Spam podjetja na zaposlitvenih portalih
Disciplina, 08.08.2025 ob 15:07
strašno iščejo, 08.08.2025 ob 14:44
Disciplina, 08.08.2025 ob 14:14
Takšnih podjetij kar mrgoli v Sloveniji. Lažni zaposlitveni oglasi so veliko bolj pogosti, kot se mnogi zavedajo in kot podjetja, sploh pa portali kot je Optius in Moje delo, želijo priznati.
Na te oglase se sploh nima smisla prijavljati, še manj pa na oglase, ki vas peljejo na kvazi zaposlitveni portal, na katerem “ponudite svoje podatke”. Resno podjetje ima e-poštni naslov z domeno podjetja in objavljene kontaktne podatke kadrovske pisarne, ne pa neko skrivanje in sprenevedanje.
Lažne razpise redno objavljajo naslednja podjetja – (Strateško spremljanje trga dela in objav v obdobju 18 mesecev z namenom neuradne analize lažnih delovnih mest)
Rutar, Ekosistem Plus, Domenca Webtech, HS Plus, Mercator, Mimovrste, Shopster, Etrel, Leanpay, Novartis, Avtotehna Vis, Lelosi, Telemach, Agencije (Manpower, Trenkwalder … to sploh ignorirajte), KMAG Ljubljana oz. KIA (objavljajo nonstop), OBI, Spar, Geaprodukt, Mladinska knjiga, Mr. Pet, Prohuman (to je katastrofa od agencije), GLS (in njihovi “derivati”), DPD in številna druga podjetja.
Objava temelji na analizi preko skupno 600 poslanih prijav s strani ekipe 5 ljudi, ki smo si zadali cilj preveriti koliko podjetij sploh odpiše.
PODJETJA, KAMOR PA RES NITI V NOROSTI NE POŠILJAJTE PRIJAV:
Sprva razna podjetja, ki vas silijo k registraciji na drugih straneh in pošiljanju video vsebin. Resno podjetje resno kadruje.
KOnkretna podjetja, kamor vam toplo odsvetujem pošiljanje prijav in popolno izogibanje, ker so oglasi norčevanje:
HS PLUS, Nutrislim, MediaBUS, Corwin, Nepremičnine Stoja, Companywall, VSE agencije, Blendergroup (blender), vse ambasade, ki iščejo skladiščnike, EUROSENDER, itd. (seznam lahko dopolnim, je pa zelo dolg).
Podjetja, ki so vredna vašega truda:
DM – Resno in stabilno podjetja, sicer zaznano zelo pristransko kadrovanje, vendar še vedno resno podjetje.
MERKUR: Oglasi so resnični, podjetje ima druge težave (previdno)
POŠTA SLOVENIJE: Delno resnični, delno kvazi oglasi. (previdno)
BigBang: Mešani rezultati. Od katastrofalne nestrokovnosti (popolno ignoriranje povpraševanja o sodelovanju), do konkretne ponudbe. (previdno)
Vsa podjetja imajo več skupnih kršitev, ki jih država sploh ne naslavlja:
Nekorektni in pogosto pristranski selekcijski postopki
Vsiljevanje zakonsko spornih oblik pogodb
Izjemno nizki osebni dohodki
Laganje na razgovorih o plači in pogojih dela (prikrivanje)
Zavajajoče izjave o možnostih napredovanja in izobraževanja
Itd.
Vidim, da imate naveden tudi Novartis. Kakšne so vaše izkušnje z njim? Sama sem se prijavila, izpolnjevala vse pogoje in bila zavrnjena brez razgovora.
A pol so prišli k pameti. Par leto so pobrali vse kar leze in gre in se jim je začelo maščevat, ker folk dobesedni beži iz firme. Od čistilcev do tehnologov, od eksternih, do domačih…mogoče jim je prišlo na misel da morajo mal premislit koga si lahko privoščijo. In da se jim na dolgi rok ne splača nategovat.
