Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Uvoz večji iz Kitajske, kot iz Nemčije.

Uvoz večji iz Kitajske, kot iz Nemčije.

Lansko leto smo prvič več uvozili  iz Kitajske, kot iz Nemčije. Pri tem pa se sploh niso upoštevali podatki iz kitajskih platforem, kjer Slovenci množično kupujemo.

Boš videl naslednje leto , ko bomo v Sloveniji začeli na veliko kupovati Kitajske avtomobile in bo uvoz iz Kitajske 2x večji, kot uvoz iz Nemčije.

Sploh ker se bo naslednje leto še več ljudi veljalo v denarju kot se je letos…

Ja ljudje obožujejo šit. Več šita imajo, bolj so zadovoljni kao. Brezveze imeti tri puloverje kakovostne, katere lahko nosiš desetletja. Brezveze. Kupiš plastičen strupen šit iz kitajske in jih imaš 50. Pa naslednje leto spet. Pa spet. Privarčuješ tako 🙂

Mentaliteta revežev pač. Kopičit šit.

Odgovor na objavo uporabnika
razlog, 15.12.2024 ob 11:49

Ja ljudje obožujejo šit. Več šita imajo, bolj so zadovoljni kao. Brezveze imeti tri puloverje kakovostne, katere lahko nosiš desetletja. Brezveze. Kupiš plastičen strupen šit iz kitajske in jih imaš 50. Pa naslednje leto spet. Pa spet. Privarčuješ tako 🙂

Mentaliteta revežev pač. Kopičit šit.

To ni mišljeno kot šit, ampak surovine za zdravila iz Kitajske.

Evropa je pač predraga. Konec je 10 kratnih profitov. Zelena agenda nas bo uničila  To je neumnost, s katero se hrani nevladnike in ostale brezdelneže. Naj živi Kitajska. Vsak ima možnost izbire,….pa kupujte dražje.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 42295, 15.12.2024 ob 11:52

To ni mišljeno kot šit, ampak surovine za zdravila iz Kitajske.

Isti šit. Ful je za zaupat njihovim sestavinam. Se ne držijo niti enega standarda. Bodo ljudje očitno poleg ostalega šita v bajti še vase totaln kitajski šit metal.

Vse velike evropske firme imajo obrate v finančno degradiranih okoljih, hočejo čim več za čim manj. In pol taki pričakujejo pičlo kupno moč usmerjeno v njihov produkt?? Zaplezalo se je gospodarstvo, zaplezala se je ekonomija in pripeljali so nas do roba. Ta napihnjen evropski mehur bo vsak čas počil. Najbogatejši bodo obstali, no, mi pa nismo med njimi. Titanic nosi s sabo tudi LOVE

Največ se je povečal uvoz sestavin za zdravila in avtomobili.

Odgovor na objavo uporabnika
Mami233, 15.12.2024 ob 11:57

Evropa je pač predraga. Konec je 10 kratnih profitov. Zelena agenda nas bo uničila  To je neumnost, s katero se hrani nevladnike in ostale brezdelneže. Naj živi Kitajska. Vsak ima možnost izbire,….pa kupujte dražje.

Ja kitajci ne delajo za 10x profit. Kristus ste resno lahko še bolj zabiti? Imeli bi plače višje, dobrine pa za isto ceno kot narejene s strani ljudi ki v enem letu ne zaslužijo toliko kot vi v mesecu. Ne dojamete da boste pristali tam kot oni….če ljudje prenehajo stvari ki jih vi delate kupovat in jih nadomestijo s kitajskimi. Na to seveda brihte ne pomislite. Vi mislite da boste delali za jurja + nekaj kar lahko kitajc nardi za par evrov.

Odgovor na objavo uporabnika
WD40, 15.12.2024 ob 13:24

Največ se je povečal uvoz sestavin za zdravila in avtomobili.

Ja. Sam spravili se bodo pa spet najprej na male ljudi, kot pri okolju. Je že rekel švabo Šolc, da bo moral bit konec uvoza iz kitajskih veletrgovin kot sta aliexpress in temu.

A požrešnost velikih je zavozila EU. Ne pizdarijce, ki jih jaz naročim iz kitajske.

Odgovor na objavo uporabnika
razlog, 15.12.2024 ob 12:03

Isti šit. Ful je za zaupat njihovim sestavinam. Se ne držijo niti enega standarda. Bodo ljudje očitno poleg ostalega šita v bajti še vase totaln kitajski šit metal.

