Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek ZA NATAŠO

ZA NATAŠO

Iz tvojih odgovorov okrog “uradnega zaznamka” sklepam, da si po izobrazbi verjetno pravnica, zato mi boš prav gotovo znala povedati, v kateri knjigi, priročniku ali čem podobnem, bi lahko našla podatke o tem, kako se sestavi ( napiše )aneks, sklep ali odločba.

Hvala in lepo pozdravljena

Tarin

Uf, to je pa težko vprašanje… predvsem zato, ker sem pravnica! :-))))
Ne vem, tega je verjetno kar nekaj, a ker se jih sama ne poslužujem, ti težko povem kaj konkretnega… osnova je zakon, potem pa pač pesniš…. pa pri kolegih poiščeš kaj podobnega in tako…

bodi malo bolj konkretna… kaj točno rabiš in za kaj…. pa potem morda kaj izvrtam!

lp, Nataša

Brez zamere, ampak….Nataša….PRAVNICA, ki se ne poslužuješ priročnikov in pesniš? Muahhh….jaz te zagotovo nebi plačala po pravniških tarifah zato, da PESNIŠ! Pa take tarife!
Kaj pa kak sodoben informacijski vir nebi pogledali? Sploh ne razumem, kako se lahko slovenska populacija izobražuje in pridobi neko izobrazbo in naziv, pa nima pojma, kako se pridobiva podatke in informacije ter osnovno literaturo….

presneta,
ti pa sigurno NISI pravnica, drugače bi razumela, kaj je hotela Nataška povedat. ona za to, da spiše en anks ne rabi knjig, ker to pač zna – sama pa sebi, ji je prišlo v “kri” tekom napornega in poglobljenega študija, svoje prispeva še praksa, kako stvar pogledaš in to je to. sicer pa natančnih navodil o pisanju aneksa tudi nikjer ni, če si slučajno predstavljaš, da to poteka v stilu naslov: aneks točka 1. napiši to, tč 2. sledi to….

Ja saj vsi vemo kako pol pismeni pravniki prihajajo s faksa

Uradni zaznamek se napravi le o manj pomembnih dejstvih, dejanjih in izjavah, ki ne vplivajo na samo odločitev o stvari ipd. (drugi odstavek 74. člena ZUP), zato mu zakon tudi ne daje značaja javne listine in ugotovitve zapisane v njem nimajo take dokazne moči, kot ugotovitve v zapisniku.

Dokaz o poteku in vsebini dejanja postopka in danih izjav, pomenijo le tiste ugotovitve, ki so bile v postopku ugotovljene v zapisniku v skladu z določbami zakona o splošnem upravnem postopku (Uradni list RS, št. 80/99, 70/00 in 52/02). Le zapisnik je v skladu z 80. členom ZUP javna listina in zanj velja domneva, da je resnično tisto, kar je v njem navedeno, kar pomeni, da ni potreben noben drug dokaz o tem, kar se v javni listini potrjuje ali določa.

izhaji iz zakona, če ti ni jasno pa še iz komentarja zakona

upam da sem zadel vprašanje o katerem je bilo govora
lp

Zakon o splošnem upravnem postopku (Uradni list RS, št. 80/99, 70/00, 52/02 in 73/04):

– določa, katere sestavne dele mora imeti sklep in katere odločba izdana v upravnem postopku (uvod, izrek, obrazložitev, pravni pouk, št., navedbo organa, ki jo je izdal);
– vsebinsko pa morata tako sklep kot tudi odločba temeljiti na ustrezni materialni zakonodaji.

Pa srečno.

p.s. Nataša je tudi po mojem mnenju (ki niti približno nisem pravnica, delam pa v državni upravi) čudna pravnica, če pesni in se poslužuje priročnikov. Pa brez zamere.

Pa kaj morate vsi takoj v napad zaradi enega nedolžnega vprašanja?
Verjamem, da je Nataša dobra pravnica in da zelo dobro opravlja svoje delo, vsi ostali pa nehajte pljuvati počez in podolž!