Disciplina, 09.08.2025 ob 09:34
Glede termina plasiranja informacij v javno. Gre za vsebino, ne za to kdo kdaj kaj bere.
Kaj imate od tega, da zelo pomembno vsebino, ki je plod večletne raziskave, plasirate v javnost v času praznikov? Zakaj ste vezani na datum 31.12.2025 ?
Kot ste rekli, gre za vsebino in ne za čas. Ampak logično da si želite to obelodaniti, kar pa vam ne bo uspelo, če bodo ljudje takrat pili in plesali in se družili. Kaj imate potem od vsega skupaj? Nobene reakcije javnosti ne bo, nič od željene povezanosti in združevanja žrtev vsega tega laganja. Ker v začetku januarja ven prihajajo že vse druge vsebine in informacije in se to zatre in pozabi.
Priporočam da vse plasirate v javnost 30.11. 2025 .
Ali pa vsaj 13.12.2025 ali 22.12.2025.če že slučajnomorqajo bit prave numerološke številke ali kaj ? 31.12.2025 je enako kot 22.12.2025.
Se z vsem napisanim strinjam. Koliko časa ukradejo tile prevaranti iskalcem zaposlitve. Dejansko izgubiš 5 let s temi prevaranti.
Mislim da imajo oglase za zaposlitve 1500 neto osnove, da si delajo prikrito reklamo, je poceni in efektivno, pa še govori se o njih, al v negativi ali pozitivi, vseeno jim je.
Spar ni slabo podjetje. Plačajo pokojninski steber, imajo 2000 EUR regresa, zaposlijo takoj za nedoločen čas. Iščejo pa non stop v trgovinah, ker imajo ogromno trgovin in fluktuacijo, ljudje iščejo delo brez delovnih sobot in grejo delat drugam za slabšo plačo, samo da je frej sobota. . Zelo delajo na odnosih, tempo pa je, zelo pestro je, imaš artikel v katalogu, dobavitelju se pa nekaj zakomplicira, potem pa rešuješ. Pa reklamacije, pa cel kup zapletov, ni za vsakega.
prelepo, 08.08.2025 ob 21:03
Anonimna416, 08.08.2025 ob 20:25
Ogromno išče tudi KIA. Non stop . Tudi tam nekaj ne štima. Jaz mislim nekaj drugega, sem iskalka trenutno, iščejo zelo ozko , točno določen kader, od konkurence ali pa nekega čudežnega prodajnika. Proaktiv plus pa prodajajo po domovih sesalce in zmeraj iscejo. Jaz sem nad gospodarstvom skoraj obupala, sedaj še bolj javljam na ministrstva
Javljaš se na ministrstva, ker je tako dober občutek, ko dobiš vabilo na razgovor, kajne? Tam boš šele razočarana, ko boš ugotovila, da so razgovori vse, do česar boš prišla.
Hm, bom videla, res imam v naslednjih dveh tednih par razgovorov , tudi na ministrstvih. Svoje sem naredila, napisala vlogo, kaj bo , ne vem. Lahko poročam čez en mesec ?. Poznam pa kar nekaj ljudi, ki so brez vez dobili v JU službo, ker kadra nimajo, nimajo prijav. Lahko pa bom razočarana, ampak kot iskalka na to gledam drugače, iz sebe dam vse, vem da enkrat bom našla neko zaposlitev, kjer se bom dobro počutila, kje pa kdaj pa bomo videli. Ne sprejmem pa vsake , včasih že na razgovoru jasno začutim, da to ni pravo zame, tam se ne vidim in tudi ne sprejmem nadaljnjih razgovorov.
Anonimna416, 09.08.2025 ob 18:38
Hm, bom videla, res imam v naslednjih dveh tednih par razgovorov , tudi na ministrstvih. Svoje sem naredila, napisala vlogo, kaj bo , ne vem. Lahko poročam čez en mesec ?. Poznam pa kar nekaj ljudi, ki so brez vez dobili v JU službo, ker kadra nimajo, nimajo prijav. Lahko pa bom razočarana, ampak kot iskalka na to gledam drugače, iz sebe dam vse, vem da enkrat bom našla neko zaposlitev, kjer se bom dobro počutila, kje pa kdaj pa bomo videli. Ne sprejmem pa vsake , včasih že na razgovoru jasno začutim, da to ni pravo zame, tam se ne vidim in tudi ne sprejmem nadaljnjih razgovorov.
