Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek STARA LJUBEZEN

STARA LJUBEZEN

Vsako pomlad je v teh majskih dneh tako, da se spomnim neumnosti, ki sem jo storila kot mlado dekle.
Takrat sem prizadela nekoga, ki sem ga imela najraje na svetu. Vse skupaj bi bilo še sprejemljivo, če ne bi bila ljubezen obojestranska-jaz sem to vedela, ker mi je povedal, on ne, ker me je bilo sram ZAKAJ -pojma nimam!
Bil mi je prijatelj, človek s katerim sva se smejala in jokala. O.K.
Kasneje sem se poročila z njegovim prijateljem, imava družino … Seveda se je umaknil iz naših življenj-normalno. Midva z možem pa sva se leta dolgo spraševala, zakaj sva izgubila stike z njim. Celo sama dolgo nisem razumela. Pred par leti mi je družinsko srečanje z mladostnimi znanci in prijatelji razsvetlilo situacijo-pravi flash back. Kako nisem videla, kako sem bila slepa….
Vem, da poti nazaj ni-niti ne pišem tega zaradi tega. Seveda mi je hudo, ker se v živo spominjam vsega in se sramujem svoje neumnosti, slepote in mi je težko zaradi vseh prizadetih. ( manj patetično bi bilo,če bi opisala vso zgodbo).
Nekaj dni nazaj je prijatelja ( obeh -mojega in moževega-moža sem spoznala kasneje), srečal mož in prišel domov ves zadovoljen, ker se že dolgo nista videla ali pa ga oni drugi ni hotel poznati.Vse lepo, ampak povabil ga je na obisk in se celo že dogovoril z njim.
Mož ves vesel, ker je srečal starega prijatelja, sama malo manj. Sem se hotela narediti prijazno in povabiti še njegovo ženo-whwtever, pa je nima.
Zdaj me je pa strah, posebej, ker je menda prijatelj izjavil, da je čas, da zakopljemo bojno sekiro.
HUH-pa sploh nisva vedela, da msmo jo kdaj odkopali-mož nikoli ni vedel v čem je štos, sama pa sem rabila precej, da sem dojela.

Pojma nimam kaj naj! Naj se umaknem, ju pustim sama, da udarita moško debato? Naj se opravičim-patetično do konca!

Vsa ta leta sem živela normalno mirno, brez podobnih neumnosti, samo spomladi v teh dneh se spomnim, zdaj pa sem povsem iz tira.

Kako lahko eno normalno, trezno babao spravi iz tira stara ljubezen?

Ljudje veckrat hrepenimo po cem kar se ni zgodilo, ni bilo usojeno…..
bo tud pomlad minla, sprjaznit se treba, da je tko kork je cist prou.

da je to od pomladi

Zgleda, da še precej tega vedno ne veš o sebi. Očitno takrat nisi zaprla tistih vrat in ti je zdaj začelo noter vlečt. Če nisi šla v odnos, v katerega si čutila, da bi lahko, pa nisi, ker te je bilo sram, se zdaj verjetno sprašuješ, kako bi bilo, če bi bilo. Bojiš se, kako se boš ob njem počutila, ko bo pri vaju na obisku, bojiš se spoznati, da bi ti z njim morda bilo lepše, kot ti je sedaj z možem. Zdi se, kot da nisi preveč prepričana v odnos, ki ga imaš sedaj, če ti taka malenkost tako zamaje noge. To je ena možna varianta.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Bog (t.j. Jaz) odpušča grehe … ne pa traparije.
Po odpustku vsak/a zaživi prerojen/A – s traparijo se pa vsak/a matra do groba.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Zgleda, da še precej tega vedno ne veš o sebi. Očitno takrat nisi zaprla tistih vrat in ti je zdaj začelo noter vlečt. Če nisi šla v odnos, v katerega si čutila, da bi lahko, pa nisi, ker te je bilo sram, se zdaj verjetno sprašuješ, kako bi bilo, če bi bilo. Bojiš se, kako se boš ob njem počutila, ko bo pri vaju na obisku, bojiš se spoznati, da bi ti z njim morda bilo lepše, kot ti je sedaj z možem. Zdi se, kot da nisi preveč prepričana v odnos, ki ga imaš sedaj, če ti taka malenkost tako zamaje noge. To je ena možna varianta.[/quote]

v marsičem se strinjam , razen v tem, da bi mi bilo z njim lepše-mislim, da moram biti srečna, da imam moža kot je moj mož, ampak sem pa tipa takrat grdo prizadela -način je bil nesramen, samo, da sem to dojela šele kasneje, ko sem nekajkrat prevrtela film nazaj
saj nima veze tega pogrevat, samo iz sebe sem morala dat


ne skrbi .. tipi smo odporni in nimamo čustvenih influenc … 2 – 3 wiskiye pa je bejba pozabljena ☺ … in nam že stoji na drugo ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

ha,ha
vidiš, nekaj takega sem imela v mislih, ko sem rekla, da mi je z nožem boljše
pri onem drugem se je treba ( menda ) kosat z maligani-tako se govori-kar je pa največkrat zgolj lap

živi bili pa videli

“Ti kar upaj…,da je to od pomladi.”

