Gospodinje povejte
Res me zanima, 15.09.2023 ob 23:30
Xyz560, 15.09.2023 ob 23:13
@ res me zanima
Zakaj te to tako zanima ? Bi rada bila na našem mestu, a se bojiš, kaj bo, če bo ! Ja, korajža velja ^^ Sem študirana, investiralo se je tudi in mi z otroki ne bi bilo hudega. Meni se pa smilite ženske, ki morate v službo in niste neke top znanstvenice. Ampak ne bom zdaj odpirala teme, joooj, kakšno življenje, vse do minute organizirano, pravo trpljenje…
Jaz gospodinjim, ko mi paše in če mi paše, pa to, kar mi paše. Nikoli se nisem grincljala naokoli, kako je težko.
Res lepo življenje sem imela in ga še imam, otroci so že odšli po svoje. Nikoli mi jih ni bilo potrebno sredi zime, v trdi temi, vozit v vrtec ali h varuški. Zjutraj vstanem, ko se zbudim. Berem, premišljujem, nihče me ne komandira. Nimam ne vem kako pospravljeno in očiščeno, ker je velika hiša z velikim parkom, mi je popolnoma vseeno, če se nabere, bom pač ob priliki, ko mi bo.
Upam, da sem potešila tvojo radovednost.
Ženske imamo pravico do službe, ne obveznost hoditi v službo.
No tako študirana, rada bereš, prebrati pa ne znaš. Mi je jasno, da vam ni nič hudega, me pa čudi da je nekaterim tako grozno naporno biti doma.
Nekaterim, recimo bolj uspešim ženskam je produktivnost v življenju pomemben faktor, še bolj pa finančna stabilnost, ki jo lahko zagotovimo podmladku za prihodnost.
Nismo vse iz istega foha in tudi to je ok. Verjamem pa da tisti, ki nosijo najmanj vrednosti, mislijo, da jim ljudje zavidajo in si vsi želijo življenja brez vrednosti. Sama se ne bi nikoli postavila v tvojo vlogo iz čiste želje, ker je to najbolj ranljiva pozicija za žensko.
Ampak seveda, ti si študirana, ti ni potrebno dalje razlagati…
Ne boj se ti za financno stabilnost mojega podmladka. Lol
Draga uspesnica, ki “nosi vrednost”(??) Predpostavljam, da je tvoja vrednost mezda, ki jo nosis domov. Ja bog pomagaj, no. Ali morda mesas z vrednotami ?
Ne mores se pogovarjat, če izhajas le iz sebe in mislis, da je tvoja pot edina prava. Nikoli ne bos mogla pogledati sirse, razumeti, da otrok ne mores vzgojiti enako kvalitetno ce si skozi na voljo, ali če te ni doma zaradi borbe za kruh. Zato me čudi, da tako dajes v nič zenske, ki ne hodijo v sluzbo. Pa picajzlas, kako so nekatere počasne, pa ne znajo hitro vsega porihtat. Tebe moti, da ne zivimo vsi točno tako, kot ti. Morda podzavestno dvomis, da je to edino prav in zato odpiras take teme ?!
Najbolj ranljiva pozicija za zenske ? Zakaj ? Kako ? Nisi na mojem mestu, ne ves nič pravzaprav, a si dovolis sodit, kdo je v ranljivi poziciji. Tezko je taksnim crednikom sploh kaj razlagat.
Xyz560, 17.09.2023 ob 01:53
Ne boj se ti za financno stabilnost mojega podmladka. Lol
Draga uspesnica, ki “nosi vrednost”(??) Predpostavljam, da je tvoja vrednost mezda, ki jo nosis domov. Ja bog pomagaj, no. Ali morda mesas z vrednotami ?
Ne mores se pogovarjat, če izhajas le iz sebe in mislis, da je tvoja pot edina prava. Nikoli ne bos mogla pogledati sirse, razumeti, da otrok ne mores vzgojiti enako kvalitetno ce si skozi na voljo, ali če te ni doma zaradi borbe za kruh. Zato me čudi, da tako dajes v nič zenske, ki ne hodijo v sluzbo. Pa picajzlas, kako so nekatere počasne, pa ne znajo hitro vsega porihtat. Tebe moti, da ne zivimo vsi točno tako, kot ti. Morda podzavestno dvomis, da je to edino prav in zato odpiras take teme ?!
