Vožnja v temi
Jaz imam leče, in em ful moti. Pa tud z očali me moti. Podnevi me ne moti nič. Nisem ravno med počasnimi vozniki, pa tud ne pretiravam s hitrostjo, ampak ponoči si pa po mojem kdo misli, da se vid da je ženska za volanom… Racimo, da se najbolj varno peljem nekje 10km pod omejitvijo (če je 90) ponoči. Sam pol se mi že zdi da oviram promet :/ in me začne motit, če je kdo za mano in me ne prehiti, ker si mislim kako ej on zadaj živčen ko me mora prenašat na cesti. OK itak se pa vozim po temi sam če je nujno, se pravi na faks.
****** Baje na trenutke sploh ne vidi ceste, kljub temu da ima očala za vožnjo.*******
***** ful težko vozim po temi-se mi blešči.******
******Mam leče in se mi ponoči vse blešči, da ne rečem ko pada dež je pa poraz.********
****Jaz imam poleg dioptrije še astigmatizem. In to ponoči povzroči motnje zaradi loma svetlobe.****
Če pa bo nekdo ki dobro vidi podnevi peljal 65 skozi vas ali pa če bo spil dva pira, boste pa vsi vpili kakšen kriminalec je in kako ogroža prometno varnost. Ob zgornje primere se pa nihče ne obregne.
megaboy. napisal:
> Če pa bo nekdo ki dobro vidi podnevi peljal 65 skozi vas ali
> pa če bo spil dva pira, boste pa vsi vpili kakšen kriminalec
> je in kako ogroža prometno varnost. Ob zgornje primere se pa
> nihče ne obregne.
Ravno nasprotno. Pir pomaga. razbistri. Le policaje je težko prepričat v to.
Avtor: megaboy.
Datum: 27-10-04 18:22
****** Baje na trenutke sploh ne vidi ceste, kljub temu da ima očala za vožnjo.*******
***** ful težko vozim po temi-se mi blešči.******
******Mam leče in se mi ponoči vse blešči, da ne rečem ko pada dež je pa poraz.********
****Jaz imam poleg dioptrije še astigmatizem. In to ponoči povzroči motnje zaradi loma svetlobe.****
Če pa bo nekdo ki dobro vidi podnevi peljal 65 skozi vas ali pa če bo spil dva pira, boste pa vsi vpili kakšen kriminalec je in kako ogroža prometno varnost. Ob zgornje primere se pa nihče ne obregne.
—————————————————————————————–
čaki mal megaboy sam to je pa mal drugače, zaradi tega, ker imajo vinjeni ljudje ful slabše reflekse… Moji refleksi so pa pravzaprav odlični. Preverjeno že tisočkrat… Pa še to, spomnim se da včasih sploh nsiem imela problemov z vožnjo ponoči. Že deset let vozim motor, pa sem se vozila in po temi, nalivih, snegu, celo enkrat me je toča ujela… Sedaj je tako, da se ponoči niti slučajno ne usedem na motor, ker mam podoben občutek, kot da bi pila, ker nekako sploh nimam ravnotežja in občutka za hitrost, kdaj je treba zmanjšat… groza 🙂 Ne vem zakaj je sedaj drugače. Dipotrijo imam pa isto… In sem mislila, da bo v avtu boljše, ker je vsaj na 4 kolesa…
Ja, upam, da bo vse v redu 🙂 Glede na to, da je šel z mano prijatelj, ki dela na tehničnih, pa še enega sva poklicala, ki se spozna prav na Ople, ker je delal na Oplocem servisu, sem kupila Opel Corso namreč. Sicer je stara, letnik 89, sam je ful dobro ohranjena pa centralno zaklepanje in električni pomik stekel ma :))) Radio sem tud že dobila , el. antena pa zvočniki so že tudi bili not, pa registriran do marca. Pa to mi je všeč, d je samo moj :)) Pa če bi bil fičo, ko bi mi blo vseen sam da se men ni treba po avtobusih jajcat v LJ pa bit od drugih odvisna. Pa menda tud če se kaj pokvari, se da dost poceni popravit, tud mašina se da nova pocen dobit. Ko sem jo pa zagledala, me pa noben drug avto ni zanimal več 🙂 Zdej pa že res govorim, kot da bi bil porsch ne pa corsa 🙂 ne sam res, zame je to luksuz, met avto, nikol nisem imela avta :=)
Količki na desni- problem je ko se vsako juto peljem po zelo prometni, ozki cesti (pa je uvoz na avtocest, pa se vsi gužvajo, tud kamioni- čeprav je za njih mislim da prepovedan), in je na desni strani takoj za cestiščem (brez pločnika) odrezano in potem kak meter navzdol. Zadnje čase ugotavljam, da v dežju vozim tam sam še na približno. Enkrat bom koga butnila, al pa zapeljala dol. Sta mi že stric in mož pametovala, da me blaščanje moti zato, ker gledam avte, pač ženska in še ne preveč izkušena voznica, sam ni res, pazim, da ne gledam nasproti vozeče avte.
Ja men je tud moj rekel naj ne gledam avtov :)) pa da naj količke, sam ko ne morem. Drugače pa sem navajena prometa in vsega, mi ni bil problem niti it v Ljubljano, ap tud parkiranje vse OK, čeprav sem avto vozila tretjič po izpitu, pa še to ga ene tri mesece sploh nisem. Sem se bala kako bo s parkiranjem, ker motor, to js pustim kr tam nek sred briga me :)) Avto se pa že moreš mal rint… mi je kr vroče postalo, kos em mogla na ozk mim cele vrste avtov na obeh straneh zadenjsko… Uuuuh Ljubljanaaaa … :9
Forum je zaprt za komentiranje.