Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Velik trebuh

Velik trebuh

Posledica česa je velik trebuh pri ženskah nad 50 let? So res samo hormonske spremembe? Ker ene so ravne, druge ki imajo preveč kilogramov, pa imajo večji trebuh. Nisem videla suhice z velikim trebuhom

Jaz sem videla starejse zenske z nogicami tankimi kot zobotrebci in s trebuhom. Po meni se zaradi hormonske sremembe speh nalaga v trebuhu. Tudi suhice imajo povecan pas, samo da trebuh ni tako opazen.

Odgovor na objavo uporabnika
od teh, 08.09.2025 ob 15:14

Jaz sem videla starejse zenske z nogicami tankimi kot zobotrebci in s trebuhom. Po meni se zaradi hormonske sremembe speh nalaga v trebuhu. Tudi suhice imajo povecan pas, samo da trebuh ni tako opazen.

Meni se to ne zdi čist tako. Sama sem suha, v bistvu skoz ista, pa nimam čisto nič trebuha. Raven je .  In imam 50 let. V večini je to posledica preveč kilogramov, nalaga se tja kamor si ne želimo, v trebuh. Isto je pri moških .

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimna342, 08.09.2025 ob 15:21

Meni se to ne zdi čist tako. Sama sem suha, v bistvu skoz ista, pa nimam čisto nič trebuha. Raven je .  In imam 50 let. V večini je to posledica preveč kilogramov, nalaga se tja kamor si ne želimo, v trebuh. Isto je pri moških .

 

Celo odraslo dobo imam enako tezo in ves cas sem vitka, a do kakih 45 sem bila izrazita pescena ura z uslocenim trebuhom, potem se je pa pas siril in trebuh se mi je izbocil, kike pa se vedno iste.

Prijateljica, suhica, ekstremba suhica, trebuscek in sirsi pas.

50 stara, hvala bogu nič od tega kar naštevate. Priznam pa da precej garam z utežmi in trebušnjaki. Prehrana izbrana, nič sladkorja. Super zadovoljna s svojo postavo.

Odgovor na objavo uporabnika
Vanja578, 08.09.2025 ob 16:48

50 stara, hvala bogu nič od tega kar naštevate. Priznam pa da precej garam z utežmi in trebušnjaki. Prehrana izbrana, nič sladkorja. Super zadovoljna s svojo postavo.

Lepo. Naj traja se par let.

A lahko poves, kaj in koliko jes? Prijateljica je veganka, nobenih sladkarij, ogromno se giblje, telovadi in je suha, po moji oceni ima 5 do 10 kg premalo za njeno visino – 5 bi bil minimum, 10, da bi se malo zaoblila, ker zdaj zgleda kot visokorastel suhcen fantek pred puberteto, a se tudi pritozuje, da ji trebuh raste. Je pa nekaj let starejsa od tebe.

Jaz se že leta držim nič sadja in jogurta po 12 uri. In imam raven trebuh, nič maščobe.

Vse ki imate velik trebuh ste v osnovi lene, NE DA SE VAM VEČ. Dec je itak kje za šankom,  otroc že študirajo- so proti koncu, ali pa so že odšli od doma, ti pa sama doma mehiške nadaljevanje, pa turške da ne pozabim, pa škatla piškotov. Ja, nekam mora it, nobene telovadbe, rekreacije, fitnes, tek, to je že španska vas, kavč fitnes s piškoti. to so milo rečeno zanemarjene ženske ki mislijo da je vsega konec, da se nimajo za koga urejati, in za koga biti lepe šlank- kakor komu sede

V menopavzi se začne tudi pri tipičnih ženskah maščoba več nabirati v predelu trebuha. Drugače pa je večji trebuh lahko posledica tudi nekaterih, ne tako nepogostih bolezni.

Katerih ne tako nepogostih bolezni?

Maščoba trebuha so posledica zamascenih jeter

Evo mene, trebuh imam raven. 49 let. Nisem ekstremna suhica, ampak čist normalno postavo, z oblikami,  imam 170 cm, 61 kg, ampak trebuh je čist raven. Tak kot je bil pred 30 leti. Meni se postava ne spreminja,tu res nimam težav. Tudi ko pogledam mojo mamo, babico, isto nista imeli trebuha, niti celulita.

Eh, tuki gre za kombinacijo prehrane, hormonov, življenskega sloga pa seveda zdravja. Tuki predvsm jetra, stres, črevesje, lahk tud kopičenje tekočine v trebuhu….

Preveč ogljikovih hidratov, stres, hormoni, premal spanja…

Si že v menopavzi? Ko ni več hormonov se maščoba skladišči v trebuhu.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close