TenAiBudo je tolk car
Sploh ni tako komplicirano, kot želijo nekateri prikazati. Samo pestrost je treba ohraniti in je zato vegetarijanska prehrana velikokrat veliko bolj pestra, kot običajna.[/quote]
točno to … postaviš se na nivi svinj, prascev, bikov, koz, … ☺
Spoštovana katenjka,
V kolikor ste se prepoznali v moji predhodni objavi vam osebno pri tem žal ne morem v ničemer pomagati. V kolikšni meri ste se opravičeno prepoznali v njej pa je povsem drugo vprašanje, na katerega boste morali sami poiskati odgovor.
Glede na to, da mi zelo radi servirate Stephen Hawkinga bi vas na tem mestu želel vprašati koliko strani obsega njegovo delo: Kratka zgodovina časa in koliko strani bi po vaši oceni obsegale skupno vse moje objave? Pri čemer pa seveda tudi upoštevajte, da se je S. Hawking v omenjenem njegovem delu osredotočil izključno na eno samo tematiko, medtem ko osebno v svojih objavah obravnavam precejšnje število zelo različnih tematik. Kot drugo pa bi vas tudi želel vprašati koliko enačb sem osebno objavil v svojih objavah?
Drugače pa kar se zadeva omenjenega dela S. Hawkinga kot bodoča predstavnica naravoslovnih ved dobro veste, da ne sodi nikamor drugam kot zgolj na polico populistične znanstvene literature. In od tovrstne literature so mi veliko bližje avtorji kot so: Fritjof Capra, Gary Zukav, Michio Kaku, Joseph Mazur, John D. Barrow, Julian Barbour… kateri so vsi po vrsti objavili veliko kvalitetnejša znanstveno populistična dela, ki pa so seveda zanimiva za precejšnji manjši krog bralstva kot je to omenjeno delo S. Hawkinga, četudi so vsa dela omenjenih avtorjev postala knjižne uspešnice.
Predvidevam, da se kot bodoča predstavnica naravoslovnih ved, zavedate teže vprašanja v kolikšni meri in na kakšen način predstavljati znanja naravoslovnih ved obči laični javnosti, da ne bo prihajalo do napačnih interpretacij in razumevanj slednjih iz strani obče laične javnosti. Kajti napačno ali pomanjkljivo razumevanje nekega znanja je bistveno bolj nevarno kot nepoznavanje določenega znanja. Kar vam lahko ponazorim na naslednjem nadvse praktičnem primeru.
V sklopu šol filipinske borilne veščine znane pod imenom: Arnis, Kali ali Escrima se vse po vrsti uči 10 osnovnih vstopnih kotov poti noža. Samo poučevanje omenjenih 10 osnovnih vstopnih kotov poti noža temelji na zelo preprostih, a še vedno v precejšnji meri učinkovitih pristopih in metodah, katere laiku omogočajo nek zelo majhen vpogled v to kaj borba z nožem dejansko je. Laik se v sklopu njegovega enoletnega do dveletnega poučevanja Arnisa/Kali/Escrime, kolikor načeloma traja povprečno izobraževanje posameznika v tovrstnih šolah borilnih veščin, tudi seznani z osnovnimi znanji, ki jih potrebuje pri njegovi izbiri malo bolj kvalitetnega borbenega noža. Kar v osnovi pomeni, da se naj izogiba uporabi klasičnih ‘butterfly-ev’ in nožev na avtomat ter da si naj izbere nož vsaj z enojnim zaklepom. Veliko boljši pa so seveda noži z dvojnim ali trojnim zaklepom, a tovrstni noži se cenovno gibljejo od 350€ pa vse tja do nekaj tisoč evrov, zaradi česar laikom skoraj da niso dostopni. Tovrsten laik ne predstavlja nikakršne nevarnosti za nekoga, ki smo resno preučevali borbo z nožem in ki imamo tudi celo dejanske izkušnje iz fizičnih spopadov, ki so temeljili na uporabi noža, bodala in bajoneta. Vendar pa na drugi strani tovrstna laična oseba z določenim minimalnim znanjem o uporabi noža v dejanski borbi, ki jo je uspela pridobiti tekom njenega preučevanja Arnisa, Kali ali Escrime predstavlja več kot le resno grožnjo za nekoga, ki ne pozna 10 osnovnih vstopnih kotov poti noža. In posledice tovrstnih srečanj se v večini primerov zaključijo z nenaklepnim ubojem. Podobno kot se je to pred leti zgodilo po zaključku prvomajskega praznovanja na ljubljanskem