Vsa čast ženskam, ki podpirate lenuhe
Kaj pa veš, za katere aktivnosti jih šparajo? ?
Ali pa niso še nikoli slušale, da imajo moški tudi dve roki.
Potem so take, ki mislijo, da je gospodinjstvo izključno ženska domena.
Pa take, ki so prepričane, da same naredijo najbolje, moški pa bodo vse zaprčkali.
Potem se še najdejo take, ki mislijo, da jih bo moški bolj cenil, če se vsak dan izkazujejo. Običajno tudi verjamejo, da bodo moški zaradi gospodinjenja užaljeni in ponižani.
Kakorkoli… veliko užitkov želim vsem takim in čim manj slabe volje, sploh pa posledic take organizacije.
Ženske imamo dva velika felerja:
prvi je usmiljenje, sočutje (v vseh oblikah nege in prostovoljstva je največ žensk), kjer se ti nekdo zasmili in si želiš “poskrbeti zanj”. Zdaj – al je to moker cucek s ceste, ali pa nek luzer s ful žalostnimi učki, je enak šmorn. Ženske se topijo , ko mu “pomagajo na noge”, in nikoli ne pogruntajo, da teh nog nikdar ne bo.
Drugi feler je zmotno prepričanje, da se da nekoga spremeniti. Največja neumnost v zgodovini odnosov. Pijanci, gemblerji, lenobe, nasilneži, deloholiki in čutveno nerazviti ljudje – vsi so primerni za projekt “spreminjanja”. Ja itak, da se spremenijo, ampak samo na slabše.
In potem…leta tečejo. In ko ugotoviš, da si v zmoti, si
a) vložila že toliko časa in energije, da ti je škoda vse pustiti
b) če ga šutneš ven, priznaš svojo napako in je potem bolje vztrajati in trpeti.
Problem je samo ta, da je življenje samo eno. Popravnega izpita ni.
ujameš se v zanko in ne znaš več ven.
Forum je zaprt za komentiranje.