Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Zakaj naj bi bil samomor slaba reč?

Zakaj naj bi bil samomor slaba reč?

Bežno,.. ampak mislil sem na tistega , ki umira, ne na ostale. Pomoje imaš takrat drugega dela dovolj, pa naj bo strah, ali kaj drugega- te izkušnje pač še nimam.Kar se premoženja tiče je pa žalostno ja , ko ga advokati poberejo, ker se domači ne morejo zmenit.


budalo real-socialistično ☻
gre za VOLJO!! tistega, ki voli (napiše oporoko) (v okvirih zakona …) kaj naj kdo dobi. Kdor tega ni zmožen je gnoj, ki svojo odgovornost zajeba v korist advokatov – ne pa svojega pokolenja.
Škoda, ker se takom ne da posthumno vzeti pravice do naslednikov!!

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


budalo real-socialistično ☻
gre za VOLJO!! tistega, ki voli (napiše oporoko) (v okvirih zakona …) kaj naj kdo dobi. Kdor tega ni zmožen je gnoj, ki svojo odgovornost zajeba v korist advokatov – ne pa svojega pokolenja.
Škoda, ker se takom ne da posthumno vzeti pravice do naslednikov!![/quote]
Oi
umiri se, kaj sem pa jaz drugače napisal.V tem se strinjam. Pravim pa da takrat ko boš račune polagal bo zate čisto vseeno kaj boš pustil za seboj.
realsocialistično, haha huda, huda
Oprosti, če sem ti nevede stopil na žulj, očitno imaš nekaj slabih izkušenj. Jaz jih k sreči nimam, Zaenkrat smo se še vse zmenili, kot je treba.

Če si zdrav in vitalen, ne, če si črnogled nihilist, pa morda res.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Če si zdrav in vitalen, ne, če si črnogled nihilist, pa morda res.[/quote]
naredi … da vidimo kaj si ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Če si zdrav in vitalen, ne, če si črnogled nihilist, pa morda res.[/quote]
In kaj bi počel naslednjih 1000000000000000000 let, ne da bi se naveličal?

Če si zdrav in vitalen, ne, če si črnogled nihilist, pa morda res.[/quote]
naredi … da vidimo kaj si ☺[/quote]

Enih 100 let imam čisto dovolj. :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Sem, takoj ko je bil objavljen. Sem si rekla,da bo treba jutri, z bolj naspano glavo še enkrat. In takoj ugasnila računalnik.


naredi … da vidimo kaj si ☺[/quote]

Enih 100 let imam čisto dovolj. :)))[/quote]
samo do naslednjega posta … dripec

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


http://www.youtube.com/watch?v=5BY3Trq5qOk%5B/quote%5D

kakšna avantgarda, kako napreden profesor, kako miselno prodoren je, naredil je “majhno revolucijo”, ker sedi na mizi z allstarkami, v brk se smeji vsem družbenim klišejem in se lahko približa mladini ter jih razume, to ga je pomladilo za 30 let….

ameriški narcisizem ala “starec in morje” press :))

Zaradi tega ga nisem poslušal, ker dela vtis z zunanjosti (pozerstvo), kot pa da bi raje naredil vtis s tem, kar govori. 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Sem, takoj ko je bil objavljen. Sem si rekla,da bo treba jutri, z bolj naspano glavo še enkrat. In takoj ugasnila računalnik.[/quote]
predno ugasneš računalnik na roko napiši oporoko.
pa tvojega prepričaj naj naredi enako.

oporoke so zanimive, če si jih parnerji pokažejo ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Iz samomora se težko zbudiš.

Koristno za družbo bi bilo, ko bi določeni zadetki storili samomor, a to je žal utopija, saj se taki najbolj trdovratno oklepajo življenja čeprav povsod sejejo svojo slabo voljo.

Sem, takoj ko je bil objavljen. Sem si rekla,da bo treba jutri, z bolj naspano glavo še enkrat. In takoj ugasnila računalnik.[/quote]
predno ugasneš računalnik na roko napiši oporoko.
pa tvojega prepričaj naj naredi enako.

oporoke so zanimive, če si jih parnerji pokažejo ☺[/quote]

Ti rajši poskrbi, da bo tvoja brezhibna. Drugim pa pusti, da sami živijo svoje življenje po svoji volji.

Jaz tebi nisem svetila pri nobeni od tvojih žena ali ljubic. Verjetno tudi zato ne, ker v nekaterih primerih to niti teoretično ne bi bilo možno. Torej tudi tebi ni treba preveč vodit brige o mojem lajfu.
Sem ti že povedala, da si bil prvi, ki mi je poslal ZS. Nisi bil edini. Si bil pa tudi zadnji, katerega zs sem prebrala kot registrirana.