Rožniku, kjer je prišlo do pretepa dveh mladoletnikov, pri katerem je prvi od njiju uporabil določena znanja iz boksa, medtem ko je drugi uporabil določena znanja iz Arnisa in s pomočjo 7. osnovnega vstopnega kota poti noža do smrti zabodel prvega mladoletnika. Saj je brez težav zaobšel njegovo obrambo in mu zarinil rezilo njegovega noža skozi jetra, žolčnik in pod rebra v pljučno tkivo. Pri čemer pa moramo seveda upoštevati, da je omenjeni mladoletnik zgolj izvedel gib, ki se ga je predhodno podrobno učil, v njegovem primeru več kot dve leti, a v zvezi s čigar posledicami dejansko niti ni bil seznanjen. Saj ga njegov inštruktor kot se je izkazalo tekom nadaljnje policijske preiskave niti ni seznanil s tem, da 7. osnovni vstopni kot poti noža sodi med smrtne vbode, pri katerih ima naš nasprotnik zelo malo možnosti, da preživi. Kakor ga tudi ni seznanil s tem, da je v primeru uporabe 7. osnovnega vstopnega kota poti noža v primeru samoobrambe dolžan izvesti primerno obliko nujno medicinske pomoči, katere osnovni cilj mora biti preprečitev razlitja žolčnika in/ali sesedanje pljučnega tkiva, saj v nasprotnem primeru naš napadalec ne bo preživel niti do prihoda rešilca, medtem ko bomo mi po vsej verjetnosti kasneje spoznani za krive za nenaklepni uboj druge ali celo prve stopnje. Kakor se je tudi zgodilo v omenjenem primeru, kjer je prvi mladoletnik umrl nekaj minut po uspešno izvedenem vbodu drugega mladoletnika. Drugi mladoletnik pa ni imel nikakršnega znanja o tem kaj dejansko uporablja in kakšne so njegove zakonske obveznosti in dolžnosti preprosto zato, ker slednjih niti ni poznal njegov inštruktor Arnisa, ki ga je naučil uporabe 10 osnovnih vstopnih kotov poti noža.
Kot lahko vidite na zgornjem dejanskem primeru se bomo pri slehernem prenosu pomanjkljivega znanja vedno znova slej kot prej soočili s kompleksno sistemsko problematiko. Pri kateri bomo vedno znova postavljeni pred najrazličnejše oblike dileme kdo dejansko nosi polno odgovornost za pojav slednje. In iz tega razloga osebno nadvse preudarno premislim vsakič znova kakšno znanje in v kolikšnem obsegu ga bom spustil v prosti obtok.
Kar se zadeva moje drže bi vas želel malo popraviti. Namreč osebno že zelo dolgo časa nimam več agresivne drže, katero sem dejansko uporabljal le dobri dve leti tekom svojega opravljanja vojne misije v Sierra Leone ter nato v Indoneziji, na vzhodnem Timurju in na Irianu (indonezijski del Nove Gvineje). Imam pa od nekdaj striktno ofenzivno držo, česar pa nikoli nisem niti ne mislim na kakršen koli način prikrivati. Agresivna drža v osnovi temelji na ofenzivni drži, a je izključno namenjena za potrebe bojišča, kjer je tudi prišla nadvse prav tako meni osebno kot preostalim 124 fantom in dekletom, ki so bili pod mojim neposrednim poveljstvom. A priznam, da sem po vrnitvi v našo domovino imel na začetku nekaj manjših težav pri ponovnem pretvarjanju agresivne drže nazaj v zgolj ofenzivno, kar pa sem vseeno uspel v celoti izpeljati v manj kot dveh mesecih.
Bi pa se na tem mestu želel le še na kratko dotakniti same razlike med agresivno in ofenzivno držo. Edina razlika med njima leži zgolj v tem, da pri agresivni drži izginejo sleherni človekovi lastni notranji zadržki in arhetipsko pogojeni predsodki pred tem, da vzame nekomu drugemu življenje. Seveda pa sem osebno vajen agresivno držo imenovati precej drugače, in sicer jo poznam pod tridelnim konceptom: Mushin – Fudoshin – Zanshin. In edino kjer še dandanes dejansko občasno uporabljam svojo agresivno držo je na samih treningih moje šole tradicionalnih borilnih veščin ter še to zgolj v prvi skupini, kjer postopoma spoznavamo na kakšen način lahko induciramo strah pri našem nasprotniku ter kako lahko našemu nasprotniku preprečimo, da bi nam induciral strah.
