Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Too much love will kill you

Too much love will kill you

http://www.youtube.com/watch?v=OpnylrJQ1rk

Too much love will kill you ………….. možno?

Ja 🙁

muškarčina111, nisem vedela, da si tak romantik :))

Navijam bolj za to resnico, da človek brez ljubezni ne more (pre)živeti, kaj to točno pomeni, da je je preveč pa si težko predstavljam, morda je komad nastal le kot ironična izpoved pevca nad okužbo z aidsom… 🙂

Če človek ljubi pravo osebo na pravi način, dvomim, da je tu kaj samomorilnega (in tudi če je, pocrkamo tako ali tako).

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Ne verjamem, da je sploh možno ljubiti preveč.

Se ne strinjam. Lahko pa umreš od pretiranega hrepenenja po ljubezni. Ljudje trpljenje zamenjujejo z ljubeznijo.

Ljubiti– a koga? Kdo šel bi za hip se ogret?
A večno ljubiti ne da se…
Če vase pogledaš – za vsem je izginila sled,
pozabil si lepe in žalostne čase…

Strasti?– Slej ko prej bo njih sladko bolest
Preudarna beseda pregnala;
Življenje, če le si ogleda ga hladna zavest,
je klavrna burka in bedasta šala.

M.J. Lermontov

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

katenjka, hvala za tole pesem. Zelo mi je všeč;).

------------------------ "And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair." (Khalil Gibran)

katenjka, hvala za tole pesem. Zelo mi je všeč;).[/quote]Ah saj ni nič mojega, saj sem ga podpisala njega, ki je to pisal, jaz sem samo njegova trapasta občudovalka, odkar mi je prvič prišla pod roke tista tenka knjižica, ki jo je skupaj spravil v svojem čisto prekratkem življenju… kaj mu je bilo treba tistega dvoboja, raje bi pisal, čeprav se je menda obupno dolgočasil–

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Že vidim, danes bom šla v knjižnico po njegovo zbirko pesmi:). Mi je pa zelo všeč tudi tale njegova, ki smo jo brali v gimnaziji, Jadro. Pa sem šele čez leta dojela in doživela o čem je Lermontov takrat pesnil. Da se je očitno dolgočasil pa je nakazal tudi v zadnjih dveh vrsticah;).

Na sinji morski se gladini
v meglicah jadro lesketa…
Le česa išče si v tujini
in kaj pustilo je doma?

Morje kipi in veter vleče,
škripaje jambor se šibi.
Ah, jadro si ne išče sreče,
pred srečo tudi ne beži! –

Nad njim se sončna luč razžarja,
pod njim je morje v dalj in šir.
A jadro si želi viharja,
kot da v viharju bil bi mir!

------------------------ "And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair." (Khalil Gibran)

Zapisana je bila Lainščkova misel:

“Naj bo življenje še tako darežljivo,
še vedno je bilo nekje nekaj,
kar ga je preseglo.
Bilo je hrepenenje.”

Želeti, koprneti po nedosegljivem “nekaj”, duši in uničuje tisto, kar je svetlega in darežljivega “tukaj”.

Sahiska?

Se strinjam. Ne ravno s tem da lahko umreš od hrepenenja, pač pač s poboldanim stavkom.

Seveda lahko “ljubiš preveč”, če ljubiš na napačen način, posesivno in odvisniško.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close