Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Prepucavanja

Prepucavanja

Takole posebej za Marka, Matjazka in ostale, ki morate komentirat čisto vsako temo.
Tu pišite o nosečniških težavah o katerih menda vidva vse vesta pa analizirajta varajoče in v glavnem prepucavajte se med sabo kolikor želite. Vidim, da eni to radi počnete pa sem vam odprla svojo temo.

Dobra ideja. 🙂

Nikarte se hudovat in biti tako pedantna magmuselle Pepelka…
Rubrika je Ženski in moški čvek.
Nihče ni tu prisiljen, da kogarkoli čita, jaz tudi ne vseh, pač preskočim tiste, pa je problem rešen. 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Matjazko, če komentiraš vsako temo, četudi pojma nimaš o njej ali pa če pišeš v temo o plešavosti o nosečnosti, uničuješ smetiš temo. Odpri si svojo in tam komentiraj.

Še 1x: rubrika je čvek , zdaj pa kaj ti pod to razumeš, kdo, kako, koliko in kaj se sme pisati, to mene ne zadeva, pa brez zamere. 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Tu sem pa jaz začela smetit z nosečnostjo, ne Matjažko 🙂 Ampak tako ali tako je več tem še bolj obrnjenih.

Še 1x: rubrika je čvek , zdaj pa kaj ti pod to razumeš, kdo, kako, koliko in kaj se sme pisati, to mene ne zadeva, pa brez zamere. ;)[/quote]

Matjažko…Neka skupnost, ne glede na to, če je virtualna ali realna, lahko preživi le, če se kolikor toliko upoštevajo želje vsakega posameznika.

Tu sem pa jaz začela smetit z nosečnostjo, ne Matjažko 🙂 Ampak tako ali tako je več tem še bolj obrnjenih.[/quote]

Jaz osebno ne cenim “čistunske antiseptičnosti” in pedantnosti ljudi, ki povsod najdejo dlako v jajcu, ki se nonstop nad nečim pritožujejo in da mora vse potekati po nekih strogih pravlih, urejeno, dosledno in hkrati zelo dolgočasno, uradniško formalno, zamorjeno, hierarhično, nespontano. Taki ljudje ponavadi niso prav nič iskrivi, kot npr. nekateri Nemci – Ordnung muss sein!. 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

matjazko, samo, da je vse po tvoje pa je ok red :). Daj si duška v tej temi, ravno tebi je pisana na kožo pa Markotu tudi. Iztresita svoje nosečniške izkušnje in podobne zadeve semle :).

Še 1x: rubrika je čvek , zdaj pa kaj ti pod to razumeš, kdo, kako, koliko in kaj se sme pisati, to mene ne zadeva, pa brez zamere. ;)[/quote]

Matjažko…Neka skupnost, ne glede na to, če je virtualna ali realna, lahko preživi le, če se kolikor toliko upoštevajo želje vsakega posameznika.[/quote]

Tu se spet razhajava v mišljenju, meni vrituala ne pomeni nič, ta ne more zamenjati realnih odnosov z ljudmi, saj teh “virtualcev” niti ne poznam. Jaz osebno to doživljam kot sprostitev in zabavo, zato sem tudi v tej rubriki, ki nosi naslov čvek.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Si rodila? Ne….: 🙂
Da pa ne smem pisati svojih pogledov, ker nisem ženska? Spolna diskriminacija! :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Matjažko…Neka skupnost, ne glede na to, če je virtualna ali realna, lahko preživi le, če se kolikor toliko upoštevajo želje vsakega posameznika.[/quote]

Tu se spet razhajava v mišljenju, meni vrituala ne pomeni nič, ta ne more zamenjati realnih odnosov z ljudmi, saj teh “virtualcev” niti ne poznam. Jaz osebno to doživljam kot sprostitev in zabavo, zato sem tudi v tej rubriki, ki nosi naslov čvek.[/quote]
Ni malo pretirano, če rečeš nič ? Nič ne počnemo brez razloga. In ne vlagamo energije v nekaj, kar nam nič ne pomeni, saj itak že delujemo po liniji najmanjšega odpora in nam virtuala predstavlja neko zadovoljitev, kjer je treba vložiti manj energije, kot če bi želeli nekaj realizirati v reali.
Lažje je imeti virtualni odnos, kot realističen…Ali pa ustvariti hišo v računalniku, kot v resničnosti….
Res je, da ne more zamenjati realnih odnosov, je pa kot neko dopolnilo realnim odnosom.

Ne, nisem rodila, zato ne pametujem kako je biti noseč in kake so težave takrat.