V kolikor pod občutek za povprečnega bralca smatrate podpiranje njegovih pomanjkljivosti in dajanje potuhe, potem priznam, da slednjega vsekakor nimam. Kajti osebno kot sem že večkrat izpostavil izviram iz malce drugačnega okolja, s povsem drugačnim načinom razmišljanja in sklopom verovanj. Na drugi strani pa imam za seboj tudi kar lepo število izkušenj, katere ima zelo majhno število posameznikov v naši domovini. Zaradi česar tudi odkrito podpiram stališče, da se posamezniku ne sme nikoli podariti ničesar drugega kot zgolj možnost, da preseže njegove lastne navidezne omejitve. Za vse ostalo pa se mora posameznik sam maksimalno potruditi in seveda tudi plačati primerno ceno.
Vaš t.i. povprečni bralec pa se malo preveč zanaša na to, da mu bo vse podarjeno; za povrh vsega pa si celo še domišlja, da se lahko pogaja o ceni, ki jo bo moral plačati za določeno znanje, učenje ali vedenje. Kar je v osnovi zgolj posledica razmišljanja, ki je vcepljen v vse zahodne družbe, a o določenih stvareh se preprosto ni moč pogajati. Kajti pri tovrstnih stvareh je celotno pogajanje je zreducirano na nadvse preprosto in jedrnato vprašanje: “Ali sprejmeš moje pogoje brez vprašanj ali pa se odrečeš znanjem in učenjem, ki ti jih ponujam?” In kolikor sem opazil ste močna zagovornica kratkih in jedrnatih ‘pogajanj’, torej se boste potemtakem tudi odločili podpreti naše stališče vodenja ne-pogajanja?
Za sam konec pa bi vam želel le še sporočiti, da začnite malo manj skrbeti za zaščito interesov ostalih ter malo bolj za zaščito vaših. Čeprav razumem in tudi upoštevam, da ste še vedno v obdobju, ko čutite močno potrebo po zaščiti interesov tistih, za katere ocenite, da slednjih ne morejo sami zaščititi. A to obdobje se pri vas naglo zaključuje. Prav tako pa se boste postopoma morali odločiti kam točno sodite, med tiste, ki vedno sledijo nekomu drugemu ali med nas, ki smo se odločili slediti zgolj samim sebi.
Lep pozdrav,
TenAiBudo[/quote]Spoštovani, ne vem, če ste še dosegljivi preko javnega foruma, ampak poskušam navezati stik na tak način, morda še kdo drug opazi krivico, ki vam jo je delal, in zmoto, v kateri se je znašel, ter bo sledil mojemu zgledu…namreč kot sem že napisala, sem se namenila brati vse vaše objave za nazaj…začenjam s tistimi, ki so bile eksplicitno namenjene meni, nanje sem včasih celo odgovarjala, ne da bi jih prebrala, kar je nenazadnje morda še bolj arogantno kot vaša torej ofenzivna drža, ki jo seveda s tolikšno pravico zavzemate.
Vseeno sem prepričana, da bi znalo pri naju iti za *manjši* nesporazum, kot študentka enega tipičnega naravoslovno matematičnega študija sem vendar prilično potrpežljiva in ponižna do znanja, do samega pridobivanja in seveda tudi uporabe, ravno takšna pa sem tudi do svojih profesorjev, ki so eni bolj od drugega izjemni na svojem specifičnem področju kot tudi v samem pedagoško kolegialnem osnosu, ki vlada na fakulteti med profesorji oz drugimi zaposlenimi in študenti.
