Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Zakaj kupovati med pri čebelarju in ne v trgovini ?

Zakaj kupovati med pri čebelarju in ne v trgovini ?

Domač med je v redu, če čebelar upošteva higienske standarde, sicer glej med + botulin.

Ni vse med kar izgleda kot med. Še vedno mislim da je najboljše kupiti med pri lokalnem čebelarju.

Najcenejši med v trgovinah je sladkorna raztopina z dodanimi aromami… Primerjajte ta “med” in pravi med čebelarja, razlika je ogromna. Ne vem kdo rajši je to umetno nesnago importirano iz kdo ve kje, kot pravi domači med. Sploh pa ne vem kako lahko to legalno prodajajo kot med.

Poznam kar nekaj čebelarjev, vsi čebele hranijo čez zimo s sladkorjem.

Medu, ker sem alergična nanj ne uživam in ga ne kupujem.

Za moža dobim od čebelarjev, ki jih poznam kdaj pa kdaj kako flaško in mu zadošča za celo leto. Cene imajo višje kot v trgovinah.

Vedno kupujem domači met, samo pri pravem kmetu.

A ni bila ravno lani afera, ko so v policijski preiskavi pri enem vašem lokalnem čebelarju našli nekaj 1000 praznih kozarcev od meda, ki ga je kupil v Lidlu in ga doma prepakiral in prodal z nekaj kratnim faktorjem ???

Odgovor na objavo uporabnika
Štajerska 1972, 14.09.2025 ob 14:30

A ni bila ravno lani afera, ko so v policijski preiskavi pri enem vašem lokalnem čebelarju našli nekaj 1000 praznih kozarcev od meda, ki ga je kupil v Lidlu in ga doma prepakiral in prodal z nekaj kratnim faktorjem ???

Saj tako delajo vsi, ne samo čebelarji (zelenjava,sadje,meso….) kupijo najcenejše v trgovini, potem prodajajo naprej kot ” slovensko domačo robo” po 5x višji ceni kot v trgovini.

Tako se to dela, drugače se jim ne izplača.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close