Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Moderator, kje je meja žaljivk na forumu?

Moderator, kje je meja žaljivk na forumu?

Vprašanje je v temi. Objavim normalen post in oseba, ki ima pet minut časa in me sploh ne pozna, me na podlagi enega posta uvrsti v skupino NELJUDI.

Se vam takšna komunikacija res zdi primerna, zdrava?

Saj ne uvrsti tebe.
Vem, mogoče se ti to zdaj bere kot neko filozofiranje, ampak kako bi lahko nekdo, ki te ne pozna, kamorkoli uvrstil TEBE. Razumeš. Še ko se poznamo, ugotavljamo ves čas, da se ne poznamo oz. ne poznamo v celoti. Ali zadosti.

To, da te nekam uvrsti, v bistvu uvrsti samo neko svojo vizijo, za katero misli, da nosi nick Alexis. Če si pa to tudi ti,… 🙂

Glede kulture imaš pa drugače prav. Tudi meni ni najbolj všeč, pa sem že zdavnaj “dvignila” roke in se nehala obremenjevati, vsaj kar se foruma tiče.

Mene ne moti, je samo forum, ne vem zakaj se sekiraš Alexis? Ali meniš, da če bi te nekdo poznal, ne bi znal ali upal biti žaljiv…pozabi.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Ne jemlji osebno, ker drugače bo virtuala postala reala:). Poskušaj se distancirat od tistih odgovorov, za katere meniš, da ti dvigujejo pritisk:). S tem, ko vstopiš med množico nepoznanih ljudi, ki nosijo maske, sprejmeš tveganje, da ne bo vedno tako kot bi si sama želela. Ravno to je čar forumov.

Same meje včasih ni enostavno določiti.
Odvisno od tega, kako kdo poda komentar. Je razlika, če te kdo vpraša, če si neumen ali pa trdi, da si neumen..Prav tako je pomembno, če je žalitev edini namen nekega komentarja. Takšne potem brišem, ko jih opazim.
Če pa kdo napiše, da si neumen in to primerno argumentira, pa takšne komentarje pustim.

Kot so že zgoraj napisale ženske, se od neprimernih komentarjev zdistanciraš. Jih ne jemlješ osebno, saj te oseba tako ali tako ne pozna.
In nihče nas ne more užaliti, če mu sami tega ne dovolimo oz. v sebi verjamemo, da je v napisanem tudi nekaj resnice. V bistvu mejo postavimo sami glede na to, kako se počutimo ob komentarju.

Prav tako jaz ne morem biti nonstop na razplago in žaljivk takoj brisati, ko se pojavijo.
Če opaziš kaj spornega, mi lahko javiš na ZS.

Alexis verjetno so te s kom zamenjali. Morebiti si se zamerila kakšni sfrustrirani wannabe šefici/bančnici/pisarnarici/sektašici z ultra giga mega šnelkurz kvazifaxom in so te ubogo po krivem napadle. In če tkole službeno inšpecirajo, kot napadajo po MONU nedolžne ljudi, potem ni čudno, da je Slovenija v tako … slabem stanju – kakor za koga. Lahko si le predstavljam kako potem lovijo »prave kriminalce«, če sploh?

Bi pa vprašala, ko bolj redko zahajam na ta forum, Alexis si morda patentirala tale svoj nick in njegove mnogotere izpeljanke Alex, Aleksis, da jih slučajno v širnem virtualnem svetu na nobenem drugem forumu NIHČE ne sme uporabljati, ne da bi pomislil, da si to ti?

Kakorkoli že Alexis ne pusti se motiti, saj jih ne poznaš, in niti ne veš kako boljše je tvoje življenje zato!

ne dramatiziraj.

Pisarnarice/bančnice/šefice… zapirajo kriminalce? S katerega planeta pa si? To je v domeni policije, vsaj na planetu Zemlja :)))

In ne, ni šlo za zamenjavo, Alexis (in ostali tvoji alter ego-ti) 😛

Žaljivka je prišla z moje strani, kar pa pohodi tvoje domneve o zafrustrirani wannabe bančnici/šefici itd. Napaka, punca, napaka.

In ne, res me ne poznaš, še veš ne, kako boljše je moje življenje zato!

ne sodi po sebi, glavno da Alexis ni, s tem si dokazala svojo »brilijantnost«, zdej pa trk ožeži kakega svojga priljubljenega Aca Šmrkasa – jer ološu se sviđa ološ, kriminalci, drogeraši, pedofili, norci, finančno malverziranje … ti to najbolj veš, to ti je soj.

