Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Ste kaj prostovoljci?

Ste kaj prostovoljci?

Ste prostovoljci?
Mogoče gasilci, gorski reševalci, civilna zaščita…?
Dajte kri?
Sodelujete na čistilnih akcijah?
Darujete denar raznim revnim, prizadetim od nesreče, bolanim?
POmagate v kakem društvu recimo starejšim, bolanim?

Sodelujem pri domačem gasilskem društvu.

Prostovoljka, v smislu, da bi redno nekje nekaj delala prostovoljno, žal nisem. Trenutno mi tega ne čas ne druge razmere ne omogočajo. V času gimnazije sem najprej za potrebe izbirnih vsebin sodelovala pri enem društvu za pomoč v stiski in potem nadaljevala s tem še kakšno leto v času študija, nato pa zaradi obveznosti prenehala. Sem pa že prostovoljno, torej brez plačila, sodelovala tudi na enih delavnicah za otroke.
V dobrodelne namene darujem po svojih zmožnostih in glede na sam namen zbiranja sredstev v raznih akcijah. Odločam se tudi na podlagi tega kdo ta sredstva zbira. Včasih kaj darujem Karitasu, tudi zato, ker poznam nekaj ljudi, ki so za razliko od mene aktivni prostovljci v okviru tega društva.
Tako da kakšna poosebljena dobrotnica ravno nisem in priznam, da bi verjetno lahko naredila več v tej smeri, nisem pa niti čisto slepa in gluha za ljudi, ki potrebujejo pomoč.
Ne vem če to šteje, ampak zdaj ko je Eurobasket tudi redno sodelujem v nagradni igri. Ne računam na to, da bom dobila nagrado, se pa denar od poslanega smsa zbira za akcijo Botrstvo.

Če bi imela čas, bi si pa želela delat kot prostovoljka v kakšni bolnišnici, recimo na onkologiji. Tudi zato, ker sem v praksi videla kako pozitivno tamkajšnji prostovoljci vplivajo na ljudi, ki recimo čakajo na pregled. Pa tudi če se samo pogovarjajo z njimi.

Da. Na Med. over. net.

Ja, sem med prostovoljci. Ravno ta vikend delam na sejmu in za to prireditev sem iz lastnih sredstev doma naredila nekaj stvari. Delam prostovoljno, izkupiček iz sejma ostane društvu, pod okriljem katerega se to dogaja. Društvo pa s pomočjo občine krije stroške sejma, glasbenih nastopov, ipd …


Bi pa tudi pri čem takem sodelovala ja.

Imam izkušnjo z enim ?dobrodelnim? združenjem, ki se je končala, ko sem vprašal kam gre denar.
Sedaj delam s prijatelji in znanci. Vedno navohamo koga, ki je potreben pomoči.
Ne opreriramo z denarjem ampak delamo!

Kot prostovoljka sodelujem z osebami z motnjami v duševnem in telesnem razvoju. Naporno, a lepo delo.

Saj glede na plače v Sloveniji smo skoraj vsi prostovoljci 🙂

Tukaj jih je zgleda bolj malo. Sploh med forumašicami, glede na to, da se se moški del pritožuje, da nič kaj rade ne dajo.

Ne damo česa? Pozornosti 🙂 ?

Ne damo česa? Pozornosti 🙂 ?[/quote]

Ne opaziš, da so nekateri zelo potrebni pomoči?

Ne damo česa? Pozornosti 🙂 ?[/quote]

Ne opaziš, da so nekateri zelo potrebni pomoči?[/quote]

Končno ena pametna s strani moškega:). Bravo:).

Ne damo česa? Pozornosti 🙂 ?[/quote]

Ne opaziš, da so nekateri zelo potrebni pomoči?[/quote]

Opazim že, a dvomim, da bi od mene hoteli/želeli/sprejeli pomoč 😉

VIDEO

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Ne opaziš, da so nekateri zelo potrebni pomoči?[/quote]

Opazim že, a dvomim, da bi od mene hoteli/želeli/sprejeli pomoč ;)[/quote]

Tipični izgovor takih, ki jim ni mar sočloveka 😉

Opazim že, a dvomim, da bi od mene hoteli/želeli/sprejeli pomoč ;)[/quote]

Tipični izgovor takih, ki jim ni mar sočloveka ;-)[/quote]

Drugo mi ne preostane – drugim tudi ni mar zame, blamirati samo sebe se mi že nekaj časa ne da več.

Tipični izgovor takih, ki jim ni mar sočloveka ;-)[/quote]

Drugo mi ne preostane – drugim tudi ni mar zame, blamirati samo sebe se mi že nekaj časa ne da več.[/quote]

Hočeš povedat, da si tudi ti potrebna pomoči?

sem bil — veliko
sedaj pa “prostovoljstvo” pobiram pri radodajkah ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Drugo mi ne preostane – drugim tudi ni mar zame, blamirati samo sebe se mi že nekaj časa ne da več.[/quote]

Hočeš povedat, da si tudi ti potrebna pomoči?[/quote]

Mislim, da je vsak od nas, ki je tu gor.


S takšnim prepričanjem si že vnaprej zapreš vse priložnosti pred tem, da bi ti sploh lahko kdo pomagal.

Razširjenost takšnega prepričanja, je dober pokazatelj tega v kakšnem stanju je sama družba.

prostovoljstvo je ekonomska kategorija … greš se nek fensi aka “Rotary” fazon in s prireditvijo ocuriš državni proračun za 100 družin, kjer za eno družino zbereš za hladilnik, ki nma za plačilo elekrike ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close