Ste kaj prostovoljci?
Prostovoljka, v smislu, da bi redno nekje nekaj delala prostovoljno, žal nisem. Trenutno mi tega ne čas ne druge razmere ne omogočajo. V času gimnazije sem najprej za potrebe izbirnih vsebin sodelovala pri enem društvu za pomoč v stiski in potem nadaljevala s tem še kakšno leto v času študija, nato pa zaradi obveznosti prenehala. Sem pa že prostovoljno, torej brez plačila, sodelovala tudi na enih delavnicah za otroke.
V dobrodelne namene darujem po svojih zmožnostih in glede na sam namen zbiranja sredstev v raznih akcijah. Odločam se tudi na podlagi tega kdo ta sredstva zbira. Včasih kaj darujem Karitasu, tudi zato, ker poznam nekaj ljudi, ki so za razliko od mene aktivni prostovljci v okviru tega društva.
Tako da kakšna poosebljena dobrotnica ravno nisem in priznam, da bi verjetno lahko naredila več v tej smeri, nisem pa niti čisto slepa in gluha za ljudi, ki potrebujejo pomoč.
Ne vem če to šteje, ampak zdaj ko je Eurobasket tudi redno sodelujem v nagradni igri. Ne računam na to, da bom dobila nagrado, se pa denar od poslanega smsa zbira za akcijo Botrstvo.
Če bi imela čas, bi si pa želela delat kot prostovoljka v kakšni bolnišnici, recimo na onkologiji. Tudi zato, ker sem v praksi videla kako pozitivno tamkajšnji prostovoljci vplivajo na ljudi, ki recimo čakajo na pregled. Pa tudi če se samo pogovarjajo z njimi.
Ja, sem med prostovoljci. Ravno ta vikend delam na sejmu in za to prireditev sem iz lastnih sredstev doma naredila nekaj stvari. Delam prostovoljno, izkupiček iz sejma ostane društvu, pod okriljem katerega se to dogaja. Društvo pa s pomočjo občine krije stroške sejma, glasbenih nastopov, ipd …
Bi pa tudi pri čem takem sodelovala ja.
prostovoljstvo je ekonomska kategorija … greš se nek fensi aka “Rotary” fazon in s prireditvijo ocuriš državni proračun za 100 družin, kjer za eno družino zbereš za hladilnik, ki nma za plačilo elekrike ☺
Forum je zaprt za komentiranje.