Najbolj ranljiva pozicija za zenske ? Zakaj ? Kako ? Nisi na mojem mestu, ne ves nič pravzaprav, a si dovolis sodit, kdo je v ranljivi poziciji. Tezko je taksnim crednikom sploh kaj razlagat.
Za študirano žensko si skrajno nepismena. Me pa moti tvoj kompleks večvrednosti. Tu se vidi, da niti z moževim penisov ne dosegaš visokih družbenih krogov in se ti tudi sanja ne kaj je kvaliteta življenja, to je onkraj tvojih predstav in zato misliš, da je to vse, kar se da.
Edina razlika med tabo in čistilko je to, da ti narediš veliko manj. Ona je pridna,marljiva, delavna in predvsem ni odvisna od penisa. Ti si prepustila vso kontrolo, ki jo imaš v življenju nekomu, nad katerim nimaš nobene kontrole. Popolnoma odvisna in najbolj ranljiva pozicija, ki jo lahko izbereš. Odvisna od dobre volje svojega moža, brez katerega si nula. Povej sedaj, kje je tvoja vrednost in kaj učiš svoj podmladek s tem?
Naj ti traja.
Res me zanima, 17.09.2023 ob 12:08
Za študirano žensko si skrajno nepismena. Me pa moti tvoj kompleks večvrednosti. Tu se vidi, da niti z moževim penisov ne dosegaš visokih družbenih krogov in se ti tudi sanja ne kaj je kvaliteta življenja, to je onkraj tvojih predstav in zato misliš, da je to vse, kar se da.
Edina razlika med tabo in čistilko je to, da ti narediš veliko manj. Ona je pridna,marljiva, delavna in predvsem ni odvisna od penisa. Ti si prepustila vso kontrolo, ki jo imaš v življenju nekomu, nad katerim nimaš nobene kontrole. Popolnoma odvisna in najbolj ranljiva pozicija, ki jo lahko izbereš. Odvisna od dobre volje svojega moža, brez katerega si nula. Povej sedaj, kje je tvoja vrednost in kaj učiš svoj podmladek s tem?
Naj ti traja.
Kar nekaj let sem bila gospodinja, zdaj sem že nekaj let spet v službi, torej dobro poznam obe plati življanja.
Kvaliteta življanja je bistveno v prid gospodinje! V vsem. Od družabnega življenja, kulture, izobraževanja, časa zase in za hobije, časa za družino in bližnje, za potovanja in šport, skratka v vseh pogledih je življenje gospodinje 100x bolj kvalitetno od življenja zaposlene ženske.
nisem Flash, 16.09.2023 ob 22:14
Res me zanima, 16.09.2023 ob 20:50
glupiras se, 16.09.2023 ob 20:37
Res me zanima, 16.09.2023 ob 19:41
glupiras se, 16.09.2023 ob 07:10
Res me zanima, 15.09.2023 ob 21:43
Kaj vi z čevlji in gnojem po hiši hodite, da vam je 1-2h tedensko premalo? Živite v smetnjaku ali kaj? Niste počistili leta, da rabite pucati več kot to, če ne delate tega sproti verjamem, da vam je premalo.
Ce nimas kar naprej cunje in metle v rokah, potem 1x na teden porabis 45 minut za temeljito sesanje, 30 minut pomivanje tal, 1 ura kopalnica in wc, 30 do 60 minut kuhinja (odvisno kaj in kako jo cistis), pa se brisanje prahu, odvisno od povrsin, pri nas to vzame kakih 15 minut, ce brisem pa se vsa vrata omar od zunaj, je lahko tudi 1 ura, potem brisanje vrat in stekerjev recimo 1x na mesec, je tudi 1 ura, okna 2-3 ure, samo balkon mi vzame dobro uro, da premaknem garnituro, pomijem okna, prebrisem stene in police, prebrisem garnituro in vrnem nazaj.
Res pa je, da ce na hitro posesam in pomijem tla, splaknem umivalnik in korito ter prebrisem pult, je to urica do dve, ampak jaz to sploh ne stejem pod ciscenje, to je samo osvezitev na hitro.
