Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Spoznala sem enega

Spoznala sem enega

Odgovor na objavo uporabnika
kenguru, 11.09.2025 ob 10:47

Odgovor na objavo uporabnika
rakusa, 11.09.2025 ob 09:09

Pozdravljeni, zanima me, koliko bi vas motilo, če je vaš partner opazno manj inteligenten od vas. Spoznala sem nekoga, v redu človek, pozoren, nežen, romantičen. Ampak! Ne moreva na primer gledati enega filma skupaj po televiziji, ker on ne šteka. Gleda in ne vidi. Všeč so mu preprosti filmi, akcija in podobno. SEveda, ker pač drugega ne razume. Gledava na primer film in jaz rečem, uau, si videl to, si slišal to, on pa: ne, kaj je bilo? Mu prevrtim nazaj še enkrat, spet ne šteka, mu moram razložit. In potem on: a jaaaa, nisem opazil, ti pa res pozorno gledaš. In podobno. Scena je pa bila skoraj point filma.

Bi vas to motilo? HVala

Ti se moraš odločati na podlagi tega, kar je tebi pomembno (in to brez sramu, iskanja odobravanja pri drugih, s tem samo sebe postavljaš v podrejeni položaj), ne na podlagi mnenja drugih (= kaj je njim (bolj) pomembno).

**

“Bi vas to motilo?” 

Ja, bi me. Ne bom rekla, da je to dovolj, je pa nujni pogoj, da mi je nekdo privlačen in to takoj zaznam oz. me pritegne pri človeku, ker to težko sfejekaš. Inteligenca se odraža v tem, kako nekdo o nečem govori, kakšen smisel za humor ima, kaj opazi in česa ne, kaj (in kako!) je sposoben razumeti in česa ne ipd. Lahko občudujem tudi samo formo (spretnost z besedami), ampak pri moškem je zame dobitna kombinacija forma IN vsebina. Če je samo forma, je tak moški pač samo prijetna družba (po moško: friendzone).

Pri tem ne mislim inteligence v smislu faktografske, enciklopedične napiflanosti (to pride bolj v paketu), ampak vedno so me pritegnili moški, ki so bili strokovnjaki na svojem področju, ki so neko stvar res dobro obvladali (tudi če je daleč od nekih mojih neposrednih interesov, ampak sem po naravi radovedne sorte), tudi če je to bolj hobi kot profesionalna kariera. In ne, nimam potrebe biti vedno zraven, tudi pri gledanju filmov ne. So filmi, ki jih gledam sama (enako partner), ker tematika zanima samo enega, ko gledava kakšnega skupaj, mi je pa fajn – in bistveni del doživetja – da kakšno stvar ali nek vidik predebatirava.

V bistvu mi je najbolj pomembno, da sva na isti valovni dolžini, ta izkušnja, da se lahko sporazumevava tudi brez besed (besede samo potrdijo pravilno razumevanje), da (enako) razumeva ironijo, sarkazem, cinizem, črni humor in si z veseljem podajava “žogico”. Skratka, ujemanje na metakognitivni in metalingvistični ravni, ki je v enaki meri stvar čustvene inteligence kot verbalne, logične, inteligence. Skratka, da je nekdo, ki uživa v kompleksnosti stvari, a ni komplikator. In razume razliko. 🙂 Če bi morala analitično “razstaviti” privlačnost, je to zame eden od 4-ih ključnih pogojev.

Očitno ni razmejeno po spolu – ker je moj pogled na stvar popolnoma enak.

Filmi, sploh romantični in drame, so dealni za ženski del populacije. Pač zapleti na zaplete, bizarno dramatiziranje… Grem stavit, da ta tip dojema elektriko in/ali motorje v taki meri, kot ti te filme in da ti v enaki meri ne razumeš teh reči. Nismo vsi za vse, bistveo je v sinergiji. 😉

Odgovor na objavo uporabnika
rakuša, 11.09.2025 ob 10:05

Odgovor na objavo uporabnika
Stara forumašica (res ta prava), 11.09.2025 ob 09:58

Odgovor na objavo uporabnika
rakuša, 11.09.2025 ob 09:40

Odgovor na objavo uporabnika
lloyd, 11.09.2025 ob 09:15

Če ga ne zanima isto kot tebe bi znal biti tudi bolj inteligenten 😀 Filmi pa res nimajo nobene veze… no imajo, še najbolj pametni so tisti, ki jih ne gledajo, ker gre za zabijanje časa.

Nisem napisala, da ga ne zanima isto kot mene. Napisala sem, da ne opazi stvari, ki so bistvo tega, kar gleda. Če že gleda. Občasno pride tudi do tega, da par kaj pogleda skupaj. Ne moreš non-stop sexat:)))

 

Verjetno-očitno gleda film s tabo zato, ker je rad s tabo, ti dela družbo, ga pa sam film ne zanima.

