Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek znenstveniki in njihova odkritja

znenstveniki in njihova odkritja

Mleko povečuje nevarnost raka na jajčnikih

Že samo en kozarec mleka na dan lahko podvoji možnost obolenja za rakom na jajčnikih.

Tako je pokazala nova študija švedskih znanstvenikov, ki so v dobrih 13 letih proučili več kot 60.000 žensk in s to boleznijo diagnosticirali 266 posameznic.

Izkazalo se je, da so ženske, ki redno uživajo mleko, v kar dvakrat večji nevarnosti za obolelostjo raka na jajčnikih.

Prav tako so raziskovalci ugotovili, da medtem, ko mleko in jogurt zvišujeta nevarnost obolenja, sir, sladoled in maslo naj ne bi pospeševali obolenje.

Znanstveniki menijo, da je za to moč kriviti galaktozo, tip sladkorja v mleku.

Slika še zdaleč ni jasna. Medtem, ko so že predhodne raziskave pokazale, da mleko in jogurt povečujeta možnost rakaste tvorbe na jajčniki, pa so nekatere druge raziskave jasno pokazale, da posneto mleko z manjšo vsebnostjo maščob, znižuje nevarnost obolenja.

vir

————————————-

Kaj si mislite o tem? Kaj si mislite na splošno o takih ugotovitvah?

Meni osebno grejo počasi že na živce, ker čez kakšen mesec bodo ugotovili, da sploh ni to tako, da racimo mleko podaljša življenje. Enako je bilo za špinačo, pa ne vem še kaj. In če bi se dejansko morali držati vseh “pravil”, ne bi niti več smeli dihati, ker je itak zrak zelo onesnažen, kaj šele, da bi kaj jedli…

Ne vsega verjeti. Sem znanstvenik in vem, kako je s takšnimi raziskavami.
Lahko dokažejo kar hočejo.


Znanstvenik preučuje odvisnost števila nog na skakanje kobilice.
Postavi jo na črto, reče HOP in kobilca skoči en meter.
Ji izpuli eno nogo, postavi na črto, reče HOP. Kobilca skoči 90 cm.
Ji izpuli drugo nogo, postavi na črto, reče HOP. Kobilca skoči 83 cm.
Ji izpuli tretjo nogo, postavi na črto, reče HOP. Kobilca skoči 72 cm.
Ji izpuli četrto nogo, postavi na črto, reče HOP. Kobilca skoči 40 cm.
Ji izpuli peto nogo, postavi na črto, reče HOP. Kobilca skoči 15 cm.
Ji izpuli zadnjo nogo, postavi na črto, reče HOP. Kobilca ne skoči.
Reče še enkrat Hop. Nič. Se zadere HOP, HOP. Še vedno nič.
Pa objavi, da kobilca brez nog NE SLIŠI!

Sadizem,take bi jaz kaznoval tako,da jim ne bi več prišlo na pamet kaj takega.Marsikdo je zrel za psihiatra in podobno pomoč.Oh saj bi imeli preveč dela.

Pa ima res kobilica šest nog? 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Žan, spet ne vidiš poante… (saj ni nujno, da se je res zgodilo, ampak zaključek je popolnoma napačen).

Imaš prav Marko. Ima štiri roke in dve nogi ()!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close