Seveda, draži naše sestavine sama zakonodaja in se bolj neumni predpisi…torej, da kmet poseje neko zel, ki ima ucinkovine, ki jih potrebuje farmacija, je toliko birokracije in zahtev, da se mu financno ne izplaca.

da pa se kitajcem tega ni teba drzat…imajo cenejse surovine, pa tudi ce je nekako vestno ( že zaradi samega onesnazenega ozracja) samo da je ceneje, saj lahko farmacija potegne več v svoje žepe.

Ko bodo tudi pri uvozu veljali predpisi, kakšna roba se uvaža, tudi Kitajci ne bodo mogli ponuditi takega blaga v EU.

Čez 10 let, pa bodo vidne posledice, ampak kaj potem…za ljudi s pohlepom, to nikdar ni bil problem

Že sedaj so predpisi, že želiš v EU uvoziti kemikalijo , moraš zraven priložiti doktorsko disertacijo, pa čeprav gre za sodo bikarbono. Preverjeno? 4 različne inštitucije so preverjale zahtevo za uvoz.

Kupujete ja. Ne kupujemo na raznih … shein, temu, manzara, nižje cene al neki tazga. Vidiš isto robo na spletu, kitajc za skorajda cente, pri nas pa za vse pokritje firme ??☺️☺️☺️ Kakšni kitajci inajo skladišča tud v Nemčiji. Pa pol ne placate še carine. Ali tistega, kar niste naročili. ?☺️☺️☺️

Ja revez ne more kupovati gučija za po kuči kreten pa tudi ta je izdelan na kitajskem butel. Pizda ste eni kreteni na kvadrat.

Odgovor na objavo uporabnika
WD40, 15.12.2024 ob 15:20

Že sedaj so predpisi, že želiš v EU uvoziti kemikalijo , moraš zraven priložiti doktorsko disertacijo, pa čeprav gre za sodo bikarbono. Preverjeno? 4 različne inštitucije so preverjale zahtevo za uvoz.

Ja kitajci so znani po svojih predpisih in držanju le teh in ne ponarejajo sploh 🙂

Pol pa folk kupi bio čaje ipd. iz tam in so navdušeni, ker so cenejši, pridelano pa dobesedno brez zemlje in sonca…..ampak ej, uradni papirji pa so ok. Isto kot so ok za delavne razmere, podpisano in dokazano da ne izkoriščajo delovne sile in ne zaposljujejo otrok, dokler ne gre nekdo v resnici preverit in najde ljudi priklenjene na mašine pa petletne otroke ki šivajo vaše gate.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3169, 15.12.2024 ob 15:30

Ja revez ne more kupovati gučija za po kuči kreten pa tudi ta je izdelan na kitajskem butel. Pizda ste eni kreteni na kvadrat.

Gucci je delan v italiji btw. Tako kot veliko stvari ki ne stanejo toliko. Jasno pa majice za 3e izdelane v eu ne boš dobil. Ker nočeš delati za pest riža. Lahko se javiš. Pa proizvajaš take poceni stvari za 100e mesečno plače.

Bedak govorim o predpisih EU in ne Kitajske.

Odgovor na objavo uporabnika
WD40, 15.12.2024 ob 15:42

Bedak govorim o predpisih EU in ne Kitajske.

Veš koliko stvari iz tam testirajo? Preverjajo če je res izvor iz tam kjer trdijo? Narejeno pod pogoji zahtevanimi? Zanašajo se na papirje. Ki so zihr resnični 🙂

Predložiti moraš teste EU agencij in podjetji in ne Kitajskih.

Odgovor na objavo uporabnika
WD40, 15.12.2024 ob 17:32

Predložiti moraš teste EU agencij in podjetji in ne Kitajskih.

Ja zato je toliko odpoklicev.

Kitajci že kar dolgo živijo, 77,9 let v povprečju, ZDA 79,3, Albanija 79,6, Slovenija 81,60. Kmalu bodo prehiteli ZDA, tako vse že ni narobe na Kitajskem

Odgovor na objavo uporabnika
na kitajskem, 15.12.2024 ob 20:28

Kitajci že kar dolgo živijo, 77,9 let v povprečju, ZDA 79,3, Albanija 79,6, Slovenija 81,60. Kmalu bodo prehiteli ZDA, tako vse že ni narobe na Kitajskem

Jaz vem, da ne bi bil dober kitajc. Sem prekomot.☝️?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close