Visenje na netu <> delati za €
pa ne mi reči, da ni denarja. Je.
Le ceno “storitve” … je treba prilagoditi tržnim razmeram.
Če kdo začne delati za 1 €/uro se bo ta € obračal … z dodatkom vsaj 5%. in kmalu bo prvi lahko delal za 100€/uro
Kot pa doumevam nihče ne rabi niti tega prvega €. Toliko € kot sam/a misli, da je “vrede/na” mu pa pač nihče ne plača.
In to je to o osnovi ekonomije.
Dela je kolikor hočeš in to za dobre denarce! Sam ob penziji, ki niti ni slaba, odklanjam nekatere ponudbe, ker moram tu in tam imeti nekaj časa za sebe in drsteče se samice.
Dobiti nekoga, ki bi ga naučil (brezplačno) in mu prepustil “lovišče” je praktično nemogoče. Vsak bi že prvi dan zaslužil toliko, da bi bilo za cel teden. Pred leti sem rabil nekoga za vikend (tri dni) 12 ur na dan/ 10€ na uro (na roko), pa ga nisem dobil. Na koncu sem ulel penzionista, ki mi še danes plačuje pivo, ko se srečava. Nezaposleni mladeniči, ki visijo na zavodu in študentskih servisih nimajo časa.
Denarja je kot dreka!!!
Lenuhi, ki visijo na PC-jih in jamrajo, tako ali tako niso vredni da jih pes poščije.
Pred časom sem ponudil enemu nezaposlenemu tipu, delo, ker je jamral, da je naredil nekaj prometnih prekrškov, ki jih mami in ati nista hotela plačati. Problem je nastal, ker je tip spal do 11h in ker ni vedel, ali bom plačaj tudi prihod na delo in malico.
Denarja kot smeti, kot pravi pobesneli Max (Rockatansky), samo pobrati ga je treba.
Koliko vrtov je potrebno pletja in manjših del v tem stilu okoli hiš trenutno, ne vem. Povprašaj v soseščini.
Sam bom občasno dirjal s kombijem naokoli, tam pa ni dela za dva. “Fata”, ki nam čisti po bloku kasira 4,50€ na uro.
Ne vem kaj lahko delaš in koliko.
Ko sem imel še S.P. sem februar vedno porabil za metanje listkov po nabiralnikih.
kopiš npr. okraske, prstane, zapestnice pri kom, ki da koncesijo … in prodajaš kjer se zbirajo ljudje.
Ja no, tam kjer živim, vrtičke kar več ali manj obdelujemo sami, če je potrebno , pa tudi pomagam sosedi, ker je bolj slabega zdravja. Na srečo sezonsko delo še imava, tako da bo zimskega spanja kmalu konec. Pokličejo naju vsako leto, če bova spet prišla.
Okraske bi bilo treba kupiti, plačati pa tudi prostor, tako da je to za mene že nesprejemljivo. Sem pa sama celo zimo slikala na olju , ne vem, kam s slikami. Večino sem poklonila.
Kakšne dobre ideje še vedno zaželjene. In hvala NM-3w.
Rockatansky, ali drstečih samic ni bolje pustiti pri miru?
Sicer pa pravijo, kjer se dela vse nedelje, tam se sreča mimo pelje.
Bolj prostaško se menda ne da pisati, ampak saj je to prepoznavni znak tega foruma po novem…
Sicer je pa preprosto tako, da nismo vsi rojeni kot poosebljene zgodbe o uspehu ameriških sanj. Denarja kot vsega ostalega ni neskončno dosti, če ga je nekje preveč, ga mora biti na drugem koncu premalo. Marsikateri “nezaposleni študent na študenstkem servisu” se raje odloči dokončati začetno zgodbo, da ne bo v vajinih letih tako poln samega sebe mahal in pametoval o tem, kako je vsega preveč in kako se vse da. To o čemer tu pišeta vidva z avtorjem teme, priložnostno delo za tri dni in prodajanje okraskov, to ni ustvarjanje ničesar novega, nima nobene duše, to ni izgrajevanje svoje nove življenjske poti, kar se je v časih vajine mladosti dalo, ampak je šlepanje in goljufanje države (ko pobiraš denar od delodajalca, ki ti ga daje na roko) in životarjenje iz dneva v dan. Umetnik je težko trgovec, o tem ravno piše meilenca. Ta čas ni narejen za lepo dobro unikatno, ustvarjalno. Je pa za hvalospeve svoje ošabnosti in za instant dobiček. Čimprej sproducirati, čimprej prodati in čimprej na se izdelek pokvari, da se bo vaja ponovila.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
skratka: nič se ne splača, nima smisla začeti in od državne podpore (tudi službe v javnem sektorju) se zadosti dobro živi.