Ti nikoli ne pogledaš z njim filma, ki je njemu zanimiv, ti pa bi ga mirne duše preskočila?

Ja, seveda. Pogledam, še raje. Vsaj vem, da bo razumel poanto filma, oziroma užival, če je akcija. Ampak dala sem primer filma, se pa dogaja tudi drugje, njega pravzaprav nič kaj ne zanima oziroma ga ni, dokler ni mene spoznal, ali pa se zdaj pretvarja, da ga zanima. Sprehod v naravi je zame tudi opazovanje živali in rastlinja, in če najdem kaj, česar ne poznam, rada pogooglam, kaj je to, itd. Ker me zanima. Pa tudi pri drugih stvareh, ne pozna nobene znane osebe, politika, igralca, prvič sliši itd. Jaz ne spremljam ravno redno, pa vseeno nekaj vidim, slišim… Pa glasbeni okus imava čisto drugačen. Ali bi vas vse to motilo? Ker mene počasi začenja …

rakuša, komaj sta se spoznala in non-stop buljita v televizor, namesto da bi seksala.

Si mojim sodelavcem polepšala dan, ker zaradi smeha ne morejo nič več delati!

Ne poglabljajo se vsi v filme enako kot ti.

Mislim da tu pač ni inteligenca kot takšna, ampak da te bolj moti da ga nič ne zanima če prav razumem? Ali ga pač samo drugačne stvari od tebe? Ker je razlika. Ljudje ki jih nič kaj posebej ne zanima, izrečeno vzamejo za resnico brez da bi sploh razmislili o tem, se nočejo nič novega naučit, nočejo več različnih verzij “resnice” slišat in se sami potem odločit….pri meni ne gredo skozi. Me dolgočasijo. In ja jih vidim kot butaste, čeprav vem da to ni lepo. Po pravici nimam do takšnih ljudi nobenega spoštovanja. Samo plujejo čez življenje kakor jih veter nosi. Kar ni moj stil. Zato s takim človekom ne bi partnerstva razvijala. Bi si bila preveč različna. Mene bi motila njegova nezainteresiranost, jaz bi bila čisto preveč zanj verjetno. Kar pa ne pomeni da se tak človek s kom drugim ne bi dobro razumel. Svoji k svojim jaz pravim. Če pa ga zanimajo stvari, samo pač ne iste kot tebe….je pa čisto druga zgodba. Mene to ne bi motilo. Bi se potrudila sodelovati z njim pri tistem kar njega zanima, jasno bi isto pričakovala nazaj. Trud. Interes. Če pa tega ni….ni vredno.

Mene pa zanima, kakšne filme gledata? Oz,. kakšne filme mora gledati s tabo?

Prosim, napiši nekaj naslovov, mogoče ti lahko potem kaj pametnega odgovorim.

Men se pa avtoričino razmišljanje zdi plehko. Morda pa le nism zadost inteligentna.

No, kje so naslovi??!!!!!

Namreč, tudi po tem, kakšne oz katere filme kdo gleda, se lahko približno oceni inteligenca :):):)

Hitro , dekle, hitro, napiši že, kaj rada gledaš!

Če si res inteligentna, boš takoj lahko odgovorila :):O).

Avtorica ima popolnoma prav, najbrž je vsak, ki je kdaj s kom gledal film, opazil razlike v stopnji dojemanja pri različnih ljudeh, v bistvu so filmi zelo dober lakmusov papir za IQ. Ne gre za to, ali ga filmi nasplošno ali ta film specifično zanimajo, gre za pronicljivost opažanja in logično sklepanje, gre za IQ, ženska mu še enkrat, v slow-motionu pokaže sceno, pa še vedno ne razume.

Tak odnos je obsojen na neuspeh, ženska mora svojega tipa mal navzgor gledat, mora biti bolj inteligenten od nje, če ni, ga ne bo spoštovala, spoštovanje je pa predpogoj za žensko ljubezen.

Me pa preseneča, koliko ljudi tu ne gleda filmov, najbrž tudi knjig ne berejo, muzko poslušajo pa na random radijski postaji.

Se mi zdi je to profil osebe, ki jo vprašaš, kakšen se ji je zdel film, in reče, lep, film mu/ji je bil “lep”, ker nima procesorske moči in besednega zaklada povedati kaj bolj zanimivega.

No, ja, precej  intelektualsko -ne intelektualno napisan odgovor.

A še vedno ni odgovora, kakšne/kater filme gleda avtorica.

Mislim, da je velika razlika v zaznavanju podrobnosti v dobrem  , kakor v shit ,praznem filmu. Ker v praznem filmu ne moreš opaziti drugega,kot praznino.

Naslovi,vsebina- nujen podatek za oddajo objektivnega odgovora :):)

Odgovor na objavo uporabnika
Krompirjevi olupki, 11.09.2025 ob 13:08

No, ja, precej  intelektualsko -ne intelektualno napisan odgovor.