Btw, zdaj cez poletje sem pred dopustom naredila orng generalko, smo sli na dopust, nikogar doma, po dveh tednih tona prahu, pa imamo od hisnega tekstila samo posteljnino in brisace, nobenih zaves, tepihov, sedezna je usnjena.
Pa kaj ti kopalnico čistiš z zobno ščetko?? Sesanje 1ura? Kaj posesaš še stene in strop? Za štekerje rabiš 1uro? Jih odviješ in na novo priviješ ali kaj?
Ne govorimo o generalkah, ker tega ne delaš vsak dan, če bi naprimer generalno očistila in zrdgnila vse v prostoru bi razumela, da bi ti to vzelo cel dan.
Imamo najmanj 20 vticnic in enih 15 stikal za luci, ko brisem te, brisem se vrata, vse skupaj mi zagotovo vzsme 1 uro.
V kopalnici tudi vse premaknem in vse prebrisem, tudi stene, ki nimajo stika z vodo, enako v wc. Gre 1 ura, ce sotim notranjosti omaric pa tudi vec.
Posesam tudi vedno vse, podposteljami in kavci, vse nogice stolov, okoli vseh vogalov in kotov, vse lazje stvari premaknem in posesam pod njimi. To, da posesas samo po sredini in kar se vidi iz aviona, ti res vzame 15 minut, a je nesmiselno delo, ker nisi nic naredil, prahu je se vedno tona.
Brišeš torej prah iz vtičnic in stikal in to, da s krpo obrišeš ti vzame 2 minuti na kvadratek?
To, da obrišeš ploščice/stene ti vzame dodatne pol ure, ker premikaš pohištvo in ga vlečeš po tleh vsak dan? Kaj potem mesečno menjate tla? Imate garderobno omaro v kopalnici ali kaj?
Ker meni vzame 15min, da posesam tako kot ti. Tako da kaj ti delaš meni zares ni jasno. Da pa ploščice obrišem bi mi z lojtro vzelo max. 10min, če se znajdeš in vzameš viledo sweeeper pa je to narejeno v 2min.
Ti si sigurno Flash, ker tudi meni ne znese v dveh minutah prebrisati kopalnice, a sem drugače kar hitra.
Torej, če vzameš v kalkulacijo ploščice, ki so na stenah, jih položiš na tla in izvzameš tuš kabino, ogledala, površino na kateri so montirane omarice.
Vso to površino rabiš sedaj prebrisati z viledo, kot bi pomivala tla. Ker dejansko te ploščice niso v uporabi, do njih ne pride voda, ni umazinje, tako da ne rabiš nič drgniti le preprosto obrišeš prah z njih z dolgimi potegi.
Za to bi rabila več kot 2minuti?
Ja, lej, če delaš samo eno stvar naenkrat oz. čakaš vsako stvar posebej in potem to sesštevaš, lohično, da gre ogromno časa. Ena je napisala, da samo solato čisti oz. pripravlja 15 minut. Ja, ok, ampak a druge stvari se vmes ne kuhajo? Potem ena pere. Ja, hudiča, a sediš pred pralnim strojem in gledaš, kako se boben vrti? Tretja dela faking zrezke, nakbrž une, ki rabijo 3 ure+, da se nekje dušijo. Nared ali steak, ki je gotov v par minutah ali pa med dušenjem zrezkov natrebi uno solato in naredi prilogo (v tem času tud rezance al pa njoke narediš, pa magari iz nule, pa še časa ti ostane). Spet ena je v eni drugi temi pisala, da čas vzame čiščenje, pranje in rezanje zelenjave z vrta. Ma, nemoj, kupljene nam ni treba ne čistit, ne rezat, pa tudi če nam jo na prag dostavijo. Tudi vseh gat ni treba likat, pa štumfov itd. Mal pretiravate. A ja, čiščenje. Tiste, ki ste doma in vskaič za sabo osnovno pospravite, ne rabite delat generalk praktično. Tiste, ki pa jih delate, to ni vsak dan, a ne?
