Žensko vprašanje-urgentna tabletka
Prosim za resne odgovore, ker me je čist panika..
Danes je 28.dan…ko naj bi torej dobila menstruacijo,vendar nimam ravno točne.
Vendar se nama je zgodila nezgoda, in je danes počil kondom.
A naj vzamem urgentno tabletko ali ne, ker itak ni možno da bi zanosila, če vsak dan pričakujem mn? Ali pač?
Pa ne se norca prosim delat!
Že če imaš sicer redne menstruacije je možno, da bi tik pred pričakovano menstruacijo zanosila. Ovulacija namreč lahko kadarkoli nastopi prej ali pozneje, kot običajno, in tega ne veš do dne dejanskega prihoda M.
Če pa menstruacije niso redne je potem toliko bolj možna zanositev.
Ne pravim, da vzemi tabletko, samo pojasnujem možnosti zanositve, Zanašanje na neplodne dni je pa itak tudi statistišno najmanj varna metoda kontracepcije (razen mogoče umika).
Ta članek bi pa rada vidla. 🙂 Če ni ovulacije, potem ni zanostive. Al se motim? :)[/quote]
No, ona je imela ovulacijo na dan, ko sta imela nesrečo s kondomom. Ona menda ovulacijo čuti, jaz je recimo ne. In mi je rekla, da je prebrala, da tabletka ne prime, če se jo vzame po ovulaciji. Priznam, da sem samo vzela na znanje, ker sama nisem nikoli imela tovrstnih problemov, ker gredo moji problemi na tem področju bolj v obratno smer.
Ta članek bi pa rada vidla. 🙂 Če ni ovulacije, potem ni zanostive. Al se motim? :)[/quote]
No, ona je imela ovulacijo na dan, ko sta imela nesrečo s kondomom. Ona menda ovulacijo čuti, jaz je recimo ne. In mi je rekla, da je prebrala, da tabletka ne prime, če se jo vzame po ovulaciji. Priznam, da sem samo vzela na znanje, ker sama nisem nikoli imela tovrstnih problemov, ker gredo moji problemi na tem področju bolj v obratno smer.[/quote]
Pa tabletka je namenjena ravno temu! Povzroči, da se maternična sluz zgosti in tako prepreči ugnezdenje že oplojenega jajčeca … Jajčeca pa nekako ne more biti brez ovulacije, kajne. Bogve kaj je prebrala tvoja znanka.
Če pa je jajčece že ugnezdeno, pa norlevo ne deluje – torej ne prekine nosečnosti.
Urgentna tabletka deluje,če se jo vzame v roku 72ur,vendar je najboljše vzeti prej. Tabletka učinkuje na maternico in nema veze, če je ovulacija bila ali ne.Če je bila in se je jajčece oplodilo,se v mat steno zaradi ućinka tabletke ne bo vgnezdilo.
Vzroka za nedelovanje tabletke sta predvsem nepravočasno vzetje in bruhanje. Seveda tudi nepravilno jemanje.
Torej? Pojdi v lekarno in vzemi. Srečno
Forum je zaprt za komentiranje.