Zdaj pa piši dalje oporoko. Kaj veš, mogoče se pa zjutraj več ne zbudiš.

Po meni bo vse dedoval mož. Ni dileme.
Po tebi pa kdo? Žena? Katera po vrsti? In koliko otrok? Imaš vse preštete? Upam, da vsaj veš kje vse si trosil svoje super seme, ki ga nenehno promoviraš na forumu kot da si najmanj Monsanto.


Cerkev ☺ … že 2.000+ let obvladajo kaj početi ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Cerkev ☺ … že 2.000+ let obvladajo kaj početi ☺[/quote]

🙂 Moraš bit pa starejši kot sem sprva mislila. Podobno je razmišljala moja nona. Na srečo v malih odstotkih.


Cerkev ☺ … že 2.000+ let obvladajo kaj početi ☺[/quote]

🙂 Moraš bit pa starejši kot sem sprva mislila. Podobno je razmišljala moja nona. Na srečo v malih odstotkih.[/quote]
ima zveze s starostjo osebe … ampak s tem, da znajo paziti na dediščino ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Moj odgovor je “nikoli ni ok” Saj vrjamem da je marsikdo (tudi sam) kdaj v res težki situaciji, se počuti na tleh, zatrtega, neve kaj bi in kako bi se obrnil da bi bilo prav. Ampak ko brskam po internetu in zasledim da je nekdo star 15 let naredil samomor zaradi vrstnikov ki so ga poniževali… mene kar stisne pri srcu. Vrjamem da je bilo hudo, ampak če človek hoče se lahko tega reši, poveš staršem, socialni delavki, ma bilokomu. Problem je le v tem da nihče ne upa povedat in predvsem najstniki, najstnice se danes poslužujejo “samopoškodbe” kar je najslabše možno. Taki ljudje potrebujejo pogovor. Osebo, katera jim bo vedno stala ob strani, ne glede na vse, pa naj bo to prijatelj, ali partner, starš, teta, stric ali kakšen drug sorodnik. Pomembno je da se o tem pogovori z nekom ki mu zaupa. Najslabše je da samo jamra kaj je hudo, da se zapira sam vase, škoduje samemu sebi in na koncu najhuje – poskuša narediti samomor ali pa ga celo stori. A ni škoda življenja ? Zakaj bi ga končali ko pa še ne vemo kaj nas vse čaka ? Res je, življenje ni potica in ni vedno vse lepo, tudi težki trenutki pridejo pa vendar, te se premaga in gre z dvignjeno glavo naprej. Če človek poskuša ostati pozitive in najti nekaj dobrega v nečem slabem potem mu bo to uspelo. Če si le tega želi. Samomor ni rešitev. Rešitev je pogovor o tem, in pa sprememba samega mišljenja, treba je misliti pozitivno.

Sej je res da se o tehle najstniških samomorih dost govori, ampak dejstvo je da večino samomorov naredijo stari, osamljeni in bolni ljudje. In pa ljudje, ki že več let ali desetletij trpijo za depresijo ali kako drugo psihično boleznijo in jim nič ne pomaga. Torej na kratko povedano: ljudje, ki delajo samomor imajo ponavadi razloge za to. Niso samo malo žalostni in po njihovi oceni očitno ni škoda življenja.

In že spet ta čudna ideja-“samomor ni rešitev”. Seveda je. Je rešitev vseh problemov, za zmeraj, hitro in učinkovito. Če kaka rešitev obstaja, potem je samomor gotovo ena izmed njih, vsaj za samomorilca.

Sej je res da se o tehle najstniških samomorih dost govori, ampak dejstvo je da večino samomorov naredijo stari, osamljeni in bolni ljudje. In pa ljudje, ki že več let ali desetletij trpijo za depresijo ali kako drugo psihično boleznijo in jim nič ne pomaga. Torej na kratko povedano: ljudje, ki delajo samomor imajo ponavadi razloge za to. Niso samo malo žalostni in po njihovi oceni očitno ni škoda življenja.

In že spet ta čudna ideja-“samomor ni rešitev”. Seveda je. Je rešitev vseh problemov, za zmeraj, hitro in učinkovito. Če kaka rešitev obstaja, potem je samomor gotovo ena izmed njih, vsaj za samomorilca.[/quote]Jst sm pa nekje prebral, da ni važno kakšen je problem, seks je vedno rešitev zanj….. 😉
A ne bi bil to boljši moto kot pa tisti o samomoru? :))))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Zanimivo, jaz sem prebral isto za alkohol. Pa še cenejši je.

