Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Ženstvena ženska

Ženstvena ženska

[/quote]
To je samo dokaz, kako različno ljudje sodimo in vidimo druge. Včasih samo zaradi ozkega pogleda drugih. Včasih pa zaradi tega svojega ozkega pogleda enako popačeno vidimo tudi sebe ozirooma drugače, kot nas dojemajo drugi. Zato se včasih čudimo, kako grozno se drugi vedejo do nas. V resnici pa se pogosto vedejo tako, kot se mi sami do njih. Včasih pa tudi boljše ali pa še slabše.
To je pa ženstveno zame, med ostalim.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tudi topli je boljši od mrzlega… mislim na moškega :))))))))[/quote]Bibita pridevnik “topli” ima v povezavi z moškim več pomenov…. 😉
Zakaj nas puščaš v dvomih kaj si v resnici mislila ?
Daj da te ne bomo obtožili izdajstva…. 😉 :)))[/quote]

Manj kot veste, boljše bo za vas :))))

Bom naslednjič vprašala ginekologinjo, če sem sploh ženska. No, če sem, definitivno nisem arhetip ženstvenosti. Hvala bogu.

Zakaj se pa njemu zahvaljuješ?
V temi o verovanju si bila nekako proti temu “stričku”… 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Zakaj se pa njemu zahvaljuješ?
V temi o verovanju si bila nekako proti temu “stričku”… ;)[/quote]

Je pisan z malo in pomeni (kopiram iz SSKJ):

2. v medmetni rabi, z oslabljenim pomenom
izraža a) začudenje, navdušenje: bog,
koliko lepote je okoli nas! ljubi bog, ali je to
mogoče b) nejevoljo, nestrpnost: kaj pa
govoriš, bog te je dal; pojdi že, bog te nesi;
ali boš kar naprej počival, bog te nima rad;
bog nebeški, kaj sem jaz kriv; kod si hodil
tako dolgo, za bóga milega; pustite me pri
miru, za bóga svetega c) strah,
vznemirjenje, obup: o bog, kaj bo iz tega;
moj bog, kako smo nesrečni; o ti moj bog,
saj ne bom zdržal č) dvom, negotovost,
upanje: sam bog ve, če je res; bog vedi,
kod hodi; če bog da, se bomo kmalu videli
d) svarilo, prepoved, opozorilo: bog ne daj,
samo tega ne; bog varuj, da bi kaj takega
storil; bog ne zadeni, da bi pozabil na nas e)
hvaležnost, zadovoljstvo: dobro smo
opravili, hvala bogu; bog plačaj za dar hvala;
elipt. vzemi ga, še bog če te mara; še bog da
je prišel / boga zahvali, da se je tako zgodilo
f) najboljšo željo, naklonjenost: bog daj
srečo, zdravje; bog daj, da bi bilo res; bog
(te) živi! / ob spominu na umrle Bog ji daj
dobro, nebesa g) zlasti v kmečkem okolju
pozdrav: dober večer bog daj; »Dober
večer!« »Bog daj! ali Bog ga daj!«; vznes.,
ob slovesu bog s tabo h) podkrepitev
trditve: govoril bom resnico, tako mi bog
pomagaj; o njej ne vem nič slabega, bog
varuj; bog mi je priča, da ne lažem; pod
milim bogom za nobeno rabo nisi prav za
nobeno; to je gotovo kakor bog v nebesih

3. ekspr. človek, ki ima veliko veljavo: ta
otrok je bog v družini; v vasi je bil mali bog /
imela ga je za boga zelo ga je občudovala,
oboževala // najvišji vzor, ideal: njegov bog
je denar

● ekspr. najljubša ji je kava, no, bog ji jo
blagoslovi privoščim ji; šalj. ustavili se bomo,
kjer bog roko ven molí v gostilni; bog ga tepe
nesreče ga zadevajo; naj gre, bog z njim ni mi
žal; bibl. dajte cesarju, kar je cesarjevega, in
bogu, kar je božjega vsakemu svoje; živeti
bogu za hrbtom v oddaljenem, zakotnem kraju;
ekspr. bogu čas krasti lenariti; drži se ko lipov
bog je neroden, molčeč; to je pa narejeno, da
se bog usmili, star. da se bogu smili zelo
slabo; preg. človek obrača, bog obrne
človekova pričakovanja se ne uresničijo zmeraj;
preg. bog je sam sebi najprej brado ustvaril
vsak poskrbi najprej zase

Zakaj se pa njemu zahvaljuješ?
V temi o verovanju si bila nekako proti temu “stričku”… ;)[/quote]

Je pisan z malo in pomeni (kopiram iz SSKJ):

……[/quote]