Post, poln briljantizma :)))) JE to vse, kar zmoreš? Buahahahhahahahahahahahahahaha

Zaradi brutalnih žaljivk, ki so se nabrale v zadnjih tednih, se iz tega foruma po nekaj letih umikam. Bilo je prijetno sodelovati, dokler se ni vključila nova uporabnica, ki bdi nad mojimi posti in jih spretno obrača. Moje sodelovanje nima več smisla.

Lp

Ne pusti se sprovocirati, bomo enega klenega fanta, seveda le slovenske gore lista, najbolje kakšnega s podeželja z veliko vaško gorjačo, uredili za ‘baš_je_dobro_biti_ja’, potem bo vsa mirna in sladka tudi do tebe in ne samo do nas moških. :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


In zdaj boš pobegnila zaradi nekoga, ki te razume napačno? Iz foruma? Kaj boš pa s tem rešila?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tudi name se je že marsikdo spravil in se ne sekiram. Ljudje s takšno komunikacijo bolj kot ne vsiljujejo svoje šibkosti in navidezno večvrednost ali morebiti celo z žaljenjem kompenzirajo svoje “bolečine”, ker jih v realnosti nihče na mara. Sem pa že pred časom zapisala, da je to le forum in da ni potrebe, da se nekaj stavkov popolnih neznancev jemlje kot merilo, kje bomo sodelovali, izmenjali mnenja in kje ne oz kaj se nas sme v life-u dotakniti. Najbolje je poste, ki so skracani nespoštljivo, poniževalno, žaljivo prezreti. Tudi sama sem že kdaj pomislila, da bi nehala tu pisati, brati – toda nikakor ne najdem zadovljivega odgovora čemu. Kaj imaš ti od te odločitve, Alexis?

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Tudi name se je že marsikdo spravil in se ne sekiram. Ljudje s takšno komunikacijo bolj kot ne vsiljujejo svoje šibkosti in navidezno večvrednost ali morebiti celo z žaljenjem kompenzirajo svoje “bolečine”, ker jih v realnosti nihče na mara. Sem pa že pred časom zapisala, da je to le forum in da ni potrebe, da se nekaj stavkov popolnih neznancev jemlje kot merilo, kje bomo sodelovali, izmenjali mnenja in kje ne oz kaj se nas sme v life-u dotakniti. Najbolje je poste, ki so skracani nespoštljivo, poniževalno, žaljivo prezreti. Tudi sama sem že kdaj pomislila, da bi nehala tu pisati, brati – toda nikakor ne najdem zadovljivega odgovora čemu. Kaj imaš ti od te odločitve, Alexis?[/quote]Pa ja, prijateljica alexis, menda ne boš nehala pisati zaradi ene, ki sicer nekaj prispevkov ni napisala ravno napačnih, kolikor imam v spominu, do tebe pa je čisto brez veze žaljiva… pa saj to ni niti kritika…
aja tudi sama sem že ene trikrat mislila nehati pisati, pa se mi še vedno zapiše kak post, in še celo hodoben do koga… ccccccc saj vem :)))))

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Alexis, evo jaz te spodbujam, da ostaneš. Tudi sama sem že hotela oditi, ampak potem sem si rekla, zakaj pa, saj imam pravico do svojega mnenja. Če ti kdo ne ustreza, se pač ogni tej osebi. Jaz sem recimo imela težave s Katenjko takrat, ko sem komunicirala z Matjažkom. Še zdaj mi ni jasno, kaj jo je prijelo. Ko sem nehala z njim debatirati, se je povsem umirila in mi ni sledila po temah. Pa saj se ne bo Matjažko virtualno zatreskal vame, ne vem, česa se je bala. :))))) Kajne, Matjažko?

Alexis, ponavadi takega zalezovalca dokaj hitro mine vsa volja, sploh če ni zadostnega odziva na drugi strani, zgodovinski spomin je pa tudi kratek (razen za sočne podrobnosti, žal se kak podatek zasidra v možganskih gubah in če se človek še tako dobronamerno trudi, se noče deletat).

Naredi, kot misliš, da je najbolj prav zate, če ti pisanje ni več v veselje, res nima smisla, ampak pregnati se pa ne pustit.

