Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek za vse sama…

za vse sama…

To tud men ni čist jasno… govoriš o skupnih kreditih? Kok časa že živita skup? 5 let se mi zdi da je meja ko se koruzništvo izenači z zakonom, toej se kredit lepo razdeli na pol.

Daj si odgovori, kaj je dejansko tisto kar vaju drži skupaj? Spomini? Nekoč skupne sanje? Krediti? Nekaj že more bit!


Problem je tudi v tem, da on ne zapravlja za brezvezne stvari, ampak za stvari, ki so njemu pomembne.[/quote]
Če se greš nek odnos, potem ne moreš gledati le nase in na to kar je tebi pomembno.
Ravno zaradi tega pa se odnos sesuva, ker gleda le na to kaj je njemu pomembno.

Če on na primer dobi 200evrov/mesec, potem ne more tega zapraviti le zase, ženska pa naj skrbi za ostale stroške..S takšnim nimaš kaj drugega, kot ga brcniti skozi vrata.


začepljenost … jo je strah nov čep iskati, ker je še tega težko dobila

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Nikjer ni določene časovne omejitve, kdaj se začne koruzništvo. Nobenih let (razen durs ima omejitev, ko gre za VDČ, in zdravstvena kasa, če se hoče koruznik zavarovati po partnerju).

V bistvu te razumem, kaj hočeš povedati. Naporno je takole biti odgovoren zase in za drugega. Odvisna sta izključno od tebe in še takrat, ko bi ti lahko malček olajšal breme, se tebi zdi, da te samo še bolj obremeni.

Ena finta, ki jo pogosto lahko prebereš v razno raznih nasvetih ob problemih v partnerstvu: ne govori, kaj je po tvojem mnenju narobe z njim, govori o svojih občutkih. Ne kako doživljaš njega, ampak kako se počutiš, ker sta v stiski. Pa tudi on naj pove, kako se on počuti – če je kolikor toliko normalen, odgovoren odrasel človek, ga najbrž bremeni, da ne more zaslužiti niti za cigarete. Škoda bi bilo, če bi zveza propadla zaradi denarja. Po drugi strani pa zdaj vidita, kaj pomeni partnerstvo v dobrem in slabem. To je to.


Ima pa drug problem. Ona ga ima rada, hkrati se čuti dolžno vse to prenašat, za ljubezen. Saj tud njemu bi bilo “lažje”, če bi ona bolj ostro postavila svoje meje, pričakovanja. Tako bi vsaj vedela, ali jih lahko izpolni ali ne. Tako pa se zdi, da se bolj on pritožuje, ona pa prenaša. Čeprav verjetno se nasploh preveč pritožujeta in premalo naredita, v smislu spoštovanja drug drugega.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nikjer ni določene časovne omejitve, kdaj se začne koruzništvo. Nobenih let (razen durs ima omejitev, ko gre za VDČ, in zdravstvena kasa, če se hoče koruznik zavarovati po partnerju).[/quote]

koruzništvo = živeti skupaj Seveda je pomembno, kako dolgo zganjata koruzništvo, pri delitvi premoženja. Eh včasih se res vprašam, če nekateri komentirate samo zato da komentirate.

Marko, o kakem spoštovanju govoriš? Malo konkretiziraj.

Tako kot njemu pomeni tistih 200€ tako tebi pomeni tvoj denar in na osnovi tega ocenjuješ vajino vezo.
Očitno ti veliko pomeni neko materialno bogastvo, nek videz, le da si tega (še) ne želiš priznati.

Nobena še ni odšla iz zveze, ker je bila le kruha lačna…….

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

In vendarle se ti bo zgodilo točno to.
Drugo leto boš najela večji kredit, leto za tem še večjega, naslednji bo na daljšo dobo…

Kruh in voda, punca.
Živita v okviru svojih finančnih zmožnosti, pa se bo pokazalo kdo je s kom zaradi denarja.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]


Glede na to, da pravi, da ima občutek, kot da njen trud pri njemu ni nič vreden, bi rekel, da ji tega ne zna pokazat, ker mu je nekako samoumevno. Konkretiziram pa težko, ker ne vem, kakšen je njun odnos v resnici, ker nimamo niti njegove izjave. Lahko si le približno predstavljam, kak odnos imata. Vprašanje pa je, kako vse skupaj on doživlja. Se počuti manjvredno ali večvredno v tem odnosu?
Glede na to, da že dve leti takole živita, bi rekel, da glavni problem ni denar, ampak odnos med njima. Je pa res, da se odnos, lahko poslabša, če se poslabša finančno stanje. V takih situacijah pride odnos na pravo preizkušnjo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

In vendarle se ti bo zgodilo točno to.
Drugo leto boš najela večji kredit, leto za tem še večjega, naslednji bo na daljšo dobo…

Kruh in voda, punca.
Živita v okviru svojih finančnih zmožnosti, pa se bo pokazalo kdo je s kom zaradi denarja.[/quote]Margot ampak kredit je NJEN denar….. 😉 :))))))))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

