Zanima me, če morda lahko katera pove svojo izkušnjo, namreč, v kratkem grem opravljat strokovni izpit in me zanima, če mi pripada študijski dopust samo na dan opravljanja izpita ali dobim kak dan tudi za pripravo na izpit?
Kako je bilo pri vas, tisti, ki ste ga opravljali?
Če delaš strokovni izpit iz državne uprave, ti pripada cel teden študijskega dopusta za pripravo in posebej še dneve, ko izpit opravljaš – vsaj pri nas je tako.
Odvisno je, kakšen izpit opravljaš. Če delaš npr. v državni upravi izpit za napredovanje v naziv ti pripada 10 dni študijskega dopusta: 5 za predavanja, ostalo za pripravo. Sicer pa je najboljše, da se pozanimaš v kadrovski službi ali pr kolegih, ki so izpit že opravili.