Zakaj kupovati med pri čebelarju in ne v trgovini ?
Ali mislite, da je razlika v kvaliteti medu v kolikor ga kupimo pri čebelarju ali pa v trgovini?
Resnica je razložena v naslednjem prispevku: https://e-panj.si/969-2/
LP
Obiskovalec 5511
Obiskovalec 5511, 04.02.2023 ob 23:17
Ali mislite, da je razlika v kvaliteti medu v kolikor ga kupimo pri čebelarju ali pa v trgovini?
Resnica je razložena v naslednjem prispevku: https://e-panj.si/969-2/
LP
Obiskovalec 5511
Ni razlike.
Mišo302, 04.02.2023 ob 23:29
Glede na to, da je cenejši med predvsem iz držav EU in ki NISO iz EU ( Kitajska, …) kjer je tudi zakonodaja precej drugačna od Evropske bi si upal trditi, da je razlika v kvaliteti verjetno kar precejšna.
Lp
V državi, kjer kmetje škropijo s strupi, ki so prepovedani – temu sledijo vsakoletni pomori čebel – in čebelarji, ki uporabljajo prepovedane kemikalije, ti blebetaš o zakonodaji?
Daj umiri se.
Pa še kako se pozna razlika v medu!
Med iztočen direkt iz satovja pusti v temnem prostoru in na nižjih temperaturah, tam med 10°C in 15°C dovol časa se bo odvisno od vrste medu strdil! Takemu medu pravimo “strd“. Med ki pa je že enkrat segret nad 36°C se nikoli več ne bo strdil in ne bo več pravi med, torej “strd“!
Edini med ki je res pravi in obdrži čisto vse snovi ki so jih čebele nabrale iz narave je torej enkrat in edinkrat točen med “strd“!
Zato pa vsi tekoči medovi iz trgovine so vsaj že enkrat bli izpostavljeni termični obdelavi in se zaradi tega sladkorji in cel kup drugih zdravilnih snovi spremeni v v neuporabne ali celo škodljive!
Zato pa kupci zahtevajte od čebelarjev da ne gledajo samo na svojo korist, oziroma zaslužek!
Oa še nekaj je! Da čebele preživijo zimo jih hranijo z navadnim sladkorjem ker jim ne pustijo dovolj njihovega medu za prezimovanje družine!
Posledično je spomladi med iz prve paše, prvi med krepko bolj sladekega okusa kot kasnejši. Razlaga čebelarjev je da je to zaradi tega ker je to travniški, tako imenovani cvetlični med in je zaradi tega bolj sladek a v tem ni nič resnice.
Tako da ja dajte se pogovorit z vašim Čebelarjem in med iz trgovine ni več pravi med.
Ja, samo to pomeni, da bo cebelar iz panja vzel mogoce par kg medu na leto. S tem potem omogoca cebelam, da z svojo zalogo prezivijo zimo.
Ali ste pripravljeni placati za tak med 20..30 € za kg?
Sbudge pocukrana voda pa je 5 € za kg. Dober biznis za proizvajalca.
Pa ne verjeti Medexu.. ki mesa vse zivo…
Anonimno 7745, 05.02.2023 ob 10:17
Za mene najboljši med do sedaj je grški, kupljen od kmeta na Kreti. Nas se niti približati ne more. Tako kot imajo boljši paradižnik od našega Lušta. Kupiš na veliko hobuk medu, daš narediti nalepke, pretočiš, greš na kmečko stojnico in za vikend prodaš 30 glažov. Čisti zaslužek 180€, brez davka.
Grški med pomaranče ali timijana.
Oba zmagata.
V preteklost so med AJDE pustili čebelam za prezimitev, med kostanja, ki je sedaj v veliki večini zadnje točenje medu pa žal ni primeren za prezimitev čebel. Zato je potrebno med čebalam pobrati ( stočiti ) in jih nahraniti z sladkorno raztopino. Vesten čebelar pa spomladi, ko se prične medenje in čebele že lahko naberejo dovolj hrane zase, satje v katerem je še ostala zimska hrana ( sladkorna raztopina ) pobere iz panjev in jo porabi za hranjenje mladih družin ali jo pa shrani za naslednjo zimo.
Forum je zaprt za komentiranje.