Danes sem osvežila kopalnico in stranišče, 15 minut: pošpricala čistilo po banji, umivalniku, pipah in ploščicah okoli njih, šla z gobico čez, potem v stranišču enako, obrisala desko s čistilom, zalila školjko s čistilom, potem vse sprala in obrisala s suho krpo. Pralni stroj bom pobrisala zvečer, ko zaključim s pranjem. Vsake 2-3 tedne orng počistim, to pa mi vzame slabo uro, čeprav nič ne drgnem, ker nimam kaj drgnit, saj je sproti vzdrževano.
ravno danes, 17.09.2023 ob 17:25
Danes sem osvežila kopalnico in stranišče, 15 minut: pošpricala čistilo po banji, umivalniku, pipah in ploščicah okoli njih, šla z gobico čez, potem v stranišču enako, obrisala desko s čistilom, zalila školjko s čistilom, potem vse sprala in obrisala s suho krpo. Pralni stroj bom pobrisala zvečer, ko zaključim s pranjem. Vsake 2-3 tedne orng počistim, to pa mi vzame slabo uro, čeprav nič ne drgnem, ker nimam kaj drgnit, saj je sproti vzdrževano.
No točno tako, sicer sama kar dobro zdrgnem banjo, ostanki mila in ostalih preparatov,ki vsebujejo mila, pa mi tudi uspe zaključiti v cca. 15min. Lepo je slišati, da nisem edina.
Vstanem ob 5.40, včasih tudi prej, da pripravim zajtrk, prestavim perilo iz ralnega v sušilni in pobrem iz sušilnega.
Zložim posodo iz pomivalca.
Skuham še kavo, čaj.
Dva otroka imata avtobus ob 6.20, najmlajšwega ob 6.55 odpelje v šolo mož.
Potem do cca. 7.30 v miu spijem kavo, sem na telefonu.
Nato telovadba skoraj do 9ih, se stuširam, grem pogledati očeta v osednji hiši in grem kuhat kosilo. Vmes pomijem ali kako okno, pospravim kako omaro, pospravim, zlikam perilo,sedaj še kaj vkuham za ozimnico.
Tudi na vrtu in v rastlinjaku je vedno kaj.
Malo pred 14. grem po otroka v šolo, prideta še druga dva. Imamo kosilo. Potem to pospravim, pripravim za večerjo. Potem vožnja na treninge. Vmes š3 malo k očetu.
Zvečer okoli 20ih dokončam večerjo.
Kuhinjo popravim šele po 22., ker prej vedno nekdo nekaj išče kljub večerji. Še ob polnoči pridejo najstniki jest.
Zvečer tud dam prati perilo. Običajno se mi 1 stroj pere, 1 pustim, da je opran zjutraj.
Včasih grem v trgovino preden grem ob 14ih po otroka v šolo li so še drugi opravki.
Takrat niti nimam časa po 7. Pol ure za kavo in telovadbo skrajšam.
Dan je prekratek.
Ttenutno doma, 17.09.2024 ob 07:09
Vstanem ob 5.40, včasih tudi prej, da pripravim zajtrk, prestavim perilo iz ralnega v sušilni in pobrem iz sušilnega.
Zložim posodo iz pomivalca.
Skuham še kavo, čaj.
Dva otroka imata avtobus ob 6.20, najmlajšwega ob 6.55 odpelje v šolo mož.
Potem do cca. 7.30 v miu spijem kavo, sem na telefonu.
Nato telovadba skoraj do 9ih, se stuširam, grem pogledati očeta v osednji hiši in grem kuhat kosilo. Vmes pomijem ali kako okno, pospravim kako omaro, pospravim, zlikam perilo,sedaj še kaj vkuham za ozimnico.
Tudi na vrtu in v rastlinjaku je vedno kaj.
Malo pred 14. grem po otroka v šolo, prideta še druga dva. Imamo kosilo. Potem to pospravim, pripravim za večerjo. Potem vožnja na treninge. Vmes š3 malo k očetu.
Zvečer okoli 20ih dokončam večerjo.
Kuhinjo popravim šele po 22., ker prej vedno nekdo nekaj išče kljub večerji. Še ob polnoči pridejo najstniki jest.
Zvečer tud dam prati perilo. Običajno se mi 1 stroj pere, 1 pustim, da je opran zjutraj.
Včasih grem v trgovino preden grem ob 14ih po otroka v šolo li so še drugi opravki.
