Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Kaj zamujaš, če nimaš otrok?

Kaj zamujaš, če nimaš otrok?

Včeraj je bila tema, če si čuden, če nimaš otrok. In je ena povedala, da pač ne veš, kaj zamujaš.

Pa me zanima, tiste, ki ste mamice, kaj bi rekle, kaj zamuja tisti, ki nima otrok?

Popolnoma nič ne zamujaš. Imaš se lepo in živiš v miru brez skrbi, eto to.

Zamujaš srečo!!!

Sama nisem mogla imeti otrok, pa so mi moje sošolke, kolegice…isto govorile, svetujem ti, da se ne oziraš na njih, ampak preživiš svoje bivanje na tej zelji ćimbolj kvalitetno, posveti se svojim konjičkom, karieri, potuj, uči se tujih jezikov, skratka obogati svoj jaz.
srečno

jah kaj le.
ljubezen, ki jo lahko čutiš do njih. se ti ne zdi?
po mojem je to vseeno izkušnja, ki te preobrazi. ne vem, nimam otrok, ne morem reči.

otrok predvsem postavi ogledalo tebi. V momentu ugotoviš, da si totalno nepomemben in če si dovoliš, te šele otrok nauči par res pomembnih lekcij o sebi in svetu okoli tebe 🙂

toliko … če pustimo ob strani vso ljubezen, srečo in ponos, ki ti jo otrok daje in seveda tudi jemlje.

neprespanane noči, jok trmo, prosti čas…

objemčke, lupčke, prve besede, tiste smešne šobice, poglede, navdušenje otroka ko te vidi… skratka super občutek…

ampak če si otroka ne želiš je brezveze ga imet zato ker ti drugi pravijo da nekaj zamujaš, otraka boš imela ko se boš zanj odločila popolnoma sama (oz. vidva sama s partnerjem brez tretjih osebkov v ozadju).

Brezpogojno ljubezen.
Ljubezen do otroka je drugačna od ostalih ljubezenskih stanj in je (lahko) popolnoma brezpogojna.
Seveda lahko doživiš brezpogojno ljubezen tudi s partnerjem, prijateljico, staršem…, ampak roko na srce, koliko ljudi je tega sposobnih?

Zamujaš jutra, ko otrok odpre oči in se ti nasmehne. Zamujaš objeme, ki prihajajo iz srca. Zamujaš “pogruntavščine”, na katere sam ne bi nikoli pomislil.
Seveda zamujaš tudi neprespane noči, napade trme, bolezni.
Zamujaš občutek, ko bi za otroka storil prav vse, samo da bi bil srečen in zdrav.
Kot je ena od uporabnic foruma lepo povedala: ne veš, kaj zamujaš.

Lahko rečeš, da naštetega v svojem življenju ne potrebuješ in ne bom ti oporekala. Moje življenje z otrokom pa je precej lepše kot prej.

otrok je največja sreča ki se ti lahko v življenju zgodi

z njim odkrivaš dele sebe….ko se z njim igraš, raziskuješ, hodiš naokoli, uživaš..se učita prvih korakov, prvega plavanja,

in ko mu nekako pomagaš do samostojnosti…

če imaš urejene bivanjske zadeve, službo- reden priliv dohodkov, nekako da imaš vse poštimano, je življenje z otrokom raj…

problemi pridejo če nimaš zadev osnovnih pošlihtano, potem pa se to na otroka prenaša in se začne jeza

Mislim, da vsaka ženska enkrat začuti potrebo po otroku, sploh če ima partnerja s katerim si želi imeti otroke, in če je ljubezen med partnerjema iskrena, pristna, je normalno, da je otrok dokaz te ljubezni in ne morem si predstavljati življenja brez otrok mojega partnerja!
Imeti otroke je naravna stvar, poznam pare, ki ne morejo imeti otrok in zelo trpijo. ne razumem pa, da si nekdo otrok ne želi.Pač ni našel prave sorodne duše.

Tudi jaz ne bi želela imeti otrok z nekom, ki ga ne ljubim, brezpogojno ljubim!

Moje mnenje-ni me treba popljuvati!

A sem lahko žleht?
Zamujaš bruhanje celih 9 mesecev, porodne bolečine, previjanje usrane riti, vstajanje ponoči, prenašanje otroških in kasneje pubertetniških izpadov itd.
Lahko pa pogledaš drugače, pa se ti bo zdelo, da si pol življenja zamudila.
Ampak to je neumnost.

