnih funkcijah.

Ko se bo pojavila primerna kandidatka za javno funkcijo, jo bom sigurno podprla. Bratuškove pa niso na mesto predsednice vlade izvolile ženske. Trenutna vlada je nastala zaradi strahu nekaterih političnih strank pred predčasnimi volitvami.

Hrušk in jabolk ne gre ravno mešati, t.j. kvot in (domnevne) nezaupljivosti žensk do žensk za javne funkcije.

Kvote so neka sistemska rešitev, ki poskuša vzpostaviti ravnovesje tam, kjer ga ni.

V politiki je npr. samoumevno, da se tega lahko gre vsak moški. Ni pa samoumevno, da se tega lahko gre vsaka ženska (zaradi tradicije, navad, (preteklih) družbenih vlog, ipd.). To v praksi pomeni, da se za politiko odloča manj žensk kot moških, kar pomeni, da zaradi večjega (moškega) navala, se me moškimi lažje naredi neka selekcija (in se škart roba prej izloči), kot pri ženskah, kjer je treba v bistvu “porabiti” karkoli bi bilo kakorkoli pripravljeno sodelovati v politiki.

Rezultat tega je začasno stanje, kjer imaš v politiki kvalitetnejše moške in manj kvalitetne ženske (okay, kdo bi temu upravičeno lahko oporekal, sploh da govorim o kvalitetnih moških v politiki,,,) – ampak statistično mislim, da je približno tako. Kvote naj bi to stanje sčasoma popravile, več žensk naj bi se odločalo za politiko in med njimi naj bi bila konkurenca ščasoma ravno tako “huda” kot med moškimi.

Nazadnje je treba še ločiti sadje od zelenjave. Barbara ni bila izvoljena, zato ker je bila predstavnica desnice, ki v tej državi ni nikoli izvolila predsednika (ja, smo pač leva država … v več kot enem pomenu :D). Pa, iskreno povedano, če ste takrat gledali soočenja Drnovšek/Brezigar, je bilo jasno kdo med njiju je zverziran politik… in kdo se zgolj dobro predstavi…

Bratuškova pa je bila izvoljena, zato ker … očitno niso imeli kaj bolj pametnega za izbrati … In ko vidiš kaj so izbraii, se vprašaš, kakšno je šele ostalo…

Vsekakor mislim, da ne gre posploševati. Nekaj žensk je v politiki o.k., nekaj parlamentark z nekaj kolimetrine je o.k., pa mislim, da se dobijo kar na vseh bregovih. Tudi nekaj bivših ministric ni bilo ravno za v smeti …

To ne drži (pri nas), saj si lahko z OŠ politik. In tudi ta “naravna selekcija”, ki jo imaš v mislih, ne poteka po intelektu in spobnostih po načelu izločanja s sitom, kjer ostanejo najboljši prebirki. Bolj pomembne so akterske sposobnosti in tudi manipulativne, sposobnost upravljati množice, demagogija, jih prepričati v svoj prav, čeprav govorijo larifari. Banalni primer, zakaj so volili Kučana? Ja, ker je imel lepe modre oči. :))) Zakaj je George Bush prišel na oblast, ker je bil pameten?

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

To ne drži (pri nas), saj si lahko z OŠ politik. In tudi ta “naravna selekcija”, ki jo imaš v mislih, ne poteka po intelektu in spobnostih po načelu izločanja s sitom, kjer ostanejo najboljši prebirki. Bolj pomembne so akterske sposobnosti in tudi manipulativne, sposobnost upravljati množice, demagogija, jih prepričati v svoj prav, čeprav govorijo larifari. Banalni primer, zakaj so volili Kučana? Ja, ker je imel lepe modre oči. :))) Zakaj je George Bush prišel na oblast, ker je bil pameten?[/quote]

Če si v osnovi Makiavelist, se z našo politiko brez veze ukvarjaš. Nekatere izmed teh, ki jih navajaš, so brez dvoma lastnosti dobrega politika …

Presneto čudno je da ti Matiuž nisi nek čudežen političen exspert v naši deželi,če že imaš toliko pametnih replik tukaj..

Pa saj če imaš samo osnovno šolo,kar se nebi čudila,ti svetujem da narediš vsaj kakšen tečaj in se prisesaš na politični stolček:))

Modrovati pa itak znaš,pa čeprav slabo:))


Rekli so, da noben drugi ni želel prevzeti te funkcije. Nekdo pa je moral, če so hoteli Janšo vreči s prestola.


Rekli so, da noben drugi ni želel prevzeti te funkcije. Nekdo pa je moral, če so hoteli Janšo vreči s prestola.[/quote]

Mene moti to, da nam vlade zdržijo nekaj mesecev, vsaka nastavi svoje kadre in tako v nedogled. Bojim se, da se bodo sedaj nekaj mesecev izvajale samo kadrovske menjave, z gospodarsko krizo pa se ne bo nihče ukvarjal. In vsaka vlada zaposli dodatne javne uslužbence, to so tisti, ki so bili najprej zaposleni za določen čas v kabinetu ministra.

Pandora1 – zakaj je brez veze, da se posameznik (pri nas) ukvarja s politko, če v smislu lastnega razmišljanja, ciljev in doživljanja sveta bolj prisega na Machiavellijevo filozofijo….bi bila tako prijazna in napisala kaj več o tem? Thanks….

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]


Rekli so, da noben drugi ni želel prevzeti te funkcije. Nekdo pa je moral, če so hoteli Janšo vreči s prestola.[/quote]

Mene moti to, da nam vlade zdržijo nekaj mesecev, vsaka nastavi svoje kadre in tako v nedogled. Bojim se, da se bodo sedaj nekaj mesecev izvajale samo kadrovske menjave, z gospodarsko krizo pa se ne bo nihče ukvarjal. In vsaka vlada zaposli dodatne javne uslužbence, to so tisti, ki so bili najprej zaposleni za določen čas v kabinetu ministra.[/quote]
Itak. Nič novega.

Na Machiavelija je brez kompromisov prisegal Janša, medtem ko je Jankovič bolj zvit, v osnovi mu je Machiaveli vzor in rdeča nit njegovega življenja in podjetništva vključno z županovanjem s to razliko, da to kar je dobro za Jankoviča ni nujno dobro za državo in državljane ampak izključno zanj….in zato bi, če hoče Bratovškova preživeti politično, narediti Makiaveljski preobrat in Jankovića izgnati iz PS, s tem bi zavladala z železno pestjo kot Thatcherjeva in naj zgodovina presodi…Janković je itak politično truplo, zato ne razumam zakaj se ga Bratovškova še oklepa…mogoče še ne smrdi dovolj?
pa dodal bi še tole, pri nas ni politika ki vsaj v nekem fundamentu ne bi želel osvojiti Makiaveljijevo filozofijo, s tem, da, ker so pač navajen se igrati pri majhni mizi ( k bveliki ne upajo) se gredo, da na vsak način želijo pridobiti osebne koristi dokler pač to gre…v resnici pa še kako drži…tisti za katere mislimo da nam vladajo sploh ne sedijo v vladi…niti ne v sloveniji….parlament in vlada je zgolj farsa in kulisa za demokracijo…kot Potemkinova vs…farsa…

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close