Ženske v moških športih
Všeč mi je razmišljanje psihoanalitika Vodeba, ki piše na temo moških in ženskih športov. Strinjam se z njim, da ženske niso za borilne športe in podobne moške športe.
Meni je čudno, če je ženska nogometašica ali pa karateistka, boksarka. Kje je tu kaj ženstvenosti, kaj nežnosti? Da ne govorim o raznih alpinistkah, downhillerkah, motoristkah. Ženska mora biti ženstvena, da je privlačna. V teh grobih športih pa ni nič ženstvenega. Vozim DH in včasih vidim ženske pa ženske sploh ne pašejo v tak grob šport. Kako čudno je na tistme kolesu in vsa v ščitnikih pa ženska. Pa soseda alpinistka. Saj res, da je v kondiciji. AMpak njeno telo je čisto kitasto, nobenih oblin, sama kita in mišica in zagorel obraz.
Vse bolj pogrešam ženstvene ženske. Ste vse pozabile kaj je to ženstveno?
Kako lepo je pogledat kako odbojkarico na mivki ali pa plesalke ali pa ženske pri jogi, aerorobiki. Taka milina. Ne pa vse neke grobe.
Saj niso vse. Tudi moški so začeli gospodinjit, ko prej ravno niso a ne ali pa morda samo mi nismo tega opazili, ker nas ni bilo? Mogoče pa se vidva z Vodebom (in še kdo) samo ne moreta sprijaznit z resnico ali pa je sploh ne poznata.
So ženske, ki imajo v sebi manj moškega (značaja) in so moški, ki imajo več ženskega (značaja). Potem pa so moški, ki imajo več moškega značaja (kot ženskega) in so ženske, ki imajo, kot ti praviš, ženstvenost. Tako je in nobeno mišljenje tega ne more spremenit. Vprašanje je le, ali lahko to sprejmeš? 🙂
Boksarska princesa:
Eh ti možakar pa verjetno poznaš bolj malo alpinistk. Kar jih jaz poznam so prav nežne ženskice. Tu pa tam se seveda najde kakšna možača, večina jih je pa čisto normalnih, povprečnih in prijetnih žensk z malo več kondicije, želje po adrenalinu, poznavanja svojih želja in ciljev in seveda samostojnosti. Se pa najdejo tudi prave pupike, ki rabijo biti vedno vodene.
Vprašanje za moške. Kako se počutite ob “močnejših” (samostojnih) ženskah? Nelagodno, mogoče celo ponižano?
Verjetno vsakemu moškemu paše, da se lahko izkaže pred žensko in to na področju kjer je praviloma močnejši. Vas moti, če je ženska boljša od vas? So vam bolj všeč ženske, ki se vam v takšnih situacijah prepustijo “v vodenje”, ?
Res je, lahko jim rečeš tudi možače. In s tem ni nič narobe. Ti si boš našel žensko, ki je ženstvena in oba bosta srečna. 🙂
Zakaj meniš, da hočejo parirati moškim? Se ti zdi čisto nemogoča varianta, da preprosto uživajo v gibanju, v naravi, v adrenalinu?
In še enkrat, zakaj te motijo, če je pa itak 90 procentov žensk v normalnih športih, če sploh v kakšnem, in med njimi čisto dovolj ženstvenih primerkov. Zakaj si se vtaknil v to “pobalinsko” manjšino? Katera ti je stopila na žulj?
Narobe sklepaš. Za namene debate pač moram avtorju neljube športe za ženske nekako opredelit. In ženske, ki se ukvarjajo s takimi športi, tudi. Lahko pa seveda uporabljam črevaste odvisnike.
Meni se zdijo vsi športi enako primerni ali neprimerni za oba spola.
Gimnastika je pa tako škodljiva za ženske, da je neprimerna zanje, moški gimnastiki ali kako se jim že reče, jo veliko bolje odnesejo.
Ne vem, metka, kar tako. Da nisem napisala moškarce, moškinje, možače, fantovke … Pa ker dejansko niso čisto običajne ženske, pa ker ima pobalinski prej pozitiven kot negativen prizvok (no, morda se pa motim, bi morala kako analizo najti o tem).
Zdaj me lahko začneš hakljat še na procente, od kod vem, da jih je ravno deset procentov. Pa verjetno bi se našlo še kaj.
Če se ti to seveda zdi ključnega pomena za debato.
Forum je zaprt za komentiranje.