Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Ste raje v družbi ali sami?

Ste raje v družbi ali sami?

Takole med prostim časom, imate radi svoj mir in ste bolj samotarski tip ali sta raje v družbi več ljudi? Recimo da je treba iti nekaj nakupiti – raje sami ali v družbi? Če greste na sprehod, kolesarjenje, v hribe…. – raje sami ali v družbi?

Meni bolj paše biti sama, kvečjemu da greva skupaj s partnerjem, drugače pa imam raje “svoj mir”.

Jaz sem tudi takšna, mi paše včasih družba, večinoma pa sem kar sama. Občasno si mislim, ma sem čudna ampak si ne morem pomagati.

Vedno sem za družbo :)))

Meni paše bit sama zjutraj pol urce, da zmeditiram ob kavi, potem pa imam ful rada družbo. Za shoping, izlete, ko sem okoli hiše se hitro zaklepetam s kakšno sosedo,……zvečer za žure,….

Meni družba res paše.

Bolj sem tip “svoj mir”. V trgovino raje grem sama, tudi na sprehod, ni mi problem sama preživeti vikend doma. Sicer na izlete, v kino ipd. hodim s partnerjem. Včasih mi paše tudi družba, je pa ne pogrešam.

Kakor kdaj – ko imam v službi norijo in si ljudje dobesedno podajajo kljuko na vratih, mi prav paše slušalke v ušesa, pa en vok abaut za eni dve uri – in takih trenutkov je vedno več.

Družba večih ljudi – mogoče enkrat ali dvakrat na leto – izjema je le MON piknik:))).

Pa pripišite še en podatek. Enkrat sva namreč s prijateljico ugotavljali, da nama obema paše mir pa imava obe nekaj skupnega – delava z ljudmi. Torej če po službeni dolžnosti vsaj nekaj ur dnevno delate s takimi in drugačnimi ljudmi (strankami, ne mislim na sodelavce), še to pripišite.

Jaz sem tudi ful rada sama, imam rada svoj mir…a sama pa nisem nikoli. Imam kužka, ki je vedno z menoj, kamor koli grem, se sploh se noče ločiti od mene.
Ker delam od doma, imam doma, no v sosednji stavbi pisarno, je še v službi z mano. :)))

Ja točno tako, jaz preživim v službi 9 ur, delam z ljudmi, in verjemite ko pridem domov se mi ne da niti pogovarjati več, kaj šele družiti z drugimi razen družine seveda.
lp

@jaz pa: kužek je seveda čisto nekaj drugega 😉

Bi znala bit povezava,…….ker jaz ne delam s strankami, sem pa v timu in obkrožena s sodelavci, ampka mislim, da to ni isto,…..

Potrebujem precej časa zase. Če sem utrujena, potem sem najrajši samo z možem (otrok je šele na poti). Sicer imam rada tudi družbo, a sem pri tem precej izbirčna. Rada se družim s svojimi prijateljicami, pa z nekaterimi sorodniki, pa z nekaterimi moževimi priajtelji. Nisem pa potrebna družbe v smislu ‘samo da je družba’. Prav nobene volje nimam hoditi na kavico od vrat do vrat ali pa cele popoldneve posedati z žlahto in kar nekaj klepetati v prazno. Meni ni problem biti tudi po cele dneve sama, mi je to v večje veselje, kot pa kar neka družba. Posedanje z ljudmi, s katerimi se ne morem resnično pogovarjati, ampak gre bolj za izmenjavo klafter in za obrekovanje in prazno čvekanje, me spravlja v slabo voljo in mi ni v sprostitev ali zabavo. Potem imam že rajši knjigo za družbo.

Izkušnje so me naučile, da mi je družba partnerja in otrok čisto dovolj. Res je, da včasih pomislim kako fino bi bilo, če bi imeli otroci še koga za igranje ampak ko pomislim, da to potegne za sabo še pogostitve in ‘čvek’ z njihovimi starši – me pa kar mine.
Pa neskončno prilagajanje, če greš kam skupaj – kdo bo plačal sladoled, kdo pico itd.

