Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Zakaj ste moški mahnjeni na najstnice??

Zakaj ste moški mahnjeni na najstnice??


Mislim, da ne razumeš evolucijske psihologije. V evolucijskem smislu je najstnica vredna več kot 30 letnica. Razlog: če se poročiš z najstnico ti bo rojevala otroke naslednjih 25 let (do menopavze), če se poročiš z 30 letnico ti bo rojevala otroke samo kakih 10 let. To je tudi glavni razlog zakaj se zdijo 20letnice skoraj vsakemu moškemu bolj privlačne kot 60 letnice. Predlagam, da si prebereš kako knjigo iz tega področja. Tam boš našel tudi boljšo in daljšo razlago tega argumenta.


Mislim, da ne razumeš evolucijske psihologije. V evolucijskem smislu je najstnica vredna več kot 30 letnica. Razlog: če se poročiš z najstnico ti bo rojevala otroke naslednjih 25 let (do menopavze), če se poročiš z 30 letnico ti bo rojevala otroke samo kakih 10 let. To je tudi glavni razlog zakaj se zdijo 20letnice skoraj vsakemu moškemu bolj privlačne kot 60 letnice. Predlagam, da si prebereš kako knjigo iz tega področja. Tam boš našel tudi boljšo in daljšo razlago tega argumenta.[/quote]

Seveda, narava dela svoje. Iz živalske perspektive razmnoževanja je to resnica, ampak ni pa to resnica iz človeškega vidika, ker se človek dviga nad žival in jo tudi daleč presega (seveda je tudi lahko hujši od živali, ampak pustimo to sedaj), da ima razum, čustva, (etično-moralne) vrednote, možnost presoje…

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Mislim, da ne razumeš evolucijske psihologije. V evolucijskem smislu je najstnica vredna več kot 30 letnica. Razlog: če se poročiš z najstnico ti bo rojevala otroke naslednjih 25 let (do menopavze), če se poročiš z 30 letnico ti bo rojevala otroke samo kakih 10 let. To je tudi glavni razlog zakaj se zdijo 20letnice skoraj vsakemu moškemu bolj privlačne kot 60 letnice. Predlagam, da si prebereš kako knjigo iz tega področja. Tam boš našel tudi boljšo in daljšo razlago tega argumenta.[/quote]

Seveda, narava dela svoje. Iz živalske perspektive razmnoževanja je to resnica, ampak ni pa to resnica iz človeškega vidika, ker se človek dviga nad žival in jo tudi daleč presega (seveda je tudi lahko hujši od živali, ampak pustimo to sedaj), da ima razum, čustva, (etično-moralne) vrednote, možnost presoje…[/quote]

To da se človek dviga nad žival ipd. je v 90% samo navaden egocentrizem. Ljudje smo prepričani, da smo nekaj več kot vse ostalo okoli nas, da smo center vesolja ipd. Celo vsak posameznik je prepričan, da je nekaj več kot ljudje okoli njega. Večinoma to ne drži (razen zame, seveda 😀 ).

Zavedati se moraš, da je način kako si poiščeš partnerja zelo pomemben za evolucijsko preživetje. Zato se je oblikoval prej kot napredno razumsko razmišljanje in je v glavnem neodvisen od razumskega razmišljanja. Čustva, vrednote ipd. lahko opaziš tudi pri živalih. Pes je lahko prav tako jezen, vesel, ubogljiv kot človek.

Seveda, narava dela svoje. Iz živalske perspektive razmnoževanja je to resnica, ampak ni pa to resnica iz človeškega vidika, ker se človek dviga nad žival in jo tudi daleč presega (seveda je tudi lahko hujši od živali, ampak pustimo to sedaj), da ima razum, čustva, (etično-moralne) vrednote, možnost presoje…[/quote]

To da se človek dviga nad žival ipd. je v 90% samo navaden egocentrizem. Ljudje smo prepričani, da smo nekaj več kot vse ostalo okoli nas, da smo center vesolja ipd. Celo vsak posameznik je prepričan, da je nekaj več kot ljudje okoli njega. Večinoma to ne drži (razen zame, seveda 😀 ).

Zavedati se moraš, da je način kako si poiščeš partnerja zelo pomemben za evolucijsko preživetje. Zato se je oblikoval prej kot napredno razumsko razmišljanje in je v glavnem neodvisen od razumskega razmišljanja. Čustva, vrednote ipd. lahko opaziš tudi pri živalih. Pes je lahko prav tako jezen, vesel, ubogljiv kot človek.[/quote]

Tu sem imel v mislih v zavedanju med “prav” in “narobe” – s tem prihaja velika moč svobode (lastnega odločanja) – in tudi odgovornost do sebe in do drugih. Če se človek ne dviga nad žival, potem posiljevalec ni odgovoren za svoja zločesta dejanja, saj je ravnal kot žival, torej zgolj nagonsko.

Žival deluje izključno po nagonih. Če recimo 40-letni moški pusti ženo in 2 majhna otroka za eno 18-letnico, da ima parkrat priložnostni seks z njo – je to iz moralnega vidika “narobe”, ker bo ta odločitev pustila posledice, tako da bo imela negativen vpliv na njegovo družino in otroke (vnesla bo razdor med njim in ženo, ki jo bodo najbolj čutili otroci).

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Pes se prav tako počuti krivega če npr. zbeži lastniku ali kaj podobnega. Mislim, da je ta način gledanja na odgovornost malo zastarel in naiven, čeprav vem da se precej uporablja. Jaz posiljevalca ne bi poslal v zapor, zato ker je “kriv”, ampak zato ker nihče izmed nas ne želi, da posili še 10 žensk. Nekaj podobnega narediš s psom ki grize. Ali to dela ker je hudoben, ker je tako determiniran, ker se je napačno odločil je v glavnem nepomembno. Drug razlog je, da želimo potencialne posiljevalce opozoriti na to kaj se jim bo zgodilo, če slučajno naredijo kaj takega. Verjetno bomo s tem preprečili kakšno posilstvo.

Razumem kaj hočeš povedat. ampak se ne strinjam. Žival deluje na enak način kot človek, samo nekatere sposobnosti ima manj razvite(npr razmišljanje), nekatere pa bolj(npr vonj). Ne podcenjevat kužkov.

[img]http://www.maniacworld.com/super-dog.jpg[/img]

ker se počutiš mladega, ker je koža napeta, ker je ne rabiš peljat v monaco na večerjo ampak je dost burek, ker za sex ne rabiš kupovati prstana…pa še kaj 🙂 go figure

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close