Vložene paprike
Pozdravljene!Lepo bi vas prosila,če je katera tako prijazna in bi mi napisala recept za vložene paprike.Že kakšnih pet let nazaj,sem vlagalav olju ampak; taka katastrofa!Vse skupaj je zakuhalo in mi vrglo olje iz kozarcev ,vse po omari,po tleh vse je bilo mastno fujjjjj!.No od takrat se mi je vlaganje zamerilo in nisem niti pomislila nato.Letos pa mi je spet to zadišalo in bi jih rada vložila,ampak po receptu od kakšne ,ki obvlada,da nebi nilo spet kakšnega presenečenja v omari.Lepo se vam zahvaljujem in upam,da mi rata,če ne,adio vlaganje.Tjaša
Pred kakšno uro sem končala z vlaganjem . Z veseljem ti posredujem recept , po katerem jaz delam in sicer:
1 liter kisa ( aromatiziran za vlaganje )
2 litra vode
1.5 dcl olja
3,5 žlice soli
3,5 žlice sladkorja
poper v zrnu ( zelen in črn )
7-8 kg paprik
Vse sestavine skupaj zmešat in zavret . V tekočno dati oprane in očiščene paprike ( narezati na kose velike po želji – jaz jih zrežem na 4 dele najmanj).
Po 3-4 min z zobotrebcem pikneš papriko, da preveriš, če je “al dante” kuhana. Zložiš kose v kozarce , zaliješ z vročo tekočino do roba, dobro zapreš s pokrovom in obrneš kozarec na pokrov. Več kozarcev skupaj zaviješ v brisačo, staro rjuho… in jih pustiš, da se ohladijo. Potem pa z njimi v shrambo.
Ven pride cca 14 kozarcev , odvisno tudi, kolk so kozarci polni.
Še nikoli se mi ni nič pokvarlo ” trkaaaaaaaaaaaaam “
paprika1 , 31.08.2005 ob 00:36
Pred kakšno uro sem končala z vlaganjem . Z veseljem ti posredujem recept , po katerem jaz delam in sicer:
1 liter kisa ( aromatiziran za vlaganje )
2 litra vode
1.5 dcl olja
3,5 žlice soli
3,5 žlice sladkorja
poper v zrnu ( zelen in črn )
7-8 kg paprik
Vse sestavine skupaj zmešat in zavret . V tekočno dati oprane in očiščene paprike ( narezati na kose velike po želji – jaz jih zrežem na 4 dele najmanj).
Po 3-4 min z zobotrebcem pikneš papriko, da preveriš, če je “al dante” kuhana. Zložiš kose v kozarce , zaliješ z vročo tekočino do roba, dobro zapreš s pokrovom in obrneš kozarec na pokrov. Več kozarcev skupaj zaviješ v brisačo, staro rjuho… in jih pustiš, da se ohladijo. Potem pa z njimi v shrambo.
Ven pride cca 14 kozarcev , odvisno tudi, kolk so kozarci polni.
Še nikoli se mi ni nič pokvarlo ” trkaaaaaaaaaaaaam ”
@Geometry Dash Lite Hvala za vašo pomoč
Vem, da je tema stara, a je ravno zdaj tole spet aktualno.
Jaz paprike narežem, očistim, operem in zložim v kozarce.
Zavrem mešanico kisa, vode, malenkost olja, dodam sladkor, sol, poper in jo prelijem prek surovih paprik v kozarcu. Kozarce zaprem, obrnem in pokrijem.
Enako delam tudi s feferoni ali pa kumaricami.
Imamo radi, da je zelenjava še čvrsta, da malo hrusta.
Anonimno 3088, 12.09.2025 ob 15:54
Morejo se malo prekuhat 3-5 min, da ni surova in trda, ampak na ugriz še zmeraj hrustljava.
Ni potrebe, dovolj se zmehčajo, ko jih preliješ z zavreto tekočino.
Pa glede na to, da lahko tako paprike kot feferoni ješ tudi surove, je to dovolj.
Forum je zaprt za komentiranje.