Lp

Tarin

Uf, ste pa napadli, ni kaj! :-))))

Kar sem želel povedati Tarin, je to, da ne obstaja priročnik, ki bi ga vzel v roke in bi vedel napisati aneks ali pogodbo ali odločbo ali sodbo!
Sama se zadeva lotim pač tako, da VEDNO, ko dobim problem, pogledam, kaj PIŠE V ZAKONU, potem pač poiščem kakšne podobne primere (v moji dosedanji delovni zgodovini mi je pač uspelo spisati kar nekaj tega), pobrskam po Ius infu (če je potrebno), pogledam sodno prakso in se zadeve lotim!

Pisanje pogodb, odločb, sklepov, sodb in podobnega zgolj po nekih vzorcih, ki jih ponujajo takšne in drugačne knjige pa se ni izkazalo za najbolj učinkovito! Vsak primer je pač specifika zase, zato si ne upam nikomur ponudiit knjige te in te, in tam se najde rešitev! Žal…
In prav zato sem tarin prosila, da napiše kaj več o tem, kar pač rabi, da bom lahko malo konkretnejša!

Kar pa zadeva pismenost in nepismenost in podobno pravnikov, ki pridejo iz faksa, pa imam tudi svoje mnenje… In moje mnenje je meddrugim tudi, da delo zgolj po nekih šimlih ni kakovostno delo, še manj je to kreativno delo! Smilijo se mi pravniki (pa tudi vsi ostali, ki delajo na podobnih delovnih mestih), ki niso sposobni napisati odločbe ali pogodbe brez šimle! Toda žal je izobraževalni sistem tak in iz faksa prideš bos kar zadeva tovrstno znanje.

Odgovorov posameznikov ne mislim komentirati, ker se ne bom spušča na ta nivo. Vse, kar sem želela, je bilo pomagati Tarin. Če je nekaterim smisel življenja v tem, da napadejo vse in vsakogar, ki prileze mimo, tudi prav.

Sama vem, da moje odločbe preživijo presojo tudi vrhovnega sodišča, in da mi v dosedanji praksi še nobena zadeva ni padla zaradi napačne uporabe procesnega prava… Zato v pravilnost svojega dela pač ne dvomim več! Vsakomur pa puščam pravico, da dela, kot mu je ljubo in kot sam misli, da je najbolj prav!

Lep pozdrav vsem!

Nisem mislila nič konkretnega, pač pa me je zanimalo na splošno. Saj tudi sam vem sestaviti sklep, aneks, odločbo…, vendar pa sem mislila, da mogoče pa le obstaja kakšen priročnik na to temo.

Lep pozdrav

Tarin, na to temo obstaja cel kup vzorcev – tako na CD (sam imam 3 CD z vzorci pogodb), kot na papirju – vzorci so izdani v 2 debelih fasciklih, tako da je tega materiala dovolj. Tudi v knjigah sem že videl vzorce.

Samo v knjižnico ali knjigarno je treba, pa najdeš.

Če sta mislili moj post kot napad, kako naj jaz potem razumem vajinega??? Kot desant??

Samo odgovorila sem, kje si lahko pogleda, kaj mora odločba in sklep vsebovati. S tem sem ji mislila pomagati, ne pa koga napadati.

In če tisto o šimlih leti name, Nataša, potem naj ti povem, da jih jaz ne uporabljam, ker delam v taki službi, kjer to ni mogoče.

Tarin, glede aneksov ti ne morem pomagati, ker se z zadevo ne ukvarjam, obstajajo pa vzorci aktov po ZUP-u – ki si jih tako za občutek lahko pogledaš (da vidiš strukturo posameznega akta – sklepa ali odločbe), glede vsebine pa se boš seveda morala držati materialnega predpisa na katerega se akt nanaša.

Za hude laike je kar luštna knjiga Vzorci uradnih pisanj v upravnem postopku 1 in 2, avtorji Sedonja, Štriker, Todorović. Pa ne takoj planit name – ker sem se z ZUPom šele srečala, mi je ta knjiga kar prav priičla, da sem dobila občutek tako za obliko kot za vsebino.

Se sprašujem kako vam je uspelo naredit srednjo šolo?

A tebi ni??

ej Nataša jest bi pa fgul rad spoznal eno pravnico.
Kolk let maš?:)Iz kje si

Bovha, kako je pa tebi uspelo narediti srednjo šolo – več kot očitno je, da ne znaš brati. Piše namreč ZA NATAŠO in ne ZA BOLHO!

Kayi, Skupinskemu, Nedi in Nataši pa hvala za nasvete.

Lp

Tarin

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close