Alexis, evo jaz te spodbujam, da ostaneš. Tudi sama sem že hotela oditi, ampak potem sem si rekla, zakaj pa, saj imam pravico do svojega mnenja. Če ti kdo ne ustreza, se pač ogni tej osebi. Jaz sem recimo imela težave s Katenjko takrat, ko sem komunicirala z Matjažkom. Še zdaj mi ni jasno, kaj jo je prijelo. Ko sem nehala z njim debatirati, se je povsem umirila in mi ni sledila po temah. Pa saj se ne bo Matjažko virtualno zatreskal vame, ne vem, česa se je bala. :))))) Kajne, Matjažko?[/quote]Antilopa, prijateljica, pa kaj je to spet?? Pa kaj nisva midve te zadeve razrešili takrat na kavi? Aja, nisi hotela priti, in sem potem morala spiti dve kavi, zaradi česar spet nisem mogla spati in sem celo noč prečula tu na tem forumu. :))))) Antilopa, lepo te prosim, ne vem, kdo je imel več problemov s tabo, ali matjažko ali jaz… In prosim, da takih reči več ne pišeš, paziti morava na njegovo samoljublje, se mi zdi, da mu spričo takih postov raste v neslutene višave ~~ :))))))

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Alexis, evo jaz te spodbujam, da ostaneš. Tudi sama sem že hotela oditi, ampak potem sem si rekla, zakaj pa, saj imam pravico do svojega mnenja. Če ti kdo ne ustreza, se pač ogni tej osebi. Jaz sem recimo imela težave s Katenjko takrat, ko sem komunicirala z Matjažkom. Še zdaj mi ni jasno, kaj jo je prijelo. Ko sem nehala z njim debatirati, se je povsem umirila in mi ni sledila po temah. Pa saj se ne bo Matjažko virtualno zatreskal vame, ne vem, česa se je bala. :))))) Kajne, Matjažko?[/quote]Antilopa, prijateljica, pa kaj je to spet?? Pa kaj nisva midve te zadeve razrešili takrat na kavi? Aja, nisi hotela priti, in sem potem morala spiti dve kavi, zaradi česar spet nisem mogla spati in sem celo noč prečula tu na tem forumu. :))))) Antilopa, lepo te prosim, ne vem, kdo je imel več problemov s tabo, ali matjažko ali jaz… In prosim, da takih reči več ne pišeš, paziti morava na njegovo samoljublje, se mi zdi, da mu spričo takih postov raste v neslutene višave ~~ :))))))[/quote]

Šment, zakulisje je tukaj veliko zanimivejše od odra.


Kot si sama napisala:


Vsak lahko obrača, a le ti odločaš komu se boš dovolila obrniti.

Robi

Mašinca, kako me ženske pecajo in se razpisujejo o meni na MON forumu. :))))

Robi

To že, ampak potem ne bi rabili moderatorjev ali čakati na odobritve prispevkov, tako kot je to urejeno v nekaterih drugih rubrikah na forumu, če je vse dovoljeno? Moderatorska funkcija bi bila brezpredmetna.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Saj ni vse dovoljeno.

A naj brišem vsak post, kjer je nekdo obračal besede ?

Vsak mora sam pri sebi postaviti mejo, če se bo pustil sprovocirati ali pa ne. V realnem svetu prav tako niso vsi prijazni do mene..In kaj naj ? Jih zbrišem z obličja zemlje ?

Res je, človek mora biti duševno precej močan, da se vzdrži vseh “bizarnosti”, ki nam jih vsakodnevno servirajo takšni in drugačni ljudje. Čudi me pa, da ljudje iz forumov jemljejo objave drugih tako osebno in resno; upam, da so si v realnosti bolj prizanesljivi.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Mašinca, kako me ženske pecajo in se razpisujejo o meni na MON forumu. :)))) [/quote]

Matjažko, nisem vedela, da si zaradi mene imel probleme (tako zgoraj pravi Katenjka). Zaradi mene si lahko samoljuben, jaz te pri teh letih ne mislim spreobrniti. :))) Zadnje čase si sicer nekoliko resnejši, tako da ne vem, kaj te je prijelo oziroma kaj je botrovalo temu, da si humor dal na stranski tir. ;))

Jah, žaljivke so problem……če v njih vsaj malo verjamemo, se nas znajo dotaknit 🙁

Moderator Robi,

mene pa zanima, kje je tista tema o SEX MAŠINI…. celo noč…. maratoneclj.:))))))))

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close