Zanimivo, jaz sem prebral isto za alkohol. Pa še cenejši je.[/quote]Kaj pa vem, če je cenejši…. tu cena ne igra ravno neke vloge, bolj so pomembni stranski učinki/posledice……. :))))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Zanimivo, jaz sem prebral isto za alkohol. Pa še cenejši je.[/quote]Kaj pa vem, če je cenejši…. tu cena ne igra ravno neke vloge, bolj so pomembni stranski učinki/posledice……. :))))[/quote]

Eh, od alkohola te glava boli samo eno jutro, od tečne babnice pa skoraj celo življenje. Tako da nisem ziher če so stranski učinki od alkohola kaj manjši kot od seksa.

Kaj pa vem, če je cenejši…. tu cena ne igra ravno neke vloge, bolj so pomembni stranski učinki/posledice……. :))))[/quote]

Eh, od alkohola te glava boli samo eno jutro, od tečne babnice pa skoraj celo življenje. Tako da nisem ziher če so stranski učinki od alkohola kaj manjši kot od seksa.[/quote]O_o
Tečna je samo, če slabo opraviš svoje delo…. tako da ne okol govort….. 😉 😀 😀

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

No lepo, torej sva zdej prišla do zaključka da seks (mogoče) pomaga samo če znaš dobro opravit svoje delo. Če tega ne znaš lahko pa še zmeraj narediš samomor =).

Se ne strinjam s tole definicijo agnostizicma in ateizma sploh. Zame sta skoraj ista reč.
Ateist=nekdo, ki ne verjame v obstoj boga: Obstoja boga ni nihče dokazal. Torej ne vemo ali obstaja in zato vanj ne verjamem, saj je v stvari smiselno verjeti šele takrat ko je na voljo dovolj dokazov zanje.
Agnostik=nekdo, ki ne ve ali bog obstaja: Obstoja boga ni nihče dokazal, torej ne vem ali obstaja.

Nekateri se imajo tudi za agnostične ateiste, ali karkoli pač že. Ampak v glavnem imajo vsi natanko enako mnenje o bogu ne glede na to kako sami sebe imenujejo. Ste vi glede Božička agnostik ali ateist? Ali morda verjamete vanj?[/quote]

Spoštovani Dino the dinosaur,

Osebno v celoti razumem zakaj vam je vaša osebna definicija agnostika in ateista bližje. A osebno sem vam predstavil uradno sprejeti definiciji obeh pojmov, kateri so na zadnjem medreligijskem simpoziju potrdili predstavniki večine svetovnih religij. In upoštevajoč dejstvo, da oba pojma sodita striktno v domeno religijskih raziskovanj in vprašanj se mi je zdelo več kot le vmesno, da predstavim uradno stališče večine svetovnih religij. Katero je precej drugačno od splošno razširjenih definicij omenjenih pojmov v okviru laične skupnosti. Mi je pa tudi povsem razumljivo zakaj vam definiciji agnostika in ateista, ki sem jih predstavil v svojem prispevku niso blizu. A moj namen je bil izključno, da spoštovane bralke in bralce te teme seznanim še s kakšnim drugim mnenjem in pogledom.

Drugače pa nikar ne pozabite, da sta oba pojma tako agnostik kot tudi ateist striktno krščanska pojma. Namreč pojem agnostik se prvič pojavi 5. stoletju, s katerim so se določeni kristjani, ki so živeli na področjih, kjer je bila močna zastopana gnostična cerkev, ločevali od slednjih. Gnostična cerkev pa je bila ena izmed zgodnjih krščanskih ločin ter hkrati v njenem času tudi najmočnejši tekmec novo nastajajočem katolicizmu. Obe besedi gnosis in agnosis pa sta starogrškega izvora; prva pomeni spoznanje, druga pa ne-spoznanje.

Pojem ateist pa je veliko mlajši, saj se prvič pojavi šele v času razsvetljenstva, s katerim so teologi označevali določene radikalne posameznike v znanosti in filozofiji, kateri niso negirali le obstoj Boga (Višje sile), temveč obstoj celotne numine (svetega) ter postopoma razvili šolo filozofije znano kot nihilizem.

Kot lahko vidite vsakič, ko se opredeljujete bodisi kot agnostik bodisi kot ateist ne vede posegate zelo globoko v verska področja. Zaradi česar mogoče ne bi bilo slabo, v kolikor bi prvo malo raziskali kaj določeni pojmi dejansko pomenijo, kdaj in kje so se prvič pojavili, iz kod izvirajo in podobno. Zgolj dobronamerni nasvet seveda.

Bi pa na tem mestu želel izpostaviti, da mi je nadvse zanimivo, da se niste dotaknili krščanskih konceptov: pekla, vic in nebes, o katerih sem v svojem prispevku kar nekaj spregovoril.

Lep pozdrav,
TenAiBudo

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close