Vas je česa strah oziroma imate celo fobijo? :)
Hitro odpiram eno temo, da ne bo tekla razprava samo o Robiju in moderiranju. :))
Razpišite se o tem, kakšne strahove oziroma celo fobije imate oziroma ste jih mogoče nekoč imeli (npr. ko ste bili še otrok). Da ne bo pomote, to temo nisem odprla zato, da bi delali neko psihoanalizo posameznikov, ampak da bi se morda na račun kakšnega strahu nasmejali ali morda nekomu tudi pomagali. Naj uvodoma sama opišem prvi primer, ki že sodi v rubriko vraževerje, lahko pa je tudi fobija pred številom 13. Ko sem enkrat v preteklosti organizirala sestanek, so mi člani odsvetovali organiziranje sestanka, ki bi bil ravno na petek, 13. Mene ta kombinacija ne moti, niti ne verjamem, da se takrat lahko zgodi kaj posebnega, so pa posamezniki, ki imajo fobijo pred petkom 13. Nekateri celo ta dan vzamejo dopust. :)) Zelo znane fobije so npr.: strah pred odprtimi/zaprtimi prostori, strah pred pajki, strah pred letenjem, strah pred višino….Potem so tu nekateri bolj strahovi kot fobije – strah pred zobozdravnikom, strah pred določenimi specialističnimi pregledi – npr. gastroskopijo, kolonoskopijo ali operacijami nasploh, strah pogoltniti večjo, trdo tableto in jo uporabnik raje prej zdrobi….
Sama sem kot otrok imela v določenem obdobju nekaj težav z dihali, pa sem se zelo bala zdravnikov. Spomnim se, da tudi v trgovino nisem upala, ker so imele trgovke bele halje. :)) No, bila sem res še zelo majhna. :))
Torej, razpišite se o tem, ali vas je česa strah oziroma ste nekaj časa imeli strah pred nečim. Če je šel kdo na hipnozo, naj se razpiše malo o tem (če je kaj pomagalo).
Mene je strah letenja z letalom. S športnim ne, tudi z jedralnim padalom ne… Sem bila že pri pilotu na odvajanju strahu a ne pomaga najbolje. Letim sicer vseeno, ker se preprosto ne želim/morem odpovedati destinaciji. Menda je pod vprašanjem občutek kontrole. ;))))
Aja, pa vešč in pajkov ne prenesem. Me je prav groza!
Strah pred množico. Mislim, da je s tem povezan tudi strah pred tem, da mi bo zmanjkalo zraka. No, ali pa obratno.
V stanovanju imam tudi pozimi skoraj ves čas kje odprto okno na kip. Če pridem v zatohel prostor, se ali čim prej spokam ven ali pa prosim, če lahko prezračijo oz. v lokalu predlagam, da pustimo odprta vrata (recimo kakšni majhni lokali in trgovinice znajo imeti obupno slab zrak). Tudi v stanovanju zapiram samo vhodna vrata, sploh ne bi mogla spati, če bi zaprla vrata spalnice. Tako da so mi sodobna stanovanja z odprtimi prostori zelo pisana na kožo.
Mene je strah majhnih zaprtih prostorov, zato se skoraj nikoli ne peljem z liftom, raje grem peš tudi v 20. nadstropje. Groza me je misli, da bi bil lahko v krsti živ zakopan. Lani sem moral na magnetno resonanco, ker sem si pri košarki poškodoval ramo. Ko so me zapeljali v tisto tesno komoro sem notri zdržal točno tri sekunde! Zagrabila me je panika, dobil sem potno čelo in ne boste verjeli, moral sem ven, junjo, takoj!..V kakšen mesecu ni bilo sledu več o bolečini v rami..od samega strahu se je rama pozdravila sama od sebe..:)
Kaj pa vem. Velikokrat se bojimo prav rezultata. Ampak eni moramo to takoj obaviti, drugi spet odlašajo do skoraj neskončnosti. Nekateri naredimo zoprne stvari takoj, lepe pustimo za na kocnu, drugi ravno obratno.
Woody Allen pa to, a? ;)[/quote]
preje “Fritzl” ☺[/quote]
Fritizi, smetiva!
Sori antilopa. No, nekateri se tudi Fritzlov bojijo/mo. 🙂
Jaz imam strah pred višino, ki ga rešujem z izpostavljanjem, ter strah pred globino oziroma globoko vodo, zato najraje plavam v tako visoki vodi, da se še lahko dotaknem tal oziroma lahko tudi več, a le če ni previsokih valov in če grem sama ali pa je z mano kdo, za katerega vem, da me ne bo drezal, tunkal… Tudi na raznih čolnih, ladjah, kanujih se ne počutim dobro.
Drugače pa vem za primer ženske, ki ima grozno fobijo pred kačami in sicer tako hudo, da je niti na fotografiji, sliki, tv-ju ne sme videti.
Pilota prosim da pospravi kače nazaj v košaro, medtem pa se usedem na njegovo mesto in peljemo se naprej … potem se zbudim …
V resnici pa … z avionom grem, ko drugače ne gre… V gozdu, na travnikih, v hribih … pa imam zaenkrat srečo, kar se bližnjih srečanj s kačami tiče …[/quote]
Eh no, jaz resno, ti pa sanjaš. 🙂
Moj “prijatelj” pozna vse moje strahove in fobije!!!
http://www.youtube.com/watch?v=I2bhZrLwbjA
Forum je zaprt za komentiranje.