Torej se v resnici zahvaljuješ ginekologinji? 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Zakaj se pa njemu zahvaljuješ?
V temi o verovanju si bila nekako proti temu “stričku”… ;)[/quote]

Je pisan z malo in pomeni (kopiram iz SSKJ):

2. v medmetni rabi, z oslabljenim pomenom
izraža a) začudenje, navdušenje: bog,
koliko lepote je okoli nas! ljubi bog, ali je to
mogoče b) nejevoljo, nestrpnost: kaj pa
govoriš, bog te je dal; pojdi že, bog te nesi;
ali boš kar naprej počival, bog te nima rad;
bog nebeški, kaj sem jaz kriv; kod si hodil
tako dolgo, za bóga milega; pustite me pri
miru, za bóga svetega c) strah,
vznemirjenje, obup: o bog, kaj bo iz tega;
moj bog, kako smo nesrečni; o ti moj bog,
saj ne bom zdržal č) dvom, negotovost,
upanje: sam bog ve, če je res; bog vedi,
kod hodi; če bog da, se bomo kmalu videli
d) svarilo, prepoved, opozorilo: bog ne daj,
samo tega ne; bog varuj, da bi kaj takega
storil; bog ne zadeni, da bi pozabil na nas e)
hvaležnost, zadovoljstvo: dobro smo
opravili, hvala bogu; bog plačaj za dar hvala;
elipt. vzemi ga, še bog če te mara; še bog da
je prišel / boga zahvali, da se je tako zgodilo
f) najboljšo željo, naklonjenost: bog daj
srečo, zdravje; bog daj, da bi bilo res; bog
(te) živi! / ob spominu na umrle Bog ji daj
dobro, nebesa g) zlasti v kmečkem okolju
pozdrav: dober večer bog daj; »Dober
večer!« »Bog daj! ali Bog ga daj!«; vznes.,
ob slovesu bog s tabo h) podkrepitev
trditve: govoril bom resnico, tako mi bog
pomagaj; o njej ne vem nič slabega, bog
varuj; bog mi je priča, da ne lažem; pod
milim bogom za nobeno rabo nisi prav za
nobeno; to je gotovo kakor bog v nebesih

3. ekspr. človek, ki ima veliko veljavo: ta
otrok je bog v družini; v vasi je bil mali bog /
imela ga je za boga zelo ga je občudovala,
oboževala // najvišji vzor, ideal: njegov bog
je denar

● ekspr. najljubša ji je kava, no, bog ji jo
blagoslovi privoščim ji; šalj. ustavili se bomo,
kjer bog roko ven molí v gostilni; bog ga tepe
nesreče ga zadevajo; naj gre, bog z njim ni mi
žal; bibl. dajte cesarju, kar je cesarjevega, in
bogu, kar je božjega vsakemu svoje; živeti
bogu za hrbtom v oddaljenem, zakotnem kraju;
ekspr. bogu čas krasti lenariti; drži se ko lipov
bog je neroden, molčeč; to je pa narejeno, da
se bog usmili, star. da se bogu smili zelo
slabo; preg. človek obrača, bog obrne
človekova pričakovanja se ne uresničijo zmeraj;
preg. bog je sam sebi najprej brado ustvaril
vsak poskrbi najprej zase[/quote]Tole je pa res bukvalno se ti ne zdi? 🙂
Sploh nisi ženstvena s tem dolgim spiskom besed iz neke bukve…. 😉

Samo za nekoga, ki ne priznava boga je raba te besede nenavadna in še zahvaljuješ se mu 😉
Razen, če si uporabila te specifične besede z namenom, da bi bila bolje razumljena pri tistih, ki verujejo. To bi pa lahko bila ženstvena lastnost, ta želja približati se načinu razmišljanja soljudi…. 🙂

Ferbčna s tebe še bo nekoč nekaj…. 😀

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Ginekologinja ni pravi naslov.
To moraš vprašati moškega oz. ginekologa. 🙂
Namen je (vsaj za večino žensk), da moškim zgledate ženstveno.


Ginekologinja ni pravi naslov.
To moraš vprašati moškega oz. ginekologa. 🙂
Namen je (vsaj za večino žensk), da moškim zgledate ženstveno.[/quote]
Poleg tega, ni preveč dobro verjeti le enemu. Vedno jih mora več potrditi to, kar vidijo na nas, v nas. Pa še takrat ni nujno, da je res, samo večja verjetnost je. Sicer sploh ne bi vedeli, kdo smo. Za enega smo možača, za drugega pa ženstvena ženska. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ah Marko, ti zase ne veš kdo si?:) Ti več ljudi potrjuje, kar vidijo v tebi, čeprav v bistvu sploh ne vidijo prav:).


