zarečen kruh
Sama –ne, še “zamišljenih” misli nimam, ker si prepričanja oz stališča ustvarjam (sklepam po drugih) izredno počasi, ko si pa jih, so pa dobra :))) (lol)
Pri drugih pa tudi ne znam soditi, ker ne vem, kaj so mislili, ko so kaj rekli, ali se jim je zareklo, ali je bilo samoprepričevanje, samovzgoja, obrambna reakcija, patetična oholost,…
težko je na primer iti v neko situacijo, ki se zdi kot edina možna pot, pa čeprav čutiš, da je napačna…je to zarečen kruh?
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Za moje pojme zarečen kruh pojemo takrat, ko storimo nekaj, za kar smo vedno govorili, da ne bomo oziroma, da se nam “ne bo ali ne more zgoditi”.
Sprašujem konkretno, je to zarečen kruh da rečeš, da se boš potrudil, stvar se sfiži in vse kaže na to, da se nisi? Ali je samo šibkost značaja, prenagljena obljuba, preoptimistična drža… no marko, ti ki vse veš…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Če odnehaš kljub temu, da bi lahko za dosego cilja še kaj storila, potem si ga pojedla ja. Obljubljaš pa tako ali tako vedno najprej sebi, drugi pa te ocenjujejo po tem, koliko obljub si izpolniš. Seveda je lahko obljuba tudi preoptimistična. Treba se je le vprašati, s kakim namenom (si) jih dajemo, koga prepričujemo v kaj?!
Če odnehaš kljub temu, da bi lahko za dosego cilja še kaj storila, potem si ga pojedla ja. Obljubljaš pa tako ali tako vedno najprej sebi, drugi pa te ocenjujejo po tem, koliko obljub si izpolniš. Seveda je lahko obljuba tudi preoptimistična. Treba se je le vprašati, s kakim namenom (si) jih dajemo, koga prepričujemo v kaj?![/quote]In če te prehiti čas, da nima smisla vztrajat oz to ni več možno… obljube pa daješ iz samovzgojnih ukrepov, četudi samo sebi, drugi slutijo za nje… ni tako enoznačno to z zarečenim kruhom
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Na koncu sploh ni pomembno koliko tega kruha poješ v pravem definicijskem pojmu, ampak koliko uspeš narediti tistega, kar si želiš. Čisto vse pa tudi ni vedno odvisno samo od tebe.
Forum je zaprt za komentiranje.