Govori se, da nimajo prijav, ampak kjer je dobra priložnosti, je še vedno po 50 prijav.
prelepo, 09.08.2025 ob 20:23
Govori se, da nimajo prijav, ampak kjer je dobra priložnosti, je še vedno po 50 prijav.
Mah ja, po eni strani skoz poslušamo , kako ljudje nočejo delati . Po drugi strani tu beremo o tem da služb ne najdet,le, pa ustrezate v celoti. Ključ je le v vztrajnosti, enkrat se posreči. Pa ne osebno jemati zavrnitev
Kakšen ključ neki, ženska, o čem to pišeš, kakšna vztrajnost to? A nisi razumela, o čem je tu govora? O lažnih oglasih za službo!
Ravno je za mano en razgovor za zaposlitev na Štajerskem s 3 mesece preizkusne dobe in za nedoločen čas.
Na tem razgovoru so mi odkrito povedali, da sploh trenutno še nimajo odprtih delovnih mest in da še niso dobili delovišč.
Ampak češ, da samo malo preverjajo, kakšni kandidati so se prijavili))) Haha
In to kar trije izpraševalci, glavni je vprašal: “Ali imate otroke, to sigurno imate, ste poročeni, otroci so?”
Na moje vprašanje o delovnem času, ali to res velja, da gre samo za 2 izmeni, pa so tudi direktno priznali, da trenutno rabijo samo delavce za 1 urne šihte in tudi nočne ??
Gre pa za veliko firmo.
Naredimo protest proti lažnivcem in prevarantov, ki druga ne delajo kot zbirajo osebne podatke ljudi, služb pa ne dajo, ker jih ni! Razpisujejo oglase in izvajajo razgovore da upravičijo lastne službe ti pisarniški fikusi!
Kje pa ne lažejo, 10.08.2025 ob 10:29
Kakšen ključ neki, ženska, o čem to pišeš, kakšna vztrajnost to? A nisi razumela, o čem je tu govora? O lažnih oglasih za službo!
Ravno je za mano en razgovor za zaposlitev na Štajerskem s 3 mesece preizkusne dobe in za nedoločen čas.
Na tem razgovoru so mi odkrito povedali, da sploh trenutno še nimajo odprtih delovnih mest in da še niso dobili delovišč.
Ampak češ, da samo malo preverjajo, kakšni kandidati so se prijavili))) Haha
In to kar trije izpraševalci, glavni je vprašal: “Ali imate otroke, to sigurno imate, ste poročeni, otroci so?”
Na moje vprašanje o delovnem času, ali to res velja, da gre samo za 2 izmeni, pa so tudi direktno priznali, da trenutno rabijo samo delavce za 1 urne šihte in tudi nočne ??
Gre pa za veliko firmo.
Naredimo protest proti lažnivcem in prevarantov, ki druga ne delajo kot zbirajo osebne podatke ljudi, služb pa ne dajo, ker jih ni! Razpisujejo oglase in izvajajo razgovore da upravičijo lastne službe ti pisarniški fikusi!