Takrat niti nimam časa po 7. Pol ure za kavo in telovadbo skrajšam.
Dan je prekratek.
Mater kakšen dolgčas…..
pa kaj vas briga kaj kdo dela ali ne dela čez dan..?? Če jim znese in se vsi strinjajo, je meni čisto vseeno, če kdo celo dopoldne gleda samo TV ali pa v luft magari, ali pa 3 x pospravi celo stanovanje in skuha 5 hodni meni za 3 obroke na dan..
tudi jaz sem bila nekaj časa doma, ko so bili otroci majhni, pa se ni nihče obremenjeval, kaj in kako delam. Ko se mi je dalo, sem kuhala in pospravljala, če se mi ni dalo pač nisem. In sem bila tudi cel dan doma, pa smo jedli makarone in omako iz kozarca ..Ja in ?? Zakaj bi moral kdorkoli komu polagat račune? EDino kar je res bilo, dosti več sem se ukvarjala z otrokoma, ker se mi je pač dalo in mi ni to nikoli ni bil problem.
To pa ne pomeni, da jih nisem kdaj tudi posedla pred Tv in sta pač samo buljija risanke..
Res me zanima, 12.09.2023 ob 11:24
Kaj delate 6-8ur na dan doma, ko je vedno kao tako veliko dela?
Za 4člansko družino gre nekako takole, kjer delata oba:
Tedensko: 1-2h
Pobriše se prah, sesanje, tla pomiti, kopalnice
Vsak dan 1 pranje (črno, belo, barvno, brisače in pojstelnina) 15min za obešanje, je barvno razdeljeno in ne vzame nič časa. 15min likanje srajic
Zvečer se pospravi igračke- 30min in pižama, zobki, priprava za naslednji dan.
Kuhanje vzame 1h/na dan cca vsi obroki, zvečer naložiš v pomivalca med kuhanjem in zjutraj zložiš ven.
1krat na mesec generalno čiščenje-okna, zavese, yogiji, terasa itd.
In kaj vi delate preostanek dneva, ko otrok ni?
A ti si pol v bloku na 30 kV, ker v bloku res nimaš nobenega dela, in pospraviš v 5minutah, kuhaš pa kaj ti verjetno samo zamrznjeno hitro hrano iz vrečk, pol maš kuhano , in pomoto res 5 minut.
Ti si zabita kot noč, eni imamo velike hiše, in kuhamo pravo domačo hrano, od golažev, pasulj, jote, ne ti ki samo odpiraš hrenovke in pol se reva hvali da vse skuha v 5 minutah.
Zabita si ko noč.
Res me zanima, 12.09.2023 ob 14:42
Kavica in pilates, 12.09.2023 ob 12:45
Večkrat na teden sem dogovorjena za kavice, 3x tedensko imam pilates. 1x tedensko grem v nakup. Ostalo sem doma, malo pospravljam, kuham, veliko berem. Priporočam vsem.
Vse lepo in prav, če rade uživate in si privoščite. Zanimalo me je za to, ker ene pravijo, da je grozno veliko dela, ker mož dve uri na dan potegne v službi in imajo otroke. Zato me je zanimalo, kaj se nato dela, da je taka kopica dela.
Jaz naprimer bi zelo težko uživala doma, čakala prahec, posebaj pozorno likala gube, ki bodo prišle nazaj, ko se usedeš. Čas zase, si vzamem mimogrede in mislim, da bi večino dneva le razmišlala o tem, kaj bi bilo če bi se možu kaj zgodilo, jaz pa nobene finančne varnosti. To še gre, ko si brez otrok, z otroci pa mi ne bi bilo tako lahko ostati doma, če ne bi bilo kakšne nesreče, da ne bi mogla delati, tudi, če res ne bi bilo drugega, bi tudi spustila ponos, šla čistiti kam, da se ustvarja neko zaledje, za vsak slučaj. Da o odvisnosti v odnosu ne govorim, iz ene in iz druge strani. Bi raje videla, da sva neodvisna in padeva oba utrujena v pojsteljo in ko kateremu ni več do veze, greva svojo pot in ostaneva starša.
