usta bo treba zalepiti
Enkrat ga vprašaj, ali se mu zdi, da bi si kaj takega zaslužila in (predvsem) ali bi ti kaj takega želel. S tem bo morda dojel, da ni vseeno, kaj ti izreče.
Vsak se kdaj spotakne, tudi pade. Pomaga, če si rečeš, da si očitno prav tak kamen morala srečat, da boš podobne opazila vnaprej in bila previdnejša. Ostajaš mlad v duši, če optimistično verjameš, da si poti izbiraš sam in je škoda zapravljati čas na uhojenih, če je še toliko neraziskanih variant.
P.S.
Glede tepeža otrok in tega, kaj menim o izživljanju močnejših nad šibkejšimi, sem na tem portalu napisala že skoraj kilometre besedil. Če je padlo na plodna tla, je. Če ni, bi bilo vsako nadaljevanje samo nepotrebno ponavljanje.
Resnica je, da vsakogar življenje tepe oz vsaj jaz ne poznam nikogar, ki ga ne bi. On ji s to izjavo le nabija krivdo, ko se mu je ona (malo) postavila po robu in ji ni imel več kaj drugega reč nazaj in jo je “potolkel” s temi besedami – z nabijanjem občutka krivde, ker se mu zoperstavlja.
Res je On, le da na to “tepenje” različno gledamo oziroma ga različno sprejemamo. Eni verjamejo, da se to dogaja “samo” njim in se smilijo sami sebi, ker jim ni jasno, zakaj so si zaslužili toliko krivice, medtem ko drugi živijo s tem brez slabe vesti, ker se zavedajo, da je to del življenja, učenja. 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.