Gospodinje povejte
Kaj delate 6-8ur na dan doma, ko je vedno kao tako veliko dela?
Za 4člansko družino gre nekako takole, kjer delata oba:
Tedensko: 1-2h
Pobriše se prah, sesanje, tla pomiti, kopalnice
Vsak dan 1 pranje (črno, belo, barvno, brisače in pojstelnina) 15min za obešanje, je barvno razdeljeno in ne vzame nič časa. 15min likanje srajic
Zvečer se pospravi igračke- 30min in pižama, zobki, priprava za naslednji dan.
Kuhanje vzame 1h/na dan cca vsi obroki, zvečer naložiš v pomivalca med kuhanjem in zjutraj zložiš ven.
1krat na mesec generalno čiščenje-okna, zavese, yogiji, terasa itd.
In kaj vi delate preostanek dneva, ko otrok ni?
Delamo umirjeno, počasneje, vse je čisto v hiši, vse zlikano do potankosti, vse popredalčano v omari, v kuhinji, vsak dan sveže pripravljeno kosilo, veliko vloženega domačega sadja in zelenjave, urejen vrt, urejena okolica hiše … Pa sproščenost, mirnost, ko pridejo domov otroci, katerim se pomaga pri nalogah in učenju, prav tako moža doma pričaka urejena ženska.
htrhnjr, 12.09.2023 ob 11:36
Delamo umirjeno, počasneje, vse je čisto v hiši, vse zlikano do potankosti, vse popredalčano v omari, v kuhinji, vsak dan sveže pripravljeno kosilo, veliko vloženega domačega sadja in zelenjave, urejen vrt, urejena okolica hiše … Pa sproščenost, mirnost, ko pridejo domov otroci, katerim se pomaga pri nalogah in učenju, prav tako moža doma pričaka urejena ženska.
Pa da ne pozabim urejanje (kozmetičarka, nohti, frizer, masaža) in nakupovanje (za otroke, moža, zase, hrano in tudi ostale stvari – ornk pregled, da so nakupi opravljeni kar se da poceni).
Zjutraj vstanem, pripravim zajtrk vsem, nahranim psa in mačko, mož gre v slubžo, jaz peljem 3 otroke v šolo. Parkrat na teden se dogovorim s kom zjutraj za kavo, parkrat grem po nakupih, parkrat grem na firmo pozdravit delavce in jim skuhat kavo. Okoli 11:00 greva z možem ponavadi na malico ali pa pride domov jest. Potem grem domov, malo pospravim, začnem kuhat. Domov pridejo otroci, ponavadi jim pustim malo prosto potem naloga. Okoli 15:00 končam kosilo, pojemo, razvozim okoli otroke na dejavnosti, grem po nabavi tačas, na kavo s kom ali pa par krogov teka po stadionu med tem ko čakam. Zvečer pripravim večerjo – to je obrok, ki ga imamo vsi skupaj, za kosilo jo mož malokdaj doma. In mine teden. Čistim in pospravljam caa 1h uro dnevno, okoli hiše kaj delam caa 1h dnevno, obroki in pospravljanje kuhinje in posode mi vzamejo caa 2h dnevno (ne kuham pakl juh in jote iz konzerve – vsak dan je sveže kuhana juha in glavna jed s solato – danes bodo pečen krompir, solata iin ražnjiči ( piščanec sir bučke papripa paradižnik melancan – od tega sem kupila pri kmetu samo sir in piščančja prsa s kostjo – iz kosit bo juha, ostalo je iz mojega vrta). Imam tudi vrt in sadovnjak in 5 kokošk – delam ozimnico, radi delamo tudi svoje testenine ipd. Peciva, kekse vse pečem doma. Ni mi dolgčas 😉
htrhnjr, 12.09.2023 ob 11:38
Pa da ne pozabim urejanje (kozmetičarka, nohti, frizer, masaža) in nakupovanje (za otroke, moža, zase, hrano in tudi ostale stvari – ornk pregled, da so nakupi opravljeni kar se da poceni).
ma halo radite šta vam paše…
praskite se po tisti stvari če vam je…
ta moderne pa gnat in terat!
Vadim ang., ker moja ang. zadnje case sucks, mati me je tako skritizirala, da mi je kar nerodno :))kosila danes ne kuham ker je moz sluzbeno v tujini, hci bo pri tasci kosilala :)) Sin je na svojem, naj mu kar zena kuha ali pa on njej- kot zelita. :))
Bajto sem prejsni teden dala generalno spucat. Nic pametnega ne pocnem, mi ni treba. :))
Kavica in pilates, 12.09.2023 ob 12:45
Večkrat na teden sem dogovorjena za kavice, 3x tedensko imam pilates. 1x tedensko grem v nakup. Ostalo sem doma, malo pospravljam, kuham, veliko berem. Priporočam vsem.