Tu pri vas pa zaznavam nek manjek, ampak ne vem, ali je to stvar vaše življenjske poti, ko ste nekaj let priživljali v drugem kulturnem okolju (pri čemer ste bili vendar od samega dogajanja nekoliko izolirani in skoraj izključno predani študiju, kot sem zasledila…?) ali je to stvar vašega temperamenta in značaja, ki si ga brusite vseskozi, ali pa gre samo za mojo površno interpretacijo vas kot pisca..(vendar gre tu za pisano besedo, in tovrstna komunikacija ima od govorne določene slabosti kot tudi prednosti)
Če se najrprej naslonim na knjižico s. hawkinga, ki jo je tako ljubeznivo spisal za širše množice, prav imate, res je šlo za populistično polstrokovno delo, namenjeno je bilo širšemu bralcu morda predvsem iz razloga, da si si opomore z nekaj finančnimi vložki od prodaje, kajti kot verjetno veste, se je usoda z njim grdo poigrala in je vsaj v pedagoškem smislu nekoliko omejen na pram svojim kolegom, in ko je v osemdesetih letih prejšnjega stoletja to pisal, je menda celo kazalo, da ne bo mogel več komunicirati s preostalim svetom..takrat menda še ni bilo možno predvideti, kam vse bo napredovala informacijsko komunikacijska tehhnologija in pred njo računalniška strojna oprema…
torej če bi to pisal za svoje študente in druge kolege, bi to počel, kot se to počne v fiziki, z roko v roki z matematičnimi izpeljavami in z malo teksta, morda bi mu to bilo celo lažje, kot pa se spuščati na nivo nekoga, ki se je s fiziko nazadje videl v osnovni šoli. Vseeno mislim da mu je uspelo, knjižice so mnogi prostovoljno pokupili, prevedena je v več jezikov,… vi pa imate težavo, da z vami nekako večina ne želi komunicirati…kaj to pove o obnašanju množice in posameznika v njej, lahko ocenite sami…prav tako v vašo oceno puščam tudi umestnost vprašanja, koliko enačb da ste napisali na ta forum v primerjavi s hawkingom, namreč, teme, ki jih vi tu obravnavate, se ne poslužujejo tako nujno matematike, kot se je ravno fizika, ali ne pač..vprašanje sem sicer razumela kot prikupno provokacijo oz še eno nepotrebno brezpredmetno vrstico…
In ko pravite, da gre v Kratki zgodovini časa za eno samo tematiko..morda imate celo prav, konec koncev je vse naše znanje eno samo področje in to vesolje en informacijski sistem, razpakirano tako in drugače med nevedne in malo manj nevedne, med učljive in neučljive, med ohole in ponižne…ampak ne glede na karkoli vse zelo zelo omejene…in hawking se kot veliki učitelj tega zaveda, pri vas pa tega ne opazim…?
Kar se tiče tega ko ste mi v nadaljevanju konkretizirali na primeru, kako nevarno je pomanjkljivo oz napačno znanje na pram neznanju na splošno, se z vami globoko strinjam, čeprav ste izbrali primer, ki ste ga spričo tragične situacije pa tudi sicer dokaj nerodno obravnavali. Namreč, sedemkrat navajate besedne zveze osnovni vstopni kot poti noža, ko bi stvar mirno lahko še dodtano razložili, če je že namen, da se zato uporabi druga literatura, (zna biti boljša celo v enem prejšnjih vaših prispevkov skritizirana wikipedija), bi bilo to čisto primerno, če bi to dvakrat ponovili, če pa je že bil namen primer približati povprečnemu oz podpovprečnemu bralcu, kakršna sem in nas tu večina, kar se tiče poznavanja borilnih veščin vsekakor, (kar pa še ne pogojuje, da smo tudi nujno predstavniki maloumnih množic) pa bi zadevo namesto šestih ponovitev lahko vendar podrobneje obrazložili. Kot se recimo razloži bolezensko stanje in njen potek 12 letnemu otroku, torej ne 5 letnemu otroku in ne zdravstvenemu delavcu, ampak nekomu, čigar naravna inteligenca je dosegla približno odraslo stopnjo, nima pa še znanja in izkušenj…
Na tak način je namreč tudi pisana večina literture za množice…pa tukaj ne gre za potuho, ne gre za pomilovanje in ne sme iti za kaznovanje, ampak za motivacijo in neko čisto altruistično držo, ki pa sicer kot vemo ne obstaja, torej za neko idealno mešanico egoizma in pomoči in kompetitivnosti v ponižnosti, morda celo za neko ‘spreobraženo oholost’, ki je tu čisto pozitivnega značaja…torej kot vidite, gre vendar za učitelja samega, kar ste v tem primeru vi in ne mi! in tu se mi iskreno zdi, da vam manjka nek preskok v samem pedagoškem procesu kot v komunikaciji kot taki..nenazdnje ni zanemarljiva vaša večna težnja po vikanju in verjetno pričakovanje, da se vika tudi vas nazaj..(?)