fino …
btw na TV vidim, da v Afriki živijo zelo unikatno in ustvarjalno. Imajo ogenj, občasno še dež in iz listov si naredijo predpasnike ☺ — za razmisliti ☺☺
skratka: nič se ne splača, nima smisla začeti in od državne podpore (tudi službe v javnem sektorju) se zadosti dobro živi.
fino …
btw na TV vidim, da v Afriki živijo zelo unikatno in ustvarjalno. Imajo ogenj, občasno še dež in iz listov si naredijo predpasnike ☺ — za razmisliti ☺☺[/quote]Ne, nisem tega napisala. Vredno se truditi in menda tudi boriti, ampak ne za ceno instant oblike ampak vsebine. Da se recimo ne “prodajamo”, kako smo znali na pamet 256 ascii znakov, hkrati pa pišemo neumnosti, kako so današnji windowsi narejeni na dosovi arhitekturi.
Pod drugo pa je življenje v afriki uničil ravno kapitalizem.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
skratka: nič se ne splača, nima smisla začeti in od državne podpore (tudi službe v javnem sektorju) se zadosti dobro živi.
fino …
btw na TV vidim, da v Afriki živijo zelo unikatno in ustvarjalno. Imajo ogenj, občasno še dež in iz listov si naredijo predpasnike ☺ — za razmisliti ☺☺[/quote]Ne, nisem tega napisala. Vredno se truditi in menda tudi boriti, ampak ne za ceno instant oblike ampak vsebine. Da se recimo ne “prodajamo”, kako smo znali na pamet 256 ascii znakov, hkrati pa pišemo neumnosti, kako so današnji windowsi narejeni na dosovi arhitekturi.
Pod drugo pa je življenje v afriki uničil ravno kapitalizem.[/quote]
predno zapadeva v lasanje, klofutanje, brcanje v kolena … tema je jasno definirana: Visenje na netu delati za €
dopolnitev: pomeni vs. nasproti, namesto … Ja?
Mah dajte no ne nakladat. Sama delam po 10 ur na dan BREZ EVRA plačila (volontersko pripravništvo, haha). Zakaj? Ker je to edina možnost, da pridem do delovnih izkušenj in morda nekoč do možnosti, da bom delala v svojem poklicu. Državna pa namenja denar penzionistom, ki so šli v penzijo pri 45, ter raznih polpismenim kofetkarskim pisarnaricam po občinah, zavodih in društvih, ki prodajajo meglo in skačejo v lufto, ko prideš k njim.
Službe so, dela je ogromno (tudi neplačanega, tveganega), pravih služb pa ne. Sem že zdavnaj resignirala.
Mah dajte no ne nakladat. Sama delam po 10 ur na dan BREZ EVRA plačila (volontersko pripravništvo, haha). Zakaj? Ker je to edina možnost, da pridem do delovnih izkušenj in morda nekoč do možnosti, da bom delala v svojem poklicu. Državna pa namenja denar penzionistom, ki so šli v penzijo pri 45, ter raznih polpismenim kofetkarskim pisarnaricam po občinah, zavodih in društvih, ki prodajajo meglo in skačejo v lufto, ko prideš k njim.
Službe so, dela je ogromno (tudi neplačanega, tveganega), pravih služb pa ne. Sem že zdavnaj resignirala.[/quote]
in pričakuješ službico v javnem sektorju … plačano iz proračuna … kjut.
Namesto, da visiš po forumih se izobražuj!! — potem kaj naredi, da boš imel/a referenco … (tako smo preživeli prehod v 1990_ih (ko je bila podobna recesija)) in tako preživljamo danes. btw: meni ni bilo težko delati, se učiti … 18 ur dnevno, 7 dni na teden (ja tudi prazniki …) … da sem preživel dosedanje krize. Pa sem marsikaj naredil đabe, kiksnil kaj se bo prodalo …
Mah dajte no ne nakladat. Sama delam po 10 ur na dan BREZ EVRA plačila (volontersko pripravništvo, haha). Zakaj? Ker je to edina možnost, da pridem do delovnih izkušenj in morda nekoč do možnosti, da bom delala v svojem poklicu. Državna pa namenja denar penzionistom, ki so šli v penzijo pri 45, ter raznih polpismenim kofetkarskim pisarnaricam po občinah, zavodih in društvih, ki prodajajo meglo in skačejo v lufto, ko prideš k njim.
Službe so, dela je ogromno (tudi neplačanega, tveganega), pravih služb pa ne. Sem že zdavnaj resignirala.[/quote]
in pričakuješ službico v javnem sektorju … plačano iz proračuna … kjut.