A ti veš zase, kdo si? No potem, pa povej prosim. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


A ti veš zase, kdo si? No potem, pa povej prosim. :)[/quote]

:))) Počutim se ženstveno:).


A ti veš zase, kdo si? No potem, pa povej prosim. :)[/quote]

:))) Počutim se ženstveno:).[/quote]
Sem mislil, da boš napisala, da se počutiš kot zlata ribica v akvariju. 🙂

Ta pravi moški lahko v vsaki ženski prebudi njeno ženstvenost..Če je sprejme takšno, kot je.
Ker ženska je ženska..Pa naj bo v hlačah ali v krilu..ali pa brez. 🙂

Torej je ženska ženstvena zaradi pravega moškega?:) Če tega ne prepozna v sebi, potem ji tudi noben moški ne more pomagat:). Sprejemanje drugih ne pomeni, da jim daješ neko novo vrednost, ki je do sedaj niso imeli. Moški bo sprejel žensko, če se bo tako odločil (in obratno), ženstvenost gor ali dol.

Torej je ženska ženstvena zaradi pravega moškega?:) Če tega ne prepozna v sebi, potem ji tudi noben moški ne more pomagat:). Sprejemanje drugih ne pomeni, da jim daješ neko novo vrednost, ki je do sedaj niso imeli. Moški bo sprejel žensko, če se bo tako odločil (in obratno), ženstvenost gor ali dol.[/quote]
Seveda mora to sama prepoznat v sebi. Moški ji lahko pri tem kvečjemu pomaga.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Predobra si, da skrbiš in strežeš takšnemu nezrelemu tipu. 🙂
Nimaš kaj…Spremenila ga ne boš.[/quote]

robi, po moje to ni dobrota, če strežeš in skrbiš za nekoga, ki ga imaš rad. je pač nekaj kar ti ni težko početi, ker to rad počneš. če pa je….. bemti, sem dobričina! 😀

ne, spremenila ga res ne bom, se ne pusti. pa niti namena nimam, vsak je, kar je. bi bilo pa lepo vedeti, da bi se bil pripravljen, če in ko bi to res bilo potrebno.


Po moje nisi neumna, le malo premalo sebična v tem primeru. Spremenila ga res ne boš, sploh ne tako, kot si to počela do sedaj (razen, če mu kaj težkega pade na glavo, pa še takrat ni zagotovoljeno). Lahko pa narediš nekaj, kar bo njemu dalo mislit, ali se splača spremenit, zate.[/quote]

a sebičnost v ljubezni pride v poštev? 🙂
sej vem, da se ne bo. se spremeni, ampak samo za dva dni po prepiru…
kaj bi pa naj naredila po tvoje? ga postavila pred izbiro ali jaz in otrok ali ženske, pivo in joint? probala. reče eno in se zvesto drži drugega.

pa mi, prosim, povejte… kako pa (p)ostati (spet) ženstvena? sklepam, da je takšna ženska tudi samostojna, odločna, samozavestna… ker verjemi, da se jaz več ne počutim čist nič ženstveno. ne več. še človeško bolj poredko… KAKO?

Ni tako preprosto, se 10 letih ali več letih začeti vesti drugače in pričakovati, da bo drugi to razumel. Kajti temelje zakona, odnosa sta postavila na začetku. Težava nastane, ko enemu ti temelji bolj ustrezajo, kot drugemu in tega ne začne popravljat dovolj zgodaj. Njemu tako paše in od tega verjetno ne bo odstopal, tudi zate ni pripravljen naredit kaj več, kot doslej, ker on “pač tak je” (da mu ni treba, ker mu drugi to dovoljujejo in ker mu drugi vse kar potrebuje, naredijo). Dvomim pa, da je v tem srečen, zadovoljen in da kaj od tega ceni. A opaziš v tem (vsaj njegovo) sebičnost?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

skupaj sva komaj dve leti in že od začetka je najin odnos res prilagojen njegovim potrebam/zahtevam. ker sem sama pustila, da je tako, maš prav.
jah, on je prav srečen, njemu nič ne manjka, če pa slučajno ni, ker mu pač gnjavim, gre pa na pivo ali si zvije jointek… njemu ustreza, meni ne več.
ja, oba pa res ne moreva biti sebična, kdo bo pa na otroka gledal? sej meni ni težko enega razvajenega tepca pustit, mi je pa težko pustit očeta svojega sina. to je razlika.

Verjetno ti ga res ni težko pustit. Po drugi strani pa imaš (imata) otroka, ki potrebuje ob sebi oba starša in sebično ali pa nepravično do otroka je, da ju nima. Sicer pa svet ni vedno pravičen, tudi tega se mora otrok naučiti, samo nisem siguren, če je tole pravi način, ker dvomim, da bo razumel.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close