Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Zgrajena stanovanja v SLO

Zgrajena stanovanja v SLO

A kdo ve kje se da najt podatek koliko stanovanj je bilo zgrajenih v Sloveniji po letih? Koliko je gradila država in koliko zasebni vlagatelji?

Teh po 7€ še nismo videli, menda manjka kartona.

Pa še dobro bi bilo dobiti podatek koliko stanovanj so zgradili v socializmu in koliko v kapitalizmu v 30 letih…

Žal ta stanovanja nisi namenjena Slovencem .  Poglejte si sezname in priimke dobitnikov teh stanovanj. Sramota za Slovenijo in klofuta Slovencem.

Nova stanovanja bi morala biti zgrajena kot nagrada tudi za vrhunske mlade izobražene kadre, zdravnike, inženirje, pravnike…

Tocno tako.

Tako je, nova stanovanja so verjetno bolj za doktorje in inženirje. Slovenci naj še malo počakajo…

Tako je, vse te novogradnje gredo zastonj direkt k čefurjem, polno je pri teh javnih gradbenih poslih korupcije, vedno nekdo mastno zasluži, Jankovič pobere 10%, zato je bolje graditi nič. Raje dajmo ta denar za slavo Ukrajine, za izpolnitev obveznosti do pakta NATO, da zavarujemo bruseljsko elito, migrante, no go cone, zeleno agendo, FDV feministke, LGBT pedre, žabarsko smetano, levakarske nevladne organizacije, krivosodje, šiptarsko mafijo in vse ostale oblike demokratičnih sil pred diktatorjem Putinom in njegovimi hordami.

Stanovanj se ne izplača graditi ker nam bodo Rusi vse podrli če ne izgubijo v Ukraini.

Še naj bolje je graditi tiste po 7€, bo še najmanj škode.

Odgovor na objavo uporabnika
Piko348, 09.09.2025 ob 06:36

Žal ta stanovanja nisi namenjena Slovencem .  Poglejte si sezname in priimke dobitnikov teh stanovanj. Sramota za Slovenijo in klofuta Slovencem.

Res je.

Niso vsi verbali. Včasih je bilo na domačiji več otrok, eden je ostal doma, ostali so šli eni v mesto, če je bilo posestvo dovolj veliko so eni zidali drugi šli v mesto. In otroci teh otrok, iščejo stanovanje. Ne morejo prizidati, ne morejo v mansardo… vsi taki so izvedeli, ker jih ići prehitevajo na teh razpisih. Najemajo stanovanja na trgu, manjša, posledica tudi samo en otrok.

To ni priseljevanje to je masovna invazija in izginjanje “staroselcev”.

Tujci izkoriščajo sistem! Doma posestva, delo v tujini, tu prijavljeni žena in otroci…ker sistem nima vpogleda  kaj imajo v tujini v njihovi domovini, dobijo vse možno transferje in stanovanje.

Slovenec nima zaledja v drugi domovini, ker to je njegova domovina.

Nic ni zgrajenih bilo v zadnjih letih. Sramota, da država noče gradit socialnih stanovanj. Bo pa ze kmalu vsak travnik pozidan z nepremičnino. Ljudje se vedno na polno gradijo hiše.

sicer iz nekega razloga statistični urad skriva podatke oz. jih drobi, da človek težko kaj pametnega potegne ven. po njihovih podatkih je bilo lani v Sloveniji zgrajenih 5000 stanovanj, kar je 15 % več kot leto pred tem, torej lahko domnevamo, da je bilo leta 2023 zgrajenih pa okrog 4500 stanovanj. 160.000 stanovanj v Sloveniji je praznih, kar menda predstavlja 20% vseh stanovanj.

Ne vem, zakaj bi država gradila stanovanja? A smo še vedno v socializmu? To lahko trg vse reši. Ce kdo nima denarja za tržne cene stanovanj, si lahko kupi šotor ali stanuje v rabljenem avtu. Če niti toliko nimaš, si res lenuh in ti ni pomoči

Po podatkih Statističnega urada Republike Slovenije (SURS) je bilo v letih 2011–2021 v Sloveniji zgrajenih približno 36.400 stanovanjskih enot Statistični urad Republike SlovenijeKazalci. V tem obdobju je približno 70 % teh enot predstavljalo stanovanja v eno- ali dvostanovanjskih hišah Kazalci.

Kaj to pomeni za obdobje 2015–2024?

Podatki neposredno za zadnjih 10 let (npr. 2015–2024) niso na voljo v omenjenih virih, zato je mogoče le ocenjevanje. V obdobju 2011–2021, torej v šestih letih (vključujoč 2011), je bilo zgrajenih 36.400 stanovanj. Če predpostavimo, da je gradnja v letih 2022 in 2023 potekala približno enako kot v predhodnih letih (kar potrjujejo podatki o dokončanih stanovanjih – npr. 4.286 leta 2022 in 4.919 leta 2023) Ceicdata+1, lahko naredimo približno oceno:

    Povprečno število stanovanj na leto (2011–2021): ~3.640 enot
    Leta 2022: ~4.286 enot; leta 2023: ~4.919 enot
    Če zmanjšamo obdobje na 2015–2024, zajema 10 let, od tega imamo konkretne podatke do 2023 (9 let).
    Če npr. povprečje za leto 2024 predvidevamo podobno kot 2023, bi bila ocena približno:

8×3 640+4 286+4 919≈29 120+9 205= 38.300 stanovanjskih enot8 \times 3\,640 + 4\,286 + 4\,919 \approx 29\,120 + 9\,205 = \textbf{~38.300 stanovanjskih enot}8×3640+4286+4919≈29120+9205= 38.300 stanovanjskih enot

Torej zelo grobo: okoli 38 000 stanovanjskih enot skladno z gradnjo in trendi izmeničnih zaključkov.

Povzetek

Odgovor na objavo uporabnika
Tektonic, 09.09.2025 ob 06:12

A kdo ve kje se da najt podatek koliko stanovanj je bilo zgrajenih v Sloveniji po letih? Koliko je gradila država in koliko zasebni vlagatelji?

Tistega, kar smo v strašni diktaturi pod Titom zgradili, niti pobeliti ne morete, pa bi kar nekaj gradili!

Svoboda in Levica sta vam zgradili 30.000 stanovanj v tem mandatu in vi se še pritožujete namesto, da bi veselo plesali in jedli škampe, kaviar in bele tartufe skupaj z Maljovcem.

 

 

 

Glede na to, da je v Sloveniji 100.000+ več Slovencev kot pred 20 leti je zgrajenega katastrofalno premalo. Mislim, da je denarja več kot dovolj, da se ponudi in zgradi ljudem dovolj enot, da ne bo to problem št. 1 v naši državi. Izobraženi mladi nam bodo všli, če bo še naprej tako… Ali pa je to načrt vseskozi.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close