Ta stavek, sposojen od zgoraj, mi je všeč. Pravzaprav gre že kar za pesniški verz. Pesniki so med drugim menda med nami, da nam pripovedujejo resnice. Tisti, ki nam šepetajo zaželjena dejstva, imenujemo za romantike. One druge, ki nam naprej mečejo, kar nočemo slišat, pa za dekadente. Gremo dalje…

Baba kot baba ni toliko zaljubljena v starega prijatelja kot v svoj spomin na mlada leta z njim. Bil je dober frend takrat, ampak ne toliko, da bi ji bil spolni partner. To je pač usoda vseh romantičnih, rahločutnih tipčkov. So sicer zaželjeni za druženje, ampak za kaj več ni prave kemije… Za kemijo je bolj pripraven taprav moški runkelj, ki se sicer ne zna pogovarjat kaj prida, hecen tudi ni, razen ko ga mami spije dva kozarca in ji postanejo všeč prastari vici o Bosancih, Mujo gor, pa Haso dol, ima pa zato tisti pravi štimung primata, da ji paše v postelji, ker je tak orgazmično zahojen konj. Prijatelj pa tiste vznemirljive džungle v sebi pač ni imel. Zato pa je bil prijatelj. Za copatarja bi bil danes dober, kaj da ne. Za staro babo. Mladi punci je pa takrat še kaj drugega hodilo po glavi, kaj bolj prvinskega od pedersko razumevajočih pogovorov, uglajenosti in podobno mlačnega vrtenja okoli vrele kaše. Mož – bivši in po novem spet aktualni prijatelj – pa o teh notranjih konfliktih občutljive dušice frenda ni nič vedel. Jah, runkelj pač ni pesnik. On je praktičn člouk. Ne bo on zgubljal čas z bedarijami. Pri njemu je vse jasno: baba je za na ror, pa cunje peglat, dec gre pa po šihtu v oštarijo se za kakšen fuš zmenit. Sej babi je to do zdej čist pasal, a ne?

Ampak baba ima zdaj dileme… Dušica je očitno ni pozabil skozi vse te kolone let. On bi bil še malo frend brez runklja v bližini njenih misli. Ona ga tudi ni pozabila, ampak bolj v smislu objekta nostalgije na svoja mlada leta, ko se ji je svet zdel še lep in poln priložnosti, ki komaj nanjo čakajo. Zdaj se ji pa en star cepec s svojo neobetajočo podobo nazaj v življenje rine. Še tiste lepe stare spomine bo pokvaril. Kaj pa potem sploh še ostane…?


Misliš, da “moraš” bit? To se z leti pozabi? 🙂 Mogoče pa te je on prišel spomnit. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nimaš se kaj spraševati. Enako kot si se odločila pred leti, bi se odločila danes. V tem se ljudje ne spreminjamo. Kdor ne čuti, ne bo čutil nikoli. Romantiki skupaj in hlodi skupaj, pa stvari najlepše tečejo. A ne?

V sredino.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Stara ljubezen nikoli ne zamre.

Japajade. Sploh si ne želim predstavljati, kakšna čustvena gmota nastane, če stare ljubezni nikoli ne zamrejo…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


Če verjameš v usodo, kako sta se dva po nekem naključju našla in da sta najperfektnejši par na svetu, v tem primeru res ne.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


Če verjameš v usodo, kako sta se dva po nekem naključju našla in da sta najperfektnejši par na svetu, v tem primeru res ne.[/quote]

O tem sem pisala.

Lep dan ti želim

Lej, to je bilo leta nazaj, vsi smo bili mladi in neumni in bili na obeh straneh (tako tisti, ki smo prizadejali bolečino, kot bili sami prizadeti). Ti pa zdaj pišeš, kot da lahko tisto sceno dobesedno prekopiraš na sedanjost – ne moreš je. Zberi se in se začni normalno vest.

Bolečina je del življenja in če je tisti bivši prijatelj/lover do zdaj mulo kuhal, potem je nekaj resno narobe z njegovo glavo in čustvovanjem, tako da ne pretiravaj in ne zganjaj histerije po nepotrebnem. Nisi bla edina ki si komu strla srce al nekaj.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close