Imam kar nekaj razgovorov,sploh ne morem reči, da se nič ne dogaja (pa je sedaj najbolj mrtev mesec za iskanje), mislim da se bo v enem mesecu našlo tisto pravo zame. Meni se to, kar ti opisujeta, nikoli ni zgodilo, prišla sem na razgovor, kjer so rabili kader, ampak niso točno vedeli, ali bi študenta, ali bi zaposlili, ali bi se interno prerazporedili. Ključ je v vztrajanju, enkrat pride tista prava ponudba ki ni samo služba ampak nekaj, kamor greš rad. Poslala sem tudi v KIA, čeprav sem vnaprej vedela da skoz iščejo, isto Novartis. V nobeno firmi me niso povabili na razgovor, edino KIA mi ni vzela dosti časa, vsaj to, medtem ko mi je vloga za Novartis vzela eno uro. Imajo svoj obrazec. Zgodilo se mi, da sem šla na razgovor, tvegala svoj cas, bencin, na koncu biti odgovora nisem dobila, iščejo pa dalje. Ampak sem si rekla, pošljem, grem , samo zato da svoje naredim in si ne bom očitala , da nisem Max naredila. Isto pošiljam na gov vloge, prijave so zahtevne, imajo svoje obrazce na par straneh, vzame čas, vseeno pa jih izpolnim in s tem sem naredila svoje. Verjamem da septembra ali najkasneje oktobra bom imela službo. Preveč stvari je že odprtih. Imam dobre izkušnje, izobrazbo, sem delovna, zelo zavzeta , zakaj ne bi našla? Opažam pa da so podjetja bolj previdna pri zaposlovanju, kriza prihaja, nekatera od njih (ti stalni spamarji) so v rdečih številkah, na primer Intrel pa še jih je kar nekaj. Za preveriti je vsako podjetje in se odločiti zrelo in premišljeno. Vso srečo iskalcem.
Razpisanih delovnih mest je okoli 5.000. Uradnih brezposelnih iskalcev je 44.000, neuradnih še mnogo več. 70% zaposlenih se vsaj občasno prijavlja na razpise, da bi zamenjali službo. Skratka malo delovnih mest in veliko kandidatov, ampak delodajalci ne najdejo in morajo ponavljati oglase??!? Kup prijavljenih izpolnjuje pogoje, ampak oni ponavljajo oglase? Bogi revčki tile naši delodajalci, ker ne nejdejo Supermana, Batmana in Sneguljčice v enem.
Kje pa ne lažejo, 10.08.2025 ob 14:17
Anonimna416.
Napoveduješ svojo zaposlitev v roku 1 mesecea.
Boš po 1 mesecu povedala, alj si dobila službo ali ne.
Ali pa si vzemi 2 meseca.
Želim ti uspeh in nedvomno bo, če si iskana roba. Eni nismo.
Želim ti, da dobiš zaposlitev v enem mesecu. Ker pa je veliko delodajalcev neresnih ali pa že imajo svojega kandidata, se lahko zadeva razplete tako ali drugače.
Prvi koraki v smeri sprememb so že zaznavni v javnem prostoru in plod prizadevanj v razrkrivanju resnice. Mislim, da so napovedi evropskih inštitucij jasen pokazatelj, da se je nekaj doseglo. Preverite časovnice (tematika, objave v medijih ipd.) Ostalo pa vsak naj oceni po svoje.
Negativni odzivi na kritiko prihajajo iz vrst podjetij in kadrovskih pisarn, ki so močno zašle. Nestrokovnost kadrovanja je hkrati jedro rdečih številk številnih podjetij.
Mnoge kadrovske pisarne ne bi prepoznale genialnosti ali strokovnosti kandidatov, pa če bi se jim slednji dobesedno na glavo usedli (pardon za nekoliko neprimerno primerjavo, a je žal edina, ki smiselno utemelji zdrs kadrovske politike v slovenskem trgu dela)
Z agencijami za zaposlovanje imam slabe izkušnje. V vseh so zaposlene ženske, ki so še zabite. Marca 2016 so me klicali iz agencije Workforce v Novem mestu. Se javim na telefon in ženska račne govorit kot raztrgan dohtar, ne vem če se je sploh predstavila z imenom in priimkom. Pove da me je našla v bazi iskalcev in da ustrezam vsem pogojem za zaposlitev v podjetju REM v Trebnjem. Takoj sem začutil da ni preverila, če sploh imam prevoz. In zgodilo se je, kar sem predvidel; na razgovoru so me po eni minuti vprašali, kako sem prišel tja. Odgovorim da s prevozi, ker avtobus ne pelje dovolj zgodaj. Izkazalo se je, da z javnim prevozom sploh ni mogoče pravočasno priti na delo in razgovor je bil po dveh minutah zaključen.
