zobar in rokavice
Naredu se mi je karies ampak mi je groza iti k mojemu zobarju saj ne uporablja rokavic, prej sem hodila k privatnici brez koncesije, ki ima previsoke cene in normalno uporablja rokavice. Mi je zoprno k temu zobarju saj človek nikoli ne ve kaj lahko stakne. Hmm nerodno mi je pa rečt, da naj si že natakne gor plastične rokavice. Spet nekoga iskat mi je pa cela štala pa potem čakat na vrsto sto let. Priporočajte mi koga z rokavicami in koncesijo in kratko čakalno dobo in človeškim odnosom do praga bolečin.
Kaj pa vam je??? Kera inšpekcija po vašem pa bi naj to preverjala??? In v katerem zakonu piše, da mora uporabljati rokavice. V nobenem!
Glede higiene rok velja splošno pravilo, da je temeljito umivanje in po potrebi razkuževanje enako uspešno (ali bolj) kot uporaba rokavic.
Seveda pa je ob kakršnikoli rani na roki obvezna uporaba rokavic, normalno pa zgoraj navedeno zadostuje.
Rokavice znajo biti bolj nevarne kot ustrezno umite roke, saj marsikomu dajejo lažen občutek snažnosti – kar pomeni, da si jih ne zamenja dovolj pogosto – in problem je še večji kot pri neumitih rokah.
Kaya: “…kar pomeni, da si jih ne zamenja dovolj pogosto…”
Rokavice je treba vsakič menjati, tudi če se ima lažen občutek, da rokavice niso umazane.
To, da bi zdravniki ne uporabljali rokavic prvič slišim in se mi zdi preprosto šokantno. Nekdo je napisal, da je dovolj, če so roke dobro umite in razkužene. Drage dame, a si predstavljate, da bi vas ginekolog pregledal brez rokavic?!
Forum je zaprt za komentiranje.