A si že skočila v bazen brez vode, na glavo? Po moje da nisi. In verjetno ti tega ni treba doživet ali izkusit, da boš vedela, da se ne bo dobro končalo zate. V razmislek, kako razmišljaš. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Marko, samo jaz lahko skočim v bazen brez vode, ti pa ne moreš postat noseč :). Zanimivo, da je zate nosečnost tako enostavna kot skok v bazen brez vode. Vse jasno in enostavno. Jaz sem ženska, več vem o ženskih zadevah, o nosečnosti pa res ne vem kaj veliko. Zato ne delam nekih globokih zaključkov. V razmislek, kako razmišljaš. 🙂

No, pač nisi dojela, kar sem želel povedat. Bistveno ni to, da je nosečnost bolj enostavna, kot skok v bazen vode, pač je bsitveno to, da se da vsako še tako “zapleteno” ali pa na videz preprosto zadevo razumsko razložit, pri tem pa ni potrebno, da jo doživiš. Potrebna so le neka spoznanja, do katerih prideš s časom.
Če si ženska, še ne pomeni, da veš več o ženskih zadevah. To ti lahko preprosto dokažem. Po tej logiki bi vsaka ženska morala vedet več o sebi, kot katerikoli moški. Potem pa pridejo punce na forum in sprašujejo, če lahko zanosijo od tega, ker je fantu počil kondom. Toliko o tem, koliko ženske vejo o sebi. Ene vejo veliko, ene pa zelo malo. Ne moreš pa trdit, da zato, ker si ženska veš več o ženskih zadevah, kot moški. To ja pa malo šovnistično, da ne rečem ozkogledno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Marko, slabo bereš :). Nisem napisala, da več vem o ženskih zadevah od moških. Jaz sem celo napisala,da o nosečnosti zelo malo vem :). In o ženskih hormonih in ginekoloških zadevah sigurno veliko manj vem kot ginekolog :).
Je pa nekaj, če grem h ginekologinji ali pa ginekologu je ena razlika. Če njej potožim recimo zaradi nekega vnetja, bo lažje dojela kaj ji govorim, ker je verjetno to že tudi sama doživela. Je občutila. Ni se naučila le kot znanstvenica kot njen moški kolega, ampak je to tudi občutila. To ne pomeni, da mislim, da so ginekologinje boljše od ginekologov. Je pa dejstvo, da so one zadeve že občutile, sprobale.
Ali pa bolj enostavno za razumet: nedolžna oseba tudi ve, da je seks fajn, ker je to prebrala, slišala od drugih. Tista oseba, ki je pa to sprobala pa lahko veliko bolje razloži zadeve, a ne? Ker tista oseba pa ni le prebrala in slišala, ampak tudi izkusila.

Marko in seveda verjamem, da ti kot zdravnik ali pa kot očka, ki je bil zraven pri porodu ali pa babičar ali karkoli podobnega… res veš več o nosečnosti kot MONovke, ki so že bile noseče in ki so že rodile. Jaz tako nič ne vem o tem, samo jaz priznam, da ne vem :).

Vesel vikend vam želim in manj prepucavanja v reali kot ga je tu gor v virtuali :).

Si rodila? Ne….: 🙂
Da pa ne smem pisati svojih pogledov, ker nisem ženska? Spolna diskriminacija! :)))[/quote]

Tudi ti imaš večkrat dvojna merila glede spola, matjažko. Kolikokrat si napisal, da ženska ni relevantna za ocenjevanje drugih žensk samo zato, ker je ženska. Enaka logika je kot pri vrednotenju težavnosti nosečnosti in poroda. S to pomembno razliko, da je estetika in lepota subjektivna stvar okusa in da ni nadčloveka, ki bi lahko postavil objektivna merila za privlačnost žensk (obstajajo samo objektivne smernice, ki se pa prav tako razlikujejo med sabo glede na področje/kulturo: denimo smernice za manekenke, porno igralke, voditeljico info oddaje Svet). Po čem naj bi bilo po tvojem moško vrednotenje bolj objektvino in verodostojno (kot se večkrat mudiš poudariti), če je okus že v osnovi subjektiven, lahko je prekriven ali pa sovpada med različnimi skupinami bolj ali manj “objektivnih” ocenjevalcev? Pa ne mi spet podajati izsledkov cenene psihologije v smislu “zavistnih” žensk, ki tako ali tako preživi samo med laiki, gostilniško družbo, MON-ovci. Dandanes je psihologija že preveč poenostavljena in trivializirana.