Prav tako Manpower iz Ljubljane, prostore imajo na Vodovodni ulici. Sem bil zaposlen v Mercatorjevem centralnem skladišču na Slovenčevi in nekega dopoldneva me kliče uslužbenka agencije, da me vabi na pogovorne urice. Da se bomo pogovarjali o delu, vzdušju v podjetju itd. Pridem v skladišče in me vodja takoj usmeri k njima. Vstopim v nek prostor, kjer sta me čakali dve uslužbenki iz Manpowerja, na mizi pa papir – odpoved. Češ naj podpišem odpoved.
Disciplina, 11.08.2025 ob 12:30
Prvi koraki v smeri sprememb so že zaznavni v javnem prostoru in plod prizadevanj v razrkrivanju resnice. Mislim, da so napovedi evropskih inštitucij jasen pokazatelj, da se je nekaj doseglo. Preverite časovnice (tematika, objave v medijih ipd.) Ostalo pa vsak naj oceni po svoje.
Negativni odzivi na kritiko prihajajo iz vrst podjetij in kadrovskih pisarn, ki so močno zašle. Nestrokovnost kadrovanja je hkrati jedro rdečih številk številnih podjetij.
Mnoge kadrovske pisarne ne bi prepoznale genialnosti ali strokovnosti kandidatov, pa če bi se jim slednji dobesedno na glavo usedli (pardon za nekoliko neprimerno primerjavo, a je žal edina, ki smiselno utemelji zdrs kadrovske politike v slovenskem trgu dela)
Mnoge kadrovske pisarne ne bi prepoznale genialnosti ali strokovnosti kandidatov, pa če bi se jim slednji dobesedno na glavo usedli (pardon za nekoliko neprimerno primerjavo, a je žal edina, ki smiselno utemelji zdrs kadrovske politike v slovenskem trgu dela).
Uf, to pa še kako drži.
Glede GDPR in zbiranja podatkov o kandidatih. Nimam težav s firmami, kjer pošlješ cv preko obrazca, morda vpišeš kontaktne podatke. Potem pa so podjetja kot npr. Gen-i, kjer se mora vnesti celo goro podatkov preko spletnega obrazca na njihovi spletni strani, poleg tega pa na koncu ŠE CV v slovenščini, angleščini in motivacijsko pismo. A kdo preverja, kako se te podatki obdelujejo in hranijo? Kako dolgo in sorazmerno? Ker vem za primer, ko se je en kandidat prijavil v en oddelek, potem so pa zaposleni iz čisto drugega oddelka ustno spraševali zaposlene iz konkurenčne firme, če poznajo tega človeka in kakšen je. Meni se je to zdelo zelo grdo, torej očitno še v fazi prijave celotna firma ve, kdo se je prijavil in njihova kadrovska to razglaša naokrog. Ali pa so podatki o prijavah na delovna mesta v podjetju dostopni zelo velikem krogu ljudi. Jaz ko se prijavim na neko delovno mesto, ne želim, da se sprožijo govorice po celi firmi, ker morda ne želim, da te govorice pridejo do podjetja, kjer grem stran. Sumim pa, da se marsikje te kadrovski postopki izvajajo veliko preveč javno, celo v sodelovanju s konkurenco. Mislim, da je v tujini to celo marsikje prepovedano brez privolitve kandidata.
Kadrovnice so mentalno neurejene osebe, v moji zadnji službi je ena po celi firmi in med vsemi delavci čenče prenašala. O tem, kaj je kateremu delavcu, kaj je kateri o kom drugem rekel in kako se kdo piše ali izgleda itn. Na koncu pa vse zatožila direktorici čisto vse, kar je zvedla in o kom slišala.
Forum je zaprt za komentiranje.