Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek tožba

tožba

Ali lahko tožiš koga zaradi grdo izrečenih besed (vse je na posnetku) se šteje privat posnetek kot dokaz?

Torej noben ne ve kako je s tem?

Seveda da lahko tožiš, če meniš, da te je nekdo užalil… ali pa obratno. Glede posnetka pa ne vem, Spider bi znal to vedeti. 🙂

Tožiš ga lahko tudi, če ti je izrekel lepe besede.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kolk smo ljudje čudni, a ne:).

Kolk smo ljudje čudni, a ne:).[/quote]
Samo ralzični. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tožiš ga lahko za karkoli hočeš, če boš uspel je pa druga zgodba. “Skrito snemanje” je protizakonito, lahko si ga pa posnel “slučajno” (si pomotoma pritisnil knof ko je oni izrekal žaljive besede ;), to bi pa šlo, samo je zapleteno to “slučajnost” tam dokazat. In izrečene besede niso nujno žaljive (po tolmačenju sodišča) je pomembno kako so izrečene…..

Ma če boš imel dobrega odvetnika (beri dragega) bi lahko uspel v tem, da bi dobil…. kaj bi dobil? :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

In komu na čast bi ga tožil? Da se mu maščuješ? Ne moreš ga tožiti, za zasebno zadevo. Nimaš prič, nimaš nič. Tvoja stvar je pred Bogom, osebno. 🙂


Odvisno od sodnika….Skrito snemanje je nezakonito in če stranka zahteva, se lahko takšen dokaz, ki je dobljen na nezakonit način, izloči

Podobno je, ko kličeš na kakšno podjetje, kjer si opozorjen, da se klic snema in se lahko uporabi kot dokaz. Če pa nisi opozorjen, pa se ne more uporabiti kot dokaz, ker je šlo za prikrito snemanje.

Seveda da lahko tožiš, če meniš, da te je nekdo užalil… ali pa obratno. Glede posnetka pa ne vem, Spider bi znal to vedeti. :)[/quote]

Samo dopolnjujem Robija (Kazenski zakonik):

Neupravičeno prisluškovanje in zvočno snemanje

137. člen

(1) Kdor neupravičeno s posebnimi napravami prisluškuje pogovoru ali izjavi, ki mu ni namenjena, ali jo zvočno snema, ali kdor tak pogovor ali tako izjavo neposredno prenaša tretji osebi ali ji tak posnetek predvaja ali kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

(2) Enako se kaznuje, kdor zvočno snema njemu namenjeno zaupno izjavo drugega brez njegovega soglasja z namenom, da bi tako izjavo zlorabil, ali kdor tako izjavo neposredno prenaša tretji osebi ali ji tak posnetek predvaja ali ji kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani.

(3) Če stori dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena uradna oseba z zlorabo uradnega položaja ali uradnih pravic, se kaznuje z zaporom od treh mesecev do petih let.

(4) Pregon za dejanje iz prvega odstavka tega člena se začne na predlog, za dejanje iz drugega odstavka pa na zasebno tožbo.

Torej ni drugega kot moja beseda proti njegov?


To pa nima smisla. Ker brez dokazov (pričevanj), ni obsodbe.

Seveda da lahko tožiš, če meniš, da te je nekdo užalil… ali pa obratno. Glede posnetka pa ne vem, Spider bi znal to vedeti. :)[/quote]

Samo dopolnjujem Robija (Kazenski zakonik):

Neupravičeno prisluškovanje in zvočno snemanje

137. člen

(1) Kdor neupravičeno s posebnimi napravami prisluškuje pogovoru ali izjavi, ki mu ni namenjena, ali jo zvočno snema, ali kdor tak pogovor ali tako izjavo neposredno prenaša tretji osebi ali ji tak posnetek predvaja ali kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

(2) Enako se kaznuje, kdor zvočno snema njemu namenjeno zaupno izjavo drugega brez njegovega soglasja z namenom, da bi tako izjavo zlorabil, ali kdor tako izjavo neposredno prenaša tretji osebi ali ji tak posnetek predvaja ali ji kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani.

(3) Če stori dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena uradna oseba z zlorabo uradnega položaja ali uradnih pravic, se kaznuje z zaporom od treh mesecev do petih let.

(4) Pregon za dejanje iz prvega odstavka tega člena se začne na predlog, za dejanje iz drugega odstavka pa na zasebno tožbo.[/quote]

Čakaj malo! Potem se snemanje z namenom dokazovanja kaznivih dejanj ne bi smelo biti kaznivo, ker bi temu težko rekli zloraba? Recimo, da gre za izsiljevanje, ustrahovanje, mobing… Ali pač?

Boom, jaz bi snemanje raje prepustila profesionalcem in sodni odredbi.

Za nekatere stvari se strinjam, za druge ne (recimo za našteto) in se mi tak zakon zdi butast. Smatram, da bi takšni posnetki morali veljati kot dokaz, saj vemo kako težko je dokazovati prav našteto. Bi potem bilo bistveno manj junakov, ki bi si upali to početi. Potem naj pa storilec toži žrtev zaradi nenapovedanega snemanja, če ima jajca.

P.S.: nenazadnje tako tudi je v marsikateri državi, ki da ravno tako veliko na človekove pravice.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close