Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Vi se sploh ne zavedate kaj se dogaja na slovenskih (avto)cestah

Vi se sploh ne zavedate kaj se dogaja na slovenskih (avto)cestah

A je to normalno, da se konstantno zamuja, ker sta samo 2 pasova v eno smer? Pa vi niste normalni, niste normalni!! Poglejte kakšne kolone so proti Ljubljani. Niste normalni!! Pa ni čudno, da so stanovanja po 600.000, 800.000, pa da bi se vsa ta raja, ki se vozi po dveh pasovih v eno smer, preselila v Lj? Kaossss!!! Prekleti komunajzarji!! Pa vi, ki se vozite vsak dan 10 km v obe smeri, šiht, dom, pa ne vidite. Ne gledate okrog sebe, ker nimate časa, delate 7-17, nimate ČASA za proteste!!

Odgovor na objavo uporabnika
Pa še kaj lahko napišem, 11.09.2025 ob 07:53

A je to normalno, da se konstantno zamuja, ker sta samo 2 pasova v eno smer? Pa vi niste normalni, niste normalni!! Poglejte kakšne kolone so proti Ljubljani. Niste normalni!! Pa ni čudno, da so stanovanja po 600.000, 800.000, pa da bi se vsa ta raja, ki se vozi po dveh pasovih v eno smer, preselila v Lj? Kaossss!!! Prekleti komunajzarji!! Pa vi, ki se vozite vsak dan 10 km v obe smeri, šiht, dom, pa ne vidite. Ne gledate okrog sebe, ker nimate časa, delate 7-17, nimate ČASA za proteste!!

Točno to! Nimam pojma! Še nikoli nisem kupil vinijete! A ti jo pa kupuješ, da pol lahko na MON-u jamraš?

Vinjeta ras ni vredna denarja za tako vožnjo!!!

Prodajajo nekaj, kar ne morejo zagotoviti.

Če bi privatnik zaračunal nekaj kar ne more zagotoviti storitve, bi ga že davno prijavili.

Problem so kamioni. Ogromno jih je. Zasedajo dobesedno cel desni pas. Med njimi je minimalna razdalja. Potem se še prehitevajo.Grozno ! Parim bi bilo za to treba zaračunat visoko kazen ( 1ooo+) in bi bilo kmalu bolje. Žal pri nas ni rešitve za to. Ali obvezna vožnja po regionalnih cestah ( bi jih v dobrem letu uničili), ali na vlak. Kateri vlak?? Kje vlak? Še potniških vlakov nimamo.

groza od vožnje je to…20 km na uro sva se vozila iz kopra do ljubljane v nedeljo zvečer ob 22 uri..od ljubljane do celja naprej pa cesta prazna….kako je blo včasih lepo se vozit na morje ..zdej je pa to prava grozljivka

Včasih se tudi jaz sprašujem, ko berem o teh kolonah, kdo zaboga se toliko vozi. Pustimo jutranjo konico ob strani. Ampak obroč okoli Ljubljane je praktično od zjutraj do zvečer poln pleha. Na štajerski in primorski avtocesti tudi venomer novice o zastojih. Od jutra do večera. Ta vikend moram po dolgem času na primorski konec in sem že cel teden živčna.

Odgovor na objavo uporabnika
kamioni686, 11.09.2025 ob 08:13

Problem so kamioni. Ogromno jih je. Zasedajo dobesedno cel desni pas. Med njimi je minimalna razdalja. Potem se še prehitevajo.Grozno ! Parim bi bilo za to treba zaračunat visoko kazen ( 1ooo+) in bi bilo kmalu bolje. Žal pri nas ni rešitve za to. Ali obvezna vožnja po regionalnih cestah ( bi jih v dobrem letu uničili), ali na vlak. Kateri vlak?? Kje vlak? Še potniških vlakov nimamo.

 

Ko, če ni kamionov, je stvar vsaj 50% boljša. Sva šla enkrat v KP iz LJ na dan brez kamionov. Zelo normalna vožnja.

 

Tudi jaz se sprašujem koliko je debilnih kretenov ki vsakodnevno rinejo v center žabarije. Ali so  vam šiptarji všeč, ali kaj je takšnega?

Debili na kvadrat. Stanovanja so še prepoceni. Upam da  se bodo čimprej podražila za 100%.

Če se peljem med 9-14, je promet čisto normalen. Peljem se 100-120 brez problema, razen če so dela na cesti ali prometna.

Odgovor na objavo uporabnika
kar res, 11.09.2025 ob 08:48

 

Ko, če ni kamionov, je stvar vsaj 50% boljša. Sva šla enkrat v KP iz LJ na dan brez kamionov. Zelo normalna vožnja.