Poglejte…

me ženske nimamo enakih poti !! Ene ste razvajene in ste pri 40-ih pod streho staršev, ki so vam vse dali, ene pa so pri 18 morale od doma in so podnajemniki in jim gre težje, ker nimajo premožnega ozadja !!! Nimajo vez in pozanstev.

To, ZAKAJ nekdo še nima otrok, se ne da pojasniti z enim stavkom, ampak ima vsak svojo življenjsko zgodbo, vsak ima svoje srce !

Pa lep pozdrav

seveda imaš prav ampak vprašanje je bilo drugačno …

Dokler nisem imela otrok sem skrbela zgolj le zase, ko pa imaš otroke pa skrbiš najbolj za njih, nase pa večkrat pozabiš, vsaj jaz, ves denar gre bolj ali manj za njih (večje stanovanje, več stroškov itd) Tisti ki nimajo otrok so marikje na boljšem, in imajo čas zase. Včasih zavidamo takim ljudem, ki lahko delajo in so kjer želijo. Ampak otrok ti tudi marsikaj da, osreči te na nek način, in ne gledaš na stroške. Odkar imam otroke, me je bolj strah da se komu kaj ne zgodi itd. Potem pa otroci odrasejo , se grebejo za to kar si s potom pridobil skozi zivljenje (upam da moji ne bodo takšni) tisto pa je že druga zgodba. Ali da oni zate na stara leta ne poskrbijo vsaj v osnovnem smislu.lp

Drži. Od otroka se naučiš ogromno stvari o sebi, o svetu in o življenju.
Seveda nekateri to niti z otrokom ne doživijo, nekateri pa tudi brez otroka, ampak ti so redki – bi rekla, da so na nekem višjem nivoju zavedanja od ostale raje.

ve, ki nakladate o tem kako lepo je imeti otroke….

imate najbrž od staršev pri 50-ih letih vse dano .. ste v bajtah, ki ste jih podedovali itd..

Joj, ne mi srat no

Zame so herojke tiste, ki si otroka želijo, a ga načrtno še nočejo, saj so podnajemnice in niso podedovale polnit riti in hladilnikov in streh nad glavo kot ene, ki to imate, pa vam prdnit ni bilo treba za to.

lp

Ne pogovarjamo se o tem, da je treba imeti otroke, temveč kaj zamujaš, če jih nimaš.

preprost odgovorn: ne veš kaj zamujaš.

Isto je ko nekdo ki še ni sexal teži kako je sex slab in bla bla bla…..

Ne zamujaš ničesar. Važno je, da TUDI TI ŽIVIŠ.

ko bo tvoj čas, ga boš imela, bo to TVOJE DETE in NARAVNO NAGONSKO ga boš imela rada.

Lp

Med drugim tudi, odkrivaš sebe. Na plan prihajajo stvari(bolečine, radosti…) iz preteklosti, potlačane globoko v nezavedno. S tem dobiš možnost, da jih ‘ozdraviš’. Ko daš otroku tisto, kar potrebuje v trenutku, daš tudi sebi. (S tem ne mislim materialnih stvari).

Nimam staršev, nisem dedovala, nihče mi od 20 leta naprej ni nič dal!!!

Imam pa otroke, ljubečega moža in brez njih si ne morem predstavljati življenja, oni dajejo mojemu življenju smisel!!!

Prvega otroka sem imela, ko sem bila brez službe, brez denarja a nisem nikoli razmišljala o tem, veselila sem se novega življenja in na koncu se je vse uredilo!

Me veseli, DA SI IMELA POGUM imeti otroke brez dela !! Je pa res, da je delo imel mož in streha nad glavo je tudi njegova ? Od česa ste se hranili in plačali položnice brez tega, da bi nekdo imel delo ?! Od zraka !?

Ja normalno da je delal mož.
Saj sem napisala da sem bila brez službe jaz.

No vidiš

Poznam par v Ljubljani, oba stara 35, podnajemnika, iz težkih družinskih zgodb, odvisna sta od sebe, služb ni, delata kar dobita, za sproti !

In nimata še otroka, se bojita zaradi financ, da mu ne bi mogla dat vse kar rabi 🙁

ŽALOSTNO STANJE, KAJNE?! Nimata polnih vrečk hrane in zelenjave od staršev kot mnogi

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close