Vse lepo in prav, če rade uživate in si privoščite. Zanimalo me je za to, ker ene pravijo, da je grozno veliko dela, ker mož dve uri na dan potegne v službi in imajo otroke. Zato me je zanimalo, kaj se nato dela, da je taka kopica dela.
Jaz naprimer bi zelo težko uživala doma, čakala prahec, posebaj pozorno likala gube, ki bodo prišle nazaj, ko se usedeš. Čas zase, si vzamem mimogrede in mislim, da bi večino dneva le razmišlala o tem, kaj bi bilo če bi se možu kaj zgodilo, jaz pa nobene finančne varnosti. To še gre, ko si brez otrok, z otroci pa mi ne bi bilo tako lahko ostati doma, če ne bi bilo kakšne nesreče, da ne bi mogla delati, tudi, če res ne bi bilo drugega, bi tudi spustila ponos, šla čistiti kam, da se ustvarja neko zaledje, za vsak slučaj. Da o odvisnosti v odnosu ne govorim, iz ene in iz druge strani. Bi raje videla, da sva neodvisna in padeva oba utrujena v pojsteljo in ko kateremu ni več do veze, greva svojo pot in ostaneva starša.
A svet bi bil dolgočasen, če bi bili vsi isti.
Jaz sem v penziji, ko sem še hodila v službo, pa se nikoli nisem spraševala, kaj delajo ženske doma. A ste jim fouš? Ostanite tudi ve doma in uživajte.
Moja mama je bila doma, kmečka gospodinja, tako kot tudi vse ostale ženske v tistih časih. Je pa garala kot živina od zore do mraka. Doma smo imeli govedo, kokoši, prašiče, obdelovali smo njive, grabili seno, imeli smo velik vrt, dela več kot dovolj.
Danes so ženske doma večinoma tiste, ki imajo več otrok, kmetijo ali pa skrbijo za ostarele starše. Verjemite, ni jim dolg čas. Imajo dela več kot ga zmorejo.
Jaz sem v penziji in mi tudi ni dolg čas. Redno kuham vsak dan, skrbim za vrt, za okrog hiše, za živalce, popoldan grem počivat, ker se počutim utrujena in me bolijo noge. Imam svoja leta. Kaj delajo drugi – s tem se ne ukvarjam. Važno je, da nobenemu ne škodijo.
Res me zanima, 12.09.2023 ob 11:24
Kaj delate 6-8ur na dan doma, ko je vedno kao tako veliko dela?
Za 4člansko družino gre nekako takole, kjer delata oba:
Tedensko: 1-2h
Pobriše se prah, sesanje, tla pomiti, kopalnice
Vsak dan 1 pranje (črno, belo, barvno, brisače in pojstelnina) 15min za obešanje, je barvno razdeljeno in ne vzame nič časa. 15min likanje srajic
Zvečer se pospravi igračke- 30min in pižama, zobki, priprava za naslednji dan.
Kuhanje vzame 1h/na dan cca vsi obroki, zvečer naložiš v pomivalca med kuhanjem in zjutraj zložiš ven.
1krat na mesec generalno čiščenje-okna, zavese, yogiji, terasa itd.
In kaj vi delate preostanek dneva, ko otrok ni?
Vzemi Si 14 dni in poskrbi doma za prsv vse. Pa boš videl.
Takole dokazovanje kako ženske nimajo kaj delat 8 ur je silno otročje
Ce ti pocistis celo hiso v uri in pol na teden, imas precej svinjsko. Si upas koga spustiti v tako hiso?
Ce za pripravo treh dnevnih obrokov in malic porabis eno samo uro na dan, jes v glavnem kupljeno industrijsko hrano.
Za vrt imas narocenega vrtnarja?
A otroc se ti pa sami vzgajajo, sami oblecejo, sami plenica zamejajo, sami grejo na sprehod in po nakupih pri 3 letih in sami k zdravniku?
Sem obrazložila zgoraj zakaj sprašujem. 3sobno stanovanje, ko sva oba v službah. Govora je o gospodinjstvu, ne kmetijskem obratu. Vrt je pa tudi obstransko opravilo, razen gospa, ki porabi svojih 8h na dan za ozimnico. Spomladi posadiš, delo je z gnojenjem in plevelom, edino če gledaš kako zelenjava raste in se pogovarjaš z njo, zalivanje poleti, obiranje, lahko opraviš med vikebdom. Otroci imajo obroke tudi v šolah in vrtcih, mož je v službi, jaz si skuham. Verjetno 3eh kosil v dnevu noben ne poje, sploh takih, ki bi rabili 2ure kuhanja. Se pa 1uro čakanje lahko šteje med kuhanje, ko postaviš v pečico, ko stoji na štedilniku, npr. tudi pralni stroj rabi 1h da opere. Pa verjetno ne spremljaš bobna, kako bo opralo.
teleice, 12.09.2023 ob 15:25
Ce ti pocistis celo hiso v uri in pol na teden, imas precej svinjsko. Si upas koga spustiti v tako hiso?