In vendarle se ti bo zgodilo točno to.
Drugo leto boš najela večji kredit, leto za tem še večjega, naslednji bo na daljšo dobo…

Kruh in voda, punca.
Živita v okviru svojih finančnih zmožnosti, pa se bo pokazalo kdo je s kom zaradi denarja.[/quote]Margot ampak kredit je NJEN denar….. 😉 :))))))))[/quote]

Ne vem kaj točno si želel povedati s tem. Kredit je njen denar, vsi nadaljnji obroki od kredita pa tudi.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Margot ampak kredit je NJEN denar….. 😉 :))))))))[/quote]Ne vem kaj točno si želel povedati s tem. Kredit je njen denar, vsi nadaljnji obroki od kredita pa tudi.[/quote]Tudi kredit je finančna pomoč od popolnih tujcev pa se sama nekako ne zaveda tega.
Tako da kredit NI njen denar vsaj ne v smislu potrdil minulega dela, je nekaj kar bo morala šele oddelat da bo njeno…. 😉
Za kaj ta denar porablja je pa itak njena odločitev, ne njegova in se ne bi smela zaradi tega razburjat… Razen, če ni on tako premeten, da jo na tak način molze, da ona jemlje kredite, ki jih on zapravlja…. :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Jaz vidim situacijo točno takšno kot jo opisuješ zgoraj.
Sori :/… pač veliko takšnih izkušenj iz okolice.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]


a ni več dve leti potem, ko se pofočkata na UE, občini, sociali ???

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Nikjer ni določene časovne omejitve, kdaj se začne koruzništvo. Nobenih let (razen durs ima omejitev, ko gre za VDČ, in zdravstvena kasa, če se hoče koruznik zavarovati po partnerju).[/quote]

koruzništvo = živeti skupaj Seveda je pomembno, kako dolgo zganjata koruzništvo, pri delitvi premoženja. Eh včasih se res vprašam, če nekateri komentirate samo zato da komentirate.

Marko, o kakem spoštovanju govoriš? Malo konkretiziraj.[/quote]

Ne, popolnoma nerelevantno je, kako dolgo traja koruzništvo, pomembno je, ali vsebuje tiste elemente, ki jih mora vsebovati (skupno življenje pod isto streho in podobno). V zakonu piše le dlje časa trajajoča življenjska skupnost, ni pa definirano, kaj pomeni dlje časa trajajoča. Po tvojem torej par, ki pričakuje otroka in skupaj kupi stanovanje tik pred porodom, nato seveda dobi otroka, ne živi v življenjski skupnosti, temveč bo ta nastala šele, ko bo otrok star pet let (in bo po možnosti že imel še dva bratca ali sestrici)?

Zelo pametno je, če v svojih komentarjih pišeš resnico, še pametneje pa, da tistega, ki popravi tvojo zmoto, ne ozmerjaš, da samo naklada.


a ni več dve leti potem, ko se pofočkata na UE, občini, sociali ???[/quote]

Sploh ne vem, od kod se je našla ta fama o dveh letih in pofočkanju. Nikjer se ti ni treba pofočkati; v primeru spora se problem rešuje s pričami in ugotavljanjem dejstev.


a ni več dve leti potem, ko se pofočkata na UE, občini, sociali ???[/quote]

Sploh ne vem, od kod se je našla ta fama o dveh letih in pofočkanju. Nikjer se ti ni treba pofočkati; v primeru spora se problem rešuje s pričami in ugotavljanjem dejstev.[/quote]

vem … to so kot “cimri” v študentskem naselju … znan primer sta Kresalova in Senica — ko nakladata o nekem “parnerju/ici” — oba pravnika

ha ha ha … priče — a “luč” držijo, da lahko potrdijo, da gre za “formalno” skupnost

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Sploh ne vem, od kod se je našla ta fama o dveh letih in pofočkanju. Nikjer se ti ni treba pofočkati; v primeru spora se problem rešuje s pričami in ugotavljanjem dejstev.[/quote]

vem … to so kot “cimri” v študentskem naselju … znan primer sta Kresalova in Senica — ko nakladata o nekem “parnerju/ici” — oba pravnika

ha ha ha … priče — a “luč” držijo, da lahko potrdijo, da gre za “formalno” skupnost[/quote]

No, jaz sem enkrat morala za sosedo napisati izjavo za sodišče, ali sta živela skupaj. Napisala sem tisto, kar sem opažala. Recimo njegovega avta ni bilo vsak dan pred hišo, nikoli ni delal kaj pri hiši, vedno ona ali njeni sorodniki. Takšne stvari, ki sem jih pač opazila.
Potem so bila še druga dejstva: on je recimo imel lastno stanovanje, ni ga oddal ali kaj podobnega, plačeval vse stroške, večkrat je prespal tam. Nista imela skupnega naslova, skupnega računa, ni recimo pokrival stroškov v njenem stanovanju, ampak jih je sama. Ni preselil vseh stvari k njej. Skratka, pri njima niso ugotovili življenjske skupnosti. Verjetno je bilo še kaj, pa se zdaj ne morem spomniti, je že nekaj časa od tega.
Upam, da sem ti s tem hkrati odgovorila, zakaj cimri v študentu niso avtomatično koruzniki.