A svet bi bil dolgočasen, če bi bili vsi isti.
posebEj, oprosti tale me živcira
Anonimno 74922, 17.09.2024 ob 10:56
1H kuhanja, vse obroke?
Goveje juhe ne jeste? 2-2,5h? Ali samo tiste iz vrečke?
Golaža ne kuhate? 2-3h? Ali kar predpripravljeno in v mikrovalki pogrejte?
Meni ob vikendih pobere 2-3ure kuharija. Med tednom 1,5-2 uri.
2ure delaš juho, v katero vržeš celo zelenjavo in kost govedine?
Evo, jaz sem delala 8h, bila sem 3 leta doma, zdaj delam 4h… V glavnem, preizkusila vse.
Po mojih izkušnjah je kaj početi tudi, ko si doma. Več časa lahko nameniš pripravi obrokov (predvsem v smislu, da lahko večinoma kuhaš res iz osnovnih sestavin), dovolj časa imaš za načrtovanje nakupov in spremljanje cen, veliko manj je stresa in hitenja, skrb za gospodinjstvo in čistoči doma/oblek je enostavnejša, ker je vse sproti očiščeno, vzdrževati red in čistočo pa res ni pretirano naporno, večji pregled imaš nad shrambo in hladilnikom, ker vedno v miru pospravljaš živila in si vzameš čas, da starejše pomakneš naprej, novo daš nazaj, kar je odprto in pred rokom porabiš… Predvsem pa si potem popoldan fraj, imaš čas za družino in zase.
Ko delaš 8h, si primoran pač del popoldneva (če delaš zjutraj) namenit gospodinjstvu/nakupom. Pri nama je bilo to cca tam 1-2h na dan (perilo, kuhanje, sprotno čiščenje, odnašanje smeti…), oba sva poprijela vsak dan in je bilo hitro gotovo, ampak vseeno… Čas kar gre in večer je vsak dan prehitro tu…
Zdaj, ko delam polovičko je skoraj isto, kot ko sem bila doma, samo, da sem malo vklopila tempo in vsake toliko še kaj ostane za popoldan – največkrat perilo za pobrat in zložit…
Za druge ne vem, kaj počnejo in kako so organizirani, meni je trenutno najbolj všeč tako, kot imamo trenutno. Delam vsak dan, se uredim, grem med ljudi, sem v stiku s svojim področjem dela in se sproti izpopolnjujem, hkrati pa imam še vedno dovolj časa zase, za dom, za moža in otroka, nisem pod stresom, ne rabim noret…
Tudi na zdravju se pozna… Ko sem delala polni delovnik, sem bila vsako leto 2x bolna. Spomladi in jeseni obvezno kakšna angina/hujši prehlad/viroza… Nekaj me je povozilo vedno…
Ko sem bila doma in zdaj… Se ne spomnim, kdaj sem bila nazadnje bolna.
Če imaš svoj vrt imaš veliko dela. Ne samo sprotno delo, da puliš plevel, porežeš veje, pograbiš listje, nabiraš pridelek.
Koliko časa vzame, da ta pridelek predelaš za npr. ozimnico (vlagaš, delaš kompote, čežane, ajvar paradižnikovo mezgo itd.).
Potem verjamem da imajo druge gospodinje svoje hobije oziroma ostale stvari, ki jih zanima poleg kuhe iz domačih pridelkov.
Naprimer peka kruha (tudi vzgajanje droži). Peka raznoraznega peciva…
Že to vzame veliko časa.
Kakšna ročna dela kot so šivanje, kvačkanje in podobno.
Poleg vrta vzame tudi skrb za domače ljubljenčke veliko truda in skrbi.
Če imajo čebeljnak, čeprav nimam izkušenj verjamem, da je veliko dela z oskrbo.
Nekatere kultivirajo druge hobije kot so priprava domače lekarne (zelišča za čaje, tinkture, kreme itd.) – tudi nabiralništvo.
Mogoče nekatere druge zanima prenova prostorov in pohištva, se ukvarjajo z ostalimi deli.
Možno je da prav eden izmed teh hobijev gospodinj postane tudi vir zaslužka za njih.
Če pa si v bloku pa verjamem da je manj dela in obveznosti. Če je pa večja posest pa dela res ne manjka.
Forum je zaprt za komentiranje.