Zato ostajamo več ali manj sami- smo sami sebi dovolj. Vse stvari pa rada počnem s partnerjem in ne čisto sama, preprosto zato, ker sva odličen sinergističen tim – zato se večina stvari opravi v polovičnem času.
Tudi ko delav j+kaj vsak zase in otrok ni/spijo mi je fino, da je blizu mene, dobivam tako fajn energijo od njega.

mir. Služba je služba, ko se je rešim, ne potrebujem druženja. Družina gre po svoje in tisti trenutki, ko ostanem popolnoma sama, takrat mi počivata duša in telo. Imam tudi kužka. Na sprehodih opažam, da se jih po 10 lastnic kužkov sprehaja skupaj, ogovarjajo do nezavesti in to je sproščanje? Hvala! Najlepše mi je , kadar sva sami, jaz in moja kužika…se stisneva, pogovarjava…
Ljudje, predvsem ženske, so me preveč prizadele, .Iz njih sije sama zloba in zavist…
Kadar nikomur nič nočem, želim, da tudi drugi pustijo mene pri miru..

Najraje sem sama ali z mojima najdražjima.
Družbe sploh ne maram.

Hehe, mene pa kakšne poglobljene kvazi filozofske debate spravljajo v slabo voljo. Družbo rabim za prazno čveknje in obrekovanje, to me sprošča.

uf, sami samotarji ste tle gor, a zato tako malo eni pokličejo da se kaj dobimo, ja problem je kdo bo pogostil, pa plačal, ni čudno da je toliko osamljenih, na netu pa gužva.
Ko so problemi pa nimajo nikogar…

Cenim trenutke, ko jih lahko v miru izkoristim – solo ali samo v dvoje 😉

JVčasih prav paše malo samote, da zbistriš misli in nimaš okrog ušes neprestanega dnevnega hrupa. Takole, na terasi, na soncu, po končanem zmenku s kosilnico, počivaje s knjigo v roki in šalico dobre bele kave pred nosom 😉

Ali pa še celo malo bolj “egoistično”: s partnerjem malo v dvoje romantike zganjat, doma,ali na vikend pobegu – ker tako ceniš tiste trenutke, ko se ti tako redko ponudijo in si jih brez kančka slabe vesti vzameš samo zase, oziroma samo za dva. Se prerodiš, da ne pregoriš.

Npr. na tek nikoli ne hodim v družbi, ker me to moti, da bi morala neprestano čvekat z nekom, ki izkoristi ta čas med tekom za pogovarjanje – tudi tehnika dihanja ni potem pravilna, če med tekom neprestano govoriš 😉 Slušalke v ušesa in gasa…

…da bi bil problem v denarju- vsaj ne pri teh, ki smo se tukaj oglasili in razglasili za samotarje. Nekaterim je to res tako všeč(so raje sami) -osebne izkušnje.

Odvisno od razpoloženja. Za jutranji kofe oz. čaj rabim družbo, nujno :-). Kakšno popoldne, če sem sama doma pa tudi prav uživam.

Živi in pusti živeti

Sem sigurno najmanj socializirano bitje na svetu. Ko sem spoznala svojega sedanjega moža pred 18 leti je bil in je še edino odraslo bitje,ki se ga nikoli ne naveličam. Tko, da sem takoj vedela, da je pravi.
Če ni njega, sem najrajši sama.

N

če greš kam skupaj – kdo bo plačal sladoled, kdo pico itd.

jao jao kakšni osebki

Doma sem raje sama. Na sprehodu sem raje v družbi, prav tako v nakupovanju.

Rada sem v družbi domačih. Z znanci pa rada pokofetkam kakšno urico, da pokomentiramo morebitne novice. Večinoma pa uživam najbolj v svoji in moževi družbi. Pa z našo zvesto mucko:-)) – Sicer pa najraje poklepetam kar po telefonu, je še najbolj udobno..

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close