A še vedno ni odgovora, kakšne/kater filme gleda avtorica.

Mislim, da je velika razlika v zaznavanju podrobnosti v dobrem  , kakor v shit ,praznem filmu. Ker v praznem filmu ne moreš opaziti drugega,kot praznino.

Naslovi,vsebina- nujen podatek za oddajo objektivnega odgovora :):)

To ne drži, tudi “prazen” film ima ponavadi neko logično strukturo, časovno sosledje dogodkov, motivacijo likov itd. in bolj počasne sorte človeku uidejo stvari ali jih pa ne razume, ne rabi biti nek ful kompleksen, arty film, da se pokažejo razlike v dojemanju.

Odgovor na objavo uporabnika
8409, 11.09.2025 ob 13:00

Avtorica ima popolnoma prav, najbrž je vsak, ki je kdaj s kom gledal film, opazil razlike v stopnji dojemanja pri različnih ljudeh, v bistvu so filmi zelo dober lakmusov papir za IQ. Ne gre za to, ali ga filmi nasplošno ali ta film specifično zanimajo, gre za pronicljivost opažanja in logično sklepanje, gre za IQ, ženska mu še enkrat, v slow-motionu pokaže sceno, pa še vedno ne razume.

Tak odnos je obsojen na neuspeh, ženska mora svojega tipa mal navzgor gledat, mora biti bolj inteligenten od nje, če ni, ga ne bo spoštovala, spoštovanje je pa predpogoj za žensko ljubezen.

Me pa preseneča, koliko ljudi tu ne gleda filmov, najbrž tudi knjig ne berejo, muzko poslušajo pa na random radijski postaji.

Se mi zdi je to profil osebe, ki jo vprašaš, kakšen se ji je zdel film, in reče, lep, film mu/ji je bil “lep”, ker nima procesorske moči in besednega zaklada povedati kaj bolj zanimivega.

Kakor kdo. Vem da sem se nagledal filmov med korono, da jih zlepa ne grem več gledat. Je nekaj dobrih filmov, mogoče kakšnih 100 ki se jih splača gledat, odvisno od tega kaj te zanima, velika večina je pa precenjena zguba časa. Dobrih zgodb je zelo malo.

Moderni filmi so že normalnemu človeku težko gledljivi, za inteligentnega in modrega človeka so neprebavljivo sranje.

Kaj si nor, sem ženska, pa želim mir med gledanjem filma. Pa da me kdo tako psihira z vprašanji in z prevrtenjem nazaj med filmom. Katastrofa. Kako te lahko prenaša.

Odgovor na objavo uporabnika
lloyd, 11.09.2025 ob 13:26

Kakor kdo. Vem da sem se nagledal filmov med korono, da jih zlepa ne grem več gledat. Je nekaj dobrih filmov, mogoče kakšnih 100 ki se jih splača gledat, odvisno od tega kaj te zanima, velika večina je pa precenjena zguba časa. Dobrih zgodb je zelo malo.

Saj tudi knjige niso vse dobre, pa to ne pomeni, da ni vrhunske literature. Isto je s muzko, najbrž ne nehaš vse muzke poslušat samo zato, ker je večina današnje pofl.

Še en zanimiv pojav pri gledanju filmov, ki najbrž tudi korelira z inteligenco, ko se eni, ponavadi ženske, tako vživijo v zgodbo, da se začnejo na glas z liki na zaslonu pogovarjat, pazi, ta te bo zajebala ipd.

Namesto, da bi mu zavrtela kakšen dober pornič in bi se potem dobro pofukala, ga psihiraš z gledanjem nekih brezveznih filmov.

Odgovor na objavo uporabnika
8409, 11.09.2025 ob 13:51

Saj tudi knjige niso vse dobre, pa to ne pomeni, da ni vrhunske literature. Isto je s muzko, najbrž ne nehaš vse muzke poslušat samo zato, ker je večina današnje pofl.

So obdobja- včasih paše, včasih ne.  Filmi, novi so mi zanič, stare sem pa že pogledal…

Dedec se dolgočasi, ampak okej, naj ji bo, se bo delal, da gleda nek brezvezen film, da bo baba srečna. Medtem razmišlja, kako bi nabrisal glavno igralko in o tem, da je Gwyneth ravnokar iz nekega razloga postala bajsa, George pa miga s pasjim repom, nima pojma. In ona misli, da je on zabit 😀

Zakaj ste se zdaj obesili na te filme? Kot jaz razumem, je to navedla zgolj kot primer.

In če se tip dolgočasi, ker mu je film glup, hkrati si pa ne upa nič reči (da ne bi izvisel), si je sam kriv. In bo izvisel. 🙂 Skratka, slaba strategija, ki se mu ne bo obnesla – niti kratkoročno, še manj pa dolgoročno.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close