Proti koncu bi se vam še rada zahvalila za pripisano oznako, da ščitim interese drugih, namreč tega se res ne zavedam, da bi počela, in če ste to opazili, se čutim še samo bolj zmedeno, zase bi prej rekla, da iščem ščitnike svojih interesov, da se včasih preveč oziram na druge ravno v iskanju njih in same sebe v njih, in v odločanju, kam spadam in se približno zavedam, da vse skupaj že predolgo traja…no v zvezi s tem se ne morem strinjati, da bi naj bila zagovornica hitrih pogajanj… za določene stvari si vzamem čas, čisto preveč časa, kot je recimo pisanje tu sem in še kakšne druge čisto nesmiselne dejavnosti…upam, da med nje ne bo spadalo branje preostalih vaših objav in analiziranje vsebine..namreč, v enem drugem vašem prispevku iz sosednje teme sem našla blažjo nekonsistentnost s tem odstavkom iz zgornje, če citiram ponovno:
in
Ali imam ponovno težave z interpretacijo vas in vaših prispevkov oz s samim pojmom ‘ofenzivna drža’, ali je možno, da obstaja razlika med torej ‘ofenzivno držo’ in ‘pravšnjim civilnim načinom razmišljanja’ v času dveh mesecev oz petih let in v prostoru, kot je tudi ta forum, ali je možno, da imamo pravico, da prvo zavračamo, drugo pa s hvaležnostjo sprejemamo?
Lep pozdrav,
katenjka[/quote]
Menda ni Spoštovani “TenAiBudo” tega spregledal. 🙂
Se ne strinjam. To ni tipična reakcija užaljenega človeka. Lahko je, (če sodiš le po sebi :)), lahko je pa tudi povsem običajna reakcija nekoga, ki želi debatirati in razčistiti zadeve, dokler niso jasne in razumljive obema. Za to pa človeku ni potrebno biti užaljen. Užaljen človek se lahko iz debate tudi umakne. 😉
moram pa povedat, da so me presenetili določeni negativni odzivi članov na avtorja teme.
A ni nekje enkrat že prej omenil v svoji temi, da “dela” tukaj nek eksperiment? A ne delamo na nek način vsi nekega svojega eksperimenta s svojimi prispevki? Je s tem eksperimentom komu škodil, ga oškodoval? No, zdaj je, kar je. Mogoče se bo vseeno kdo kaj naučil iz tega, kdo bo pa tudi potegnil napačne sklepe.
A se nisi ravno ti obesil na nek detail o tem, koliko “specialcev” naredi v resnici samomor? Meni se je zdelo, da si s tem želel diskreditirati vrednost/pravilnost njegove informacije, in potem ko ti to ni uspelo, si človeka označil, da si pumpa ego. Tu se potem postavi vprašanje, kdo si ga v resnici pumpa in kdo ima v resnici pravo informacijo?
Se ne strinjam. To ni tipična reakcija užaljenega človeka. Lahko je, (če sodiš le po sebi :)), lahko je pa tudi povsem običajna reakcija nekoga, ki želi debatirati in razčistiti zadeve, dokler niso jasne in razumljive obema. Za to pa človeku ni potrebno biti užaljen. Užaljen človek se lahko iz debate tudi umakne. 😉
moram pa povedat, da so me presenetili določeni negativni odzivi članov na avtorja teme.
A ni nekje enkrat že prej omenil v svoji temi, da “dela” tukaj nek eksperiment? A ne delamo na nek način vsi nekega svojega eksperimenta s svojimi prispevki? Je s tem eksperimentom komu škodil, ga oškodoval? No, zdaj je, kar je. Mogoče se bo vseeno kdo kaj naučil iz tega, kdo bo pa tudi potegnil napačne sklepe.[/quote]
Spoštovani Marko!
Pri Vas sem ugotovila, da zelo radi analizirate stvari tudi takrat, ko je stvar povsem jasna. Morda nimate s čem drugim zaposliti možgane, zato predlagam, da se lotite kakšnih miselnih iger. Ni mi jasno, zakaj debatirat z nekom o nečem, na kar se ne spozna, pa ne želi priznati tega, da se ne spozna. Morda pa se spozna na kaj drugega, vendar nam ni omogočil, da ugotovimo, na katerem področju je res “stručko”.
S spoštovanjem in lepimi pozdravi.