Kaj pa nosečnost? Nosečnost je pa nekaj povsem drugega. Niti najmanj ne gre za empatijo, senzibilnost in dvojna merila, še najmanj pa za trivialno psihologijo v smislu “če si želi nosečnosti, bo tegob manj, če si ne želi, bodo tegobe večje” (kot je pisal marko) ali pa za občutljive moderne ženske. Lahko preprosto poznaš nosečnico, ki nosečnost težko prenaša ter si prebereš mehanizme delovanja telesa v nosečnosti; ki so pri nekaterih manj, drugih bolj izražene. Nisem zdravnica, vendar obstajajo povsem objektivne, dokazane razlage mehanizmov, kaj se dogaja v telesu nosečnice. Tu jih ne bom pisaa, če te zanima kaj na to temo, si lahko prebereš (in to ne na netu kakih kvazi raziskav). Ampak dobro, vem, da si ne boš. Lahko se da povsem objektivno razložiti, zakaj pride do slabosti, bruhanja, zakaj do bolečih dlesen, zakaj do večje žeje, kovinskega okusa … Dejstvo je, da nekatere pristanejo celo na transfuziji zaradi dehidracije. Da se razložitu tudi, zakaj se nosečnost od nosečnosti razlikuje in zakaj imajo nekatere netežavno, druge precej bolj težavno nosečnost. Telo se od telesa razlikuje že v osnovi, pred nosečnostjo.

Pa še ena pomembna stvar (ker vidim, da ste vsi podobno misleči povezovali kvaliteto materinstva z manjšimi tegobami in slabostmi): kvaliteta materinstva se vidi kvečjemu po porodu, ko je otrok že rojen. Sama uspešna oploditev in nadaljna nosečnost te še ne naredi za dobro mamo. Tako da tu že v osnovi pihate mimo (marko, matjažo in še kdo podobno misleči), da imajo več slabosti tiste, ki si nosečnosti niso želele in so potencialne slabe mame.

Nikoli nisem oporekal temu. Govoril sem splošno, kar ni vezano zgolj na nosečnost ali spol.
V mislih sem imel pač določen tip ljudi, da je opaziti veliko pomehkuženosti.
Seveda isto velja za moške, ljudje enostavno jamrajo za vsako malenkost, pa jim nič ne manjka.
Tu je pač tema nanesla na nosečnice in sem se spomnil določenih žensk, ki deljao cel cirkus iz nosečnosti, pa da ne bo prišlo spet do nesporazuma, ne govorim o kakšni rizično ali problematični nosečnosti.

Če si ne želiš otroka in se otrok zgodi, je lahko zelo problematično, če nekje v sebi ohranjaš neozaveščeno misel, da ti je otrok prečrtal načrte in podobno. Na nezavedni ravni otroku sporočaš – ‘ne obstajaj’, ‘ti si kriv’….

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Hahaha končno, to sem čakal, da bo nekdo napisal in zgodilo se je ! Kot vidiš Marko, niso žaljivke tisto kar odžene ljudi iz foruma, ampak ljudje, ki provocirajo, da pride do teh žaljivk. Nekaj kar je tebi zelo dobro pisano na kožo. Ljudje, ki utrujajo s citati in kar ne odnehajo vse dokler se čisto vsi ne strinjajo z njim.

Za nameček nas pa še misliš prepričat, da imaš punco ? Katera bi pa ostala tako dolgo ob tebi, glede na to koliko časa preživiš na MON-u ? Če imaš punco si je potem treba tudi čas vzet za njo, jo npr. kdaj pa kdaj pelat vn, jest, v kino, na koncu koncev tudi sprehod ni slaba ideja. Ampak ne, ti boš visel na forumu CEL DAN in CEL DAN objavljal komentarje. Ja kakšna pa je ta punca bog pomagi, aje sploh resnična ? A je spet ena izmed tistih, ki si jo na netu spoznal in se zdaj pišeta preko četa, živi pa na Hrvaškem ? hahaha

Enako lahko napišem za uporabnika z vzdevkom On_. Ne moreš bit poročen in toliko časa viset na forumu. To je nemogoče. Nobena te nebi trpela toliko časa in te gledala kako sediš za računalnikom 24 / 7 in pišeš te traparije po forumih.

Ne ujema se tole…malo sta ns za nos povlekla, ane ? 😉

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Marko, Sadni je odvrgel rokavico za dvoboj. Lahko si izbereš sekundanta. 🙂

Jaz bom navijala za tistega, ki nima punce :)).

Svaka ti čast pepelkica. To sem tudi jaz že rekla, odpret eno temo za Matjažka…
Matjažek, rubrika ni samo čvek, ampak ženski in moški čvek – kaj si ženske mislijo o moških in obratno, kje tičijo razlike med spoloma, itd, itd… Sama rubrika je ženski in moški čvek, znotraj rubrike pa so razno razne teme, in ni vsaka tema samo čvek v prazno.


A ga boš potem vzela kot trofejo ? :))

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close