Namesto, da visiš po forumih se izobražuj!! — potem kaj naredi, da boš imel/a referenco … (tako smo preživeli prehod v 1990_ih (ko je bila podobna recesija)) in tako preživljamo danes. btw: meni ni bilo težko delati, se učiti … 18 ur dnevno, 7 dni na teden (ja tudi prazniki …) … da sem preživel dosedanje krize. Pa sem marsikaj naredil đabe, kiksnil kaj se bo prodalo …[/quote]Hja… saj vem da bo napačno, ampak vseeno pišem, ker začuda odgovor ni prostaški… čudim se človeku, da se je učil 18 ur dnevno, pa tako slabo zna slovensko slovnico, da vsakič znova dela iste napače, in ki je tako dramatično kiksnil tam z windovsi in dosovo arhitekturo… ne nismo več v devetdesetih…
In mravljica nikjer ni napisala, v katerem fahu dela pripravništvo, pa čeprav gre za to, kar ti misliš, ni še zdaleč ne rečeno, da pričakuje službo v JU…pa čeravno bi jo, ravno JU rabi potrpežljive in izobražene ljudi..oholih pametnjakovičev je že čisto preveč…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
srce – na svetu je še 250+ jezikov … noben programski jezik ne zahteva slovnice … poleg tega pa, sem se učil v drugih jezikih?? Ja??
program run izvaja DOS ukaze – JA?? — in to je arhitektura DOS_A.
brezplačno pripravništvo je samo za služnijce v JS (sektor) – Ja??
itak pa .. Javna uprava rabi idijote, ki ploščijo riti, ko jim pozimi greje poleti pa hladi pisarne. Kar še ne pomeni, da je kdo z mg. nazivom sposoben narediti več kot preko terminala izpolniti obrazec.
takole – za okus: DM (drogerie market – je “moja” stranka —) za njih sem delal v Salzburgu 1/2 leta … v nemščini … pa je samo ena od zelo velikega dvomestnega števila strank.
Plačilo je bilo na dan kot je bil datum plačila na izstavljene fakturi.
zdej bodi pa “plidna puncka” in se ne vtikaj več v odrasle. Hvala.
srce – na svetu je še 250+ jezikov … noben programski jezik ne zahteva slovnice … poleg tega pa, sem se učil v drugih jezikih?? Ja??
program run izvaja DOS ukaze – JA?? — in to je arhitektura DOS_A.
[/quote]Ah…kako prosim? Čemu pa imamo prevajalnike in interpreterje, čemu so orodja za sintaktične (sladenjske) gramatike in vse študiej principov programskih jezikov?
Na dos pa v obstoječih windowsih, ne nimamo več 3.11, ker nismo več v devetdesetih, spominja samo še cmd konzolno okence v črnem…
ah me prav veseli, da si delal v sazburgu, zakaj nisi dlje in ostal tam, nemška slovnica je lažja in nemščina je bolj trda, morda ti gre bolje, ne bi vedela…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
srce – na svetu je še 250+ jezikov … noben programski jezik ne zahteva slovnice … poleg tega pa, sem se učil v drugih jezikih?? Ja??
program run izvaja DOS ukaze – JA?? — in to je arhitektura DOS_A.
[/quote]Ah…kako prosim? Čemu pa imamo prevajalnike in interpreterje, čemu so orodja za sintaktične (sladenjske) gramatike in vse študiej principov programskih jezikov?
Na dos pa v obstoječih windowsih, ne nimamo več 3.11, ker nismo več v devetdesetih, spominja samo še cmd konzolno okence v črnem…
ah me prav veseli, da si delal v sazburgu, zakaj nisi dlje in ostal tam, nemška slovnica je lažja in nemščina je bolj trda, morda ti gre bolje, ne bi vedela…[/quote]
tr—apa … kaj, če bi ti naredila kaj za Človeštvo?? npr se šla kafro???
btw: koliko NISI zaslužila (smisel teme) tačas, ko si tipkala svoje nebuloze???
srce preberi si tole http://www.sap.com pa http://www.oracle.com, mS Dinamicsu, Datalabovem Panteonu … pa kaj o plačilnem prometu SEPA_XML, DDV_ju… pa se čez 3 leta spet tipkava, ko se boš prebila skozi literaturo. Ja?
aja … pa vmes zalaufaj run ☺ btw… tam nekje pri win 5 so objavili, da DOS_a ne bo več … pa nikoli več .. ker DOS še vedno JE. Windowsi so še vedno samo grafični vmesnik — sicer nebi funkcioniradi na druge operacijske sistem – Niti Unix niti Pingvina …
Ah…kako prosim? Čemu pa imamo prevajalnike in interpreterje, čemu so orodja za sintaktične (sladenjske) gramatike in vse študiej principov programskih jezikov?