Vaša Antilopa :)))
Mogoče pa to velja zate Antilopa. Ne vem. Vsak misli zase, da je pameten. Če ima človek nek poklic, še to ne pomeni, ve vse iz tega področja. Pa ne želim rečt, da si v dotičnem primeru motila, ker se ne spoznam na pravo. Želim samo povedat, da se da določene zadeve dokazat, določene stvari pa tudi spoznamo kasneje in spoznamo svojo zmoto. To velja za vse seveda. :))
Tisto z miselnimi igrami bom pa vzel kot provokacijo. Upam, da te nisem užalil, to ni bil moj namen. 🙂
Se ne strinjam. To ni tipična reakcija užaljenega človeka. Lahko je, (če sodiš le po sebi :)), lahko je pa tudi povsem običajna reakcija nekoga, ki želi debatirati in razčistiti zadeve, dokler niso jasne in razumljive obema. Za to pa človeku ni potrebno biti užaljen. Užaljen človek se lahko iz debate tudi umakne. 😉
moram pa povedat, da so me presenetili določeni negativni odzivi članov na avtorja teme.
A ni nekje enkrat že prej omenil v svoji temi, da “dela” tukaj nek eksperiment? A ne delamo na nek način vsi nekega svojega eksperimenta s svojimi prispevki? Je s tem eksperimentom komu škodil, ga oškodoval? No, zdaj je, kar je. Mogoče se bo vseeno kdo kaj naučil iz tega, kdo bo pa tudi potegnil napačne sklepe.[/quote]
Marko, pa ravno ti večkrat zagovarjaš ogledalo. In TenAiBudo, se precej trudi, da nas prepriča kako se mi počutimo ogrožene zaradi njegovega znanja. 🙂
Osebno že od samega začetka, odkar se je pojavil, opažam agresijo in posmehovanje nad njegovim pisanjem. Še vedno zagovarjam ogledalo, ampak nisem prepričan, kdo se je ogledal v njem. Morda vsak malo. :))
Spoštovana katenjka,
V kolikor bi kdaj prebrali kakršno koli resno delo iz področja tradicionalnih borilnih veščin bi kot prvo opazili, da gre za povsem drugačen način razmišljanja kot ga to poznate vi ali kot se ga prakticira na zahodu. In ena izmed njegovih ‘posebnosti’ je tudi, da se eksplicitno navaja posamezne tehnike ali principe, saj le na takšen način lahko vemo, da govorimo o določeni tehniki ali principu in ne o kakšnem drugem. Druga njegova ‘posebnost’ pa je, da temelji na paradoksalni miselnosti, vsaj kot takšno jo percepira večina zahodne javnosti. A po določenem delu, ponavljanju tehnik, spoznavanju in odkrivanju principov postopoma paradoksi izginejo. Vendar pa posameznik ne bo nikoli uspel uvideti bistva tovrstne miselnosti, v kolikor ne bo delal. Zgolj njegovo razmišljanje in miselni procesi ne bodo nikoli zadostni.
Kar se mojega stila pisanja zadeva bi vam na tem mestu želel sporočiti, da sem napisal kar nekaj knjig, ki se tudi zelo dobro prodajajo. Kot drugo pa boste morali še precej izoblikovati vaš način pisanja, preden boste lahko začeli opravičeno kritizirati slog pisanja nekoga drugega. Pri čemer pa se preprosto ne morete izgovarjati na to, da ste podali kritiko zgolj zaradi vašega nerazumevanja avtorja določenega dela. Kajti osebno, če nečesa ne razumem sprašujem, ne pa kritiziram. In vam svetujem, da začnete delovati podobno.
Za sam konec pa bi vam želel le še sporočiti, da se začnite malo bolje zavedati, da tradicionalne borilne veščine temeljijo na vam povsem tujem načinu razmišljanja. Poleg tega pa se v bodoče ne zatekajte k najrazličnejšim oblikam agresivne komunikacije in neutemeljenega obtoževanja nekoga, ki brezplačno ponuja vpogled v določena znanja zgolj zato, ker niste niti pripravljeni od prvega trenutka dalje, ko se srečate z njim, da bi z njim vodili spoštljivo in vljudno komunikacijo. Kajti v nasprotnem primeru boste vedno deležni zgolj tega, da z vami tovrstna oseba preprosto ne bo želela komunicirati. Prav tako pa se tudi začnite zavedati, da v kolikor nekdo ponuja brezplačna znanja ni v ničemer obvezan h temu ali bodo njegovi sogovorniki dejansko razumeli kaj jim sporoča. Tovrstno dolžnost ima šele takrat, ko mu sogovorniki začnejo plačevati za to, da jih nečesa nauči. V kolikor pa me spomin ne vara vam zaenkrat še nisem prav ničesar računal, ko pa vam bom bom pa tudi poskrbel za to, da se boste nečesa dejansko naučili. Brezplačno pa nikoli ne učim ničesar, temveč zgolj vodim določeno razpravo o nečem, a vedno izključno pod svojimi pogoji.