vem … to so kot “cimri” v študentskem naselju … znan primer sta Kresalova in Senica — ko nakladata o nekem “parnerju/ici” — oba pravnika

ha ha ha … priče — a “luč” držijo, da lahko potrdijo, da gre za “formalno” skupnost[/quote]

No, jaz sem enkrat morala za sosedo napisati izjavo za sodišče, ali sta živela skupaj. Napisala sem tisto, kar sem opažala. Recimo njegovega avta ni bilo vsak dan pred hišo, nikoli ni delal kaj pri hiši, vedno ona ali njeni sorodniki. Takšne stvari, ki sem jih pač opazila.
Potem so bila še druga dejstva: on je recimo imel lastno stanovanje, ni ga oddal ali kaj podobnega, plačeval vse stroške, večkrat je prespal tam. Nista imela skupnega naslova, skupnega računa, ni recimo pokrival stroškov v njenem stanovanju, ampak jih je sama. Ni preselil vseh stvari k njej. Skratka, pri njima niso ugotovili življenjske skupnosti. Verjetno je bilo še kaj, pa se zdaj ne morem spomniti, je že nekaj časa od tega.
Upam, da sem ti s tem hkrati odgovorila, zakaj cimri v študentu niso avtomatično koruzniki.[/quote]

pa saj tako kot ta tip živim tudi jaz — a je to lahko okoliščina, da se smatram za neporočenega, praktično samskega

saj nisem pisal, da so študentje koruzniki.
Pari, ki brez pofočkanja živijo skupaj so cimri.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

A misliš?? Ni mi edini cilj v življenju BIT Z NEKOM, če pa bi že prišlo do tega pa se mi ponuja več kot dovolj ustreznih “čepov” 😀
Ali po tvoji teoriji imajo težave samo grdobe al kak? Svašta p…. rodi…:/
Pa na šolo tudi nisem nobeno posebno hodila, jaz bi se prej vprašala, če si ti namesto v njo, mimo nje hodil…

No, jaz sem enkrat morala za sosedo napisati izjavo za sodišče, ali sta živela skupaj. Napisala sem tisto, kar sem opažala. Recimo njegovega avta ni bilo vsak dan pred hišo, nikoli ni delal kaj pri hiši, vedno ona ali njeni sorodniki. Takšne stvari, ki sem jih pač opazila.
Potem so bila še druga dejstva: on je recimo imel lastno stanovanje, ni ga oddal ali kaj podobnega, plačeval vse stroške, večkrat je prespal tam. Nista imela skupnega naslova, skupnega računa, ni recimo pokrival stroškov v njenem stanovanju, ampak jih je sama. Ni preselil vseh stvari k njej. Skratka, pri njima niso ugotovili življenjske skupnosti. Verjetno je bilo še kaj, pa se zdaj ne morem spomniti, je že nekaj časa od tega.
Upam, da sem ti s tem hkrati odgovorila, zakaj cimri v študentu niso avtomatično koruzniki.[/quote]

pa saj tako kot ta tip živim tudi jaz — a je to lahko okoliščina, da se smatram za neporočenega, praktično samskega

saj nisem pisal, da so študentje koruzniki.
Pari, ki brez pofočkanja živijo skupaj so cimri.[/quote]

Prav, v redu, ne bom se prepirala s tabo.

malo si trapasta, klepetulja, no offence.

p.s nisem te nikjer ozmerjala, še manj da nakladaš.

p.p.s.: Naj se javi avtorica zloglasne teme in pojasni par vprašanj, ki smo jih nametali… če ne, bomo spet začeli sumit, da gre za delo zdolgočasne ronke

A misliš?? Ni mi edini cilj v življenju BIT Z NEKOM, če pa bi že prišlo do tega pa se mi ponuja več kot dovolj ustreznih “čepov” 😀
Ali po tvoji teoriji imajo težave samo grdobe al kak? Svašta p…. rodi…:/
Pa na šolo tudi nisem nobeno posebno hodila, jaz bi se prej vprašala, če si ti namesto v njo, mimo nje hodil…[/quote]

No, poglej da si v resnici punca, ki se zna postaviti zase. Sem prav vesela. :)))

Torej, povej dedcu, da povsem razumeš, da je v današnjih časih težko dobiti službo in da mu boš tačas stala ob strani, da pa vseeno od njega pričakuješ, da bo denar, ki ga zasluži z občasnimi deli prinesel domov na mizo, potem pa bosta skupaj ugotovila, katera je tista luknja, ki jo je treba najprej pokrpati.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]


V tem primeru je treba primer vzeti še bolj resno. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close