Ce za pripravo treh dnevnih obrokov in malic porabis eno samo uro na dan, jes v glavnem kupljeno industrijsko hrano.
Za vrt imas narocenega vrtnarja?
A otroc se ti pa sami vzgajajo, sami oblecejo, sami plenica zamejajo, sami grejo na sprehod in po nakupih pri 3 letih in sami k zdravniku?
Je še moški pri hiši, ki dela veliko!
Mene nič ne motijo gospe, ki so doma in imajo vse lepo pošlihtano, so doma delavne in pridne…. To pomeni, da je vsak dan vse lepo pospravljeno, vsaj 1 topel obrok na dan, pa kot ene govorite, vrtovi, vlaganje za ozimnico. Super. Na živce pa mi grejo ženske, ki so doma in nimajo vsega pošlihtanega in jokajo in jamrajo kok je doma dela in kako jim ne znese. WTF? To so pa navadne lenuhinje! Jaz hodim v službo in doma vsak dan vse lepo pošlihtam! Po službi skuham kosilo, vse sproti pospravljamo. Cunje dam zjutri prat, ko pridem dam vržem v sušilca. Po kosilu zložim v pomivalca, zvečer ga prklopim, zjutri pred šihtom ven zložim. Cunje zlagam zvečer na kavču pred tvjem. 1x na teden ob petkih pa vsi 4 doma lepo delamo….. vsak ima svoje zadolžitve…. mož in sin 10 let zunaj in odnašanje smeti ven…. Midve s hčerko 12 let pa si notri vse razdeliva…..tudi mož in sin, sesata in pomivata po tleh včkrat. Tako imamo v 2 urah vse pošlihtano in to je to.
terca, 15.09.2023 ob 13:50
Sem polovično invalidsko upokojena.
Moji otroci so se že v OŠ uprli in jedo kosilo doma. Šolska kosila večinoma v resnici niso kdovekaj, poskusite kdaj, če imate priložnost.
Za kuhanje česa drugega kot juhe iz vrečke porabiš več kot 1 uro, to mi je še najbolj padlo v oči.
Daj ne pretiravaj no. Koliko časa potrebuješ, da skuhaš recimo ričet? Ali cel čas ko se kuha sam, stojiš poleg in ta čas šteješ da kuhaš?
Golaž? Največ pol ure za očistit in narezat čebulo, meso in nato se dve uri sam kuha. In rečeš da si dve uri in pol kuhala? 🙂
Ali pa recimo krompir, testenine, zrezki v omaki,… Dejansko je dela 15 minut, nato se kuha samo, kjer ne rabiš stat poleg in potem spet 15 minut da dokončaš.
No, če pa ne znaš kuhat, potem pa verjamem, da drugega kot juhe iz vrečke ne spraviš skupaj prej kot v eni uri.
Ne vem kasne majo to hise ali stanovanja samo jaz naredim doma vsak dan vec kot moz,to se sam potrdi kamor koli greva.
Je delo doma veliko bolj naporno in tezje kot siht,seveda ce delo vidis.
Imava 2nadstropno hiso in je veliki dela 🙂 .danes sem od 10dop do 15ure belila in brusila vse pomula.in posesala za sabo. Skuhala kosilo,pospravila.
Trenutno stanje? Crknjena
Grem pod tus cez 15min in gledat film 🙂
Ne prjmerjajte se z ostalimi.vrjamem da pa je lazje ce ti kosi robot.kosilnica,sesa rob.sesalec,mas pom.stroj ipd
Tega pri meni ni. Dela je dovolj vsak dan ce ga le vidis.
Ciscenje 1x tedensko pa je hudo premalo.
Lp
159951, 15.09.2023 ob 14:39
Daj ne pretiravaj no. Koliko časa potrebuješ, da skuhaš recimo ričet? Ali cel čas ko se kuha sam, stojiš poleg in ta čas šteješ da kuhaš?
Golaž? Največ pol ure za očistit in narezat čebulo, meso in nato se dve uri sam kuha. In rečeš da si dve uri in pol kuhala? 🙂
Ali pa recimo krompir, testenine, zrezki v omaki,… Dejansko je dela 15 minut, nato se kuha samo, kjer ne rabiš stat poleg in potem spet 15 minut da dokončaš.
No, če pa ne znaš kuhat, potem pa verjamem, da drugega kot juhe iz vrečke ne spraviš skupaj prej kot v eni uri.
Kosilo se naredi v 20min-30min.
Nato je treba se pomit in pobrisat posodo.
Ko se poje spet se pomiva in brise
To je samo za en obrok dela.
Kje je se zajtrk in vecerja in ostala dela.
Ne ne vem kako lahko rece kdo ds ni dela doma.
Moj pravi naj se malo usedem ker sem dobesedno v 24urah vec na nogah kot on v sluzbi.
Forum je zaprt za komentiranje.