Kaj dejansko boste vi odnesli ali uspeli razbrati iz mojih objav pa je izključno vaša stvar in vaša lastna odgovornost. In osebno mi je zelo malo mar za to. Preprosto zato, ker nimam nič od tega ali se vi nečesa dejansko naučite iz mojih objav ali pa se ne naučite ničesar. Zame se v nobenem primeru nič ne spremeni. V kolikor pa bi želeli kar koli bolj konkretnega izvedeti o tradicionalnih borilnih veščinah ter njihovi miselnosti pa mi vsekakor lahko pošljete vašo prošnjo za vpis v mojo šolo in v kolikor me boste prepričali zakaj bi vas sprejel v svojo šolo tradicionalnih borilnih veščin vas tudi bom. Seveda pa boste takrat deležni povsem drugačnih pogojev iz moje strani kot pa ste jih to bili do sedaj. Da pa ne bo slučajno prišlo do kakršnega koli nadaljnjega nesporazuma na ta forum nisem prišel reklamirati svoje šole tradicionalnih borilnih veščin, temveč iz povsem drugačnih razlogov.
Lep pozdrav,
TenAiBudo
Se ne strinjam. To ni tipična reakcija užaljenega človeka. Lahko je, (če sodiš le po sebi :)), lahko je pa tudi povsem običajna reakcija nekoga, ki želi debatirati in razčistiti zadeve, dokler niso jasne in razumljive obema. Za to pa človeku ni potrebno biti užaljen. Užaljen človek se lahko iz debate tudi umakne. 😉
moram pa povedat, da so me presenetili določeni negativni odzivi članov na avtorja teme.
A ni nekje enkrat že prej omenil v svoji temi, da “dela” tukaj nek eksperiment? A ne delamo na nek način vsi nekega svojega eksperimenta s svojimi prispevki? Je s tem eksperimentom komu škodil, ga oškodoval? No, zdaj je, kar je. Mogoče se bo vseeno kdo kaj naučil iz tega, kdo bo pa tudi potegnil napačne sklepe.[/quote]
Se strinjam s teboj tokrat Marko.Zelo lepo si poudaril dejstva.
Se ne strinjam. To ni tipična reakcija užaljenega človeka. Lahko je, (če sodiš le po sebi :)), lahko je pa tudi povsem običajna reakcija nekoga, ki želi debatirati in razčistiti zadeve, dokler niso jasne in razumljive obema. Za to pa človeku ni potrebno biti užaljen. Užaljen človek se lahko iz debate tudi umakne. 😉
moram pa povedat, da so me presenetili določeni negativni odzivi članov na avtorja teme.
A ni nekje enkrat že prej omenil v svoji temi, da “dela” tukaj nek eksperiment? A ne delamo na nek način vsi nekega svojega eksperimenta s svojimi prispevki? Je s tem eksperimentom komu škodil, ga oškodoval? No, zdaj je, kar je. Mogoče se bo vseeno kdo kaj naučil iz tega, kdo bo pa tudi potegnil napačne sklepe.[/quote]
Spoštovani Marko!
Pri Vas sem ugotovila, da zelo radi analizirate stvari tudi takrat, ko je stvar povsem jasna. Morda nimate s čem drugim zaposliti možgane, zato predlagam, da se lotite kakšnih miselnih iger. Ni mi jasno, zakaj debatirat z nekom o nečem, na kar se ne spozna, pa ne želi priznati tega, da se ne spozna. Morda pa se spozna na kaj drugega, vendar nam ni omogočil, da ugotovimo, na katerem področju je res “stručko”.
S spoštovanjem in lepimi pozdravi.
Vaša Antilopa :)))[/quote]
tebi tudi slovnica dela težave /sem naštel 5 napak/ v tvojem dopisu naslovljenem “Spoštovani Marko”, da se ne spuščam v to, da enkrat vikaš, pa tikaš… pol vikanje pa menda ja veš, da je nekaj najgršga.