 

pa niso niti kamioni tak problem, problem so pacienti ki skačejo na prehitevalnega z 90 ali 100km/h in potem mogoče pridejo na 110 in prehitevajo po več km. Pa pacienti, v veliki večini tujci, po prehitevalnem 110, vozni pa prazen…. pa kreteni, ki prehitevajo 110, potem pa ko se umaknejo pa pospešujejo…. Polno takih debilnih situacij, se mi je zadnjič kar malo strgalo, kot se mi že nekaj let ni… Opažam da sem precej bolj fokusiran na vožnjo kot povprečen šofer, imam več časa pregled nad situacijo pred mano in za mano, vidim s kakšno hitrostjo se mi približuje zadaj vozeči, ne gledam samo avta pred sabo ampak dlje (zato če je možno, prehitim kake kombije ipd kar pač blokira pogled naprej)…

Sem imela po par letih obisk iz Poljske. Je bil v šoku kaj se dogaja pri nas na avtocestah: zaprti pasovi, zelo zelo počasni remonti in nori zastoji. Je rekel, da je prav onesposobljen tekoči promet in da bi pri njih vse razrešili za te lapsuse. Imajo uvoženo ameriško učinkovitost zato so tako napredovali v zadnjih 10letih medtem ko pri nas še vedno balkan know how in salabajzeraj od odgovornosti in učinkovitosti. Kar pa je tudi vidno po Lj a ne? Cela drzava je zaostala. Na rit se lepijo stari Audiji, en nakokan norec za drugim, celo avtocesto npr a policije NIKJER!

v Beogradu na vodi je še večji kaus. Gužve so po vseh prestolnicah. Pojdi živeti v Črnomelj.

Kolikor slišim, so se naše AC spremenile v parkirišče. Vinjeta pa v parkirni listek. ?

Odgovor na objavo uporabnika
nič ne vem, ker sem zabit, 11.09.2025 ob 10:24

v Beogradu na vodi je še večji kaus. Gužve so po vseh prestolnicah. Pojdi živeti v Črnomelj.

SEVEDA JE! Saj je balkan. Nepotizem, posledično delovna mesta zasedajo nesposobni in neučinkoviti. Posledica tega pa je KAOS ja.

 

Za na naše t.i. avtoceste niso kamioni. Tam, kjer so 4 ali 5 pasovnice v eno smer,se še da s kamioni.

 

Kar je res je res. Grozno stanje je. Folk 4 ure prežvi na AC ko se vozi na šit.

Šiht.

Odgovor na objavo uporabnika
He ja, 11.09.2025 ob 10:18

Sem imela po par letih obisk iz Poljske. Je bil v šoku kaj se dogaja pri nas na avtocestah: zaprti pasovi, zelo zelo počasni remonti in nori zastoji. Je rekel, da je prav onesposobljen tekoči promet in da bi pri njih vse razrešili za te lapsuse. Imajo uvoženo ameriško učinkovitost zato so tako napredovali v zadnjih 10letih medtem ko pri nas še vedno balkan know how in salabajzeraj od odgovornosti in učinkovitosti. Kar pa je tudi vidno po Lj a ne? Cela drzava je zaostala. Na rit se lepijo stari Audiji, en nakokan norec za drugim, celo avtocesto npr a policije NIKJER!

to zato, ker naš kupleraj od državnih firm samo pobira keš, naredi pa nič. DARS pobira denar za vinjete in kazni, sebi za plače tala, da bi pa širili avtocesto pa ni šans. Zato je že 25 let ista, ko bi se morala na vsaki strani razširiti še za en pas. Ker nobena državna služba ne dela nič za ljudi, samo sebi v žepe tlači.

nujno bi bilo treba zaradi tega narediti totalno štalo in pred parlament, naj končno uredijo ceste in železnico. Železnico imamo 60 let isto, pizda. Nihče nič ne naredi, veliki plani, kupi državnega denarja za ne vem kakšne tire, pobašejo si pa večino v žepe in končajo z zadevo. Balkan totalen!!!

Če bi bile spodbude in olajšave za delodajalce za delo od doma, bi bilo naenkrat drugače.

Eni povrhu plačujemo najem in živimo v okolic ob najbolj prometni cesti. Treba pač umret. Nekak. Zlo od Zlovenije.

Vsi tisti , ki se vozijo na delo v LJ, je bolje če bi ostali doma. Uničujejo naravo in praznijo proračun zato da se vozijo v LJ. praskat jajca. Nič koristnega ni od njih.

Jebiga, avtoceste so bile zasnovane takrat ko je avto komaj dosegel 100km/h in je imela ne vsaka družina enega. Zdaj ko je vsega toliko več, Slovenija pa je koncentrirala ves poslovni razvoj v Ljubljani, boste pa trpeli ob konicah.

Preventivno itak slovenceljni ne znate delat, vsi se morate vozakati iz morja ob istem času kakor ves Balkan in še švabi zraven. Bognedaj da bi dopust vzeli do ponedeljka namesto nedelje, vožnja ponoči je pa tudi kriva vera. Da bi šli pol ure prej na šiht? Zakaj pa?

Žabarija je neumna, in to se vidi vsakodnevno, problem je, ker se ta neumnost, širi na preostale. Pametnemu popolnoma dovolj!

Res katastrofa, sem se en vikend nedelja vračala proti Primorski, že pri Postojni so stali za Lj. Pa nobene nesreče. So se mi prav zasmilil in ljudje, ki se tako vozijo v službo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
September je, 11.09.2025 ob 17:19

Res katastrofa, sem se en vikend nedelja vračala proti Primorski, že pri Postojni so stali za Lj. Pa nobene nesreče. So se mi prav zasmilil in ljudje, ki se tako vozijo v službo.

 

Ne gre drugače, centralizirali so Slovenijo zato pol države svinja po avtocesti okoli Ljubljane 2x na dan… Ni služb drugje. In potem se čudimo, da je Lj na skoraj zadnjem po kvaliteti zraka v Evropi…

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close