Na dos pa v obstoječih windowsih, ne nimamo več 3.11, ker nismo več v devetdesetih, spominja samo še cmd konzolno okence v črnem…
ah me prav veseli, da si delal v sazburgu, zakaj nisi dlje in ostal tam, nemška slovnica je lažja in nemščina je bolj trda, morda ti gre bolje, ne bi vedela…[/quote]
tr—apa … kaj, če bi ti naredila kaj za Človeštvo?? npr se šla kafro???
btw: koliko NISI zaslužila (smisel teme) tačas, ko si tipkala svoje nebuloze???
srce preberi si tole http://www.sap.com pa http://www.oracle.com, mS Dinamicsu, Datalabovem Panteonu … pa kaj o plačilnem prometu SEPA_XML, DDV_ju… pa se čez 3 leta spet tipkava, ko se boš prebila skozi literaturo. Ja?
aja … pa vmes zalaufaj run ☺ btw… tam nekje pri win 5 so objavili, da DOS_a ne bo več … pa nikoli več .. ker DOS še vedno JE. Windowsi so še vedno samo grafični vmesnik — sicer nebi funkcioniradi na druge operacijske sistem – Niti Unix niti Pingvina …[/quote]
še to: vse kar počneš ti z miško znam jaz s tipkami na taszaturi … ker so to DOS funkcije!!
Ah…kako prosim? Čemu pa imamo prevajalnike in interpreterje, čemu so orodja za sintaktične (sladenjske) gramatike in vse študiej principov programskih jezikov?
Na dos pa v obstoječih windowsih, ne nimamo več 3.11, ker nismo več v devetdesetih, spominja samo še cmd konzolno okence v črnem…
ah me prav veseli, da si delal v sazburgu, zakaj nisi dlje in ostal tam, nemška slovnica je lažja in nemščina je bolj trda, morda ti gre bolje, ne bi vedela…[/quote]
tr—apa … kaj, če bi ti naredila kaj za Človeštvo?? npr se šla kafro???
btw: koliko NISI zaslužila (smisel teme) tačas, ko si tipkala svoje nebuloze???
srce preberi si tole http://www.sap.com pa http://www.oracle.com, mS Dinamicsu, Datalabovem Panteonu … pa kaj o plačilnem prometu SEPA_XML, DDV_ju… pa se čez 3 leta spet tipkava, ko se boš prebila skozi literaturo. Ja?
aja … pa vmes zalaufaj run ☺ btw… tam nekje pri win 5 so objavili, da DOS_a ne bo več … pa nikoli več .. ker DOS še vedno JE. Windowsi so še vedno samo grafični vmesnik — sicer nebi funkcioniradi na druge operacijske sistem – Niti Unix niti Pingvina …[/quote]Zakaj bi si to brala, to ni moje področje, ekonomija me ni nikoli zanimala, žal mi je samo, kako malo pravičnega čuta premorejo ekonomisti, oz kako zelo malo je takih, ki ga imajo in kako zelo jih to tepe da ga imajo, kajti večina gleda na vse samo skozi prizmo dobička, pa najsi gre za IT ali farmacijo, dve področji, ki “cvetita”, ki so ju že čisto spridili, ko so si ju podjarmili… koliko žrtev se skriva od zadaj, dobesedno trupel…
V čem so sprogramirani datalabovi programski produkti, to je pa morda že too much.. in če poznaš nekaj sql stavkov, sklepam, glede na to, da omenjaš oracle, si ne preveč domišljati, da prvi in edini pod tem soncem…
ah ameriške sanje in neskončne večne priložnosti…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Ah…kako prosim? Čemu pa imamo prevajalnike in interpreterje, čemu so orodja za sintaktične (sladenjske) gramatike in vse študiej principov programskih jezikov?
Na dos pa v obstoječih windowsih, ne nimamo več 3.11, ker nismo več v devetdesetih, spominja samo še cmd konzolno okence v črnem…
ah me prav veseli, da si delal v sazburgu, zakaj nisi dlje in ostal tam, nemška slovnica je lažja in nemščina je bolj trda, morda ti gre bolje, ne bi vedela…[/quote]
tr—apa … kaj, če bi ti naredila kaj za Človeštvo?? npr se šla kafro???[/quote]Ne, jo pa znam pripraviti z oksidacijo alkohola borneola, njeno IUPAC ime je
1,7,7-trimetilbiciklo (2.2.1)heptan-2-on, je bela pri sobni temperaturi trdna in izrazto aromatična snov, sicer pa zelo hlapna, njen parni tlak je znaten že pri temperaturi, nižji od vrelišča, uporablja se kot anestetik in antibiotik.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Forum je zaprt za komentiranje.