“TenAiBuda sem opozorila, da ni čisto vse prav napisal v zvezi s kazenskim postopkom.”
to ti misliš, da g.TB ni čisto vse prav napisal, ko tle vzganjaš eno kvazi teorijo o pravu, o praksi pa pojma nimaš — kar se vidi tisoč km daleč. g.TB je na vprašanje čisto pravilno odgovoril, ker v konkretnem primeru, ki ga je izpostavila avtorica ne more odločiti sodnik o odškodnini (ker le-ta ni znana) v kazenskem postopku — zato je tvoje pametovanje o tem bilo in je brezpredmetno 😀
kdaj pa kdaj pa le pojdi malo na zrak, globoko vdihni in izdihni — dobro dene tako za telo kot duha — 😀
ccccccccccc—
Kdor visoko leta, je TenAi(r)Bud(al)o. Ko pade dol, se pokaže, da je pravzaprav le prenapihnjeno tisto zadnje, brano brez oklepajev, ki se samo dela nekaj, kar ni. Če bi bil to, kar se dela, da je, bi vedel, da se tisto začne tam, kjer se on neha.
Vsekakor si zasluži nekje svoje prav posebno mesto, vsekakor. Tako, da, če ga raznese, ne bo prevelike škode za okolje. Če pa ga raznese od prenapihnjenosti, bo svet brez njega – kvečjemu boljši. En blefer bi bil manj za obtežbo.
Lep pozdrav
NaSa.si
Mogoče ni prioritetna užaljenost, ampak jeza. Jeza, ki nastane zaradi neupoštevanja avtoritete, ki bi jih po samih prepričanjih osebe, morali upoštevati.
In jezen človek zna biti nevaren, zato je idealen za razne vojaške akcije, kjer zadovolji potrebe po izražanju jeze in ogroženosti.[/quote]
Menim, da se gre predvsem pri večini članov za povsem napačno razumevanje TenAiBuda, opažam da pozornost preobračajo k njegovi osebnosti, naravi, ter ga skuša(te)jo nekako “umazat” in morda samo zaradi njegovega pristopa, malo kdo pa dejansko razume, kaj želi povedat in večina gre mimo tega. In ker gre za napačno razumevanje, se ga na podlagi le tega (zanj) krivično obsoja oziroma se pozornost polaga na neko osebno raven, namesto, da bi se debata razvijala v smer argumentacije nekih prepričanj mimo osebnih oznak in obsodb. Še vedno menim, da je nastavil ogledalo in veliko vas je padlo na to nenamerno past. Eni bi se lahko iz tega tudi kaj naučili iz tega, ampak kaj ko je tako težko priznati lastno zmoto in je lažje iskati napake v drugih.
Mare, odkar te berem v tej TAB gonji, nisi spisal niti enega vsebinsko umestnega prispevka, ampak vseskozi debatiras o motivih pisocih in se postavljas bodisi na eno bodisi na drugi stran..a smo v vrtcu? Namesto da toliko modrujes, kaj je hotel kdo napisat, bi raje dogovarjal na samo temo. Zgolj dobronamerni nasvet, seveda 🙂
Jaz sem čisto lepo argumentiral in podajal svoja mnenja, pa je “Budo” začel z obtoževanji in raznimi poniževalnimi izrazi. V smislu, da nimam pojma, da nisem dovolj pameten, da bi bil njemu primeren sogovornik….To so bili njegovi “argumenti” na moja mnenja.
To se tudi sam sprašujem, zakaj se tisti, ki ga zagovarjajo, sami ne spustijo z njim v debato. Menda se ne počutijo premalo sposobni ? 🙂
Razen, če se v celoti z njim strinjajo….
In potem se kdo čudi zakaj nick Bikini in zakaj tema o ritkah. Kot da ima smisel na forumu debatirat o čem bolj resnem, v več kot 3 stavkih. Te takoj razglasijo za nenormalnega.
Meni Tale Budo deluje malce preveč resen za ta forum. Ampak, to, da je malce drugačen od ostalih na forumu vidim kvečjemu kot plus.
To je prvi “TenAiBudov” komentar v tej temi.
In že prvi komentar izraža eno samo vzvišenost nad nami, ki ne zmoremo debatirati brez piva in smo zaradi samega načina debatiranja (ki se ga prav tako poslužujejo tudi tisti, ki zagovarjajo avtorja tega komentarja) manjvredni, nevedni, nerazgledani in da se mi počutimo ogrožene….
Sama aroganca in zafrustriranost.
Še bolj smešno pa je zagovarjanje takšnega načina obnašanja ter očitanja, da smo drugi negativni, pa čeprav samim dolgim komentarjem sploh niste sposobni slediti. Kot je napisala Misonkka. Nekaj takega, kot če podam kritiko na nek časopis, ki ga sploh nisem prebral. 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.